Nefunkčný vzťah a záujem o iného muža

malinaalina
23. dec 2020

Ahojte. Dlho som sa odhodlávala napísať sem. Ale aspoň vypustím svoje myšlienky. Hejterky prosím nech nečítajú, potrebujem radu od inteligentných a skúsených žien..
Som vydatá, máme deti. Vzťah je po 17 rokoch úplne o ničom. Proste sa to rozpadá, nefunguje nám skoro nič. Na všetko som sama a cítim samotu. Rozhovory, nápravy nepomohli..a už vlastne z oboch strán je to také nechcenie..tie ktoré takto žijete, asi viete o čom to je..
Nedávno sa mi stalo, že ma kontaktoval jeden muž, s ktorým sme sa vídali celkom často, len zdravili. Nejak som mu neprikladala význam, proste ahoj ahoj a to bolo všetko. Ináč aj on má ženu a deti. Začali sme si písať. Najprv také formalitky a potom sa ozýval často. Začala som sa ako pubertiačka na to písanie tešiť a nejaká túžba alebo iskra vo mne vzplanula. 2x nám to prešlo do intímnejšej komunikácie. Ja som s tým potom sekla, aj keď proti vôli, lebo sympatie boli, ale kôli vzťahom. Je to pre mňa veľmi zaujímavý muž. Je inteligentný, priamy..párkrát sa vyjadril, že im to tam neklape..Keď som s tým sekla, dlhšie sme nepísali, ale potom sa mi ozval, na čo som len tak stroho odpovedala. Nikdy to nespadlo do nejakého pozvania z jeho strany. Potom som mu ešte raz napísala, kde bol aj náznak môjho záujmu a už nenapísal odvtedy..
Nikdy by som ani nepomyslela, že ma začne priťahovať niekto iný než môj muž. V tomto som bola dosť zásadová, no na staré kolená prichádzam na to, že chcem žiť. Chcem iskru, ale manžel ma už nepriťahuje a to aj z vážnejších dlhodobých dôvodov, nie len že bum a koniec. To tu rozoberať však nebudem.
Veľmi rada by som bola osobnému stretku, káva.., ja však nechcem začínať. Mám sa mu ozvať na Vianoce, aj keď mi neodpísal naposledy? Alebo ako vzbudiť záujem normálnou cestou? Alebo sa mám na to všetko vykašlať? Samozrejme nie som stíhačka, vediem si svoj život, ale v kútiku duše na neho často myslím.
Priťahoval aj vás niekto takto po rokoch?
Prosím nemoralizujte.

tereziamia
6. jan 2021

@lol333 milý pane, uznávam, spisovná slovenčina/ gramatika nie je ani zďaleka niečo čo ovládam. Som si viac než istá, že ak by si moje príspevky prečítal učiteľ slovenčiny a vzala do ruky pomyselné červené pero, spravil by mi z toho červené more. No ale toto je veľa aj na mňa.
Možno sa niekedy treba zamyslieť aj nad sebou. Vaša manželka asi nedisponuje boh vie akým charakterom keď vám také niečo robí. A ešte tu vidím jednu možnosť, že už v podstate nie ste manželia ale len spolubývajúci.