Pošli muža s dieťaťom k svokre

9. mar 2024

Preco radite kazdej matke, ktorej svokra robi naprieky, aby nechala ist matka svoje dieta len s muzom ku svokre? Svokra dava babatku sladkosti aj napriek upozorneniam, pcha mu mobil pred oci aj napriek upozorneniam, ze nech mobil babatku neukazuje, pokrikuje po babatku - nepchaj si to do ust, nepi tak rychlo, a pod. (aj napriek upozorneniam, ze nech nenapomina babatko, ze na vychovu ma rodicov) a plno inych situacii. To vazne k takej zene poslete muza s babatkom, ktory sa svojej mamy boji a nic jej nepovie?

aurora33
9. mar 2024

@deedol motno preto že úvodný príspevok je mega agresívny. Pričom všetci vedia, že problémom tu je neschopný chlap a nie svokra. A autorka si to tu bohvie prečo vyvršuje na ostatných.

viestta
9. mar 2024

Tu nie je problem svokra, ktora nedodrziavy pravidla, ale otec dietata, ktory to necha plynut a nespravi si poriadok s vlastnou matkou. Treba dat do laty otecka aby dal do laty svoju mamicku.
Na druhej strane je normalne, ze bybky vnucata rozmaznavaju a netreba z toho robit tragediu, kym tam nie je nedodrziavanie pravidiel, ktore ohrozia zdravie dietata, netreba to prilis riesit. Uvedom si, ze tvoja svokra vychovala tvojho muza a az taka mizerna matka to nebola, kedze ten jej syn ti stal za to aby si z neho spravila otca svojho dietata.

vikisisi
9. mar 2024

@aurora33 tiež sa čudujem, prečo tá agresia hneď v úvode

siska53
9. mar 2024

Zienky, ale uvedomte si, ze tu ide o rocne dieta! V takom obdobi by som riadne rodine vynadala, keby chcel niekto dat dietatu mobil alebo sladke!

samimami777
9. mar 2024

Keď si spomínala "bábätko" tak som si predstavovala dieťa 3 alebo 6 mesačné a sa zhrozila že tak malému čokoládu a mobil 😅 ale ročné už nieje taká hrozná tragédia. Vieš , dôvod prečo veľa žien v diskusiách radí že "nech ide muž s dieťaťom k svokre" je preto lebo sú dostatočne vyspelé a nesebecké a vedia , že aj keď oni samé nemajú so svokrou dobrý vzťah tak napriek tomu nechcú brániť a ničiť vzťah ich dieťaťa s jeho babkou. Vaša "vojna" nemá s dieťaťom nič spoločné a jediné čo docieliš je že dieťa príde o osobu ktorú možno úprimne ľúbi a rado tam chodí. Samozrejme sú aj výnimky kedy je potrebné toto nepočúvnuť a utnúť kontakt , predovšetkým ak svokrovci akýmkoľvek spôsobom ohrozujú zdravie dieťaťa , jeho psychiku alebo sú alkoholici atď . (Minule tu bola diskusia kde svokra nerešpektovala alergie a intolerancie dieťaťa , tu napr by som nepúšťala ) No ak sú to slušný ľudia čo úprimne ľúbia svoje vnúča , venujú sa mu, dávajú pozor aby sa mu nič nestalo a nijako ho neohrozujú tak nevidím dôvod zničiť im vzájomný vzťah len za to, že nerobia všetko podľa tvojich predstáv a podobne drobnosti , to sa mi zdá úprimne sebecké. Rodičia sú na to aby vychovávali, starí rodičia aby rozmaznávali preto do určitej miery je aspoň pre mňa ok im "dovoliť" robiť pre moje deti veci ktoré my doma nerobíme , napr. spomínané sladkosti. 2x za mesiac ich to skutočne nezabije a deti sa vždy k starkým vďaka tomu tešia. Starí rodičia si za mňa zaslúžia si "užiť" vnúča bez toho aby im nevesta nadávala za každú drobnosť a dieťa si zaslúži starých rodičov ktorí ho budú rozmaznávať a dajú aj ten koláčik aj tú čokoládou občas. Uvedom si , že to časové okno kedy si ho môžu užiť nieje veľké , povedzme si narovinu že pubertiaci sa už málokto tešia za starkými skorej menšie deti , možno do 10 rokov čo keď vidíš vnúča 1 alebo 2 krát za mesiac ti utečie ako voda . Bola by škoda im aj ten krátky čas zobrať a zničiť im vzťah len kvôli vlastnej tvrdohlavostu

