Neviem na neho zabudnúť

5. aug 2023

Pred rokom som sa začala stretávať s kolegom, ktorý má dlhšiu dobu priťahoval. On je odo mňa o 5 rokov mladší, ja mam 27. Začalo to fakt nevinne, no hneď som vedela, že sa pri ňom cítim príjemne a tak sme sa ďalej stretávali.
Strašne ma to k nemu ťahalo a samozrejme bola tam zrazu riadna chemia. To som nikdy nezažila az takéto silné, hovoril mi že ani on nikoho takého ešte nestretol. Sex úžasný. Stále mi hovoril krásne veci, aka som dokonalá a veľmi si ma túlil k sebe vždy, a ja som typ ženy čo to veľmi potrebuje.
Ale tých 5 rokov v tomto prípade sa nedalo úplne prehliadnuť. Začala som si všímať ze nemá žiadne úspory, každý mesiac marodil, veľmi sa na všetko sťažoval a nadával aj na rodičov u ktorých byval, keď sme niekam šli tak väčšinou sa len voziť v aute, keď sme sli do podniku tak som to vacsinou platila ja, ukazalo sa že je dosť introvertny typ, nemá rad small talky, v práci mi povedal že mu chodím hovoriť niekedy také pičoviny, že či to už ozaj nemam komu povedať (pričom som sa raz posťažovala a on sa mi sťažuje nonstop). Každý mesiac nariekal že nemá peniaze, príde mi že ozaj nemá potrebu si šetriť a keď sme šli na jeden výlet tak som to zaplatila ja, lebo jemu sa nedalo.
Zrazu som začala na sebe cítiť že toto nie je pre mňa... Už mám nejaké vzťahy za sebou, nemám chuť niekoho prevychovavat, ukazovať mu ako si šeriť, že byť na nule každý mesiac je listok do pekla... A aj keď chémia stále pretrvala trošku som si začala držať odstup. On si to všimol, nebavilo ho to a vlastne zo dňa na deň to utol a úplne ma odstrihol.
Ja som na jednej strane vedela, že je to dobre lebo som chcela chalana aspoň trošku podobného mne. Bolelo to a vravím si že to prejde keď prerušim kontakty.
Už je to pol roka. Nie sme v kontakte (ja som mu len napísala k meninám, ani mi neodpísal ďakujem). Sledujem ho na instagrame a posledný mesiac sa už stretáva s inou babou, je preč, posunul sa ďalej.
Ja len neviem prečo naňho každý deň myslím, neviem sa toho akoby vzdať, proste neviem už čo robiť aby to prestalo bolieť že ma len tak opustil zo dňa na deň, pričom mi hovoril že nikdy nikoho tak neľúbil... Ja neviem ako ďalej

maickamf
5. aug 2023

Zíde z oci, zíde z mysle... 100rokov bude byvat u rodicov a nic z neho nebude. Neschopak. Nesledovat insta a zacat zit, mozno pride nova laska, co bude za to stat😉

maminkadeticiek
5. aug 2023

Nic len si vedome zakazovat myslienky nanho kedykolvek pridu.Z toho co pises klobuk dole pred tebou ze si sa nedala zatiahnut do sraciek,rozisla si sa s nim,bolo to najlepsie rozhodnutie.To co prezivas nie je nic mimoriadne,proste si sama,bez partnera,tuzis po blizkosti cloveka a posobi na teba asi aj spomienkovy optimizmus.Je to uplne normalne,prirodzene,netreba tomu pridavat ziadnu vahu.Mozog si este cerstvo pamata tieto emocie ktpre potrebujes,pri nom si ich zazila,tak ti ich stale podhadzuje.Skor ci neskor pride novy muz,tak to chodi.Proste chod dalej,den za dnom,nebude to trvat vecne.

lenuska9999
5. aug 2023

Podľa mňa na neho myslíš len pre to, že momentálne nemáš vzťah a podľa mňa ti viac chýba ten vzťah ako ten chalan.. a podla mňa by to zmysle nemalo, lebo chémia sa po čase vo vzťahu vytratí , preto by ťa mal človek priťahovať aj intelektuálne

zmrzlinka2021
5. aug 2023

A čo ti chýba na tom vztahu?

