Opustili ste manžela kvôli jeho rodine?

27. júl 2021

Stalo sa to niektorej z vas? Ja uz viac nevladzem, neviem zvladat tu jeho celu prisprostenu rodinu, neznasam ich a stale len lutujem, ze som sa do takejto rodiny vydala 😪

mamamasama
27. júl 2021

ak je prisprosteny aj muz, tak ano.. ak je muz v poriadku, tak aj jemu sa musi zdat jeho rodina prisprostena a uz by som sa s nou nestretavala

mamusa34
27. júl 2021

To by som nespravila určite nie ..čo má je po jeho rodine. Každý má svoj život ..svoje. takisto ty ak si rozumiete a problém je len jeho rodina"osraty sú

ivkazba
27. júl 2021

Súhlasím s @mamamasama ak je muž v poriadku, tak potom je jedno, aká je rodina. Žiješ s mužom, nie s jeho roidnou. Ak je sprostý aj muž, tak netreba nadávať na jeho rodinu alebo na to, že ty si si vybrala sprostého muža.

emmeke
27. júl 2021

Nie, ale keby som nebývala v zahraničí, mohlo by k tomu prísť úplne ľahko. Raz za rok sa to dá prežiť.

klip0
27. júl 2021

Ak bývate blízko a zasahujú vám denne do života, riešenie by mohlo byť odsťahovať sa aspoň cez pol Slovenska. Aj keď dnešná doba internetu a telefónov...

autor
27. júl 2021

@mamusa34 Bohuzial, s muzom si berieme aj rodinu, ci chceme ci nie...
ja som si stale predstavovala ze ked budem raz mat muza, budem super vychadzat s jeho mamou, surodencami, ja sa aj snazim ale oni su uplne na hlavu a uz ma ten boj s nimi strasne unavuje a nevladzem... manzel ma nazor ako ja, aj jeho to vsetko trapi, lenze ja si stale hovorim ze keby som sa za neho nevydala, nemala by som toto trapenie a kludne by som si zila ako predtym... teraz je zo mna len zatrpknuta nervozna zenska, ktorou som pred tym nikdy nebola

nikyball
27. júl 2021

Bývate s nimi?

deti95060810
27. júl 2021

píšeš dosť neurčito... Môžme len hádať o čo sa konkrétne jedná, v akom smere sú iní ako ty, kde sa rozchádzajú vaše názory...
Ak bývate pod jednou strechou - tak to je koniec sveta, možno ešte ak bývate každý na inom poschodí tak relatívne ako tak by sa to dalo zvládnuť...
Horšie je ak máte jednu kuchyňu, jeden WC a ste nútení okolo seba chodiť...
Ale ak máš svoju strechu nad hlavou - tak sa s nimi nemusíš stretávať aj niekoľko mesiacov....😉 a tým pádom ti je úplne jedno akí sú svokrovci..

dskjhfdlkdjhl
27. júl 2021

Ak ma aj manzel taky nazor ako Ty, tak ho vlastne rozchodom potrestas za nieco, za co on ani nemoze. Ved ak s jeho rodinou nevychadzas, tak obmedz stretnutia na nutne a venuj sa svojmu manzelovi a detom.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. júl 2021

Nebyvame spolu ale relativne casto tam chodime, cca 60km... tie navstevy mi uuuplne stacia k tomu aby ma vytocili kym tam nejdeme opat... je toho viac... my sme pri nich hovno, vobec ich nezaujima ako sa mame my, ako sa ma nasa dcerka 3r, ich zaujimaju ich zadky a kedy im prideme porobit nejaku robotu domov... velka nerovnost v spravani ku nam a ku jeho surodencom, oni su ti uplne naj, my sme nic... ale ked neprideme niekedy, to su potom telefonaty a vsetci urazeni aki sme my nevdacnici a nevazime si ich... ale to je na velke romany toto vsetko a ja nemam nervy na taketo natahovacky... mam v sebe velku nenavist a citim ze rozvodom a odlucenim a uz nikdy nestretnutim celej jeho pri*ebanej rodiny sa mi strasne ulavi a konecne budem zit opat v klude

tara42
27. júl 2021

Ak muz je rovnakeho nazoru ako ty, nestretavajte sa s nimi alebo max na Vianoce. Moze ti byt u p.dele ze budu urazeni. Alebo nech tam chodi len muz. Ak mate pekne manzelstvo a este k tomu aj dieta, nerozvadzala by som sa kvoli tomu.

mamusa34
27. júl 2021

Není sú oni takí ..stará škola?ako kedysi bolo . Že treba pomáhať rodičom ,čo si povymyšlaju robiť a na vás mladých neberu ohľad ?

