Plač dieťaťa u suseda

2. okt 2023

Ahojte, mám taky “problem” skôr mi je z toho smutno. Skoro každú noc sa dieta od susedov budí s plačom a trvá to 3-4 hodiny kedy to dieta place že nonstop, dá sa povedať že až kričí. Dnes konkrétne od 1:46 do 5:20 (vtedy stichlo). Chapem že je to dieta aj to že bývam v paneláku, skôr mi napadlo že ako je mozne že tak dlho vkuse place a nikto ho neutisi? Je to chlapec cca 3 roky. Šli by ste im zaklopať? Možno je to mamicka ktorá je sama alebo cokolvek sa môže stat, bohvie či aj to dieta nie je same v noci.. lebo ten plač je už neunosny, nehovoriac o prebdenych nociach :(

macekovam
2. okt 2023

A nie je tam samo? Náhodou?

anjelicek26
2. okt 2023

Tiez ma napadlo, ci nie je same :( Lebo trojrocne utisis, proste aj keby zapnes svetlo, rozpravku,spravis teple kakao, revat proste styri hodiny nebude...

autor
2. okt 2023

@anjelicek26 akože ja neviem presne z ktorého bytu to ide lebo je to nado mnou, ale podľa hlasu a placu to nie je babatko ale už väčšie dieta fakt okolo 3r. Mna ešte napadlo že či ho nenechávajú vyplakať

anjelicek26
2. okt 2023

Syn bol velmi narocny, okolo troch rokov byval namesacny, maval nocne desy, ale proste nikdy nereval takto dlho, na ruky prebrat vymojkat, znova uspat, niekolkohodinove place to dieta musia psychicky nicit... skus zistit, ktory byt to je... minimalne sa mamicky opytat, ked ju stretnes, ci su ok by som urobila... vyplakavat vo forme, ze reve 3-4h v noci predsa znamena, ze sa nevyspia ani rodicia... skor by som sa fakt obavala, ze je tam sam... rodicia na nocnej ci boh vie kde, preberie sa a reve do rana, kym unavou zaspi...

svokrinjazykmonika
2. okt 2023

To je príšerné, zisti čo je vo veci 😧 chúďa malé 😭

deedol
2. okt 2023

Este moze mat nejaku diagnozu. Kludne sa slusne opytaj

autor
2. okt 2023

@anjelicek26 presne tak, toto mi tiež napadlo. Ja už som chcela ísť v noci, lebo som nepocula fakt ani žiadne hlasy alebo dupot ale hovorím si že ak je tam naozaj sam ešte ho vystrasim alebo dostanem od mamičky pekne nalozene🙈🤣😓

demodun
2. okt 2023

No môj syn mal pár krát nočný des a bolo to strašné. Vôbec som ho nevedela utíšiť, len som ho držala a nič nezabralo. Možno má tiež nočné desy.

macekovam
2. okt 2023

Možno sa zobudí na mlieko alebo čaj co v noci pije a keď tam nikto nie je tak plače.. A keď nikto nepríde tak od plaču zaspí od únavy...

macekovam
2. okt 2023

@demodun a tak hlasy počuť cez panelákov stenu

lenka_da
2. okt 2023

tak neviem, ale mne sa zdá nereálne, aby dieťa tak nahlas plakalo 3-4 hodiny... a ešte každú noc? ja by som už od únavy a od plaču zaspala max do hodiny... nie je to tak, že plače, potom zaspí, zobudí sa a zase plače? Moje dieťa mávalo tiež v tom veku nočné desy a teda zobudilo sa zakaždým s príšerným krikom...

milanemila
2. okt 2023

Ja mam 2 deti ale teda podla placu v nejakom inom byte, kt ku mne dolieha by som si netrufla odhadnut ci ma dieta 1,2 alebo 3 roky 🤷🏼‍♀️ je uplne mozne, ze je to dokonca male babo.
Ja som to nastastie nezazila, ale kmoska ma synceka a on velmi casto takto v noci plakaval a ona ho drzala v naruci a uz plakala s nim, nedal sa nijako utisit.
Nestretla si nieledy tych susedov, ze co su zac? Akoze dufam, ze nenechavaju male doeta v noci same a preto place, ale zas ludia su vselijaki :(

autor
2. okt 2023

@lenka_da nie nie, naozaj vkuse place. Miestami mi to pripomína až krik a do toho vzlyky, neviem to správne opisat

autor
2. okt 2023

@milanemila možno stretla len tu je deti vela a neviem presne určiť či je to byt nado mnou alebo iny. Ale u nas na chodbe to nie je

lucia13022023
2. okt 2023

Ja by som sa určite išla spýtať. Ak by ti otvorila mamička nahnevana ze co chceš, normálne by som jej vysvetlila ze si sa prišla uistiť ze je všetko ôk, či neodpadla atď, stať sa môže hocičo. Ak by neotvaral nik, neviem asi zavolala políciu, ved dieťa 3 ročne nemôže byť samé doma v noci. Hrozne niečo.

