Neviem, kde robim chybu

halabolka
20. jún 2020

Pekny den vsetkym,
Mam 29 rokov, za sebou niekolko vztahov a momentalne jeden na spadnutie, z coho mi je smutno. Sme spolu necely rok. Priatel je dobry chlap, ma spravne hodnoty - nikdy by ma nepodviedol, vztah je prenho na prvom mieste a vsetko sa toci okolo neho. Chce mat rodinu, deti, nema ziadne zvlastne neduhy (okrem bordelarcenia, ale ktory to nerobi, ze ano 😁). Problem nastava v 2 veciach, s ktorymi sa neviem vyrovnat - prva je ta, ze priatel je velmi chladny typ. Je ako kamen, emocie neuznava. Casto seka machra a tvrdi, ze on nikdy neplakal, placu len zeny Akakolvek emocia, ktora vyjde zo mna je prehananie, zvelicovanie, som precitlivena a pod. Dotyky, objatia a podobne veci robi akoby nasilu, len ked sa stazujem ze mi to chyba, ale vidno ze on ich nepotrebuje vobec. Aj vasi su taki? Ja som takeho este nemala a tym padom mi pripada ako mimozemstan 😁

Dalsia vec - priatel je velmi kludny typ, nema vo zvyku kricat, ale ked mame problem a ja si ho chcem vyrozpravat, tak na mna utoci. Ked naznacim, ze toto a toto sa stalo a chcem si to vyrozpravat, lebo ma to trapi a hadame sa kvoli tomu stale dookola. Najskor robi vsetko pre to aby tu debatu zahovoril, robi zo seba sasa, ksichti sa a zahovara. Ked ale vidi, ze to myslim vazne, tak zautoci a obcas povie nepekne veci (napr ze bol stastnejsi predtym ako ma spoznal), az mam slzy v ociach. vybuchne este aj za to, nakrici na mna ze zo seba robim obet a odide prec s tym, ze ci musim revat a nemozem byt aspon obcas normalna. Uraza ma to, navyse sa tym nic nevyriesi a ja to mam niekedy v hlave aj niekolko dni po takej hadke.
Neviem co robit, riesili sme to tisickrat a aj tak to vzdy dopadne rovnako.. ja v sebe dusim kopec nevypivedanych veci, lebo akosi intuitivne uz ocakavam, ze pri snahe mu povedat ako sa citim a co ma trapi, mi nalozi este aj navyse.. co robit s takym clovekom? Mimo tychto veci je super chlap, len neviem ako toto riesit.. poradte prosim, snad budete mat vacsi nadhlad 🙂

jarnajar
21. jún 2020

@halabolka vieš čo, možno toho pána dokonalého o týždeň stretneš 🙂 dokonalého pre teba 🙂 mala som tiež 29 a brutálne mi trieskali biologické hodiny, keď som sa rozišla s mužom, ktorý síce chcel rodinu, no vedela som, že by to bolo s ním ťažké. Verím, že partneri majú spolu čeliť trápeniam, ktoré život prináša a nie tie trápenia druhému spôsobovať. Predtým sa mi tiež v láske nedarilo, navyše nie som typ, čo sa hneď zoznámi a čakala som zase pár rokov samoty. Veľmi mi z toho bolo smutno. A teraz pointa: o dva týždne som stretla môjho manžela. A bola som niekedy až prekvapená ako jednoducho môže všetko vo vzťahu fungovať, ako prirodzene vedia ľudia k sebe zapadnúť. Takže ak máš obavy z budúcnosti, uvedom si, že nevieš, čo bude. Možno o pár rokov a možno o pár dní... Všetko má svoj význam.

mpg
21. jún 2020

@halabolka ja som mala takú mamu, ktorá keď videla ako riešim problémy plačom alebo odchodom a pod. /keď som mala okolo 20 rokov/, tak sa ma tiež snažila učiť byť tvrdšia, pamätám si ako mi hovorila, že plač nič nevyrieši, že keď mám problém, tak sa nesmiem "spúšťať", ale hľadať riešenie, že ich je vždy viac, len treba porozmýšľať.
Aj aby som po neúspechu hneď neutekala, že nikde nie sú ruže bez tŕnia.
A po rokoch som zistila, že je to tak, že "treba niečo vydržať", ako hovorila.