sissy27
27. júl 2021

veď ale ak muž má rovnaký názor ako ty, tak kde je problém? proste sa od nich odstrihnite, 3x za rok "povinná jazda" narodeniny vianoce, vypiť kávu a dovi dopo.
Problém je v tebe, že si si niečo vysnívala a stále sa toho držíš. Holt nevyšlo to, tak sa tej myšlienky treba pustiť a žiť si svoj život. 60km je dosť ďaleko, oni k vám asi nechodia, nebývate pod jednou strechou, takže ako si to zariadiš tak to budeš mať.
Ak muž chce ísť častejšie tak nech ide, sú to jeho rodičia, tak chápem, že preňho je ťažšie sa odstrihnúť, ale ja by som si v pohode spravila vlastný program a môžu mi vyvolávať koľko chcú, by som bez výčitiek povedala svoje alebo zložila telefón.
Ich nezmeníš, ale môžeš zmeniť svoj postoj k celej veci.

mamusa34
27. júl 2021

Moja mama sa nezniesla so svokrou a švagrinou . Roky som to počúvala ako decko ,bola som huckana proti nim a nakoniec som ich ani ja nemala rada 🤷aj kôli majetku sa prestali baviť lebo nechcela byt spolu s ním na jednom pozemku a čil žije už len maminina švagrina a po toľkých rokoch čo sa nebavia teraz ..v 70ke hľadajú spoločnú reč a vidím že ich to možno aj sere .. lebo prežili niečo spolu aj pekne nie len zle ..tomu neverím.

autor
27. júl 2021

@mamusa34 uuplne vystihnute, stara skola, oni su niekto a my sme nic... ale ku ostatnym detom sa tak nespravaju, len ku nam... lebo sme si dovolili neostat pri nich 🤷🏿‍♀️
@sissy27 no sak len sviatky... Vianoce, Velka noc, narodeniny, meniny, vyrocia svadby, dni octov, matiek, brigady take a hentake a je z toho pomaly kazdy tyzden navsteva 🤦‍♀️ uz som par krat aj neprisla a boli z toho pri najblizsej prilezitosti fest hlupe reci, cize zas som sa vytocila a kolotoc 🤦‍♀️ ja viem ze by som mohla zmenit postoj, vela krat som to skusala ale proste nemam to v povahe, v tychto veciach som skor cholerik ako salamista a neviem to zmenit hoc jak si to stale nahovaram...
@mamusa34 moja mama mala inac nieco podobne, az na to ze ani teraz nehlada spolocnu rec, ale este nema 70, mozno to pride 🙈

autor
27. júl 2021

@tara42 mame pekne manzelstvo ale neviem sa cez to preniest, stale ked ma nastvu tak som nastvata automaticky aj na neho, ze keby som sa za neho nevydala, nemala by som teraz tieto nervy.. a vsetko to prenasam na neho...

komplikovana
27. júl 2021

Kym si ty v hlave neprepnes, ze taki su a taki budu, riskujes, ze si znicis manzelstvo pre nic. Teda ak je pravda, ze manzel stoji pri tebe. Ty si si nieco vysnivala a vobec sa to nedeje podla tvojich predstav. Nemozes ocakavat, ze sa budu spravat ako ty chces. Je to nemozne. Treba ich akceptovat. Sadnite si s manzelom a najdite strategiu ktora by vam pomohla- tebe, muzovi, detom- aby ste sa necitili ublizovani. Jedine ty to mozes zmenit, nie svokrovci.

mamusa34
27. júl 2021

No tak to ťa chapem . A vieš čo? Neviem koľko majú na rokov ale oni sa zmenia ..naozaj ..ide to vekom .. nechcem to tak hnusne napísať

janeninka
27. júl 2021

Tak urcite by mi jeho rodina nestala zato aby som o muza prišla. Ziadne 3x za rok. Sla bysom tam raz a bodka. Ak by som mala naladu tak mozno by som zaplatila dakomu ako vypomoc 2x do roka nejaka brigada ale nesla by som tam.

sissy27
27. júl 2021

sviatky som myslela svokrove narodky, svokrine narodky a vianoce. 3x do roka aby sa nepovedalo, nič viac.
Tvoj problém nie je manželova rodina, tvoj problém sú tvoje nenaplnené očakávania. Uprac si to v hlave, lebo ak máš fakt dobrého muža a iné problémy nemáte, tak je hlúposť kvôli nim zahodiť manželstvo.

katkami123
27. júl 2021

Tak tam nechod na návštevy vôbec a vybavená vec. A keď do teba rýpu, to im nevieš niečo na to povedať? Si nahnevaná na seba, ale preto, lebo sa nevieš adekvátne brániť a za to manzel nemôže. Občas treba byt aj drzá

kristianka2255
27. júl 2021

vsak sa normalne odrez od nich, ked chce chodit muz nech chodi. ja to tiez tak robim a je mi VYNIKAJUCO. 😀

autor
27. júl 2021

@katkami123 praveze ja viem byt drza az az, ale to s nimi sa nevyhadas ku pravde, nikdy si nic nepripustia, nevyhras... to ani hadat sa nedobre, ani byt ticho nedobre lebo s tebou zametaju... skusali sme to vselijak, vela alternativ, okrem tej nechodit tam vobec a odstrihnut sa od nich... nevedela by som tak fungovat, som tak vychovana ze ked zavolaju tak proste idem lebo sa patri, lebo ma to potom doma trapi ked ostanem a manzel ide, ze som zla a vycitam si to potom... proste blud...

