Priateľ mi povedal, že sa zamiloval do inej

7. aug 2022

S priateľom sme spolu 7 rokov, mame 6 rocneho syna. Je pravda že v poslednej dobe nam to neklepalo, častokrát bol na mna nepríjemný a hádali sme sa. Dnes mi oznámil že už 2 mesiace sa stretáva s niekým iným a je zamilovaný. Že mi to nechcel vraviet lebo sa boji že ho pripravím o syna ale ma výčitky. Keď mi to povedal bola som prekvapivo kludna, povedal ze čakal inu reakciu. Popravde aj ja. Som viac prekvapená že to dokázal, nikdy nebol ten typ. Nechcelo sa mi tomu veriť. Neviem ako reagovať a čo robit. Myslite že sa nás vzťah môže dať do poriadku, že je to preňho len pobláznená alebo je to už márne? Ak ste boli v takejto situácii čo ste robili? Čo nasledovalo potom ako sa vám chlap priznal s neverou?

marca12
7. aug 2022

Ak ju miluje,nie je co riesit,tam uz niet cesty spat a neda sa zachranovat vztah.

1ivanka1
7. aug 2022

A co ma v plane on?

sofia1
7. aug 2022

Ukončí to s nim.

dzulli1980
7. aug 2022

Tak po pravde, pre mňa by taký vzťah už stratil zmysel ... už by som mu nedôverovala.

dadis
7. aug 2022

Da sa zachranit len vtedy, ak nebudes bojovat a s kludom odides/ nechas ho odist. Ziadne sceny, vycitky, len dohoda o konkretnych krokoch. Opytaj sa, uplne pokojne,?ako si to predstavuje, kedy odide, kedy sa chce vydavat s dietatom - iba pokojne rozoberaj veci okolo dietata, byvania, penazi. Ziadne vycitky, plac, prosenie. Vyplac sa potom kamoske pri flasi vina. Zajdi si na wellness, kadernik, kozmetika, uzivaj si slobodu, dieta mu davaj co najviac. Tvoja reakcia je najlepsia cesta k jeho navratu, ak este o neho teda budes mat zaujem. Drzim ti palce.

koniarova
7. aug 2022

Počkala by som. Nemáš sa teraz kam ponáhľať. A čo má v pláne robiť?

h2
7. aug 2022

Nie, nemyslím si, že sa váš vzťah dá do poriadku. On ti totiž neoznámil, že mal vzťah, ktorý už skončil, ani, že ho ukončí, lebo si preňho dôležitá. Oznámil ti to, lebo váš vzťah považuje za skončený, chce byť s tou novou a chcel byť fér. To, čo od teba teraz očakáva, je, že sa nejako dohodnete ohľadom syna, bývania a financií.

zuzubb007
7. aug 2022

Neda sa vztah do poriadku, a akoze povedzme si dokaze toto zena len tak preglgnut, pekne sa s nim dohodni na podmienkach a zacni si zit svoj zivot bez neho

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. aug 2022

Poviem vám pravdu, aj sa mi trochu uľavilo. Necítila som sa naplnená vo vzťahu a obcas som si priala aby to ukončil prave on. Len mi je veľmi luto že sa malemu rozpadne rodina, on bol s nami šťastný. Neviem či predstavit ako to bude teraz

mandzula
7. aug 2022

Bude to tak, ze sa chvilu potrapis, no zaroven ti svitne nadej na lepsi, naplnenejsi zivot. Nieco konci a zaroven nieco zacina. Presla som si tym, len z opacnej strany, ja som bola ta, co ukoncila vztah. Teraz mam novy (10-rocny) a som spokojna. Casom to preboli, otvoria sa ti obzory a najdes si niekoho, s kym to bude stat zato.🙂

autor
7. aug 2022

@mandzula povedal že sa chce o tom porozprávať vecer a nech sa rozumne dohodneme. Lenze naša situácia je veľmi komplikovaná. Za 7 rokov nebol schopný (hlavne on) zabezpečiť nam bývanie a tak žijeme u jeho rodičov. Ja nemam kam ist, nemam žiadne financie. On má úver a dva byty by splácať nedokázal. neviem ako to budeme riešiť

koniarova
7. aug 2022

Ty nerobíš?

dadis
7. aug 2022

Neboj, zvladnes to ty aj detia. Bohuzial, teraz vela deti takto zije, uz to beru deti normalne. Paradox je, ze tazsie to prezivaju kamarati mojich deti z uplnych rodin. Moje deti beru normalne, ze ich vezme niekam otec s priatelkou a ich kamosi, co poznaju lepsie mna, tak to neprekusli a doma rodicom o tomto rozpravali ako o najvacsej zrade (stalo sa mi to 2x) Nebude to pre dieta lahke, ale ak sa vy dvaja nebudete hadat, date mu dost pozornosti, zvladne to.