timea301196
9. mar 2024

Očividne si moc precitlivena. Ked už ročne batoľa nazývať bábätkom 🥹🙄🙄🙄

majlo1234
9. mar 2024

Ja mam nazor, ze ak ti je dobry muz, svokra nemoze byt uplna krava. A ak aj je, tak sa zvladne postarat o dieta. Zaroven ja ako clovek si tie navstevy neuzivam, takze to rada prenecham muzovi, nech idu, nech sa svokra potesi decku. Nic hrozne sa mu nestane. Pokial by som ale bola taka uzkostliva, chodila by som tam s deckom a dozrela na to, aby bolo vsetko podla mojich predstav😂
Rocne dieta uz nie je krehky novorodenec, zvladne viac ako si myslis

katka164
9. mar 2024

Svokra to nemusí robiť naschvál,ako píšeš...možno to robí spontánne,že si to ani neuvedomuje ako si ty prehnane precitlivená,čo si tiež asi neuvedomuješ.

tiika
9. mar 2024

Je to asi ako pri každej diskusii. Padnú tam všelijaké nazory. Ak chceš poradiť ty, vybrala by som si tie, s ktorými sa stotožňuješ, ostatne by som neriesila. Každý ma nejaký názor/radu z nejakého dôvodu. Naco vôbec súdiť niekoho iného? Nevidim dôvod. Žije sa mi tak ľahšie.

aurora33
9. mar 2024

@siska53 naozaj?

mogaa
9. mar 2024

Vytrhuješ veci z kontextu....ak maka nechce ísť ku svokre, je ok ak ostane doma a ku svokre pôjde len muž s dieťaťom...dôležitý je aj pohľad otca k danému problému, nie iba pohľad matky...lebo pochybujem že ak by sa niečo otcovi dieťaťa nepáčilo, že neotvorí ústa a bude ticho

eniaq
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
9. mar 2024

Autorka, však keď tak hrozne to prežívaš, nepustaj tam svoje dieťa, prečo tak veľmi riešiš, ci ostatné ženy púšťajú len muža s deťmi k svokre?
Rob, ako myslíš, co robia ostatní, ti môže byť jedno. Ja napríklad bez problémov pošlem muža k svokre s oboma deťmi, aj tam od cca roka ostávali na noc bezo mňa,ja som bola spokojná,neriešila, co tam robia a tiež mi je fuk, co si o tom myslí okolie

eva233
9. mar 2024

Nemala by som dieťa s mužom, ktorý sa bojí svojej mamy. 😉
A prečo tak radia ostatné mamy? Všetky to určite nerobia a ktoré tak robia majú nejakú skúsenosť nejaký svoj príbeh, iné majú zase za sebou niečo iné... Jedna vec je rada, druhá vec je každá z nás je svojpravna a viem, ktoré rady si ku srdcu vezmem a ktoré nie. Aj keby mi neviem kto neviem čo radil, sama si určím či pôjdem podľa tej rady alebo nie. 🤷‍♀️

nevenka
9. mar 2024

@siska53 vies co, ja sa tu uz nicomu necudujem. Ja mam teraz 14 mesacne a stale je to take male babatko. Co je na tom poburujuce. Mna zaraza teraz citat, ze zrazu rocne dieta je dost velke na mobil aj sladkosti 🤨🤪. To ja neviem, ci mali mamky besny piatok. Ale skor to bude stylom, akym autorka napisala uvodny prispevok. Keby to napisala trosku inak, hned by boli ine prispevky.

