Neviem zabudnúť na ex

2. júl 2023

Baby idem si k vám po radu alebo názor ako ste to mali vy....

O necelý mesiac budem mať 40r, pracujem ako účtovníčka, mám 8rocnu dcérku ktorú som mala s manželom. S manželom sme boli celkovo spolu 9rokov. Pred ním som mala len 1vzťah ktory trval skoro 4roky. (ja ten vzťah nazývam detská láska, síce som mala 19r ked sme si spolu začali ale bol to prvý vzťah)

Potom som stretla exmanzela a to bola tá pravá láska, milovala som ho veľmi a mali sme krásny vzťah. Pracovali sme spolu v oblasti financií, veľa sme cestovali a po 7rokoch sa nám narodila dcéra.
Po narodení dcéry sa nás vzťah začal kaziť, upla som sa na malú a veľa sme sa hádali, rozviedli sme sa.

Zostala som sama s 2ročnou dcerou a môj život bol len práca a starostlivosť o malú. Nič iné. Ani nový vzťah som nechcela, nejaké pokusy tam boli ale zostalo to len pri káve. Jedného dňa som šla na zoznamku ale nikto ma tam nezaujal tak už som tam ani nenazrela až jedného dňa som tam spoznala muža z ČR. O tri roky starší odo mňa, tiež už dlho rozvedený a mal dcéru o 2roky staršiu ako moja. Velmi sme si rozumeli už pri písaní a po 2mesiacoch sme sa stretli, neskôr aj s deťmi a všetko bolo veľmi krásne. Každý víkend sme trávili spolu a bolo to super. Bud cestovali oni za nami alebo my za nimi. Trvalo to rok. Bola som veľmi zaľúbená a veľmi sme si rozumeli vo všetkom. Ešte zaľúbenejsia ako v manželstve. Expriateľ toho už zažil veľa, naposledy mal vzťah kde jeho priateľka s ktorou bol 4roky bola veľmi žiarlivá a temperamentna. Preto mi vždy hovoril že ja som úplne iná, inteligentná a chapava.

Možno by sme boli spolu dodnes....problém bol však môj exmanzel. Keď sa dozvedel že mam priateľa začal naschvál meniť termíny kedy si vezme malú a robil naprieky aby sme neboli spolu. Exmanzel sa vždy obvinoval za rozvod a že ja som to pokazila. Pritom on má už novú priateľku.

Od rozchodu s expriatelom ubehol už rok a ja stále neviem na neho zabudnúť 😥 myslím na neho každý deň a pozerám si naše spoločné fotky. On si pomerne rýchlo našiel novú priateľku, tiež rozvedený s 2deťmi vo veku jej dcéry. Po rozchode sme ešte dva mesiace boli v kontakte. Raz za čas napísal ako sa má že s novou priateľkou všetko v poriadku že je fajn aj jeh deti atď...

Až jedného dňa už neodpísal... Uz rok..
Dala som si na to odpoveď že evidentne je v novom vzťahu spokojný tak nemá potrebu byť v kontakte s ex.
Nehnevám sa za to na neho a prajem mu aby bol štastny. Ja som ten typ že sama od seba mu už nikdy nenapíšem...

Ja však neviem na neho zabudnúť, stále ho milujem a už nikdy nenájdem človeka s ktorým si budem tak rozumieť

Myslíte že sa mi podarí na neho niekedy zabudnúť?
Alebo čo pomohlo vám?

jaskolka
2. júl 2023

Nepochopila som celkom - na ktoreho ex vlastne nevieš zabudnúť? Na manžela? Na priateľa? Lebo píšeš na začiatku, že manžel bol pravá veľká láska,potom odrazu to isté o priateľovi.
Ale nech to je akokoľvek... Už sú zrejme obaja len minulost. Tú už nevratis, aj keby si sa pokrajala. Skus to uzavrieť s tým, že jednoducho sa to stalo a nemali ste byť spolu. A ži prítomnosť a budúcnosť. Nemusíš si nutne nikoho hľadať, ak niekoho stretneš, tak ok. Ak nie, tak vychovávaj dcéru a skus sa už nerypat v tom, čo bolo.

vanilkovazmrzka
2. júl 2023

Napis mu. Nic horsie nez to, ze ti neodpovie, sa stat nemoze 🙂

autor
2. júl 2023

@jaskolka na expriateľa. Myslela som si že po rozvode už nestretnem niekoho s kým by som si tak rozumela. A stretla. Asi to už nieje zdravé ale myslím na neho počas celého dňa. A vo vnútri mi je hrozne, proste mi veľmi chýba...