Lebo realne ak pocas chodenia ti povie, ze mu chovoris pič...y, tak to je podla mna dost zly vyber partnera.
Chýba ti on a moznost dokafrat si zivot? Mat pri sebe cloveka, ktoremu za nic nestojis? Cloveka, co vkuse marodi, nadava na vlastnu rodinu?

Myslis si ze k tebe bude dokonaly muz a otec vasich deti?

Ved si to len vnutorne zhrn a spytaj sa samej seba, ci chces tak dopadnut.

POdla mna problem nie je v tom, ze on ti chyba, problem je v tebe, ze tebe chyba vnutorny pokoj, vyrovnanost a poznanie svojej hodnoty, ucty k sebe.

pises, ze uz mas viacero vztahov za sebou - si vycerpana, smutna, ubolena. Nevrhaj sa len tak do vztahov a uz vobec nie sexu. Vzdy muza najskor spoznaj, vybuduj si s nim hlboke priatelstvo, a az potom vztah. Chran si svoje srdce

lubkovaandrejka
5. aug 2023

@zmrzlinka2021 pekne si jej to napisala 🙂

zmrzlinka2021
5. aug 2023

@stanulienkat

Toto je priam ukazkova tema kde autorka smuti za clovekom, ktory jej dal kopacky a z textu jej uvodneho prispevku je evidentne, ze je to debil 😉
Ju vsak trapi to, ze on ju opustil a ze je z toho zranena.

rillwen
5. aug 2023

Nesledovať ho na instagrame ani hocikde inde, nevyhľadávať o ňom žiadne info, ale prerušiť všetky komunikačné kanály. A vydržať. Už po pár týždňoch zistíš, že si na neho spomenieš iba raz denne, neskôr iba raz za pár dní atď. Dôležité je úplne ho vymazať zo života.

lindous
5. aug 2023

Veľkú rolu tu určite hrá zranené ego, ospevoval ťa, vyzdvihoval ťa a napriek tomu ťa bez problému opustil, ale čo si čakala od toho, keď si si začala držať odstup?... Že ti ešte viac pohladká ego a bude bojovať a smútiť? Ale tvoja hodnota nestojí na tomto... Racionálne očividne vieš, že je dobre, že to skončilo, že to budúcnosť nemalo... Teraz o tom presvedčiť aj podvedomie, začni unfollow-om, nerozumiem načo ho sleduješ, keď sa nevieš preniesť, ale sama si tým rýpeš do rany...

hipuska
5. aug 2023

Prosím ťa, tie fotky na insta sú len fotky. Skutočnosť ostala rovnaká. Všetko zase platí nová baba, o všetko sa stará. Ty žiješ iba zo spomienok a aj sa na tie spomienky upinas.

danica2711
5. aug 2023

úprimne, čo si čakala od 22-ročného fagana? Mentálny rozdiel medzi vami bol zjavne ešte väčší než fyzický. Po tom, čo si napísala o jeho chovaní, sa mi nechce veriť, že ti skutočne chýba. OK, sex a urazené ego, ale to je tak asi všetko, to prejde, chce to trošku času - a potom začneš byť rada, že si sa ho zbavila

rebrambora
5. aug 2023

Nuz v 22rokoch som nevedela hospodarit ani ja. Ak ti chyba len intimita, tak si najdi niekoho len na to - ak si teda ten typ.
Jednoduche riesenie je venovat sa sama sebe, svojej praci a ked budes spokojna, pritiahnes si k sebe toho praveho. Znies ako velmi fajn zena.

sella38
5. aug 2023

Neboj sa, až nájdeš "toho pravého", veľmi rýchlo zabudneš.

autor
5. aug 2023

Áno viem že si len ubližujem tým že ho sledujem... Veľmi mi chyba to spojenie, akože ja som ho úprimne mala rada, mala som vtedy ťažšie obdobie a pomohlo mi mať ho pri sebe, nebolo všetko na ňom len zlé... Ale spôsob akým odišiel, odstrihol ma ma úplne zničil emocionálne... Nikdy by som nepovedala že ma takto niečo zasiahne a to sme sa stretávali asi 3-4 mesiace... A ja som zrazu bola na dne...

