Priateľ mi povedal, že sa zamiloval do inej

7. aug 2022

S priateľom sme spolu 7 rokov, mame 6 rocneho syna. Je pravda že v poslednej dobe nam to neklepalo, častokrát bol na mna nepríjemný a hádali sme sa. Dnes mi oznámil že už 2 mesiace sa stretáva s niekým iným a je zamilovaný. Že mi to nechcel vraviet lebo sa boji že ho pripravím o syna ale ma výčitky. Keď mi to povedal bola som prekvapivo kludna, povedal ze čakal inu reakciu. Popravde aj ja. Som viac prekvapená že to dokázal, nikdy nebol ten typ. Nechcelo sa mi tomu veriť. Neviem ako reagovať a čo robit. Myslite že sa nás vzťah môže dať do poriadku, že je to preňho len pobláznená alebo je to už márne? Ak ste boli v takejto situácii čo ste robili? Čo nasledovalo potom ako sa vám chlap priznal s neverou?

panelacikova
7. aug 2022

@marca12 je to priateľ, nie manžel.

dadis
7. aug 2022

Urcite by som vsetko, co ti otec slubi, spisala na papier a podpisala. Ono, ja som tiez dobre vychadzala so svokrou, ale ona sa potom priklonila k synovi a nepomohla mi ani za mak. A co sa tyka penazi, teraz mu este brni v gatiach, tak ti slubi aj modre z neba, ale ked ho po par mesiacoch frajerka chyti za vajcia a povie, ze preco ti tolko plati, ze staci 200eur dietatu posielat, tak na vsetky sluby zabudne..

radanna11
7. aug 2022

@marca12 sama som nebola ale manžel pracoval v zahraničí takze fyzicky som sama bola a keďže sme mali v tom čase veľmi zlu finančnú situáciu práve preto som chodila do prace aj robila školu aj bola sama na dieťa.Muž chodil domov raz za mesiac na víkend.
Ano autorka to má ťažšie to určite ale ja som to skôr myslela, nech za žiadnych okolnosti nepristúpi na to,že bude ďalej sedieť doma a bývalý priateľ ju bude financovať.
Sama zostava tak či tak zrejme len nech z toho vyjde aspoň s hrdosťou a nie ako chudera ktorá sa nechá vydrziavat bývalým priateľom a nepojde do prace.
Tak som to myslela

bambinomio99
7. aug 2022

Rodinou stále budete ...ma otca aj mamu ak aknto ty ako žena udrzis v kľude v dobrej atmosfere a rovine maly nebude trpieť vôbec

bambinomio99
7. aug 2022

Zvládneš lebo budeš musieť ....nebuď od neho zavisla úplne ale na bývanie a vyzivu nech ti prispieva

annamalaga
7. aug 2022

No už ti nič neostáva, len vydržať a odísť.

dadis
7. aug 2022

@radanna11 Je to ine, ver mi. Ale mas pravdu v tom, ze muz ju nema dovod zivit, bude prispievat len na vyzivu deti. Ani nebude ani prva, ani posledna, co to zvladla.

radanna11
7. aug 2022

@dadis áno tak som to aj myslela,keď som prečítala že jej navrhol ,že ju bude financovať.
Tak som jej chcela poradiť,že ak jej svokrovci alebo rodičia pomôžu , dokáže aj doštudovať a môže aj pracovať ale nech za žiadnych okolnosti nezostane doma a bez prace dieťa má šesť rokov tam nieje žiaden dôvod nechodiť pracovať

laska86
8. aug 2022

Maly ma 6rokov a ide do skolky??...no a si vo velmi tazkej situacii..ostat sama s dietatom...drzim palce..poradit neviem a mudre kecy ti knicomu nepomozu..chce to cas..vela sil🙌

sinusoida
8. aug 2022

Rozišla by som sa, určite v tomto momente treba ísť od seba. A keby sa náhodou potom on so svojou " novou" rozišiel, tak potom možno, ak by som ešte chcela...by som rozmýšľala, či začať odznova, ale to by som si naozaj 3x rozmyslela.

mamusa123456789
8. aug 2022

Neviem ako ti poradiť, ale prajem ti veľa síl a nech to dopadne akokoľvek, dúfam ze to dopadne co najlepšie pre malého a pre teba, potom daj vedieť co ste vymysleli

andy156
8. aug 2022

Držím palce a veľa síl. Myslím že svokrovci sa postavia na tvoju stranu keď píšeš stará škola a on si našiel inú. Zostaň u svokrovcov kým si nedokonciš školu bola by to škoda zahodiť posledný rok. Aj malý ťa bude potrebovať ako prváčik doma. Potom sa zamestnaš a nájdeš podnájom keď budeš mať stabilný príjem. Dohodni sa s bývalým o alimentoch a podlož to aj právne nezanedbaj to. Aj keď to teraz bude komplikovanejšie môžeš do budúcna byť ešte veľmi šťastná a spokojná

autor
8. aug 2022

Práve sme sa dorozpravali. Asi som hlúpa ale dohodli sme sa že o jeho novej známosti nepovieme jeho rodičom. Proste povieme že sa naše cesty rozchádzajú ale mam z toho strach ako to príjmu. Ja skusim požiadať o pomoc moju rodinu. Napisala som že nemam kde ist, kvôli tomu, že maly ich v podstate nepozná. Moj otec ho nevidel ani raz, myslite že si zvyknú?

dadis
9. aug 2022

Ty jeho rodicom neklam. Nic im nemusis hovorit, nech si to vybavi on, ty sa nenechaj do klamstva namocit. Radsej sa tejto teme vyhybaj. Chod k rodine, jasne, maly si zvykne. Na akom vyzivnom ste sa dohodli? Ak pojdes byvat s dietatom do najmu, tak sucastou nakladov na dieta bude aj polovica najmu. Odkladaj si vsetky blocky, zapisuj presne datumy, kedy sa o maleho staral, vsetko kvoli vyzivnemu. A hladaj si dobru pracu, s jednym dietatom, s dobrym prijmom a vyzivnym to das. Drzim ti palce.

autor
9. aug 2022

@dadis zničili by ho psychicky a to aj napriek tomu ako mi ublížil nechcem. On je slabá povaha a jeho rodina, hlavne mama by mu urobili zo života peklo že kvôli nemu by prišli o vnuka aj keď neprídu ale myslim tak že s nim nebudú denne. Sú na maleho veľmi naviazaný

autor
9. aug 2022

A na konkrétnej sume peňazí sme sa ešte nedohodli, povedal že chce väčšinu výplaty posielať mne. Je na internete nejaka dohoda, ktorú by sme podpísali aby potom neboli problémy ako tu radia?

dadis
9. aug 2022
dadis
9. aug 2022
nenne9
11. aug 2022

Uf, na peniaze od neho by som sa absolutne nespoliehala.nebud naivna.teraz ho este trapi svedomie, bude slubovat hory doly, len aby mohol byt s novou laskou.po case si vsak moze s nou zalozit rodinu a myslis, ze mu bude tolerovat, ze posiela exke vacsinu vyplaty???zabudni! Snaz sa konecne postavit na vlastne nohy