thoughtfulweirdo
9. mar 2024

Keby autorka napísala príspevok, že ročné dieťa necháva hodinu pozerať do mobilu, aby mala kľud a kŕmi ho čokoládami, lebo mu chutí, polovica tuto komentujúcich ju znosí pod čiernu zem, že je na to ešte malé 😜😍

miadi
9. mar 2024

Problem je tvoj muz ze sa “boji” mame nieco povedat ked robi nieco co Podla vas skodi dietatu. Kaze tebe nech jej povies ty. To je take slabošske od neho. Jemu je fuk ze mà dieta plne brusko cokolady a mobil hlavne ze on mà svoj klud. S takym otcom by som ti neradila posielat babatko k svokre 😉to by som ti radila ist tam snim a proste urcite veci nedovolit. Mojho muza som kludne poslala k svokre bezomna lebo som vedela ze da pozor, v tomto bola ale svokra v pohode nenukala sladkosti ( nejak ich doma nemala) u nej bol problem ze ich dom je velky a nie baby safe., schody kopec vaz na zemi susene kvety spendliky v umelej palme atd, A svokra taky zvyk ze ked s clovekom rozpravala vyzadovala az fyzicky vynucovala aby jej clovek v kuse pozeral do oci .. ( ale to robila Hlavne Mne jej syn uz na nu mal filter) Cize Nebolo to take ze s total kludom som ho tam poslala bola tam sanca ze mu bude nieco dramaticky kecat a mala bude bez dozoru. Ale doverovala som muzovi ze sa o svoje dieta postara. Niekedy som len chcela mat chvilku klud a chcela som aj Aby bol bonding medzi otcom a dcerou ci babkou aj bezomna. Mala bola velmi naviazana na mna a byt chvilku bezomna jej neuškodilo. K svokre som chodila dost casto niekedy raz za tyzden ( inokedy len Ja s malou na chvilk aj kazdy den) zbykli sme tam byt 7h zo zaciatku no potom som si vybavila s muzom ze o 8pm Uz chcem ist domov . Svokra chcela aby sme u nich sedeli v jedalni do 11pm a pocuvali dookola ich pribehy z mladosti ktore som uz poznala naspamat.Co mi nevadilo kym sme nemali dieta ktore potrebuje svoj rezim spanok Moj muz bol najprv ako tvoj ze stari ludia nechcel urazit bla bla no potom pochopil ze happy wife = happy wife . Tebe co poradit ked muz sa boji ? Nic len by som tam chodila snim vzdy a dala pozor na babatko .😊svokru nemusis mat rada ale ten vztah dieta a stary rodic treba pestovat .Casom sa dieta nauci ze cokolada mobil co mà u babky neznamena ze tak bude mat aj doma. Rovnako sa nauci ze aj v skolke sa robia veci ako doma. Svokra neohrozi tvoju autoritu ani vychovu. Ale tvoj muz moze byt neskor problem aj doma ked mà iny pohlad na vec ako ty.

miadi
9. mar 2024

* vysvetlivky/ tie susene kvety 😃svokra mala vo vazach na zemi susene hortenzie a mala ich rada šrotovala 😂casom ich zrušila uplne .a ich točite schody milovala odkedy vedela chodit najradsej behala hore dole po schodoch u nich . Doma som zavrela baby gate a bol klud . Pre mna sladkosti nie su taka strasna vec ako obavy ze dieta spadne na schodoch kde si moze zlomit vaz . A Moja mama pcha detom sladkosti za mojim chrbtom keby to robila svokra tak rovnako chapem ze babka sa chce detom zapacit jednoduchym sposobom. No a mobil v roku dieta ani nezaujima.

svetlonos
9. mar 2024

Tvoj problem je, ze si sa vydala dobrovolne za vadny kus, sorry. Naco si si takeho dilina brala, co sa vlastnej matky boji? Ty len presuvas jeho zodpivednost na svokru
Pozri pravde do oci a zvaz, ci s touto vyhrou v podobe poseru chces prezit svij život.

rozculena
9. mar 2024

ja som tu nič také nenašla

barbora0308
9. mar 2024

Nech sa paci autorka, pohlad odbornika na danu vec, dovolim si rovno vycuc na otazku napr. toho jedla:
https://dennikn.sk/3663002/ak-svokra-manipuluje...

Naozaj to nie je problém?