dadis
2. júl 2023

Zamilovat sa budes vediet aj nabuduce. Ber si z neho priklad, rychlo sazo vztahu otriasol a zamiloval sa opat. Ked pride ten spravny cas, zamilujes sa opat aj ty

autor
2. júl 2023

@vanilkovazmrzka to určite nie. Som typ že keď mi raz niekto dá najavo že nechce byť so mnou v kontakte tak to rešpektujem

vanilkovazmrzka
2. júl 2023

A co ked chce byt, ale je rovnaky typ ako ty? Budete navzdy jeden po druhom tuzit a nikdy viac sa nestretnete? Na tom nic nie je, ze mu napises, ako sa ma. Absolutne nic. Tsk ti mozno povie, ze sa ma vyborne a nic mu nechyba, s ty sa aspon mozes posunut dalej.

autor
2. júl 2023

@dadis no ved to. On je taky typ že ide rýchlo zo vzťahu do vzťahu. Keď sme sa spoznali na tej zoznamke bol len mesiac a pol po rozchode. A po našom rozchode si našiel inú za 2mesiace
Ale chlapi to majú asi inak.

autor
2. júl 2023

@vanilkovazmrzka v celom svojom živote som nestretla takého s ktorým by som si tak rozumela. Ani sama som tomu neverila že to môže existovať. Priťahoval ma fyzicky aj všetkým, nič mi na nom nevadilo, pre mňa bol dokonalý. To nejde mu napísať, on už má viac ako rok nový vzťah. Možno priateľka mu zakázala byt so mnou v kontakte

dzulli1980
2. júl 2023

Myslím si, že keby Ťa tak veľmi miloval, určite by mu nevadil Tvoj ex-manžel, určite by ste sa kvôli nemu nerozišli ... už len to, že ide zo vzťahu do vzťahu čosi o ňom hovorí ... musíš to prijať, uzavrieť to v sebe a pozerať dopredu, takýmto vŕtaním sa v minulosti sa len zbytočne oberáš o krajšiu prítomnosť, budúcnosť atď.

vanilkovazmrzka
2. júl 2023

Ak sa necha ovladat priatelkou, potom nie je taky dokonaly 🙂 Nuz teda, rob (alebo nerob) ako myslis… podla mna pokym neskusis, nebudes vediet. Potom ti neostava ine, nez skusis zoznamky a postupne sa pokusit najst niekoho ineho, hoc aj menej dokonaleho.

maranta_leuconeura
2. júl 2023

Ja som nepochopila preco ste sa s tym priatelom rozisli? Kvoli tomu, ze ti exmanzel robil napriek ci co? Teda ste sa nemohli stretavat, lebo vam to nevychadzalo?

Uprimne povedane, on bol z CR, predpokladam, ze ani jedna z vasich rodin sa nemala v plane prestahovat, aby ste byvali spolu na SR alebo v CR, takze ten vztah aj tak z mojho pohladu nemal buducnost... skor si neskor by prisiel rozchod kvoli dialke

autor
2. júl 2023

@dzulli1980 tých prekážok tam bolo viac. Napríklad vzdialenosť 180km. A keby sme chceli spolu žiť musel by sa presťahovať on na SK, ja by som nemohla do ČR, mám dcéru ktorá tu má školu

autor
2. júl 2023

@maranta_leuconeura presne tak, exmanžel robil problémy aby nám nevychádzali stretnutia. Máš pravdu nemalo to budúcnosť, boli tam iste prekážky. Ale bolo to tak silné medzi nami že keby som to nevzdala možno by sme boli spolu a nejakú cestu našli

dadis
2. júl 2023

Nemyslim si, ze exmanzel moze za rozpad vasho vztahu. Nebol ten vztah natolko silny a perspektivny, aby prekonal vsetky prekazky - vzdialenost, byvanie, deti.. Urcite sa pre teba dalsi muz najde. Ber to tak, prezili ste spolu pekne chvile a vies uz, ze nemas problem sa opat zamilovat (aj predtym si si to myslela) a vies uz, ake vlastnosti u muza hladas. Vsetko je v uplnom poriadku 🙂

autor
2. júl 2023

@dadis skoro 4roky po rozvode som bola sama. Nestretla som nikoho kto by mi sedel, s kým by som si rozumela a to najdôležitejšie pre mňa vo vzťahu - zamilovala som sa. Nemám možnosť sa s niekým stretnúť, nikam nechodím. Preto som vtedy šla na tu zoznamku. A už tam nechcem ani nechcem ísť, však tie čo ste tam boli viete aké sú tam typ🤦‍♀️ a vlastne ja ani nikoho nechcem, po rozume mi beha len on. Preto píšem že to už možno ani nieje zdravé 🙄

januska12323
2. júl 2023

Zamilovanosť z jeho strany prešla tak to zhodil na exmanžela. Chápem, že ťa to vzalo ale rok sa tým týrať? Nájdi si lepší koníček.

