Podľa snúbenca je trápne tancovať novomanželský a rodičovský tanec

23. feb 2024

Ahojte baby. V septembri sa so snúbencom berieme. Neni to velka svadba, maximálne do 50 ludi. Mam otazku ako by ste sa cítili kebyže vám povie, ze to mal urobiť ako jeho kamarát (bral sa so svojou na úrade iba o svedkoch) kvôli tomu ze je mu trápne tancovať novomanzelsky tanec a rodičovský tanec. Nedá sa s ním o tom baviť, všetko je trápne akoby mal 15 rokov. Ostatne veci berie v poriadku.

natalka13
26. feb 2024

@cimage ved tu ide o jeho svadbu. A tanec kde sa vsetci na nich pozeraju, uskrnaju potlieskavaju, kde kto nieco vykrikne....a oni predvadzaju naucenu choreografiu. A este sa tam mota kameraman🙈

oskvarka
26. feb 2024

nie len koli tancu ale aj koli silnemu introvertizmu kamarat vyuzil korona casi a oyenil sa vtedy o dvoch svedkoch :D

januska12323
26. feb 2024

No ešteže tu máme slobodnú vôľu a nemusíme robiť niečo čo staré baby považujú za jedinú správnu svadbu.

maria1310
26. feb 2024

No tak mu je to trapne, mne to tiez tak pride, aj vsetky ostatne ceremonie...budete musiet najst nejaky kompromis ,na konovi ti asi moc nepomozu .

vierkainka
26. feb 2024

Predpokladám,ze ty si chcela veľkú svadbu so všetkým vrátane peknych šiat,jedla, zákuskov,hudby, družičky,tanec,odobierku a on ako si písala len o dvoch svedkoch.Podla mojho názoru,je tvoj snúbenec hanblivý,ekonomicky rozmýšľajúci človek.Nahodou svadba o dvoch svedkoch nie je zlá vec.Nuz ale je to na vás.Do tanca by som ho nenútila na tvojom mieste.Viem podľa seba.Ja tancovanie neznasam a ešte takyto svadobný ked cela sála pozerá....no brrr....🥴

lucia245
26. feb 2024

Tak netancujte, je tam toho. Co ho chceš akoze nútiť? Si s ním zatancuj potom doma, keď to tak potrebuješ...fakt nechapem

lucia245
26. feb 2024

@vierkainka presne tak👍

natalka13
26. feb 2024

@oskvarka taka svadba moze byt aj ked nieje corona.

jana_eyre_2
26. feb 2024

@natalka13 môže, ale nikto ti to nevyčíta 😉

anickaaa6aaa
26. feb 2024

Pre môjho muža bol najväčší strašiak práve tento tanec. Ja neviem tancovat a on tiež. Mal taký stres že sme sa na parkete pohádali, ale vedeli sme to len my dvaja. Dnes sa na tom smejeme. Ale ak by bolo na mne zrušim odobierku doma, tieto tance a aj cepcenie. Pre mňa nepríjemné, stresujúce..

janka95
26. feb 2024

Ja som žena a úplne sa stotožňujem s jeho názorom. Mňa striasa už len pri tej predstave žeby som toto musela absolvovať. :D

oblecenieavecicky
26. feb 2024

Tiež by som to nerobila. Brali sme sa len na úrade a ani po rokoch by som nič na tom nemenila ☺️

enulix
26. feb 2024

My s mužom tiež nemusíme tieto tradične svadby,teda skôr tie zvyky.Mali sme 70 ludi,vynechali sme všetky tradicie,jednoducha nasa svadba bola o zabave,kto chcel tancoval,kto chcel isiel do vedlašiej miestosti hrať bowling...jedine čo sme mali,bol mladomanželský tanec.Úprimne tancovali sme "mevedku daj lakpu"a naozaj sme chceli aby to čo nasjkôr skonči.Jednoducho necitili sme sa dobre,keď sa na nás všetci dívali.Je to len na Vás ako si to zariadite.Sú ludia (skôr ženy)čo majú svadbu naplanovanú do poslednej bodky,chcu aby bola dokonala.Chlapi to tak neberu,skôr je to u nich o tom že ustupia( môžu byť vínimky).Tiež je to možno vekom,že čim je človek starši,tým tu svadbu až tak neprežíva.Tu je skôr otázka či so snúbencom viete urobiť aj kompromis a dohodnuť sa na nejakom strede čo by vyhovovalo aj tebe a aj jemu.Lebo ak si pôjdete každy tvdro za svojím a nebudete vniečom chcieť ustúpiť,tak to budete mať aj v živote ťažke a počkajte keď prídu deti a budete mať odlišne názory na výchovu.Držim palce,máte ešte pár mesiacov ,aby ste to vyriesili.