autor
7. aug 2022

@koniarova nie, syn bol doteraz so mnou doma, ešte nebol schopný ist do skolky. Ostala som teda doma a popri tom si robim externe VS. Teraz už pojde od septembra do skolky, lenze ja som teraz v poslednom ročníku. Neviem ako budem zvládať bakalrku, štátnice a do toho kde si nájdem pracu, plus maly bude urcite často doma kvôli chorobám takze naozaj neviem čo mam robit

syslik81
7. aug 2022

zacni sa obzerat po praci a garzonke na zaciatok .. nebudes prva a ani posledna slobodna matka ... nieco ti financne prispeje on .. mozno aj svokrovci prekvapia a pomozu ... aspon na zaciatok .. nespoliehaj sa na to ze on ti bude platit naklady ..

autor
7. aug 2022

@syslik81 povedal že by sa o nás finančne staral ale neviem či chcem prijať aby ma živil ešte aj keď nebudeme pár. Ďalšia vec, škôlka bude v dedine kde bývame teraz, od mesta bude dosť vzdialená a keďže auto je jeho dochádzanie do skolky nepripadá do úvahy. Dá sa zmeniť škôlka aj teraz?

syslik81
7. aug 2022

tak si sadni s muzom vecer preberte kolko moze platit ako ti pooze s malym a casovo ci sa postara km budes v skole al sa ucit potom avolajte svoktovcov ak vam pomahaju co budu pomahat aj nadalej ... ale zodpovednost prenes aj na seba a najdi si pracu/brigadu zacni sa osamostatnovat .. dajte si napr ten rok co mas este skolu na ich pmoc a potom to uz preber ty .. ako je to s prestupom netusim ja nezijem na sk .ale som slobodna matka a zvladam to 8 rokov takze viem ze to nemozne nieje ...

mandzula
7. aug 2022

@autor je pozitivne, ze nestrka hlavu do piesku. Uvidis teda, co bude vecer. Musis byt vsak proaktivna aj ty, na to, ze ta bude zivit, sa nespoliehaj. Keby aj on chcel, casom to zrejme zacne vadit jeho novej znamosti, ak teda nema moznosti Kollara.🙂

autor
7. aug 2022

@syslik81 ale neviem čo čakať od svokrovcov, oni to podľa mna nepredychaju a teraz to bude znieť hlupo ale ani nedovolia. Cely cas keď to bolo medzi nami zle dbali na to aby nam ukázali že mame byt spolu a mame pozerat na malého aby mal kompletnú rodinu. Aj za cenu toho že by sme si nerozumeli. Čo samozrejme nie je správne ale oni sú stara škola, pre nich neexistuje nieco ako rozpadnuta rodina. No drzte palce

mandzula
7. aug 2022

@autor je zbytocne pisat, ze si nemala pristupit na byvanie u svokrovcov, to teda skor pisem pre take, ktore nad takym niecim uvazuju. Naozaj velmi zla volba hlavne pri takomto zastaralom sposobe zmyslania. Mimochodom, mne otec povedal, ze mozem mat milencov kolko chcem, len nemam rozbijat rodinu. Skoro som sa dogrcala. Lebo mam milenca je asi scelovanie rodiny.
Ale nerob unahlene uzavery, vecer po rozhovore budes mudrejsia. Najprv si sadni len s muzom, nedovolte, aby sa do otazky zotrvania vasho vztahu montovali svokrovci. Tym uz len oznamte vase rozhodnutie.

1fifinka1
7. aug 2022

Svokrovci sa z toho tiež dostanú. Je to váš život nechaj si poradiť, ale nikdy si nenechaj kecať od druhých do života co máš a čo nemáš robiť. Škôlka škola atď sa dá zmeniť kedykoľvek, menila som viem. Ako rozvedená a nová už vydatá ti odporúčam vychádzaj s priateľom co najlepšie ako sa bude dat. Veľmi ti to pomôže. Budeš robiť veľa ustupkov chce to veľa sebazaprenia, ale keď sú ľudia rozumní je to obrovská výhoda. Žiadne hádky, scény, naprieky. Dovoľ mu byť so synom koľko bude chcieť. Časom sa všetko vykristalizuje, nič není také ako to vyzerá hneď. Počas tohto posledného roka dovoľ aby ti pomáhal, dorob školu, nájdi si prácu, bývanie ukáž mu, že život ide ďalej aj pre vás.