halabolka
autor
21. jún 2020

@jarnajar kiezby 🙂 uz som zial po vsetkych tych skusenostiach velmi skepticka.. obcas na mna pride smutna chvilka a rozmyslam nad tym, ze kym sa vsetci moji rovesnici beru, alebo uz su a maju uz aj deti, tak ja len hladam, “padam na hubu” a stale nie a nie sa usadit a povedat si, ze tak toto je to prave. Clovek to v 20tke berie s ovela vacsim nadhladom, rozide sa a mavne rukou, ze takych este bude 😁 teraz som tu sama v jeho meste, nikoho tu nepoznam, ani len v praci nemam ziadnu sancu nikoho spoznat. Ked sme sa spoznali a tvrdil mi, ze som presne taka, aku vzdy hladal, tak som si hovorila ake vzacne to je, stretnut niekoho s kym si hned od zaciatku tak sadnete.. a teraz ma boli srdce z toho, ako sa to cele zmenilo len za par mesiacov...

Inak baby, dnes to zaklincoval a to bola uz posledna kvapka. Boli sme na vylete, odstavili auto v lese pri takom tom “vybezku na vyhlady” a isli sme hladat hriby. Este kym sme sedeli v aute, vravi, ze nevie ci takto moze zostat, vraj trochu trci do cesty. Tak mu vravim, laska, je to ok, len pre istotu zaklop spatne zrkadla (boli sme mojim autom). On nic, vypol motor. Vravim este raz, zlato tie spataky zaklop pre istotu prosim ta, keby nahodou niekto isiel velmi blizko. Divne na mna pozrel, akoby nevedel ako sa to robi.. tak mu hovorim, ze daj kluce, ja to spravim (uplne s kludnym hlasom). Na to po mne zhukol: ty si postihnuta! Az ma zarazilo, vravim mu naspat, ze ty si postihnuty, ty blbec a odisla som. Dosiel sa potom liskat, povedal prepac a tym to prenho akoze haslo. Potom sa snazil tvarit, ze je vsetko fajn, rypal ze co som stale ticho. Ja som mu ale povedala, ze uz mam dost tychto jeho bezdovodnych vybuchov a nevidim zmysel, aby sme to dalej takto silili..

halabolka
autor
21. jún 2020

@mpg ja ale neplacem preto, ze by som sa opustala. Plac u mna prichadza ako reakcia na jeho urazlive poznamky, ked sa snazim nejaky ten problem medzi nami riesit. Nechce sa rozpravat, tak utoci. Byvala som tiez taka, ked ma niekto nastval, tak som da urazila a chcela “zdupkat”. Teraz sa snazim problemy riesit rozhovorom, zabojoval.. ked ale druha strana len utoci a nechce sa rozpravat, tazko sa nieco zlepsi.

chances
21. jún 2020

@halabolka Robis chybu tam, ze zostavas s clovekom, ktory je nedospely a nevazi si ta. Ozaj radsej sama, nez v zlej spolocnosti. Zda sa, ze my zeny sme si v poslednych rokoch velmi znizili latku. Ako ti chlap moze nadavat do postihnutych??!!!!!???!!!! Kde je tvoja hranica?

