Nie som obľúbená

13. dec 2023

Ahojte chcem počuť váš názor, doplnam si vzdelanie a mám spolužiačky a spolužiakov a všimla som si, že nie som velmi obľúbená medzi nimi. Zamýšľam sa nad tým, že prečo. Včera sme boli skúšaní a dosť sa v triede našepkávalo, každý každému a potom mi spolužiačka povedala, že sa jej mam podakovať že mi pomohla pri tom som ju ani nepočula, že niečo šepká. Tak som jej povedala a za čo mam dakovať a ostatné spolužiačky, sa pridali k nej. Mne to bolo divné veď ak niekomu pomáham tak nič za to nečakám, proste bolo to divné. Dalšia vec, keď niečo poviem, tak mi sprosto odpovedia, ja som ticho, druhá spolužiačka mi povedala, že si neviem vytvoriť rešpekt. Momentálne som doma nepracujem a ony mi vravia že ty máš dosť času učiť sa si doma, pri tom polovica triedy je doma, nezamestnaná, ale iba ja mam čas. Zažili ste niečo podobné ? Je to závisť ?

sante81
13. dec 2023

Ja tiež nemám veľa priateľov, som vždy priama a nemam rada falošnych ľudí.

katkami123
13. dec 2023

Ja som kedysi uspavala všade, aj na ZŠ, aj na SŠ, ale svoje názory som si nechávala vždy pre seba. Čím som staršia, tým viac sa nebojím ozvať, i keď je to za cenu neobľúbenosti. Ale, už mi na tom nezáleží, nemôžem mať v živote úplne všetko.

Mne sa tvoj postoj páči aj ako si odstavila tú velice dôležitú spolužiačku. Tiež som našepkávala a nikdy by mi nenapadlo ísť za niekym, nech mi poďakuje, zvlášť, ak išla za tebou jedinou. Urob si, čo máš a komunikuj s nimi minimálne.

akje
13. dec 2023

@autorka
Ahoj. Nechapem, preco ti tu pisu, ze si nesympaticka.
Ja ti rozumiem, chapem ta a uvazujes spravne.

Nemyslim si, ze to, co popisujes je zavist, skor mi pride, ze ak toto robia pravidelne cielene na tvoju osobu, vyhliadli si ta a chcu ta riesit a znemoznovat.

Kludne nabuduce povedz: "ako ty mozes vediet, co ja robim vo svojom volnom case. Ty sa venuj tomu svojmu." Ona realne netusi, ci doma nieco nerobis, netravis cas sebarozvojom alebo pomahas niekomu z rodiny, popripade sa venujes dobrocinnej akcii alebo sa vzdelavas nad ramec skoly.. A ked sa bude pytat viac, co teda robis, kludne sa zacni pytat, ze na co jej to presne je... a nech nie je zvedava ;) a co pri takychto "dodruhychsaradastaram" plati je, ze sa opytas, co ona robi a potom ju pochvalis, ze no vidis, aka si ty sikovna. Nie sme vsetci ako ty ;) a da pokoj na 100 pro 😊

Absolutne sa neobhajuj a neodpovedaj im na otazky. Na toto pomoze iba protiutok alebo ignoracia. jednoducho sa otoc a odid za niekym, kto ta ma rad, alebo rob, co mas rada.

To, co robi to dievca a jej kamosi nie su pokusy o priatelstvo. Nic z toho, co si napisala nebolo priatelsky mienene. Chce si na tebe nieco dokazat.

Ja osobne by som takychto ludi vo svojom zivote nechcela..

autor
14. dec 2023

@akje áno máš pravdu aj som sa dozvedela ako má nepekné ohovarali.