Mala som už také z neho zmiešané pocity, na jednu stranu mi hovoril že so mnou si vie predstaviť celý život a mať rodinu, že som preňho dokonalá a v zápätí mi hovoril že jemu je divné sa so mnou v práci rozprávať, ale s nikým iným mu to divné nebolo, bavil sa s každou kolegyňou a mne sa skoro vyhybal, no v súkromí už zase romantické gesta a objatia...

Kiežby som ho aj ja vedela tak odstrihnúť ako on mňa. A asi je pravda že si len sama ubližujem keď naňho myslím... A prídem si až hlupo

toskanka
5. aug 2023

@zmrzlinka2021 Lepšie by som to nenapísala 🙂. Ako sa hovorí: Nedovol, aby ta smútok a samota dohnali do náruče, do ktorej nepatris.

ysseba
5. aug 2023

Urobila si dobre, ten vzťah by podľa toho čo píšeš nemal zmysel. Neboj sa, to prejde. Chce to "len" čas. Znie to ako klišé, ale je to tak. Snaž sa mať každý deň niečo čo trochu odpúta pozornosť. Stretávaj sa s kamoškami, zájdi za rodinou, choď na nechty, začni behať, choď do kina (aj sama, no a čo). Kúp si knihu, ktorá ti pohltí myseľ (ale žiaden sladký román). Nájdi si koníček alebo nejakú brigádu. A tým, že ho sleduješ, tak si sypeš soľ do rany, robíš zle iba sama sebe. Tak, držím ti palce aby si našla pokoj v duši a toho pravého. Drž sa 🙂

autor
5. aug 2023

Proste ja som typ ženy čo dáva šance kým sa druhý môže zmeniť a svoje predošlé vzťahy som dlho ťahala a dava šance a keď ich partner nevyužil tak ma prešla trpezlivosť a ukončila som to, dokonca po rokoch a uvedomila si svoju hodnotu a ten chalan mi po chvíľke ani už nechýbal

Tu som akoby ja proste nečakala že on sa toho vzdá, fakt pár dní predtým mi hovoril že so mnou si vie predstaviť život a zrazu sa mi ani neodzdravil v práci, ani sa ma neopýtal ako sa mam, aj keď vedel ako trpím...

Ja som si fakt uvedomovala jeho nedostatky a áno je mladý a možno by dospel časom, ale sú aj chlapi ktorý do 30-tky proste žijú z výplaty do výplaty a sedenie doma na gauči lebo nie sú prachy na nič, je proste realita

Ja si zarobiť viem ale nezarabam za dvoch a chcela som ísť aj v lete na dovolenku s partnerom alebo na jeseň na predĺžený víkend do Ríma... Proste rada si život užívam a pri ňom som videla že on ledva vyzije z tých istých peňazí čo si zarobim aj ja, s tým že ja si viem aj ušetriť voľačo...

Ja viem je nefer že mal zlú imunitu a marodil často, ale ani nič preto nerobil aby bol zdravší...
Mala som ho naozaj úprimne veľmi rada, ale bala som sa že pre mňa to je v živote veľký krok vzad a že po pol roku by som sa trápila ešte viac...

zmrzlinka2021
5. aug 2023

Autorka,

napis si vsetk negativa vo vztahu s nim a vzdy ked ta napadne jeho osoba precitaj si ich a spytaj sa sama seba, ci by si chcela prezit zivot s takym clovekom.
Nie s niekym, kto zacne na sebe pracoat, ale s takym, aky je presne on s tym, ze to moze mat este zhorsujucu tendenciu.

toskanka
5. aug 2023

@autor Aj takýchto ľudí musíme stretnúť, aby sme si uvedomili, čo už viac nechceme, čo nám ubližuje. Najviac vedia ublížiť vzťahy, ktoré začali rýchlym zblízenim, keď vzťah bol intenzívny a náhle sa skončil. V človeku potom zostane pocit niečoho nedokončeného, ale už to nemá s kým riešiť, tak to rieši sám v sebe, ani nevie presne čo.

