Nepríjemný šok z oslavy

18. feb 2024

Mam dlhorocne kamaratky, s ktorymi si chodime gratulovat k narodeninam. Vecera v restauracii, potom poharik v bare je zauzivane. Kazda donesieme oslavenkyni dar v hodnote 40-50E. Flasu, bonbieru a ruzu/e. Ani jedna z nas nema financne problemy, slusne zarabame.
Doniesla som kamaratke dar, sice som bola prekvapena, ze sme zacali v bare s 1dcl vina. Potom objednala flasu vina pre vsetky tri a jedny chrumky. Ok, ja pit tolko nemusim, ale hladna som bola ako vlk. Po dvoch hodinach ukoncila oslavu s tym , ze ona uz konci, vecera sa nekona, lebo uz narodeniny oslavila s kolegami z prace.
Mam za par dni narodeniny...mam urobit to iste? Mna nedorazilo, ze som nejedla, ale to, ze ona uz oslavila a ja som bola ako povinna jazda. Doslova som to z nej citila.

egonsk
18. feb 2024

Nemusis to urobit tak okato, aby tiez nebola v soku s pridavkom, ze si urazena a nepochopi mozno hned preco, ale zbytocne velke vydaje si nerob a sustred sa skor na dobry pokec, alebo zazitok a to ju mozno skor dopne a pochopi...

morusha
18. feb 2024

A tie ostatné kamarátky majú na to, aký názor? Tiež boli zaskočené? Lebo, keby si sa oslávenkyni "revanšovala" doplatili by na to aj ostatné pozvané a to by som im asi neurobila...

intses
18. feb 2024

čudné kamarátky

prasiatko30
18. feb 2024

Vsak ak ste take kamaratky, pravdepodobne mate aj nejaky spolocny chat alebo sa schadzate aj mimo narodenin, tak sa treba opytat na rovinu ci este stale chcete pokracovat v takejto tradicii. Mozno uz viacero z vas povazuje tolko oslav az prilis ale nevedia akosa maju dostat z takejto povinne-nepovinnej oslavy. Mozno len tato kamaratka len pootvorila pandorinu skrinku. Skor by som sa otvorene opytala ci teda tento rok maju chut dodrziavat este takuto tradiciu alebo uz sa chcu stretnut len na poharik/kavu/zakusok a celkovo zmenit dinamiku narodeninovych oslav so super kamoskami

solange7
18. feb 2024

Preco si nepovedala ze si hladna? Ved ste sa mohli presunut do restauracie. Vino sa da pit aj tam. Netreba byt ticho. Pred kamoskami by som dve hodiny hlad isto netajila.

syslik81
18. feb 2024

tak mozno bola unavena ... ale nechcela kazit tradiciu .. boli ste len 3 tak si mala vziat druhu a ist sa najest s nou ...

deti95060810
18. feb 2024

v šoku by som bola aj ja...
nie, takto sa zachovať isto nie...ale však uvidíš ako sa bude tváriť na tvojej oslave - možno sa ani nedostaví - lebo kolegovci budú pre ňu zaujímavejší...nechaj sa prekvapiť...

reanda
18. feb 2024

vsak cele to vase kamaratstvo posobi z tvojho opisu ako povinna jazda.. na kazde narodeniny vecera v restike, poharik v bare, dar za 50 eur, bonboniera, flasa a ruza.. aspon ste mali po dlhych rokoch trosku zmenu 😀

liusa82
18. feb 2024

ja som mala narodky akurát teraz 8 a som rada že sme sa zišli iba u nás v obyvačke ale zase nikto netrpel hladom to je pravda😀 ako nič v zlom, ale ja som rada že nemusím riešiť také chobotoviny.Kde,s kým,kedy a za kolko kto čo dal.O tom nie je kamarátstvo