dilino
21. jún 2020

Boli spolu kus života ON a jeho bývalka 5 rokov je kus života on vie čo si zažila predtým ty 5 rokov vzťahu neni nič si mu mala povedať niekdy človeka nespoznaš ani za celý život nieto za 5 rokov.A asi to bolo naopak kopla ho do zadku ona a nie on ju. Jeho matka z bývalou sa naštevovali a kamáratili on jej matku nemal rád halo nepozná tvojich kamáratov, otca po skoro roku nepozna čo je na ňom pozítivne no nič.To čo si o ňom písala že aký je dobrý to si snažiš len ty nahovoriť.Je obyčajný manipulátor, chladný, necitlivy človek.Mal takého otca to sa nikdy nezmeni chceš mať s nim deti ktoré z ničoho nič zbije a povie že to len tak ani nevie prečo.Ked budeš dieťa braniť zbije aj teba.Odstup s kratšej cesty a nie že je dobrý, figu je dobrý to si len namýšľaš a chceš aby bolo dobré nič nechce riešiť.Každá hádka by sa mala vysvetliť nikto neni dokonaly ale po hádke sa snažim aby sa veci vyrozpravali ty chceš on nie.Chladný chlap ani nie po roku vzťahu chladný ved to je najkrajšie obdobie.On ťa za všetko obvinuje robi zo seba veľkeho frajera a tebe povie že fňukáš a sťažuješ sa čo je na ňom dobre nič absolutne nič len sa snažiš sama pred sebou ho obhajovať že je dobrý takého otca chceš pre svoje deti.Odid kým je čas ušetriš si kopec problémov a vychovavať deti sa dá aj s druhým chlapom a už vek na to máš takže deti maj aj ich budeš mať ale prosím vo vlastnom zaujme nie s takým.Pišeš že ti hovori že si labilná ked skončiš na psychiatrii tak sa s tebou rozide.Už by mi neblikala kontrolka ale celý semafor na hakabarkavo. Veľa ľudi sa lieči na psychiatri a nieje to žiadna hanba a potrebuje on toho psychiatra a nie ty.Ale ked ti povedal že ťa opusti ak by si tam skončila tým by sa pre mňa vzťah skončil.Nemáš čo váhať vyber svojim deťom iného otca ako toto čudo-judo.A že asociál no to iste hra na teba divadielko. Nechce poznať tvoju rodinu kamáratov a ty jeho všetko poznáš asi prečo nieje asociál len si vybera ľudi do svojho života. S takým si chceš zničiť život a zdravie taký obrati proti tebe aj to čo si nepovedala a neospravedlňuj ho nemá nič pre normálny život aby ho mohol viesť s tebou.Nájdi si niekoho a nestracaj čas zaujimalo by má prečo ked je taký dobrý prečo ho bývala kopla do zádku určite ona mu dala zbohom a nie on jej.Chcel asi urobiť dojem tak všetky ženy sú zlé len on je najlepši odstup s kratšej cesty kým je čas a nenechaj sa podriadovať, a neskôr zastrašovať spôsobom že bude cez deti na teba vyvijať tlak a bezdvovodné ubližovať tebe a neskôr deťom že zbije deti pre nič za nič len tak aj ked nič neurobia len preto že jeho otec to tak robil. Ty sa pekné zbaľ a kopni ho do zádku a nemáš čo ľutovať necelý rok neni tak veľa.Ved chlapov po Slovensku beha dosť.

halabolka
autor
21. jún 2020

@chances tu hranicu dnes uz presiahol. Zacinam sa obzerat po novom byvani.

cukroska
21. jún 2020

@halabolka takže tam je jeho problém v detstve, v otcovi. Všetko si nesieletz detstva. Možno časom zmäkne trochu pri tebe, pri deťoch. Alebo sa musíš s tým naučiť žiť a zvyknúť si.

chances
21. jún 2020

@halabolka Drzim ti palce, aby si nasla nieco krasne a utulne, kde sa budes citit dobre. Mysli teraz na seba, aby si sa dala do poriadku. Si stale velmi mlada a ked najdes niekoho, s kym si budes ozaj rozumiet a kto bude mat rovnake hodnoty, urcite sa potom skoro dockas aj deticiek. Prajem ti vsetko dobre!

iviacik
21. jún 2020

@cukroska toto je strašne naivná predstava väčšiny žien, ze 'možno sa zmení / zmäkne pri deťoch', viď diskusie Modry koník.... A síce si nevediem štatistiky, ak sú vo vzťahu problémy pred deťmi, po deťoch je to zväčša ešte raz tak horšie, akurát má žena ťažšie východiskové podmienky k odchodu....