autor
2. júl 2023

@januska12323 je to pravda. Exmanzel naozaj robil veľké problémy medzi nami. Iný by to možno hneď na začiatku vzdal. To ja som to ukončila, už som nechcela aby sme sa trápili. Už som toho mala dosť. Expriateľ to vzdať nechcel

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. júl 2023

@elizabet173 všetko čo si napísala je pravda..bohužiaľ 😥 keď sa narodila dcérka upla som sa na ňu a vzťah stroskotal. Az po 4rokoch som si niekoho pripustila k telu a keď to nevyšlo zase len trpím. To je môj problém...upnem sa na niekoho a potom dlhoo trpím. Keď mám dcéru na víkend tam sa venujem jej, chodíme na výlety ale keď som víkend bez dcéry tak doma upratujem alebo si robím nejaké veci na PC do práce alebo pozerám telku

autor
2. júl 2023

@elizabet173 naozaj to už zachadzalo do extrémnu. Napríklad sme mali s expriatelom naplánovaný wellness víkend a exmanzel naschvál napísal že nemôže prísť po malú... Expriateľa to samozrejme štvalo že nemôžeme byť spolu
Exmanzel by si nedal pokoj kým by nás nerozdelil
Preto som to radšej ukončila...v tomto vzťahu bolo tých prekážok viac. Ale viem že ma miloval

autor
2. júl 2023

Mám strach spoznať niekoho nového a obľúbit si ho (nemusí to byť len chlap). Keď ho stratím potom to veľmi ťažko znášam

mischy00
2. júl 2023

Pozri, ak by to bolo z jeho strany tak veľmi silné ako z tvojej, ste stále spolu. Išli ste od seba a on si našiel hneď novú známosť...no, nie všetci chlapi to takto majú, tomu zas never🙂Mohli tam byť prekážky, exmanžel a podobne, aj ste boli od seba ale ak by ťa tak veľmi chcel, znova sa dáte dokopy. Miesto toho si našiel inú....
A hlavne, už nie ste rok v kontakte, možno odvtedy už má piatu priateľku. Máš 2 možnosti: napísať alebo zabudnúť 😉

dadis
2. júl 2023

To s tym wellness to su velke problemy? To ozaj nie su..
Tozisla si sa s nim ty, lebo si mala pocit, ze to nie je pre teba dost dobre, mozno ti aj trochu lichotila "pozornost" exmanzela a teraz fnukas :(

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaskolka
2. júl 2023

Máš porozchodovu nostalgiu. Keby ozaj ten expriatel ta tak miloval, tak by ste zrejme boli stále spolu.
Sama píšeš, že tam bolo viac prekážok, nie len to, že exmanzel menil termíny, kedy bude s dcérou.

petronelag
2. júl 2023

@jaskolka Presne tak, netreba na neho myslieť, keď si tak rýchlo dokázal nájsť novú priateľku, tak to je už uzavreté. Takých mužov, korí sa vedia slušne správať je veľa a možno sú medzi nimi aj takí, ktorí sú bližšie a hľadajú vzťah na dlhšiu dobu.

janie7
2. júl 2023

Jediné, čo pomohlo mne bol čas, tiež som mala letnú lásku z ČR, naivne som si myslela, že je to ten pravý na celý život, keď povedal, že príde, tak prišiel aj pešo v najväčšom lejaku, rozišli sme sa v dobrom, obaja sme si našli partnerov, no musela som si ho vymazať so sociálnych sietí aby som na neho dokázala zabudnúť.
Nájdi si aktivity, skús vybehnúť niekde s malou, najmä teraz keď sú prázdniny, zamestnaj mozog…

toskanka
2. júl 2023

Pripájam sa k názorom, že si ho idealizujes. Bolo mu s tebou dobre a mal ťa zrejme rád, ale nebola to skutočná láska, keď o teba nebojoval a našiel si okamžite náhradu. Neplač za niekým, kto si na teba už ani nespomenie. Nemusíš si hneď hľadať nový vzťah, ale toto už v sebe uzavri. Su proste vzťahy, ktoré majú svoju životnosť. Naplanuj si leto, ak sa dá, obnov staré kontakty, kukni do FB skupín, kde sa hľadajú parťáci na aktivity. A nikdy sa nezameriavaj len na jedného človeka ako zdroj svojho šťastia, či už je to partner alebo dieťa. Si v najlepšom veku, škoda upadať na duchu.

la_dolce_vita
2. júl 2023

Myslim si, ze bola chyba to vzdat. Nic nie je take horuce, ako to vyzera. Ex manzela by to tiez casom prestalo bavit robit napriek. Vsetko chce cas, ale vzdat sa, to je zbabele. Doplatila si na to len a len ty a teraz sa trapis :(. Ber to ako skusenost a neboj, co ma prist, to pride.