marca12
27. júl 2021

Manz la nie,ale priatela. Nastastie som mala tolko rozumu,ze mi boli jasne,ze ziadny chlap mi nestoji za take trapenie. Mal hroznu neusporiadanu rodinu neustale sa hadali vsetci. Ked po jednej oslave vyhodili od zloeti do zahrady kotol s gulasom,vedela som,ze to je konecna. Priatel bol pravy opak jeho rodiny,nekonfliktny,milujuci. Zili sme spolu 6 rokov,ale ja som jeho rodinu nezvladala. Ked sa jeho mama pohadala s otcom,prisla k nam a sedela u nas cely den. Mozno som sebecka,ale vzdy musis mysliet na vlastne stastie. Ked si stastna ty,bude stastny aj muz a aj ludia okolo teba.

kitycat
27. júl 2021

Ak ste vy hovna a jeho surodenci majstri sveta, tak tych 60km je krasna vzdialenost, ktora vas deli a nechodte tam. Nech im okope zahradku a porobi veci iny prominentny surodenec. Ze sa nestaraju o dcerku? Stane sa.

Je na case zlozit ruzove okuliare, ze to nikdy nebudu taki stari rodicia ako ste si predstavovali. A ze vyvolavaju? Vies co to je nastavit si na konkrrtne tel cislo ton zvonenia "Tichy"?

Vedela si aki su, tvoj manzel to vie tiez. Zite si svoj zivot, mas hadam aj svojich rodicov a na Vianoce a Velku noc im poslite pohladnicu.

Mozno pridu s prosbou o zmier, a ak nie tak mate svaty pokoj. Chces trestat manzela za nieco, co nezmeni. V rozvodovych papieroch budu "nenaplnene idealy o svokrovcoch"?

lienka.7
27. júl 2021

Ano. Nemalo to zmysel, vzdy som bola daleko za "jeho rodinou". Do vsetkeho sa starali, stale som ustupovala len ja. A jedneho dna ma to prestalo bavit. Nic lepsie som urobit nemohla 👍👍👍

lucmirka124
27. júl 2021

Nechodievam tam, ani kvoli tomu ze sa to patri, ze sa to ma, nedvihaj mobil, proste ignor. Naco sisa nahala takto zdeptat,ked ste pre nich hovno naco tam chodis, choj kuknut svojich rodicov, ak sa u nich citis dobre. Prvorada rodina ste momentalne vy 3 ( muz, ty, dieta) hadam si sa nevydavala nato aby si polku manzelstva stravila u svokry?pises ze manzela mas ok,, tak naco sa nechas dakym deptat?majte si svoje zaujmy, svoje konicky, ak ste nazorovo uplne rozdielny az ta to depce tak tam nechodievaj,, mate svoj zivot,,,

pragmaticka
27. júl 2021

Si to strašne všetko pripustas...! Asi v každej rodine sa nájdu idioti. Jedným uchom dnu, druhým von! A ver mi ze ak sú tam deti, rozvodom sa tej rodiny nezbavís!!! Takže osobne by som skôr popracovala na sebe, ich nezmenis! A určite by som rázne v rodine presadila že ak sú takýto, tak max 4x do roka ku nim! Ty máš tiež svoj život a svoje volne chvíle si predstavuješ inak ako v ich pritomnosti
Na zacaitku budú zvady, časom si však zvyknú...

guiseppinka
27. júl 2021

Nie, aj ked ani chlap nie je idealny... Ale svokra aj napriek dialke vie vytocit cloveka cez telefon. Zavola tak raz za 3 tyzdne, pokeca s detmi. Nechodime casto, ale ideme k nej... Vytaca ma, vytaca aj muza, ale nejake 2 3 dni prezijem... Robim to kvoli detom a muz tiez. Pred 2 rokmi som si uvedomila, ze ona sa nezmeni a ina nebude... Tak sa ju snazim akceptovat taku aka je a stoji ma to sice dost sebaovladania, ale prezijem... Je to energeticky menej narocne ako sa hadat a vykrikovat po sebe... Byvaleho frajera mama je presny opak mojej svokry. Doteraz super vychadzame, ked sa stretneme pokecame... Mohla som mat super a aj svagrine (s oboma som mala dobre vztahy, teraz sme sa dlho nevideli). Ale k comu mi je dobre to, ze sa budem upinat na to, co nie je? Nikto mi pri hlave pistol nedrzal, ze si musim zobrat svojho muza. A ak by si nemala tohto chlapa, mala by si ineho a trapila by si sa kvoli niecomu inemu... Lebo nikto nema dokonaly zivot