cukroska
21. jún 2020

@iviacik tak neviem aké sú šance, možno nulové. Neviem. Ale môj muž tiež nikdy nevedel prejaviť city ako by som chcela, či potrebovala. Ale vedela som o tom od začiatku a časom sa to naučil.
Aj keď nie je ten typ, že bude šepkať do uška to čo chce žena počúvať, ale vie byť nežný,láskavý a hlavne chápavý. Tak ťažko povedať.

makova333
22. jún 2020

@cukroska "ale vie byť nežný,láskavý a hlavne chápavý" len autorin taky nie je. To nie je o prejavovani citov v tomto pripade, ale o vedomom ublizovani partnerky, o znevazovani, manipulovani atd. A sance na zmenu su, ale len vtedy, ked to chce on sam. A tento nechce uz teraz.

mpg
22. jún 2020

@makova333 Také hrubé slová zvyknú používať muži, ktorí sú napr. stavbári, kde pracujú samy chlapi a oni si medzi sebou rozprávajú aj takto, ale im to neprekáža.
Niektoré ženy to zraňuje.
Alebo keď má niekto veľa práce, je taký preťažený (napr. aj mamy pri deťoch) tak použijú rôzné nadávky, aj keď to dieťa majú inak veľmi radi.
Nedá sa vedieť, či je to v tomto prípade vedome ubližovanie. Či to nie je len nejaký zvyk používať takéto slová.
A na druhej strane sú takí muži, ktorí nevedia povedať ani nie, všetko sľúbia, ale potom už splniť je pre nich ťažké.

halabolka
autor
22. jún 2020

@cukroska nemozem povedat, ze je uplny kus ladu. Vynimocne ma aj chvilky, ked ma sam objime, aj ked tak svojsky a chladne. Nikdy neodide z bytu bez toho, aby mi dal pusu a povedal, ze ma lubi. Ak sa napr. ja ponahlam a nedam mu pusu, tak sa urazi 😁 vie byt ale aj chladny ako kamen.. Ja ho objimam a stoji ako stlp, ani prstom sa ma nedotkne. Pozerame film, ja sa pritulim a skaredo na mna pozrie, lebo mu to vadi. Niekedy ma dokonca “odprace prec” od seba rukami hned ako vidi nejaku snahu o pritulenie sa. Lezime v posteli, dam si jemne cez neho ruku a zase uplne nechapavo na mna gani, ze co akoze robim? Proste je cudak, a pritom ja ho do toho nenutim 24 hodin denne, ked vidim ze mu je to neprijemne. Zase to ale doslo do stadia, ze ja som sa mu prisposobila na 98% tym, ze ho neotravujem.. a on mne 2%, ze sa obcas prekona. Co ma este vytaca, tak on pri akejkolvek hre so mnou (steklenie atd) nema vobec cit. Chyti mi ruky v zapastiach, stlaci mi ich tak, ze uz takmer citim ako sa mi lamu kosti. Na to skriknem, ze ma to boli a on zase ironicky poznamena: ach boze, ty si taky slaby clovek. Proste on ma ma za precitlivenu a ja jeho za bezcitaka.

halabolka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beronsche
22. jún 2020

@halabolka mam silny pocit, ze tvoj chlap je emocny mrzak.. Musel ako dieta velmi trpiet.. Bitky od otca, chlad od matky.. To ako veri, ze bitku si zasluzil, ako pises, ze maju "dobry" vztah s matkou a zaroven si vobec nie su blizky.. Vsetko nasvedcuje tomu, ze vela bezpodmienecnej lasky ako dieta nezazil.. TY vela nezmozes.. Ono je to, ako keby prezil silnu traumu v rannom veku.. Kym si to on sam neuvedomi, tak je problem neriesitelny ..
Plus ja osobne by som nevidela hlavny problem v tom, ze je chladny, ale v tom, ako nema k tebe ziaden respekt.. Tento chlap ti oporou nebude nikdy.. Lebo on veri, ze ty si slaba, neschopna a vzdy sa ta bude snazit prevychovat.. Vies si ho predstavit ako laskaveho otca? Alebo bude "tvrdas" pokracovat v tom , co pozna? Co urobis, ak udrie vase buduce dieta, lebo aj jemu otec strelil a nic sa mu nestalo? Ak si ho nikdy neprituli, lebo slabocha vychovavat nebude? Ja osobne by som veru s takymto chlapom dieta nechcela..
Pises, ze hladas riesenie, nuz zrejme sa ti to pacit nebude, ale jedinym riesenim v tvoj prospech je rozchod..
Teraz mi este doslo, ze nazov temy si dala "Neviem, kde robim chybu".. Vazne ty robis chybu? Uz dosiahol, ze fakt veris, ze chyba je v tebe? Pocuj, nechces radsej niekoho, kto ta bude milovat taku, aka si?