Čo také zlé môžu starí rodičia urobiť dieťaťu? Že mu dajú šunku? Rozumiem aj vášmu postoju, ale nebol by som v tomto úplne ortodoxný. Samozrejme, že ak dieťa je alergické napríklad na oriešky a mohlo by mu to spôsobiť zdravotné problémy, treba byť striktný. No to, že babka niečo povie alebo urobí a dieťaťu sa nič hrozné nestane, nepovažujem za taký veľký problém. Som skôr zástancom toho, aby sme sa spoliehali, že deti si s mnohými vecami poradia samy.

Ja som v tomto minimalista. Pokiaľ nejde o násilie, alkoholizmus a podobne, tak by som to v danom momente nechal tak a radšej by som sa o tom porozprával so starými rodičmi neskôr, v pokoji.

Všetci dedkovia a babky majú svoje „čudnosti“, občas sa správajú spôsobom, ktorý sa nám nezdá vhodný, ale tak to je. Môžeme sa s nimi rozprávať a poprosiť ich, aby reagovali inak. No treba myslieť aj na to, že ak im povieme, aby na naše dieťa reagovali viac s porozumením k jeho emóciám, tak to môžu prijať, ale nemusia. Starí rodičia sú rôzni, niektorí nemusia téme emócií ani rozumieť, je to pre nich cudzie, sami to nemajú usporiadané.

michellemary
9. mar 2024

@lucilaines úplný súhlas!

mandarinka555
9. mar 2024

Nie je to "tvoje" dieťa, ale vaše! Tieto novodobé premotivované mamičky ma desia...A nie, nedávam mu čokoládu, ale radšej upečiem ovocný koláč a predstav si, ako sa veľmi teší, lebo doma také nemá🙈

lilitela
9. mar 2024

Kazdy si moze napisat, co chce. Mnohe zeny to tak citia. Mnohe to neriesia - ako ti napisali, co oko nevidi, to srdce neboli. Ta skala je siroka. Takze ti moze byt jedno, co tu zeny odporucaju. Maju mozno uplne ine situacie a nevedia sa vcitit. Co mozes robit ty, ked mas takeho muza, je chodit s nimi a strazit. Musis svoje negativne pocity voci svokre potlacit, pre dobro dietata, ak je na to vazny dovod.
No a take to okrikovanie dietata, asi zavisi, ako to prebieha. Urcite spätna väzba moze ist predsa aj od starych rodicov, to nie je o tom, ze len rodicia mozu vychovavat. Vsetci ludia okolo nas, nas formuju, cize vychovavaju. A ty tam budes na to, aby si identifikovala, co uz je toxicke. Ak sa ti zda, ze okrikuje vela, za kraviny, a ze dieta este nechape, tak obmedzit kontakt. Da sa to aj na tej navsteve - "idem si na chvilu vedla lahnut s malou". "Ideme na chvilu na ihrisko pod domom". Zavisi od okolnosti.

minenkak
9. mar 2024

Ja neviem či mám plakať alebo sa smiať pri takýchto témach.

minutka
9. mar 2024

Mobil ani sladkosti rocnemu dietatu nepatria. Normalna zena to vie. Ak normalna nie je, treba ju upozornit. Od toho mas muza. Nema usta? Ci sa do smrti bude bat matky? Mozno ti vyhovuje ze je podpapucnik a preto si si ho vybrala

siska53
9. mar 2024

@nevenka hej, tiez si myslim.

katarinakrizova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkati
10. mar 2024

Ktovie či je to tak, že manžel autorky sa bojí svojej mamy. Kľudne to môže byť aj tak, že mu nevadí mamine správanie, nevidí na ňom nič hrozné. Len aby to nebolo naopak, že nemá odvahu to povedať manželke.

klejkaez
10. mar 2024

Niektoré by ste si tu mali podať ruku so zrkadlom. Neverím, že ste matky s racionálnymi názormi 🙂, prečo by mal niekto niečo tolerovať na svojom dieťati, keď mu niečo vadí ? Prečo by mal, nerozumiem, nebavíme sa o laku na auto 🙂
Tiež nad hlúposťami, ktoré vam vadia, kyvnete rukou sak co. Serem nato, nech mu da co chce? 😂 Isto.

Mne nadrdala svokra ledva ročne gulasom a štipľavou klobásou .
Vyše ho nevidela o samote a potom, ze co reve stale to dieťa.chilli obe🤦🏼‍♀️ hlúposť nevymrela. Šak oni krmili všetkým