Rozličné chápanie a prežívanie pojmov týkajúcich sa partnerských vztahov

akotovlastneje
6. jan 2024

Dobrý večer.
Prosím o názor mužov i ženy. Ako vnímate rozdiel medzi pritazlivostou, chémiu a motýlikmi v bruchu? Podla mňa je v tom rozdiel, ale mnoho ľudí v tom rozdiel nevidí. Líši sa podľa vás toto v závislosti od veku a pohlavia?
Su tu prosím nejakí muzi (alebo aj ženy, ktoré o takýchto mužoch vedia), ktorí sa do zeny zamilovali časom (až časom začali cítiť motýliky), aj keď vzájomná sympatia a príťažlivosť tam bola hneď a tiež muži, ktorí vedia, aký je rozdiel medzi zamilovanostou a laskou? Kedy sa už muž pozerá na vzťahy zrelsie, ze nehľadá len prvotnú zamilovanost/motyle/ružové okuliare a nezamiena si to s láskou?

domkakvet
6. jan 2024

@akotovlastneje podla mna je to u kazdeho infividualne a su aj taki, co nedozreju nikdy.

rorino
6. jan 2024

@akotovlastneje u každého je to individuálne,Koľko ľudí,toľko druhov prežívania.....

lavender94
6. jan 2024

Tak môjmu som napríklad minule musela vysvetliť, že zamilovanosť pominie a ze nie je vo vzťahu večne a hrozne sa urazil, ze ho vlastne už nemilujem. Tak možno to muži vnímajú rovnako od začiatku, že to nie je take intenzívne na začiatku ako u žien. Potom mi aj povedal, ze keď sme sa dávali dokopy tak ma miloval, ale nebolo to take ako som popisovala ja a teraz to ma viac menej rovnako. Aj mňa teraz niekedy náhodne ovalí eufória, ale on je taky viac citovo tupý 😂

reanda
6. jan 2024

muzi mavaju motyliky v bruchu? ja ze iba kusok nizsie 😝

hugger
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patus_2
6. jan 2024

@akotovlastneje podľa mňa spadá chémia, príťažlivosť, motýliky a podobne veci do jednej kategórie - preskočila tam nejaká iskra, je tam nejaká náklonnosť
A druhá časť otázky rozdiel medzi zamilovanosťou a láskou, tak k tomuto prídu rýchlo. Ako náhle bude treba riešiť problémy - bývanie, financie, rodinné problémy atď, tak zamilovanie veľmi rýchlo opadne a buď príde pravá láska alebo vzťah naráža na väčšie a väčšie problémy, ktoré je veľmi ťažké prekonať...

reanda
6. jan 2024

@hugger ja by som sa rada divila 🙂