beronsche
22. jún 2020

@halabolka coze?? Na toto nemam slov: "Co ma este vytaca, tak on pri akejkolvek hre so mnou (steklenie atd) nema vobec cit. Chyti mi ruky v zapastiach, stlaci mi ich tak, ze uz takmer citim ako sa mi lamu kosti. Na to skriknem, ze ma to boli a on zase ironicky poznamena: ach boze, ty si taky slaby clovek."
Si masochistka? Utekaj zena..

halabolka
autor
22. jún 2020

@beronsche tieto veci ohladne deti sme riesili hned na zaciatku. Ked mi rozpraval, ako mu raz otec dal bezdovodne taku facku, ze letel cez celu chodbu, tak som sa zhrozila a vravim mu, ze dufam ze nebude k svojim detom taky isty.. vraj nie, ale zase nebude k nim ani stale tutuli-mutuli, lebo pravidla musia byt. Maju v rodine male babo a ked ho vidi, vkuse ho pusinkuje, stistka, usmieva sa nanho.. taky isty je k zvieratam. Ked vidi psa vonku, usmieva sa nanho a hrnie sa ho pohladkat. takze nejaky cit tam je, len sa nerozvinul smerom k dospelym ludom 😁
tento vikend inak znova niekolkokrat zahlasil, ze emocie su len pre primitivnych ludi (tentokrat to nemalo nic so mnou nastastie).
On strasne rad komentuje a sudi inych, aj cudzich ludi.. aj na svojich kamaratov a kolegov vela rozprava v zlom, a pritom by im dal prve aj posledne, nikdy nepovie nie. Zvykne komentovat, ze pozri na hentu, vyzera jak krava. Boooze, co to ma na sebe? a pod. Pre mna su taketo reci primitivne, tak to dalej nerozvadzam. A on hned, ze co som ticho. Vravim, ze ja sa k tomu nepotrebujem vyjadrovat, ja si tych ludi nevsimam. Na to si robi zo mna srandu, ze som slnieckarka. A toto ma inak po mame, ta je strasne konzervativna. Prebral si z domu take tie pravidla ako - rano sa skoro vstava (o 5), aby sme nepremrhali den... obed musi byt presne o 12... v nedelu je na obed kura s ryzou. mne to je smiesne, lebo jeho dokaze rozladit, ze je 12 hodin a obed este nie je hotovy, a aj ked on vari, tak si zafrfle, ze uz je je 12 a uz mal byt obed a rozculuje sa 😁

cacianka
22. jún 2020

@halabolka rozpoltena osobnosť, toto nie je chlap pre teba, sprava sa k tebe horsie ako k tym psom....
Prepáč

halabolka
autor
22. jún 2020

@beronsche vyznieva to hrozne, ale prenho je to naozaj len hra s tym, ze nevie rozoznat kolko sily pouzije. Ja mam 48kg, som krpata a zle znasam bolest. Tymto si ho neospravedlnujem, skor ma vytacaju tie jeho komentare a to, ze si to nevie on sam uvedomit, ze nevie byt jemny. Fyzicky by mi ale nikdy cielene neublizil, za to dam ruku do ohna, len proste nema ziadnu empatiu a cit.

iviacik
22. jún 2020

@halabolka a to fakt chces s takým dusevnym mrzakom byt?

beronsche
22. jún 2020

@halabolka ak sa to stalo raz, tak ok, naozaj len neodhadol silu, avsak jeho reakcia bola hodna kretena.. Ak sa to stava opakovane, tak to veru cielene robi, alebo nie je schopny si zapamatat, ze ta to boli? To je akoby si mu pri blazneni kopla do vajec a este ho potom zdrbala, ze je slaboch.. A potom ho tam kopla zakazdym, ked sa blaznite...