mircalla
26. feb 2024

Chapem ho

nelka93
26. feb 2024

@sherynkamalinka netreba zovšeobecnovat. Ja sa napríklad nechcem a ani nebudem vydávať v kostole, lebo som neveriaca. Žiadny krst pre deti ak nejake budu a teda veľkú noc ani vianoce neriesim, lebo nie som katolík. A tiež mi prídu trápne tieto tradície na svadbách.

natalka13
26. feb 2024

@jana_eyre_2 by niekto skusil. Ved je to moja svadba. Moje peniaze.
Svokrovci su z vychodu a nik ani nepipol a to boli 90te roky. 150-200ludi tam boli bezne svadby a 99% v kostoloch. Podla mna nasich 6 ludi bola dlho vynimka.

bessie12
26. feb 2024

ani nevies ako mu rozumiem 😅 toho sa desim aj ja. Byt stredobodom pozornosti neznasam, tancovanie pred ludmi tiez nie. Som drevo co sa tyka tanca a myslim, ze moj snubenec tiez 😀 novomanzelsky a rodicovsky tanec bude vyzerat asi nasledovne: kymacanie sa zo strany na stranu a obcasne zatocenie sa. Schvalne si nedam vypnut tu dlhociznu vlecku, ktoru by som chcela mat, aby sa poriadne tancovat ani nedalo 🙈😂
Odobierka, cepcenie a redovy tanec nebude. Aj ked to cepcenie a redovy som povodne chcela mat, ale len kvoli Holandanom, aby videli ake zvyky a tradicie su na slovenskych svadbach. Ale ci sa mi podari niekoho najst, kto by bol ochotny to urobit je podla mna nepravdepodobne. Kazdopadne tu svadobnu hostinu a vsetko s tym spojene budem absolvovat 2x 🙈

najjulinka
27. feb 2024

No je to trapošina. Povedzme si na rovinu. Ja som tiež chcela sobáš na urade s dvoma svedkami. Manžel to tak nechcel. Ale rozhodne sme netancovali. Spravili sme si pohostenie na zahrade.
My sme sa zhodli na tom, že tancovať nie. To sme obaja určite vedli, že to nechceme.

Ked sme boli deti, tak moja sestra vravela, že chce mať svadbu ako zahradnu party a ja som vravela, že chcem mať len s dvoma svedkami. nakoniec sme to mali vymenené. Mať tie trapošiny, ebo niekto to očakava je volovina. Ja som počas korony, ked boli velke svadby zakazane aj bráškovi vravela, že teraz alebo nikdy. že teraz to bude mať bez otázok, prečo to nemaju tak ako to ktosi očakava. No ale u bráška to vypálilo, že druhá možnosť - nikdy 😀 😀 😀

katipati
27. feb 2024

Cringe sus ratio cap

mantilka
3. mar 2024

Nasilu ho nútiť tancovať a prehovárať asi nemá zmysel. Vymyslite s kamarátmi, že pôjdete naraz aby sa nehanbil. Keď som bola na svadbe a videla nasilu ako sa ženích trápi...bolo mi ho ľúto. Dokonca aj DJ okomentoval "Ach Boze, jaj Bože! " Vymyslite tak, aby bolo dobre pre všetkých. Choďte na parket viacerí s tým, že vstúpite najprv vy, mladomanzeliaeste pred hudbou...a keď začne hudba začnete všetci spolu. No nejaký kompromis treba.