Otravná sestra

24. aug 2023

Ahojte, ako by ste sa zachovali v takejto situacii:
Sestra sa zamestnala vo velkej firme a maju pracovny benefit, nakupit si ich produkty za par eur oproti tomu, co za to pytaju v obchodoch. Tak sestra to zacala ponukat svojim znamym, tak, ze nieco na tom zarobi, ale aj druha strana je spokojna, lebo u sestry to kupi stale lacnejsie ako v obchode. Tak mi sestra navrhla, nech aj ja mojim znamym ponuknem, ci by nieco nechceli. Samozrejme, ze mali zaujem a tam to zacalo, sestra zacala byt az otravna, ze kedy sa uz vyjadria, co presne chcu, kolko toho chcu (napriklad kamaratka sa chcela este dohodnut s kolegynou, ze si ten tovar podelia, takze trvalo dlhsie, kym sa dohodli, kolko coho chcu, lebo sestra predava len na kartony, cize vacsie mnozstvo), tak mi vyvolavala, vypisovala, nech jej uz zavolam, nech sa uz vyjadri. To iste s platenim, nech hned uz aj poslu peniaze, nech su do toho a toho na ucte (akoze nechapem, den hore dole, ale ok) a pod. Raz som povedala mojim znamym cenu nizsiu ako ona chcela predavat, lebo mi toho pisala viac a nejako sme sa nepochopili, tak ma bombardovala, aby som im hned pisala, ze nech doplatia zvysok(rozdiel tam bol asi 5 eur dokopy, lebo ja som povedala namieto 3 eura 2.50) ale pri takom mnozstve to boli drobne a mne bolo trapne im pisat, ze vies co ale doposli este peniaze, lebo malo to byt drahsie. A uz ma to nebavi robit sprostredkovatela, ja nie som ten predajny typ. Keby mi aspon nepisala v kuse ze no uz im napis, no uz nech sa vyjadria, no nech uz poslu rychlo peniaze, musim to mat na ucte na druhy den...
Na druhej strane moje kamosky su spokojne, ze usetria a sestra si financne prilepsi...
Mam s tym seknut, ci? Poradte prosim 🙂
co robit, seknut s tym a mat pokoj, ci co by ste robili na mojom mieste?

maranco
24. aug 2023

Normálne známym dáš číslo na sestru a objednávky a platby nech riešia priamo s ňou.
Inak si ako sprostredkovateľ budeš brať províziu 🙂

maranco
24. aug 2023

Na platby používam https://payme.sk/vytvorte-payme pošlem vytvorený link s vyplnenou sumou a zaplatia jedným klikom a vybavené.

cocolino234
24. aug 2023

@autorka skús uviesť jeden dôvod prečo ich neprepojíš, nech sa bombardujú navzájom? Vymeniť kontakty a hotovo. Ak nebudú chcieť, tak kamošky prišli o zľavy a sestra o podiel z predaja. Nevidím najmenší problém. Prekážka si v tomto prípade ty. Nech sa dohadujú medzi sebou.

maranco
24. aug 2023
januska12323
24. aug 2023

Prečo si s tým vôbec začala?
Sestra predáva to a to mali by ste záujem?
Jasné.
Okej tu máte na ňu číslo ozvite sa čo a koľko chcete.
Vybavené

suzitok
24. aug 2023

@maranco veď to dlho nebude robiť, keď si zamestnávateľ všimne, koľko toho nakupuje pre "osobnú spotrebu" 😀

lusilla
24. aug 2023

A ty mas z toho co okrem nervov??? Tak ved ich spoj cez neaky messenger a smitec nech si biznis riesi sama a manazuje sestra. Ak z toho nieco mas ze.ti napriklad da proviziu alebo produkty zadarmo zvaz si podiel plusov a minusov tvojho statusu v tomto celom.