Okamžite sa prestaň zaujímať o jeho život, toto ukončené už je. A pouc sa z toho do budúcnosti, dávaj si pozor na náhle vzplanutia a pocit spriaznenosti s niekým, koho nepoznáš.

pedro1234
5. aug 2023

Ja to vidím tak že on váš vzťah bral len ako randenie a keď si sa ho spýtala či by chcel s tebou založiť rodinu tak len povedal čo si chcela počuť. Tento chlapec sa vôbec nechce viazať. Pokiaľ sa jedná o sľuby tak to nemá problém ale keď príde na skutky zaradí spiatočku a je fuč .

janetinka27
5. aug 2023

Ahoj, zbavila si sa prizivnika. Byval u rodicov, ty si platila, on len uzival co mohol, isiel do nuly, sex mal isty. Vyzirka ako vysita. A nemal problem ta odstrihnut a ist si uzivat dalej inde.
Taky clovek je sebec, mala by si s nim bolavy zivot, nedokazal by sa pre nikoho obetovat.
Chapem, ze ta to boli, ja som tiez smutila za debilom, ktory ma nechal.ale bolo to to najlepsie, co sa mi stalo.
Isla si na to z "pozitkovej" strany, dala si do toho vela a nevedela si, co kupujes. Najprv je istejsie cloveka spoznat a az potom sa mu dat. Tento si ta nevazil a ani nezasluzil. Zivot si nedostala na to, aby si ho rozdavala marnotratnikom. Spoznaj svoju cenu, bud vsimava, mudra zena a nezahadzuj sa s idiotmi.

autor
5. aug 2023

@janetinka27 áno máš pravdu. Jeho rodičia mu stále hovorili že je sebecký a ja som tomu najskôr nechapala... Zo začiatku som neverila že taký sympatický, pekný mladý chalan je sám a potom som trošku prišla na to, prečo tomu tak je...

Ja som sem napísala, aby mi niekto napísal že to je v poriadku a že to prejde... Lebo mam to ozaj ťažké až tomu sama neverím prečo mi na ňom tak záleží

Proste nikto mi predtym nikdy také pekné veci nehovoril, také hlboké precitenie som s nikým nemala, neviem to ani opísať, veľmi bol citlivý a ja som sa veľmi naňho naviazala a zrazu to skončil fakt zo dňa na deň, prestal sa so mnou baviť a len mi napísal že jeho to už nejako nebaví, lebo videl na mne že som trošku vahava...

Hovorim si OK, zíde z očí zide z mysle, ale nejako sa toho neviem pustiť, nechapem tomu a neviem ako sa odpútať

hugger
5. aug 2023

@autorka
Spis si zoznam pozitivnych kvalit tohoto vztahu a hladaj ich v zrelsom muzovi. Zjavne di dodtatocne vnimava aby si nola svhopma povedat co od partnera potrebujes a co ti vadi, je to skvely zaciatok do dalsieho vztahu.

dominyca9
5. aug 2023

On ti nevravel pekné veci preto, lebo to tak cítil, ale preto, aby ťa namotal. Uvedom si to vždy, keď si na neho spomenieš. Klamal ti. Nebolo v tom nič hlboké. Keby áno, neodkopol by ťa pri prvom probléme. Jednoducho len vedel, ako na teba.

autor
5. aug 2023

Ja som proste vedela že by mi všetky veci časom začali vadiť viac a viac... Ale v období kedy sme sa rozišli som ho mala stále veľmi rada, aj keď som si jeho nedostatky uvedomovala... Ale stale som ho nepoznala úplne dlho a bala som sa že príde niečo ďalšie...

No aj napriek tomu keď odišiel z môjho života hrozne ma to vzalo a neprešlo to, pričom som čakala že to prejde rýchlo...

0silvia0
5. aug 2023

Pozri, bol introvert, nepotrebuje okolo vztahu plno kecov. Proste vycitil, ze si drzis odstup, tak to nechal tak. A ty nevies doteraz predychat, ze si ta typek dovolil nechat.
Co ste mali nasilu drzat vas vztah, ked ste obaja zacali citit, ze tam nieco skripe?
Introverti sa dokazu na cloveka nacitit, tebe sa to stalo asi prvy krat, ked si z toho taka hotova.
Prejde ta to, ked si najdes noveho frajera. Mozno ti tento vztah mal ukazat, ze sa mas orientovat na introvertov🤷‍♀️