Priateľka môjho bývalého ma stále sleduje

21. dec 2020

Ahojte len chcem vedieť či je toto už normálne mam bývalého priateľa boli sme spolu 2 roky ale bolo to 4 roky dozadu od vtedy mám snúbenca a čakáme nase prvé babatko on si tiež našiel novú priateľku a tu je ten problém... od tej doby čo spolu nejsme sme sa nekontaktovali nič prerušili sme kontakty aj na sociálnych sieťach s touto priateľkou musí byt asi 2 roky alebo tak lebo odvtedy ma snim profilovu fotku na fb... asi cca rok dozadu ma ta jeho nová priateľka požiadala na fb tak som ju potvrdila myslela som si že asi si chce byt istá že už s ním nebudem mat nikdy nič že mam snúbenca a svoj život.. ale po chvíľke som si ju vymazala nakoľko mame spoločný fb zo snúbencom a nemu to vadilo že tam mame cudzích ľudí. Na to ma za pár mesiacov požiadala znova nepotvrdila som a mam fb ktorý mam sama ale ten mam skôr firemne ponúkam cez internet produkty a robím to cez ten fb tam ma požiadala tiež tak už mi to bolo divne ale zase som nepotvrdila za chvíľu ma začala sledovať na instagrame a prezerať si všetky moje príspevky tak som ju aj odtiaľ zmazala lebo to už ide bolo to pred dvomi dňami a dnes pozerám a zase ma začala sledovať tak som ju zrušila a dala si súkromný účet. Nechcem jej pisat ale prečo toto môže jedna žena robiť ? Veď som snim nič nemala po rozchode ani jednu správu nič už mi to je čudné

panelacikova
21. dec 2020

asi si stále myslí, že ten tvoj ex a jej súčasný túži po tebe. neverí mu. a vôbec jej pritom nevadí, že sa ideš vydávať a čakáš dieťa s iným. ten vzťah jej nevydrží, ale to už nie je tvoja starosť. kašli na ňu a ži si svoj život... ty máš svedomie čisté.

sonnenshein
21. dec 2020

...alebo sa mozno chce len porozpravat, poznat aj druhu stranu pribehu o Vasom vztahu/rozchode.
Skus sa zachovat dospelo, a priamo sa jej spytaj - mila xy, vidim, ze Ta zaujima moj zivot, no nie je mi to prijemne, kedze sa nepozname. Je nieco konkretne, co Ta zaujima?
..a uvidis co odpise.

petamich
21. dec 2020

presne ako pise @panelacikova, problem bude v nej, ona si je zrejme neista, neveri si/mu, ci jej na to dava dovod to my nevieme ale ty si dalej zi svoj zivot a ignoruj ju, pripadne jej napise, ze ti to je az neprijemne, ze ju zamietas ale nevidis dovod, preco by ste mali byt kamaratky na FB, instagrame, ze ex je pre teba minulost a nehces mat nijakym sposobom na neho vazby ani cez nu

panelacikova
21. dec 2020

@sonnenshein no mne osobne by ani nenapadlo pýtať sa ex môjho súčasného, že čo a ako alebo kde bola pravda...? veď dospelý človek snáď už dobre vie, že oni si sadnúť vôbec nemuseli, ale my si sadneme možno perfektne... a ak aj prídu nezhody, prepána, fakt by som sa nepýtala bývalej, že či to taký bol vždy a prečo a začo..... buď si ich vyriešim s partnerom vo dvojici alebo proste vzťah postupne ochladne. čo s tým má bývala??? no mňa ako chlapa by to nasralo, keby som "zistil", že moja partnerka kontaktuje moju bývalú, aby sa s ňou bavila o mne....

sonnenshein
21. dec 2020

@panelacikova To ze to Tebe nenapadne neznamena, ze to nenapadne jej. Keby mi chlap tvrdil, ze dva roky nemal vztah lebo mu jeho ex zlomila srdce ked ho podviedla, mozno by ma zaujimal aj jej nazor. Netusime, co jej povedal, ani preco sa zaujima o autorku, tak mi pride najjednoduchsie sa narovinu spytat.

mogaa
21. dec 2020

tiež by som sa na rovinu spýtala prečo ťa "sleduje"....že ak sa chce niečo spýtať kludne nech dá otázku a ty sa rozhodneš či jej chceš na ňu odpovedať alebo nie.....ale že priateľky nie ste a ani netúžiš aby zdielala fotky a príspevky na tvojej stránke keďže je pre teba cudzí človek a ty si priateľov vyberáš....

kristina2015
21. dec 2020

Aby to bola ona kľudne ťa môže pozerať aj on cez jej účet 🤷 Hoc kto nie ? Čo dáš za pár písmen ? Ja by som sa opýtala ? A ešte jedna možnosť čo keď zmenila orientáciu 🤔

tasticka59
21. dec 2020

Tak nekontaktujete sa takze nevies ako to maju, moznoze o teba stale rozprava alebo co casto robia, ze proste porovnaju partnerky byvale s terajsimi a mozno jej to vadi a tak proste chce vediet co robis a tak

leuchtturm
21. dec 2020

tak sa jej spytaj, preco ta sleduje.