anjelicek26
7. aug 2022

Blba situacia je, ze este mas pred sebou rok vysokej skoly, zaverecny, dolezity, ziadna velka praca pomimo mimo vikendov nebude mozna... Dieta len prvy krat do skolky - znamena mozno choroby dokolecka, ziadne byvanie, ziadne uspory (?) nuz konstelacia nie dobra, absolutne nie :( Ty potrebujes niekoho, kto ten rok "potiahne" s tebou, teda bud ist za tvojimi rodicmi, sestrou, kamaratkou, hocikym, vysvetlit situaciu, ze potrebujes do kedy - maja buduceho roka? Byvanie, stravu, ponukni pomoc v domacnosti, varenie, upratovanie, staranie sa o dieta v domacnosti, ak tam este nejake je... dohodnite sa na vyzivnom... a vikendy makat, aj keby regale v tescu vykladat ci dlazky zmyvat... bude to tazke, ale bohuzial... Varianta 2 - dohodnete sa s muzom, ze budete par mesiacov "spolubyvajuci", kym dokoncis skolu...bez zaväzkov, emocii... jemu odpadne vyzivne, tebe starost, kam ist...nazor svokrovcov ti len "podpori" tento navrh, ked s nimi on nechce mat stres, kym si tou svojou 2 mesacnou flirt-sex laskou neni isty uplne... na srdce to bude brutal zaberak, kedze bude chodit za inou, ale momentalne neni velmi moznosti, ktore mas realne...

janinah
7. aug 2022

Ako sa môže jedna žena tak spoľahnúť na chlapa s bývaním.financiami a všetkým a nemyslieť na zadné vrátka? A k robeniu deti " s priateľom" sa ani nevyjadrujem.. švihaj do do roboty.potrebujes stály príjem.aby si mohla ísť do podnájmu...a ak sú vzťahy so svokrovcami slušne.tak tá hneď nevýhodia z domu...problém je.ze tebe tým odľahlo a si rada.ze to končí a teda nič zliepat nemienis..len bolo treba na koniec myslieť skôr a nesediet u svokry a nechať sa živiť

panelacikova
7. aug 2022

@anjelicek26 tiež by som volila rovnakú alternatívu. ak je tam nejaká šanca podpory od "svokrovcov", aby ostala do ukončenia školy tam, ak sa dá... snáď by mal priateľ pochopenie. hoci som si istá, že tá nová nie....

terka402
7. aug 2022

Náročná situácia!
Veľa síl 🍀

zmrzlinka2021
7. aug 2022

Z toho čo píses, mam pocit, ze priatel ta prijal k sebe k svojim rodicom, pretoze si s nim otehotnela a tak nechcel ta nechat napospas. Dovolil ti u nich byvat, ale ty sama si v tom vztahu citila, ze to nie je ono. A si to uz psychicky nezvladol a spoznal mozno zenu, ktoru lubi a chce si s nou zariadit zivot, zalozit rodinu.

Ty si mozno sama toto casom cakala, ale pevne dufala, ze u to "vydrzi" co najdlshie, hlavne kvoli tvojej zranitelnosti, ze nemas pracu, majetky, mas male dieta... a priatel sa tiez zariadil pre rozchod - nevzal si ta za zenu, neriesil vase spolocne byvanie (ano, kde vlastnici budete obaja), dokonca ani neriesil samostatny byt na prenajom.

Zial, aj to sa stava, jedine co mozes je zamestnat sa (studujes externe), prenajat si vlastny byt, pripadne poziadat o pomoc rodicov, surodencov

radanna11
7. aug 2022

To čo sa stalo mi je ľúto.
Ale k tomu či by si zvládala ta chcem podporiť,že určite áno.
Ja som robila bakalára popri práci a synovi.
Mal tri roky stále mal zápaly pľúc, ležali sme často v nemocnici a muž pracoval ďaleko od nás.
Dala som aj školu aj syna aj do prace som chodila teraz čakám druhé dieťa som tehotná a som v poslednom ročníku na mgr.
Opäť stíham jedno dieťa a tehotenstvo a ešte mám dokonca dve prace.
Všetko sa da keď sa chce , určite sa ním nenechaj živiť , zachovaj si hrdosť si mladá a šikovná

marca12
7. aug 2022

Moji svokrovci su taki isti. Svagrovi zachranovali vztah,nedovolili,aby sa rozviedli a poviem ti taky pozaplatany vztah je nanic. Svagrina vkuse nervozna,upindana,svagor ten rezignoval,ma na salame vsetko. Ak nemas kam ist a si vysporiadana s rozvodom,sudim podla toho,co pises,ze si v kutiku duse dufala,ze to on ukonci...by som pockala este ten rok,donci si skolu,skus sa zamestnat. Svokrovci ti pomozu s malym,ked bude chory,muz nech sa stara tiez,setri si peniaze a potom sa osamostatni.

marca12
7. aug 2022

@radanna11 bola si sama? Sama si tahala domacnost? Lebo ano vsetko sa da zvladnut,ked mas muza. Ale sama zena s podpriemernym platom tazko utiahne podnajom,pracu,chore dieta.