autor
18. feb 2024

Baby, ale to nie je povinna jazda. Spolu sa stretavame i pomimo, denne spolu piseme, riesime uplne detaily zo zivota, sukromia. Ono by ma to nesokovalo, keby sme sa videli 1x do mesiaca. Tento druh oslav zaviedla oslavenkyna pred rokmi. Uz teraz sa same pozyvaju na moju svadbu, ktoru chceme mat s priatelom za dva roky na jeho okruhliny. Ze ako sa zabavia, atd. S tym aj ratam. Kolegovcom objednavala oblozene misy z kateringovej spolocnosti, sme to spolu diskutovali. Z tanecneho kurzu vsetkych pozvala na pizzu a poharik. A najblizsiu z kamaratok nie? Este pisala mojmu priatelovi, nech sa zastavi a kupi jej kebab v meste, lebo je hladna. Ako haloooo....

autor
18. feb 2024

On mi zavolal, 'Co v restike nevaria??? ", smial sa. Ja so smiechom..."asi vsetky restiky v meste zatvorili"...a tych naozaj je dost.

autor
18. feb 2024

Proste vsetci uhosteni ako sa patri. Dokonca aj s druhou kamoskou boli spolu na veceri a mna odpinkla z povinnosti. A to chce ist na svadbu!!!

reanda
18. feb 2024

a ty to miesto s nou riesis na koni.. no ozaj dobre kamaratky 🙄

januska12323
18. feb 2024

Počkaj, nazývaš oslavou posedenie pri poháriku sama s kamoškou? Lebo píšeš raz o všetkých a potom, že len teba takto odpinkala.

simona20201309
19. feb 2024

Toto je také pokrytecke kamarátstvo, žeby mi z toho bolo zle. O mojej veľmi dobrej kamoške by som na 100% vedela ze oslavuje s kolegami a ze bude najedena. Keby sme prišli posedieť do mesta a ja by som bola hladná, povedala by som - prepáč som hladná, skočíme inde kde sa dá najesť?
Ty si sedela hladná, s nervami a v duchu si na ňu nadávala a píla víno?
Ani náhodou ju nepozyvaj na svadbu. Ona ti nekúpila pizzu!
🙈
A tiež to písanie raz v jednotnom a raz v množnom čísle mi príde také, že si to asi celé vymyslas?

smoulingirl
19. feb 2024

"Počuj Zuza, čakala som, že spolu oslávime tvoje narodky ako každý rok, ale mala som divny pocit, že som pre teba len povinna jazda a dost sa ma to dotklo. Deje sa nieco?" Alebo nejak podobne. Mozno budes prekvapena z dovodov.

Dobru kamaratku si predstavujem ako niekoho komu mozem z mosta do prosta povedat aj taketo neprijemne veci, ktore mi vadia napriklad aj v jej spravani. A na mieste kamosky by ma mrzelo, ze miesto so mnou riesis problem na verejnom fore. ešte aj poznamkami, že sa ti tlačím na svadbu. Ale toto co popisujes mi pripada skor ako obchodny vztah, nie hlboke priatelstvo.

alex49
19. feb 2024

Keby ste normálne kamošky, tak sa jej už pri tom víne spýtaš prečo ste nemali večeru ako s ostatnými.

miadi
19. feb 2024

Nechapem ze si bola dve hodky v restike hladna ako vlk. To si cakala ze kamoska ta pozve Lebo tak to robite vzdy ze ta co mà narodky plati veceru ? Teba hneva ze kolegom kupila dake chlebicky a s tou druhou kamoskou uz bola na veceri a nejakym ludom z kruzku kupila pizzu .a tebe dala 1/3 z flase a chrumky 1/3. Nuz mohla si si tam rovno objednat nieco jest Ved slusne zarabas. Povedat jej “Lenka to je sice fajn ze ty si uz najedena z party s kolegovcami no Ja som od rana nic nejedla. Nieco si objednam a to vino a chrumky si mozes aj s Jankou dat pri stole uplne v pohode ked nie ste hladne nemusite jest . “ a potom by som si ti cvakla Nemenilo by to nic na tvojom
Soku ale aspon by si nebola hladna zbytocne 2h v restike. Uplne divne je ze pisala tvojmu priatelovi nech jej kupi kebab . To akoze mal doniest tam do podniku ? A inak bola cele roky super kamoska no koli tomuto ju o 2r nechces na svadbe ?hmm .

