Plač dieťaťa u suseda

2. okt 2023

Ahojte, mám taky “problem” skôr mi je z toho smutno. Skoro každú noc sa dieta od susedov budí s plačom a trvá to 3-4 hodiny kedy to dieta place že nonstop, dá sa povedať že až kričí. Dnes konkrétne od 1:46 do 5:20 (vtedy stichlo). Chapem že je to dieta aj to že bývam v paneláku, skôr mi napadlo že ako je mozne že tak dlho vkuse place a nikto ho neutisi? Je to chlapec cca 3 roky. Šli by ste im zaklopať? Možno je to mamicka ktorá je sama alebo cokolvek sa môže stat, bohvie či aj to dieta nie je same v noci.. lebo ten plač je už neunosny, nehovoriac o prebdenych nociach :(

jesenzima
2. okt 2023

Tiež si myslím, že nočný des. Nášho keď to chytilo, nezaberalo nič, proste reval a reval ...

autor
2. okt 2023

Noo nočný des to asi nie je rovnaký záchvat placu ma aj teraz

klip0
2. okt 2023

Tak choď zistiť odkiaľ to ide a zaklop

deedol
2. okt 2023

moze mat aj obedny spanok

tamitamitami
2. okt 2023

Tak máš super príležitosť zistiť že čo sa deje.

larisa
2. okt 2023

Moj syn tiež plakaval v noci a nedal sa utíšiť ,keď bol maličké bábätko . Bolo to každú noc. Muž chodil nevyspatý do práce. Ale trojročný keď plače možno je chorý a on už vie povedať čo ho trápi.

zuzkagg
2. okt 2023

Naša mala sa aj z obedneho spánku budila akoby s nočným desom :/ takze môže to byt. To proste nevieš utíšiť, nepomáha nič, naopak snahy o utíšenie to ešte zhoršujú.. bohužiaľ, ak je to toto, tak ver, že rodičia sú z toho minimálne tak zúfalí ako ty, treba len vydržať, sú take obdobia a potom ako prišlo, tak odíde..

tanchen
2. okt 2023

no mne by to nedalo, urcite zisti, co je vo veci, moze byt aj zanedbavane, tyrane, chore...aby tolko hodin v kuse dieta plakalo, to nie je normalne

lilizzachy
2. okt 2023

Ak sa bojíš ísť tam sama, kľudne zavolaj aj políciu, podľa mňa keď povieš, že dieťa 3 hodiny plače nonstop a máš obavy či sa niečo nestalo tak prídu to riešiť. Alebo tam skús ísť zaklopať sama trebalo by v noci aj posondovat po chodbe a síce to nie je pekné ale popocuvat za dverami či tam s dieťaťom ešte niekto je, či pocut aj iné hlasy. Možno je fakt často samé doma a matka je v Tom že veď spi a ani netuší čo sa deje. Ale tak snáď to tak nebude.

lucia13022023
2. okt 2023

Dúfam že to autorka nenechá len tak... Keď sa to opakuje.

zanka777
2. okt 2023

Prosím skús sa naozaj opýtať čo sa deje..nejak citlivo aby si sa nedotkla matky dieťaťa....ale naozaj by mi to bolo divné a popravde by som sa aj bála o toho malého.... chúďa čo ak plače a mama nie je doma nedajbože tak to je iný brutál....jednoducho môže sa diať hocičo a keď môžeš mu aspoň nejak pomôcť tak to urob prosím...... keď mu nikto nepomôže ani on si sám nevie 🥺

selest
2. okt 2023

Nas napr. v tom veku od 2-3 revaval az vrieskal aj 2-3 hodiny v noci. Boli mesiace ze to trvalo kazdu noc neskor to postupne ustupilo. Kazdy pokus utisit to len zhorsoval, ziadne na ruky, ziadne mojkanie, jedlo, rozpravka, svetlo, prosto len ho nechat kym to nepreslo inak zacal este viac vrieskat, rozhadzovat veci a plakat. Casom sa vedel ukludnit po nejakej pol hodinke vrieskania pri rozpravke, to ale potom pozeral rozpravku v noci aj hodinu co tiez nebolo idealne. No ale nechces rusit susedov tak spravis vsetko nech je ticho.. bolo to strasne aj pre nas lebo sice susedia boli ozaj fajn ale stale na teba pozeraju ze preco to dieta trapis,ved ho utis. Nechapali ze prosto nic co bezne na deti plati nefungovalo. Som rada ze uz je to prec..Je dobre sa zaujimat, nikdy nevies co sa tam deje..
A co sa tyka toho moj tiez maval take zachvaty aj cez den. Ked si napr lahol a este nespal a nieco ho vyrusilo, potom uz isiel a vrieskal..

biela_sova
2. okt 2023

Ahoj, @autorka, ako? Podarilo sa Ti nieco zistit? Urcite volaj policiu, oni sa uz uprostred noci dopatraju, z ktoreho bytu to ide. Neboj sa, aj oni razia filozofiu, ze radsej priat k dietatu zbytocne, ako neskoro. Led bude plakat, zavolaj im a povedz, ze plakava takto 3 hodiny v noci a je to neunosne, ze mas obavu, ze ho tam nikto neutisuje. Prosim, len zavolaj policiu, kym nie je neskoro🙏

lenka_da
3. okt 2023

Nie je to trochu prehnané, hneď volať políciu? Rozmýšľam ako by som sa asi cítila ako matka: uplakané dieťa, možno mu idú zuby, možno má iný problém, možno desy... nevyspaté dieťa, nevyspatá matka... a pri dverách zazvoní polícia :-/ Fakt sa to nedá riešiť inak, baby...? však normálne sa opýtať priamo matky, zastaviť ju na chodbe, alebo na ihrisku, ľudsky sa spýtať, čo je s dieťatkom, keď tak strašne plače... však musí byť z toho na nervy aj ona ☹(( Ak by to bol nejaký "prípad", tak to snáď vidíte, že niečo s tou rodinou nie je ok...

svokrinjazykmonika
3. okt 2023

No čo autorka, už si aj niečo zistila? Či len na koník písala?

zanka777
3. okt 2023

@svokrinjazykmonika to by aj mňa zaujímalo lebo ja by som sa išla minimálne informovať normálne by mi srdce nedovolilo to nechať len tak keď viem že možno môžem pomôcť

autor
3. okt 2023

@svokrinjazykmonika včera v noci už neplakal ani dnes neplace .. keď ho budem pocut určite tam behnem, len nechcem ísť “len tak” keď je klud

autor
3. okt 2023

@lenka_da byvame v novostavbe, síce neviem presne o koho ide ale asociály tu nebývajú .. takze políciu by som nevolala, uvidim či bude ešte niektoré noci plakať a pojdem zistiť čo je vo veci.

peony13
3. okt 2023

Tak som.zvedava , mňa by to ale ako matku plačúceho dieťaťa určite neurazilo ak by susedka sa prišla milo spýtať či je všetko ok a či nepotrebujem pomôcť

lucia13022023
3. okt 2023

@lenka_da jasne ze nie hneď políciu. Ako som písala vyššie, treba zistiť co je vo veci. Presne ako si písala, je xy veci co môže byt a vysvetli sa to jednoducho.