Partner ma opustil tehotnú

10. dec 2023

Mám 31 rokov, tri roky sme sa s partnerom pokúšali o bábo..momentálne som v 5tt a on nás opustil. Bez váhania, bez emócii, že on to dieťa nechce a že nechce byt ani so mnou. Že si len vysporiadame materiálne veci, ktoré sme za ten čas, čo sme boli spolu, nadobudli (nie sme manželia) a že ak si to dieta nechám, je to moje rozhodnutie a budem slobodná matka.
Budem sa sťahovať späť k rodičom, tí mi povedali, že mi so všetkým pomôžu, keďže mi nevychádza ani materská (posledný rok sme žili v zahraničí). Som z toho totálne na dne. Absolútne nemám tušenie, s kým som to toľké roky žila, kto je ten človek, s ktorým čakám dieťa? Ako to zvládnem? Ako sa na mna budú ľudia pozerať? Nahradíme dieťaťu plnohodnotne oboch rodičov? Som schopná odpustiť? Zabudnúť nezabudnem keďže mi ho malé bude do smrti pripomínať… chce sa mi len plakať, som vyčerpaná, nič necítim

autor
10. dec 2023

@egonsk viete ja som neroztiahla nohy niekomu, koho som spoznala na dovolenke a tvárili sme sa ako pár. My sme mali spoločne bývanie, spoločne podnikanie, naše rodiny sa poznajú, navštevujú sa. Tu nehrá rolu to, či to je cudzinec alebo Slovák, pretože ja kebyže chcem, tak ho udupem do zeme aj tam. Stačil by jeden list v podstate nášmu spoločnému advokátovi. Prosím nesúďte, pokým neviete všetky okolnosti. Ja sa tu nehrám na chudatenko, hladam emočnú podporu u žien, ktoré sa možno ocitli v podobnej situácii

zuwa78
10. dec 2023

Povedz to jeho rodine....nech sa dozvedia akeho maju syna....

anjelicek26
10. dec 2023

@egonsk ach prosim ta... manzel je cudzinec a za nami 20 spolocnych rokov a na ceste piate dieta... je uplne jedno odkial muz pochadza, toto sa ti stane kdekolvek a kedykolvek, rovnako su muzi na Slovensku, co bojuju a aj vybojuju svoje deti, maju striedavky ci dokonca kompletnu starostlivost... rovnako su tu matky, co otca do rodneho listu nezapisu (co im nepomoze - po testoch DNA ich tam dopise sud)...takze tak...

la_dolce_vita
10. dec 2023

Viem, ze som staromodna, ale nebolo vhodne sa najskor zobrat a az potom pracovat na potomstvu? To uz je predsalen zarukou toho, ze vztah je seriozny a nemohol by sa len tak rozhodnut ta tehotnu odkopnut.. Viem, ze je neskoro mudrovat, je mi ta luto, ale ze by sa clovek zo dna na den zmenil, to som sa este nestretla. Ale je dost mozne aj to, ze sa mu to rozlezi v hlave. Drz sa!

ciernysokol
10. dec 2023

@egonsk boooze,zakomplexovany,zivotom ubity chlap,ktory nespracoval svoje traumy,ide radit.naco sa vobec zapajas.

koniarova
10. dec 2023

V živote by som ho nedala zapísať do rodinného listu. Budeš s ním mať zbytočné problémy v budúcnosti. Rodičia ti pomôžu. Prekonáš prvé roky a pôjdeš do práce. Zvládneš to aj bez jeho peňazí.

kvietok1992
10. dec 2023

ja by som ho do rodného listu nedala, nech ťa vyplatí a čau, spolužaček z výšky sa to stalo tiež že po tehotnenív sa na ňu vybodol, zo všetkého toho stresu porodila skôr...a pán veľkomožný sa o rok či dva zobudil že vlastne ja mám syna a súdili sa v dvoch krajinách...takže ja na tomto mieste oželiem alimenty...

ariannazara
10. dec 2023

Neboj sa ešte za tebou dôjde aby si sa vrátila. Ale kopla by som mu tak do zadku, vždy to tak je 🤨

egonsk
10. dec 2023

@ciernysokol hovoris o sebe? Ja problem nemam, vyslovil som chlapsky nazor, lebo opravnene sa mozem citit ako chlap dotknuty, ked vidim ako zeny dokazu blbo radit v takomto stave.

ciernysokol
10. dec 2023

Na komenty ako od egonsk sa tu bohuzial treba pripravit...ako pisu dievcata,pockala by som.mozno sa zlakol a zmeni nazor,mozno nie.pokiak mas peniaze,o to lepsie.dietatku urcite tvoje meno,cez sud by som to neriesila.ak zmizne a neobjavi sa,nikde nie je napisane,ze nestretnes niekoho ineho...

ciernysokol
10. dec 2023

@egonsk a ty ako chlap to mas odzite,vsakze.tvoje slova su plne neznasanlivosti,hnevu,zatrpknutosti.nepomahas,iba odsudzujes,posudzujes,si vulgarny.predpokladam,ze od teba odisla zena a tu sa vyvrsujes.

ildiko36
10. dec 2023

Zvladneš to a teš sa na babo, otca si nedaj zapisat do rodneho listu aby nemal nárok n dieta

egonsk
10. dec 2023

@ciernysokol podloz svoje hodnotenie o mne konkretnymi dokazmi, inak je to len tvoj vystrel do tmy a tvoj osobny problem. Pravda boli, ale potlapkavat po pleci krvacajuceho mu nepomoze.