A ze nebude k detom tutili mutuli - potrebujes pocut este nieco viac? Pretoze ano, hranice su vo vychove velmi, velmi dolezite, rovnako ako je dolezity sposob, akym ich nastavujes, ak prikazmi, kritikou, zhadzovanim (toto inak robi tebe!) a nedajboze fackami, tak chudak dieta... A popravde, z tvojho popisu mi tento chlap nepride schopny respektu k detom, ved preboha nevie respektovat ani svoju partnerku! A ze stiska babo? Ano, len totalny psychopat by babu ublizil.. Avsak ako by sa spraval k 2-3r dietatu pocas hysaku? Nestrelil by mu nahodou jednu, nech ma dovod revat?? Ale samozrejme to uz len spekulujem...
A ano obhajujes ho, zrejme si dufala, ze dostanes navod, ako na neho.. Zial, to nejde.. Verim, ze mas aj strach ostat sama... Ale tu bud "stratis" partnera (tohto konkretneho), alebo casom sama seba... Vyber si

halabolka
autor
22. jún 2020

@beronsche nebolo to iba raz, on ten cit nevie odhadnut velakrat. Casto mu hovorim, ze ja nemam 90kg ako on, tak nech sa kontroluje.
Nie, nechcem s nim byt a je s tym uz aj oboznameny. Ale nepotrebujem z neho ani robit nasilnika a grobiana. Proste nema kusok empatie a citu, to je cele. Teraz je to uz len na mne. A jasne, ze sa bojim byt sama, ked vidim dnesne vztahy a ako sa ludia k sebe spravaju. Navyse po tolkych skusenostiach sa bojim, ze si zase najdem nieco podobne.. clovek to zial v prvej faze neodhadne, aj tento bol uzasny, hovoril mi ze je na mna hrdy, aka som skvela, vysnivana a pod. Potom ale prisiel na to, ze neviem zdielat jeho zivotny styl a byt ako on (byt tvrdaska, bezdtarostna, mat vsetko na haku a kazdy den sportovat) a zostal sklamany, ze nema doma to co chcel..

beronsche
22. jún 2020

@halabolka drzim ti palce! zvladnes to aj bez neho!!

negymama
22. jún 2020

@halabolka dievca radim ti dobre, utekaj od toho cloveka daleko.

Mam s podobnym typom skusenosti v rodine. Prenasa sa to z otca na syna a dalej...

Samozrejme kazdy z takychto manipulatorov a tyranov ma svoje osobitne vlastnosti, povahu, - su ale crty , ktore sa u nich vyskytuju castejsie.

* Zozierava ironia a kritika. Skutocny hlboky obdiv ci ocenenie druhych ludi nepoznaju. Najlepsie ovladaju odsudzovanie, kritiku, ironiu, posmech podla zasad, ktore si vzdy otocia vo svoj prospech.
* domahaju sa "moralnych" ci inych pravidiel u druhych ludi, pricom sami ich dodrziavat nemusia.
* davaju ludom pocitit "ja som viac ako ty"
* pri neznamych ci cudzich ludoch, casto aj cudzich detoch sa spociatku robia tazko sympaticki, sama sranda a smiech, doma ti co s nimi ziju, do smiechu im nie je.

Velmi, velmi tazivo to ovplyvni deti takeho otca... Otec odsaca rocne dieta od matky, lebo by ho rozmaznala, ak vezme placuce na ruky. Na dieta sa kladu nepriprimerane naroky vzhladom na vek a vyspelost. On/ona... "ma vediet, musi robit, nesmie robit",... milion zasad a predpisov, ktore obchadzaju aj dospeli, ale dietatu sa netoleruje nic. Kazde previnenie aj z nevedomosti, ci neskusenosti sa fyzicky tresta. Trest je aj za plac pri treste. Deti sa ucia zalovat na seba, klamat a pretvarovat, sa aby unikli trestu a tvrdym zasadam. Deti su tlacene do otcom vymedzenych kolaji... dievca musi byt 100 percent poslusne, obsluhovat muzov v rodine /aj brata/. Syn nesmie plakat, musi byt silny a otuzili...trestanim sa ale dosiahne pravy opak. Chlapec place, len ked sa k nemu otec priblizi, pri jedeni mu cvaka lyzica o tanier, ako sa mu chveju ruky. Ma zlozvyky a tiky z neustaleho stresu.

K inym detom znami, rodina ...sa ale otec sprava prehnane sympaticky a zovialne. Sranduje, prihovara sa, vytvara si dojem mileho uja. Podobne pochodia zvierata, psy..ine spravanie k svojemu , ine k cudziemu psovi.

Ine spravanie k ludom kde si musi vytvarat dobry image...kolegovia, znami... ine k ludom co su nanho naviazani, zavisly.

Toto pisem z konkretnych situacii. Porozmyslaj nad tym.

beronsche
22. jún 2020

@negymama paneboze, to pises o realnej rodine? Az mi srdce zovrelo.. ☹ hrozne..

negymama
22. jún 2020

@beronsche bohuzial.

Tu nejde len o chlad a neschopnost prejavit city... s tym sa da este pracovat alebo si zvyknut, ak takyto chladny neemocny clovek vedomy toho a sam to pocituje ako nedostatok ale tazko sa mu to meni. Moze sa to po case "roztopit", dosiahnut zmeny, aj ked uplna zmena natury je tazka. Predovsetkym u kazdej ludskej bytosti...zmeny su mozne len pri uvedomeni si , ze nieco je zle.

Ked ten clovek vnima seba ako toho dokonaleho, bezchybneho a chyba je v druhych. tak akakolvek mala zmena nikdy nepride.

Autorkin /dufam ze uz expartner/... je bohuzial malo vhodny pre rodinu a vychovu deti, nie ani kvoli tomu chladu ci malycm emociam...to dokaze vyrovnat matka. Ale kvoli svojej arogancii, vysmechu , pocitu dolezitosti a dokonalosti , potreby vsetkych kontrolovat a kritizovat.

Mne aj v tej rodine co spominam raz zena toho chlapa prezradila...ze jej ani nevadi ze deti bije, ako to ze ich ponizuje a zhadzuje. Deti su uz na konci puberty, poznacene. Detaily nechcem rozvadzat.

makova333
22. jún 2020

@beronsche bohuzial, toto bude o realnej rodine, tiez take poznam...A potom je este jeden typ, ktory sice neublizuje fyzicky, ale psychicky cez matku (dietatu neublizuje v zmysle trestov, ale psychicky ublizuje matke, nadava na nu pred dietatom, zhadzuje ju, opovrhuje nou, odsudzuje takmer vsetky zeny okrem svojej matky atd.). Toto vsetko zanechava na dietati stopy, ktore si prenesie do zivota.

makova333
22. jún 2020

@negymama "Ked ten clovek vnima seba ako toho dokonaleho, bezchybneho a chyba je v druhych" Ono to bude skor o tom, ze seba tak vnimat chce, potrebuje sa utvrdit v tom, ze je dokonaly (vychadza to z toho detstva). Tam bude velmi nizke sebavedomie a potreba takymo sposobom si ho dvihat. Je to nauceny vzorec spravania (otec k nemu, on k otcovi, matka k dietatu, matka k otcovi).

beronsche
22. jún 2020

@negymama
@makova333 je to hrozne... rozmyslam, preco tie zeny neutiekli, ale tak, rozumiem, ze zivot prinasa rozne situacie.. Naozaj hrozne... Ja by som chlapa bola schopna aj zabit, ak by toto robil mojim detom.. ☹