mircalla
19. feb 2024

Neviem, pises, ze pre vsetky 3 objednala chrumky a vino. Nasledne, ze s 2. kamoskou (to je ktora, druha ci tretia) bola na veceri? Dako mi to nesedi
S tym kebabom to je tiez daka hovadina, preco by jej tvoj priatel nosil kebab
Vymyslena blbost

mircalla
19. feb 2024
micusa2222
19. feb 2024

vôbec nerieš,,sprav to isté..že si bola už oslavovať s partiou...

jaskolka
19. feb 2024

Neviem, ale mne to príde všetko veľmi divne, co píšeš. Najorv píšeš, ze objednala víno a chrumky pre "všetky tri" teda logicky ste tam boli ešte s jednou osobou,minimálne. Potom zase, ze s ostatnými oslávila a "teba odpinkala" chrumksmi a vínom.
Koľko vás teda vlastne bolo v tom bare? Dve, tri, štyri? Ich neodpinkala?
Potom nechápem, prečo si sedela hladná ako vlk a ani si necekla, veď si si mohla dačo objednať s tým, ze si zaplatíš sama. A ten kebab už vôbec nechápem, to ako kamoška zdvihla telefón, zavolala TVOJMU priateľovi, ze Jožko, kúp mi kebab? To čo je ta blbinu? Už len to, že vola cudziemu chlapovi a má jej doviesť ho kam? Do baru? Alebo kde?

thoughtfulweirdo
19. feb 2024

Keď je to kamarátka, s ktorou ste pravidelne v kontakte, ideálne riešenie je spýtať sa jej.

anjelicek26
19. feb 2024

Nevies, ake mala na ten vecer plany a ano mozno narychlo si s vami sla sadnut s "povinnosti" resp. aby to nepreskocila, pritom ma momentalne hlavu uplne inde... neviem ja som clovek, co taketo veci neriesi, svoje narodky by som oslavila presne tak, ako to chcem ja, s ludmi, ktorych mam rada, ano zamrzelo by ma to, ale urcite by som teraz nesla "ako ty mne, tak ja tebe", ked je to osoba, ktoru poznam roky a mam ju rada... podla mna z nej neskor vypadne, co sa ten den dialo a pochopis to... daj tomu cas... nevidim dovod kvoli takejto chobotine (ked si bola hladna, mala si povedat - a co, jest dnes nebudeme? ) lamat dlhorocne priatelstvo, nepozyvat na svadbu a podobne veci, och to by bolo velmi malo priatelstiev, keby taketo veci clovek nedokazal prekusnut...

jajanka31
19. feb 2024

Ja beriem uplne za normalne ze sa pytas aj to ze si ticho sedela. Poznam pribeh kde bol par pozvany na silvestra na navstevu. Ten par kazdy rok robi v priebehu roka party oslavy atd kde vsetkych cca 15 ludi poriadne pohosti. Teda isli ku kamaratom na silvestra kde boli ale len 3 pary tj.6 osob. A aj tam spali. Nebola to chata kde si kazdy nosi potraviny ani nebola ziadna dohoda ze treba doniest jedlo.. tak nedoniesli nic len chipsy, bonbonieru a sampus pre domacich.. tie chypsy a sampus boli jedine jedlo ktore jedli od 16 hodiny do rana do 9 na silvestra.. a evidentne to vadilo len tej jednej kamoske ktora sa o vsetko stara a vsetkych hosti kopou jedla u nej doma, a povedala svoj nazor na to manzelovi. Presiel rok a zas boli tyto 6ti na silvestra spolu u tych istych doma. Ale tento krat si z domu doniesli nieco slane misu, kolace, proste jedlo na silvestrovsky vecer.. pani domaca ktora ich rok pred tym nepohostila nicim sa urazila a tato udalost rozbila skupinu 15tich kamaratov, len preto ze sa jedna osoba ozvala, ktora bola ich kamaratka najkratsie.. z toho vyplyva ak sa chces ozvat cakaj nasledky. Ak ta to az tak netrapi nechaj to tak lebo mozes prist aj o 2. Kamaratku ktora s tym bude ok.
K tvojmu pripadu.. zober kamosku c.1 na veceru a kamosku c.2. Na chrumky a vino a vybavene.. a ked sa spyta preco tak povedz ze si myslela ze ona uz nechce oslavy s vecerou ked teba na nu nepozvala ale rataj s tym ze sa urazi.