vanilkovazmrzka
10. dec 2023

3 roky sa pokusal o dieta, ktore nechce? Zaujimave…

autor
10. dec 2023

@la_dolce_vita ďakujem.. Ano svadba bola naplánovaná budúci rok, teraz si uvedomujem, že sme sa mohli začať snažiť až po tom, ale pochybujem že pri tom, aký charakter sa z neho vykľul, by bolo manželstvo zárukou. Mám dojem, že by to ešte viac skomplikovalo situáciu..

olimuc
10. dec 2023

Nikto sa na teba nijak pozerat nebude, slobodnych matiek je kopec. Daj mu svoje priezvisko a obciastvo- je to komplikovane ak mate aj rovnake priezvisko a nerovnaky pas my mame dohromady 3 obcianstva ale iba 1 zhodne. Nikto otca nehlada 🤷🏻‍♀️ a ked sa nezaujma mas vyhodu robit si, co chces … samozrejme alimenty si vybav, nemusi posielat on … staci napr od jeho rodicov. Na neho sa vykasli, kje to blb. Pekny zivot mozes mat aj bez neho … a neboj sa, slobodne matky nie su odpisane …. Stale sa niekto najde, kto sa chce prihovorit …

tykat
10. dec 2023

Talianska rodina? Len im to pekne napis, pripadne ich aj navstiv, ak su typicki taliani tak sa ma chalan na co tesit. Otec ho osobne privedie k tebe a mama metlou vyprasi. Mozno ti este aj pomozu, financne ci s vychovou.

grace55
10. dec 2023

@egonsk so Slovákom by sa to samozrejme nikdy nestalo...to sú všetci chlapi ako sa patrí...

autor
10. dec 2023

@tykat ja viem, že by dostal dobrý preplesk od svokry, oni sú ozaj echo Taliani. Svokra bola vždy na mojej strane, ak sa niečo riešilo. Musím si to ešte všetko dobre premyslieť..

bucko555
10. dec 2023

Je to cudzinec masla by som na výživné lebo raz.noze nastať deň že ti dieťa nevráti a ty budeš mať oči len pre plač

mondolina
10. dec 2023

@zuwa78
ak prizná otcovstvo, a bude v rodnom liste, aj keď nebude mať dieťa jeho priezvisko, má otec také isté práva ako matka.
či slobodná či vydatá, či rozvedená.
kým neurčí súd stretávanie.
tak jej neraď keď nevieš.

autor
10. dec 2023

@mondolina tiež som sa takto dočítala

mondolina
10. dec 2023

a ty sa neboj. všetko zvládnete. viem, že je to pre teba šok, ale máš aspoň oporu v rodičoch.
budeš skvelá mama a uvidíš že sa nájde muž, ktorý vás bude ľúbiť ♥️💋

adrianap83
10. dec 2023

No toto som chcela napísať, ved v Taliansku sú deti a vnúčatá najväčší poklad! Zvláštne správanie z jeho strany.
Hlavne sa teraz ukľudni, nech neublížiš sebe, alebo mimi. Nejako sa to vyrieši. Nájdi si aj Ty právnika, priprav sa na všetky alternatívy. Uvidíš, čo bude. Každopádne ocko sa vyfarbil a už vieš, že čakať môžeš všetko.

zmrzlinka2021
10. dec 2023

@egonsk
Ty si normalny alebo si fakt chrapun?!!!!
To ci clovek má národnost slovenskú, ci taliansku, nemeckú, americkú a neviem akú je absolutne NEPODSTATNE.
Podstatny je charakter cloveka, nie to, kde sa narodil/zil.

zmrzlinka2021
10. dec 2023

Autorka,

je mi velmi luto, co prezivas a je to tragedia, ako hlboko dokaze clovek klesnut a opustit tehotnu snubenicu, opustit vlastne dieta.
To co si mala riesit predtým, uz nemá zmysel riešiť teraz, situáciu tým neovplyvníš.
Ale na tvojom mieste by som zavolala priatelovej mamine a presne jej ovedala, ako sa zachoval jej syn. Nazývaš ju "svokrou", čiže tam už by malo byť nejaké to puto. Ano, dá sa povedať, ze je to "medzi vami dvoma" ale ja si myslím, ze vztah nikdy nie je cisto len o dvoch.

egonsk
10. dec 2023

@zmrzlinka2021 tvoja kratkozrakost je ocarujuca. Neriesim narodnost, ale hodnoty, resp. mentalitu a zivotne hodnoty v ktorych su v danej oblasti ludia vychovavani. Skus napriklad moslimovi povedat nieco voci koranu a nedozijes sa rana, je jedno z akej oblasti pochadza, ale pravdepodobnost, ze nanho natrafis v Emiratoch je podstatne vyssia ako na SK. O tom je podstata mojho prispevku, ktory si zjavne nepochopila, ako kopec dalsich slecien.

autor
10. dec 2023

@mondolina moja zlata ďakujem ❤️❤️❤️

zmrzlinka2021
10. dec 2023

@egonsk OK, čiže podla tvojej logiky si netreba brat ni slovaka, lebo ludia si tu zvolili fica, veria hoaxom, nevedia citat/pocuvat s porozumenim, problem s alkoholizmom... takže teraz dajme všetkých muzov slovakov do jedneho vreca 😉
Nie, nie, tak to v realnom zivote nefunguje.

vesimelonimarsista
10. dec 2023

Mat chlapa v jednej domacnosti este nie je zarukou dobre fungujucej rodiny. Si ekonomicky samostatna a rodicia ti s malým pomozu. Neskor zistis, ze to dieta je najvacsi dar. Chlapi pridu a odidu, ale deti ostanu na cely život.