gladys_07
21. dec 2020

Podla mna praobycajna zenska zvedavost. Ja obcas tiez niekedy “trajdam” po FB zrazu sa pristihnem ze lustrujem profil byvaleho frajera mojej spolubyvajucej z vysky. A to som ho ani nikdy nestretla 🤷‍♀️😁

lenka_81
21. dec 2020

A to ti vadí? Veď ú to len sociálne siete a každý vidí len to, čo mu umožníš. Však si ži svoj život a nerieš, nemáš prečo, ty to máš uzavreté, očividne to je len jej problém. Pokiaľ ťa teda nekontaktuje, nekomentuje, nevypisuje, či inak neobťažuje. Lebo ja som takú pred pár rokmi zažila, vypisovala mne a dokonca deťom, ktoré mám s exmanželom, i keď sme už dávno spolu nežili a mala som iného partnera, z rôznych fejkových profilov... no des. Pomohlo len všetko poblokovať a naučiť sa trochu lepšie fungovať na sociálnych sieťach a je to ok. Takže mysli na bábo a snúbenca a ignoruj divných ľudí, ak ti priamo nezasahujú do života. Ako ti tu niektorí radia, môžeš sa jej opýtať, prečo to robí ale ja by som na to fakt kašľala, načo aj? 🙂

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asia83
21. dec 2020

Jednoduché: žiarli. Pokiaľ vás neohrozuje, neriešila by som to, nech ma sleduje. Ak tam nedávate fotky ešte aj zo záchodu, rozumej všetko o vás, tak čo vám má čo vadiť, že vás sleduje? Ste trošku paranoidná.

mitta1436
21. dec 2020

Ja si myslím že nie ona ta sleduje ale bývali cez jej profil ...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
21. dec 2020

@mitta1436 zaujimava uvaha.

Idem pozret co robia moji ex 🤔🤣

babydesire
21. dec 2020

Nemyslim si,ze je vtom ziarlivost,ci strach,,skor uistenie sa,ze je lepsia (hlavne prenho lepsia) ako ty... a mozno robi chybu on,ze vas porovnava,pricom teba hodnoti kladnejsie,cim ju znevazuje... neriesila by som to na tvojom mieste, pokial ide o to,ze si ta len "prezera" na soc.sietach a posiela ziadosti..ak nejde o stalking ,ignoruj..raz ju to prejde

denkatn
22. dec 2020

aj ja si myslim, ze mozno si chce len nieco porovnat teba a seba, ze preco ste sa rozisli, ci nahodou sa nechce rozist z rovnakeho dovodu. ale ved mozes to riesit a normalne sa jej opytat, ze preco chce byt s tebou v kontakte, ze ci hlada nejaku konkretnu odpoved. tak sa jej najlepsie zbavis ked sa jej uprimne opytas. pripadne jej uprimne povies pravdu.

thoughtfulweirdo
22. dec 2020

A možno je proste len zvedavá, nemusí byť za tým žiadna iná dráma 🤷 ja keď sedím niekde v čakárni, pozerám si profily bývalých spolužiakov a ich partnerov, kto vyrástol do krásy, kto má divného frajera a podobne 😂 a aj bývalého priateľa som si pozerala, lebo nie sme vôbec v kontakte a zaujímalo ma, či sa nedozviem, ako si žije. A jasné, že som si pozrela aj profil jeho frajerky 😆 a to ma ani jeden z nich nezaujíma, ale tie 3 minúty ma to zabavilo. Žiadosti síce nikomu neposielam, ale tak sú to len sociálne siete, osobne nevidím dôvod tomu pripisovať nejakú váhu. Z nadpisu diskusie som mala dojem, že ťa sleduje fyzicky a čakala som nejakú detektívku 😂

moonlight1210
23. dec 2020

mozno na toho svojho ziarli a snazi sa mat pod kontrolou jeho byvalku, lebo si myslis, ez tym rychlejsie pride na to, ze sa nieco deje.
mozno sa mu podarilo zahlasit nieco o tebe, co v nej ziarlivost vzbudilo (mozno to dokonca povedal schvalne, aby ju nahneval. mozno to povedal v hadke.).
mozno povedal nejaku pochvalu o tebe, ktoru ona chce tiez dosiahnut, lebo si mysli, ze tym si ho udrzi.
mozno sa s tebou len chce porovnavat, lebo ma nizke sebavedomie a chce sa uistovat, ze je lepsia (co je subjektivne. to, co si ona moze mysliet, ako ju stavia vyssie od teba v jeho ociach, moze byt pre neho irelevantne a vobec jej to nepomoze).

a mozno konspiruje, ze tym, ako ju odmietas a rusis jej sledovania, tajis tajne obnoveny vztah so svojim byvalym. (mozno jej naozaj zahyba, len s niekym inym, ale ona si mysli, ze s tebou 🙂 ).

je mnoho moznosti. ale pokial ti ona nejak nezasahuje do zivota, tak ju ignoruj.
ja by som sa vsak na rovinu spytala, preco tak tuzi po kontakte so mnou, kedze mne je moj byvaly ukradnuty, nezaujima ma jeho zivot a nechcem byt v kontakte s nim.

jania023
28. dec 2020

Otazka mimo temy ale ako viec ze ta niekto sleduje na instagrame? To ti ukaze ked ti niekto pozera profil? Moja mala bezne pozera profili ludi cez moj instagram tak dufam ze to nevyzera ze som nejaky uchyl ci co😂 lebo pozera fotky spoluziacok. Mala ma 12 rokov a na instagram ma teda este cas

lenleo
31. jan 2021

ahojte a viete mi zienky povedat preco moja ex ktora nadavala na moju ex pred nou kontaktovala moju ex red nou?a su akoze priatelky?