simca06022011
19. feb 2024

Ste najbližšie kamarátky, čo tak sa jej opýtať nejak aj s vtipom, že počuj "kata" a tebe nie je blbé naj kamošky ani nepohostit na narodeniny?" Určite by sme to minimálne u nás v partii riešili komentárom priamo na mieste.. ako niečo by som zjedla alebo sa opýtali na jmvdceru skôr ako po 2 h, my iste kľudne aj hneď:D
Ako kamoška nemôžeš mať problém prehodiť par slov s oslavenkynou, detto s kamoškami ci je tento zvyk už nudný a tnetreba ho zmeniť alebo nieco

autor
19. feb 2024

Co sa tyka mojho priatela....isiel z prace a preto mi volal, kde sme, ze sa zastavi a aspon jej poda roku a vybozkava. Ked sme dovolali, tak mu pisala na msg, ze je hladna. Moj priatel sa este cudoval, ze ty nie? Tak som to zakoncila, ze rysujem telo do plaviek. Co je na tomto vymyslene? V bare, kde sme boli, je dovolene si priniest pizzu, kebab.
Sme 3 najlepsie kamaratky. Ta druha je aj jej kolegyna v praci. Ju pozvala a mna nie.
Tu ide o princip. Rozpravali sme, co komu ponukne na oslavu. Vino 25E flasa vo vinarstve. Ja ako jej vybavujem cenu u majitelov, ze je to dobra kamaratka a mna odfukne s 3 dcl vina!!! Nestacilo objednat jednu pizzu do baru? Je mi z toho zle. Este mi povie, ze sa tesi na moju svadbu a dar nenosi, ze ona bude darom. Tak som povedala, ze sa musi najest doma a pohar vina sa pre nu najde. Ona to velmi dobre pochopila.
Som sklamana, ale su aj horsie veci v zivote. Dakujem velmi pekne za nazory.

jajanka31
19. feb 2024

Hm podla mna je od veci ako sa zachovala. A uprimne asi by som taku kamaratku na svadbu ani nevolala. Neide o to ze ten dar potrebujes ale o princip. Ked si davate dary aj na narodky v hodnote 50 eur predpokladam ze aj teraz si jej dala a ona ti uz teraz povie ze ti nic neda na svadbu o 2 roky.. ? To ti nic neda ani na narodky ktore budes mat o chvilu. Nie je to fer.. ine je to v rodine ale medzi cudzimi je podla mna slusnost a ked na to nema alebo nechce pohostit ci obdarovat tak nech sa nezucastnuje... posli jej link co by si chcela na narodky v cca priblizne takej cene ako si jej ty kupila a garqntujem ti ze ti pozvanie odmietne len aby ti nemusela nic kupovat.. to je typ cloveka co ja chcem vsetko ale ja nrdam nic.. taka vychcanost trochu...

mircalla
19. feb 2024

Strasne si vymyslas...Mozno by si mala menej prepocitavat, co kolko stoji a kto do koho kolko investoval. Ale neverim ti ani slovo

jajanka31
19. feb 2024

@mircalla preco myslis ze vymysla ... deju sa aj take pripady