januska12323
24. aug 2023

@suzitok veľmi ľahko sa môže k zamestnávateľovi dostať anonym, nenabádam len sú tu riešenia 😇

petamich
24. aug 2023

1. asertivne sestre povedz, ze uz nikomu nic ponukat nebudes
2. znamym povedz, ze ak maju zaujem, nech kontaktuju sestru priamo, ak by strasne tuzili nadalej si objednavat

sestra evidentne zistila, ze si tym vie slusne privyrobit, akurat nechapem, co okrem nervov mas z toho ty - ak by to sestra neriesila, ze chcu tvoji znami nieco chcu/nechcu nechcu, tak v pohode ale takto

petamich
24. aug 2023

@suzitok vobec to nemusi riesit, ak raz maju taky benefit, tak maju taky benefit 🤷‍♀️ ak neprekracuje limit, ktory maju stanoveny, tak to tomu zamestnavatelovi pokojne moze byt jedno

ahhola
24. aug 2023

Spolky sú čertove volky, a ty evidentne nie si spolkarka, žiadna avon lady z teba nebude. Sú typy, co zo stareniek vytrasu tisíce a potom my, co nevylakame ani 2€😃
Ale keďže tuná si medzičlánok a obsahom je čosi žiadané, niečo z toho máš aj ty, prekop fungovanie zo segrou... Ona nech je trpezlivejsia a ty bud rýchlejšia,.. daj do toho nejaké tvoje medzipeniaze... Asi pri prvej varke zistila, ze sa to da🙃 a chytila baženie po prvom milione▪️

malav
24. aug 2023

Uff tak toto by som ja nezvladala, ved ona si riesi biznis, tak by mala byt tebe este vdacna, ze jej dohadzujes klientov.
Presne ako pisu vyssie, vymenit kontakty a vycuvat z toho.

malav
24. aug 2023

@maranco 🤣 toto bolo vtipne 😀

oli18
24. aug 2023

Ja len nechapem, preco sa v takej banalnej veci nevie autorka rozhodnut sama. To aj v akutnych zlozitych pripadoch sa bude radit na MK?

autor
24. aug 2023

@januska12323 ano, spravim to tak, dam kamaratkam a znamym cislo na sestru a vybavene 🙂

autor
24. aug 2023

@lusilla no mam z toho to, ze mne to predava za tie nizke ceny, bez prirazky :D

autor
24. aug 2023

@suzitok limit, ktory im zamestnavatel stanovil, neprekracuje 😉

autor
24. aug 2023

@januska12323 akoze aky anonym?

autor
24. aug 2023

@oli18 a ja zase nechapem ludi, co nechapu 😀

joannita
24. aug 2023

Sestra si tak trosku koleduje o vyhadzov

autor
25. aug 2023

@joannita z akeho dovodu?

oli18
25. aug 2023

Verim 🙉

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
joannita
25. aug 2023

Fotoportret ti to vysvetlil. Ja na mieste zamestnavatela ju na hodinu vyrazim. Ona ho obera o zisk a robi si z toho vlastny biznis, neplati dane a mozem pokracovat. To ze je to maximalne neeticke snad ani nemusim spominat. Kludne na nu moze podat aj zalobu na sud

autor
25. aug 2023

@joannita nuz ale nie si na mieste jej zamestnavatela, takze...

joannita
25. aug 2023

Asi si to nepochopila 🤦‍♀️

malav
25. aug 2023

@joannita @fotoportret
😀 juuj uz nezavidte tolko, ze si niekde nejaka zenska privyrobi par drobnych k vyplate...

izabellik
25. aug 2023

najlepsie by bolo ak by si sa do toho vobec nemiesala. odkaz kamosky priamo na nu a nech si to s nou teda aj riesia a ty budes mat tym padom pokoj a ona si ich moze nahanat kolko len chce

sense
25. aug 2023

Sestre povedz, vieš čo poviem kamoškami o tejto možnosti a dám im tvoje číslo aby sa vedeli v prípade záujmu s tebou kontaktovať a viac nerieš
A ona nech si potom rieši sama, koľko čoho komu a za kolko

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz