Nevidím cestu ďalej v našom manželstve

prosba
9. okt 2023

Odhalila som ze si muž vypisuje s inými...sme spolu 15 rokov. Mame 3 male deti. Pred mesiacom sme sa presťahovali do nového domu. Bas vzťah nikdy nebol ideálny, nejako sme to dali až sem. Som nešťastná, nahnevaná nie ale sklamaná, smutná, je mi do plaču.
Odísť neodídem.
A on to dobre vie.
Nemám peniaze, nemám kam ísť, deti tu majú všetko, školu...
Ja neviem co vlastne chcem počuť asi len konečne niekomu povedať ze nie sme šťastní ako to vyzerá aj keď ja som sa stále snažila, robila som všetko co som vedela. Nikto z našej rodiny ani len netuší ze niečo nie he v poriadku. Odišla som zo spálne, nerozprávam sa s ním, ignorujem ho. On nevyzerá žeby ho to nejak moc trápilo. Včera som odísť večer sa prejsť. Vrátila som sa až keď bola tma...bol ma hľadať...keď prišiel domov už som spala z dcérou v izbe, bol pri mne, stisol ma a povedal aby som sa späť k nemu, nešla som. Odišiel spat.

Co by ste mi bato povedali
Da sa vôbec niečo urobiť? Ako ostať hrdá a len tak mu neodpustit ale aj ho neopustit. Pritom zlepšiť vzťah.

Da sa to vôbec?

Ďakujem

Odišla

barbora0308
9. okt 2023

@prosbaak ak je zaujem z oboch stran to dat doporiadku, tak jedine manzelska poradna.

prosba
autor
9. okt 2023

@barbora0308 ja neviem...som tak strašne sklamaná

barbora0308
9. okt 2023

@prosba plne chapem, ale existuju iba dve moznosti, bud odist a pohnut sa dalej aj napriek vsetkym uskaliam alebo sa pokusit o odpustenie, idealne za pomoci odbornika. Urcite sama vies, ze takto sa fungovat dlhodobo neda, mysli aj na svoje deti, urcite nechces aby vyrastali v takomto toxickom prostredi.

20erika07
9. okt 2023

@prosba z toho co si napisala nevieme vela, pises , ze vas vztah nebol ideálny a dali ste to az sem, v com nebol ideálny?

danica2711
9. okt 2023

prepáč, ale prečo si do vzťahu, ktorý nikdy nebol ideálny, porodila 3 deti?

poopsie
9. okt 2023

Treba komunikovať, opýtať sa ho prečo to robí

komplikovana
9. okt 2023

@prosba urcite komunikovat. Zistit preco sa to stalo a co s tym chcete urobit. Ak si neviete dat rady, tak poradna, ako uz bolo spominane.

prosba
autor
9. okt 2023

@barbora0308 deti to za cele roky vôbec nepocitili

prosba
autor
9. okt 2023

@poopsie ja som momentálne v takom stave že sa proste nechcem s nim rozprávať, o ničom, nechcem o tom nič vedieť, som sklamaná, unavená...

barbora0308
9. okt 2023

@prosba mozno by si bola sama prekvapena, co vsetko si vsimli, aj ked to nedavaju najavo...

prosba
autor
9. okt 2023

@20erika07
@komplikovana rady si už veru nevieme dat to je jasne
Neviem ako z toho zacarovaneho kruhu von

t1nusa
9. okt 2023

@prosba vypisuje si s inými akým štýlom? ako dlho to už vieš? skúsila si ho konfrontovať? komunikácia je základ a tým, že to nebudeš riešiť nič nevyriešiš… chápem, že potrebuješ čas to spracovať, ale rozhovor určite neodkladaj

joesvk
9. okt 2023

Začni sa mať rada. To znamená: Prestaň už robiť veci, aby všetko fungovalo.Rob veci,ktoré tebe vyhovujú,ktoré ťa nabíjajú niečím pozitívnym.
A nečakaj od neho veľa. Vlastne ho už toľko nerieš. Neskúmaj mu mobil, nezisťuj,či si s niekým píše...Nečakaj ako sa začne prípadne ospravedlňovať...
Čas ukáže ako sa veci utrasú.