zuza265
2. okt 2023

Mozes aspon v noci po chodbe popocuvat odkial to ide a mozno budes mudejsia🙂

anjelicek26
2. okt 2023

@lucia13022023 suhlasim... ak je dietatko chore, ma nocne desy, vysvetli sa to raz dva... ale ak tam nikto nebude otvarat, tak je tam same, to je na policiu...

lenka_da
2. okt 2023

ak máte v paneláku veľa detí, ešte by to mohlo byť aj tak, že jedno plačúce dieťa zobudí ďalšie, ktoré začne tiež plakať, či...?

yvanielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yvanielka
2. okt 2023

Príspevok je zo súkromnej skupiny takže to potom zmažem - ale len k tomu že dieťa sa dá ľahko utíšiť. Ale opatrne by som sa snažila zistiť čo je vo veci. Či je to diagnóza, choroba alebo je to dieťa naozaj zanedbávané

anjelicek26
2. okt 2023

@yvanielka prave pre toto, ze su aj taketo uplne vynimky - treba skusit maminu ci otca odchytit a spytat sa, co je vo veci... lebo ta moznost, ze je tam same, je bohuzial tiez dana...

autor
2. okt 2023

@yvanielka fuuu to mi príde ako uplne ten od nas. Presne to sedi ten krik až zajakávanie.. netusim ako to riesit lebo my sme už tiež niekoľko noci nespali, neviem si predstaviť keď je to takto pocut u nas čo to musí byt u nich

tamitamitami
2. okt 2023

Ak je to naozaj tak ako píšeš a počuješ dieťa plakať non-stop každú noc 3 hodiny tak by som šla zaklopať/zazvoniť a spýtala by som sa či sa niečo deje. Tiež by som mala podozrenie či tam dieťa nebýva samo.
Ja mám dvoj ročnú a tiež zvykneme mať pár krát do mesiaca noc kedy plače viac - väčšinou keď je chorá (čo je u nej často) alebo sa jej proste nedá spať. Spím pri nej, nosím, kojím, spievam, hladkám aj napriek tomu sa stane že keď ju napríklad položím tak spustí znova.
Prípadne si zisti ktorý susedia to sú a najbližšie sa ich spýtaj čo je vo veci.
Ja sa vždy susednou keď ich stretnem pýtam či malú počuť a raz za čas pripomeniem čo je vo veci (my sme malá bytovka každý tu každého pozná).

zuzkaa1991
2. okt 2023

Tak ako pise vacsie treba ist zaklopat zistit co sa deje kedze je vacsie dieta.....ak babatko tak to je ine...moja tiez plakala 4hod skoro kazdu noc najprv kvoli kolikam 🙈 potom kvoli zubkam do roka vtedy som bola rada ze byvame v dome a nikoho nerusime 🙏

rachel36a
2. okt 2023

Moze mat nocny des...moj syn to mal okolo 3 roka...bola to katastrofa...reval v noci niekolko hodin...nijako sa ho nedalo utisit...nastastie to po nejakej dobe preslo...

hopeja
2. okt 2023

Ono to môže byť napríklad aj dieťatko s nejakou diagnózou napr. autista...môj malý mal tiež obdobie keď sa v noci budil okolo 2hej a do rána bol hore a boli aj veľké place a nemohli sme ho dlho utisit

julish
2. okt 2023

nočný des? to sa utíšiť takmer nedá

1mina
2. okt 2023

neviem pride mi to troska dlho, ale napr moja 5 rocna dcera - teraz uz menej minuly rok este castejsie, mava v noci niekedy taky prepinak ze zacne rozpravat z cesty a zacne vrieskat - nie plakat ale vrieskat, a neda sa to vypnut ani ked sa snazime ja aj muz, absolutne nevnima realitu. Riesili sme to kedysi aj s neruologom,. Ale zas zatial to netrvalo dlhsie ako hodinu.Chvalabohu sme v dome lebo si tiez neviem predstavit zeby uprostred noci spustila take vresky hodinu v panelaku, asi by k nam prisla socialka. Ale zas nemusi to byt takyto pripad, mozno je naozaj sam alebo ktovie.

ankare
2. okt 2023

Chudiatko. Áno, zisti, kde je problém. Hlavne kvôli tomu dieťatku. 😔

aliaray1
2. okt 2023

To je velmi dlha doba a velke dieta, ja osobne by som volala policiu ze dieta sa tam trapi nevies ci nie je same, ma okolo 3r. Veci len pomozes, nic nepokazis.
Ci uz su tam alebo nie, je to sialene chovanie a priam tryznenie toho malinkeho dietata.