Rozdelenie účtu v reštaurácií

29. apr 2024

Ahojte, ako by ste reagovali v danej situácií? :D Boli sme v partii kamošiek vonku. Keď došlo k plateniu, účet sa nedal rozdeliť, nakoľko som sedela najbližšie k čašníkovi, účet som zacvakala (nie malý). Už v priebehu platenia sme sa s babami dohodli, že následne si to rozpočítame a pošlú mi peniaze na účet. Avšak, jedna kamoška mi svoju časť neposlala :D je mi celkom trápne od nej pýtať peniaze, nezomriem síce od hladu ale na druhej strane celkom ma to škrie. Ako by ste reagovali v tejto situácií?

ysseba
1. máj 2024

Textovka: "Ahoj XY. Posielala si mi už peniaze za minulý piatok? Jedine od teba mi zatiaľ neprišli, posielala si alebo sa stala niekde chyba?" Normálka, sme len ľudia, zabúdame. Treba sa pripomenúť. Určite to nenechaj len tak, aj keď od hladu nezomrieš. Kamaráti buďme, dlhy si plaťme 😉

pimpulienka
1. máj 2024

Asertívne správanie sa tomu vraví. Normálne jej to povedať.

kattrin5
1. máj 2024

Nechala by som to tak, pokial je to dobra kamoska, ked si spomenie zaplati…Ked nie, nic sa nedeje.

nela82
2. máj 2024

Mam podobnú skúsenosť a do dnešného dňa nemám peniaze a nie len za jedlo.Kamaratky už nie sme.

veronicka88
2. máj 2024

Stane sa🙂aj u nás v práci ak niekto cvakne donasku. Bez hanby pri najbližšom objednávaní poviem"(dopln meno) dĺžka obe dplatis🤣"ale to už je taká zaužívaná rutina...tu by som vytvorila skupinku ak nemáte do nej napísala ďakujem baby ťa a tá peniaz eprisli.ak by jej to nedošlo že od nej nič neprišlo asi by som to nechala a pripomenula jej to na budúce. Stáva sa.

veronika2405
2. máj 2024

@jamimo moja reč

jomarch
6. máj 2024

urcite jej to pripomen, mne sa tiez stava, ze zabudam, potom ma to vzdy mrzi. je taka doba, vsetci mame toho vela, stane sa, ze proste clovek zabudne. ja som okrem toho aj zly veritel, lebo ja zvyknem zabudnut aj ked mne niekto dlzi peniaze 😂😂 true story, to sa mi tiez uz velakrat stalo. ak mas obavy, ako to prijme, tak jej to nejak zaobal, pripadne ak mate nejaky spolocny chat s tymi ostatnymi, tak napis do plena, ze dakujes za poslane peniaze, snad jej to docvakne 🙂