prosba
autor
9. okt 2023

@barbora0308 áno viem, ale malo sne sa pred nimi hádali

My sa ani nedá dáme, my nevieme spolu komunikovať, už si malo co aj povieme, on chodí na 3 týždne do anglická a 2 týždne je doma

prosba
autor
9. okt 2023

@t1nusa viem to od včera, mobil Ma na odtlačok prsta...zistila som to nahodou a co tam bolo netuším aké toto iste sa stalo aj pred 8 rokmi, odisla som vtedy v noci z domu aj s deťmi, na druhý deň som sa vrátila, ale preto ze ja som chcela, ha som bola vždy ta co za ním doliezala aj keď nebola vína na mojej strane

prosba
autor
9. okt 2023

@joesvk ďakujem

salamistka
9. okt 2023

Ale to nepomôže, že sa s ním nebudeš rozprávať, tým sa to celé zhoršuje a lepšie sa cítiť asi nebudeš...chlap radšej znesie krik ako ticho, on nechápe, že má prísť za tebou, ospravedlniť sa a sľúbiť, že to už nikdy nespraví...musíš mu ty povedať ako si to ptedstavuješ, čo chceš a čo nie...to, že si ticho, si môže vysvetliť tak, že si rezignovala, že ti je jedno čo bude s vašim vzťahom a on si bude pokračovať vo svojej "činnosti".

t1nusa
9. okt 2023

@prosba tak si to s ním musíš už len vykomunikovať, my to za teba nevyriešime…. držím palce a prajem veľa síl

vler
9. okt 2023

@prosba nemusite sa hadat aby deti vedeli ze nieco nie je v poriadku. Vycitia to aj z napatia, podrazdenosti a cudneho ticha.
Ako uz bolo napisane, sadnut si s chlapom a vykomunikovat ako dalej.
Kolko rokov maju deti?

retatka
9. okt 2023

A čo bolo pred 8 rokmi ?Podviedol ťa?Lebo kvôli nejakej správe ,možno o počasí robíš hystericky výstup ..príliš málo info si podala .Sú to dôverne správy ,vyjadrenie citov ,niečo bližšie ?Ako môžeš vedieť keď s ním nekomunikuješ?Prehnane reaguješ .Nech ti ukáže čo si píšu ,ak to nieje niečo nevhodné ,nebude mať problém .Alebo ťa už pred tými 8 rokmi sklamal?Či si len domýšľaš?

prosba
autor
9. okt 2023

@salamistka on neznáša že kričím, hovorí se vždy veka jricim,stále, že mám prestať, hovoril mi to aj deň pred tým ako to prepukla, takže teraz som ticho

prosba
autor
9. okt 2023

@vler 4,8,10

prosba
autor
9. okt 2023

@retatka ukázať mi to nechcel, zobrala som mu mobil a utiekla na WC a zatkla sa že si to prečítam, lenže ma mobil na odtlačok prsta ...tak som výška von a podala mu mobil zo slovami že diabol ta ma príliš rad (som veriaca) potom vyšiel von, bevedel že pôjdem za ním a už vyťahoval mobil so mu povedala no že už všetko vymazujes aby som nič nevidela...viem ze mi klame, že mi niečo tají, poznám ho veľmi dovre

vler
9. okt 2023

@prosba kedy sa chystas vratit do prace? Pytam sa kedze vravis ze nemas peniaze; ale pravidelny fin prijem by znamenal napr. aj slobodu odist

prosba
autor
9. okt 2023

@retatka nepodviedol ma, písal si z vabami že už len ty mi chýbaš a už budem mať všetko...atd

marca12
9. okt 2023

@prosba tym,ze budes trucovat,sa vase problemy nevyriesia. Ak nechces od neho odist,musite dat vztah doporiadku a zahodit hrdost. Su aj ine sposoby ako mu dat najavo,ze ta zranil. Nemyslis,ze prave ta pozornost mu chyba a preto si vypisuje s inymi? Neciti sa ziadany,tak pekne slova hlada u inych.

prosba
autor
9. okt 2023

@vler opatrujem babku...príjem mam, lenže sa komplet cely minie, keďže stavané dom resp.dokoncujeme. on vie ze peniaze nemam

prosba
autor
9. okt 2023

@marca12 ok ticho nie, trucovat nie tak co potom?
Zasa mam byt ja ta co bude doliezat ako vždy?

ivangeline
9. okt 2023

Inac sa neda ...len priamo komunikovat...

t1nusa
9. okt 2023

@prosba žena maj trochu úcty sama k sebe, tu nejde o doliezanie, ale o to, že máš aj ty svoju hrdosť alebo nie? to chceš do konca života žiť v klamstve a tváriť sa, že je všetko v poriadku? naber odvahu a nalej mu čistého vína ale v prvom rade si ty ujasní čo vlastne od takéhoto života s ním chceš