S priateľom sme spolu v práci a on chodí na kávu s kolegyňou

bibi502
9. dec 2023

Ahojte, potrebovala by som váš názor... S priateľom sme spolu v práci. Zoznámili sme sa tam, chodili na kávu.. Začal chodiť na kávu s kolegyňou. Je od neho síce staršia, ale proste vadí mi to, lebo doteraz na kávu nechodili. Povedal mi, že on sa obmedzovať nebude a keď mi to vadi, je to môj problém... Ked som sa spýtala ako by to bral opačne ze ja chodím na kávu takto s kolegom nejakým a neberiem na neho ohľad, bol ticho...
Ako by ste sa zachovali vy?

maminkadeticiek
9. dec 2023

Poslala by som ho do prdele.Inak,je mi ta luto.Mas 35.Povedzme si narovinu pravdu.35tka je presne ten vek,ked sa to u zeny obracia k horsiemu,zijes v 8 rocnom vztahu s muzom ktory ta nepoziadal o ruku,nema a neplanune s tebou rodinu,ma 50,povie ti ze ho nebudes obmedzovat a kavickuje rad s inou zenou.Dobre mu obe iba mastite ego.Kolkokrat ti to musi clovek takto zopakovat aby si pochopila,zebudes coakoro veeeelmi sklamana?

alickapusinka
9. dec 2023

Ukončila by som vzťah.

lubina
9. dec 2023

@bibi502 isla by som na kavu s kolegom, aj by som ho sama zavolala....by sa videlo, ci by to priatelovi vadilo. Ak nevadilo, zrejme ta az tak nemiluje....ale aspon by si vedela, na com si. Ked sa on nebude obmedzovat, tak sa neobmedzuj ani ty

tanyag
9. dec 2023

@katkami123 Pokiaľ niekomu dôveruješ, nie je dôvod na žiarlivosť...ja som denno denne s kolegom chodievala aj na kávu, aj na obed, dokonca sme spolu chodili aj jedným autom, každé ráno a aj po skončení práce. Môj vtedajší partner o tom vedel ale nemal ani najmenší dôvod žiarliť, pretože VEDEL aká som ja a že aj kebyže sa predomňa postaví nahý a bambusom bude krúžiť nad hlavou, tak by to nič neznamenalo, pretože by som nikdy ale nikdy nepodviedla. Zdravé flirtovanie, pokec s inými mužmi, aj káva je v poriadku, pokiaľ to obaja berú rovnako.
Neviem ako si prišla na to, že si pánko honí ego, proste chce tráviť čas aj s inými ľuďmi v práci a nie len s tou, čo s ňou je aj doma. Ale ako som spomínala, každý ma na danú situáciu iný názor a aj to je v poriadku 😀

katkami123
9. dec 2023

@tanyag
Mna nik nepresvedčí o tom, že chlap si nehoní ego, keďže to robí pred širokým publikom - ich spoloční kolegovci. Chce byť pred nimi za geroja No.1. Už mu nestačí, ze má mladú, treba to posunúť ešte na vyššiu úroveň a nech o ňom hovoria, aký je cassanova.

katkami123
9. dec 2023

@bibi502
Už si s ním zabila až príliš veľa rokov, vás vzťah sa nikam neposunul. Ja som s mojim manzelom toľko čo ty si svojím iba priateľom a mame za ten čas za sebou zásnuby, svadbu a 3 deti. To kávičkovaniu s kolegyňou ti už iba nasadilo totálne parohy na hlavu. V tvojom veku sa zeny rozchádzajú už dávno pre to, že chcú viac - biele šaty pri oltári a rodinu. Kde máš sebaúctu, keď si ideš za takým narcistickým starým páprdom ruky- nohy lámať. Už ti tikajú biologické hodiny a nemáš moc času nazvyš ho strácať na debila, nemyslíš. Previazala by som ho darčekovou stuhou a poslala za kolegyňou. A ty začni kavičkovať s rovesníkmi, nie s pribrzdenými starými mladencami.

katarinka89
9. dec 2023

@bibi502 myslím si, že keby to medzi vami klapalo- nevadila by ti ta kava. Vy mate iný problém ako je toto. Viem ta pochopiť, viem čo by som robila na tvojom mieste ja- začala si vážiť samu seba, hyckala sa, trávila čas s ľuďmi, ktorý si môj čas vážia, ...nedoprosovala by som sa, nezobrali by som o pozornosť a prejavy lásky. Chápeš co ti tým chcem naznačiť? ( keby mu chýbala tvoja spolocnost, tu kávu by ste si dali spolu, alebo v 3ke, a bez sprostý h poznámok z jeho strany) .radšej sama ako s chu.om

taga
9. dec 2023

Akoze sorry, ale robis totalne zbytocne sceny!
Ty ziarlis kvoli kave z automatu?? Byt tvij chlap, povoem ti uplne to iste... nerobi nic zle a neviem preco by mal takuto prkotinu vobec riesit a preco vobec z takejto prkotiny robis taku dramu!
Naozaj si to ty, kto ma problem, nie on..
Vola sa nedovera a nizke sebavedomie...
Pises ze s nim nie si 24 hod denne, cize asi spolu este nebybate.. cize dajme tomu je mozno take 3 hodky po praci dam doma? A to ti problem nerobi, ze v tom case mozno pije 3 kavu? K comu ho chces dohnat, aby nechodil na kavu s automatu a aby si radsej zavolal kamosku domov, kde si mozu pokecat bez tebou za ritou?

katkami123
9. dec 2023

@bibi502
Ešte sa opýtam, ty naozaj veríš tomu, ze od tvojho 8-ročného IBAPRIATEĽA neprebehol žiaden stimul, keď za ním tak kolegyňa behá a súperí s tebou o jeho priazeň? To fakt veríš tomu, že ona to robí len tak, zo zotrvačnosti? Keď on sám nechce, aby si sa do nich starala? To, že si výrazne mladšia, ešte vôbec neznamená, že ta nebude podvádzať.

To auto ako dlho opravoval? Nepoďakovala mu v naturáliách? A prečo volala práve jeho?

katkami123
9. dec 2023

@tanyag
Tu sú plne diskusie žien, ktoré verili až za hrob a dôverovali aké boli naivné a zistili, ze chlap má milenku. Nikdy ničím a hlavne nikým si človek nemôže byť 100% istý.

taga
9. dec 2023

Jaaaaaj cize oni maju pri 50tke a ty 34? 🤣
Tak to idu na kavu a asi si tak povedia: "co ta tvoja furt blazno, to ziarli na kavu v kelimku? -Aaaale, ona este dospeje,ale ja uz mam svoj rozum aby som skakal kvoli takejto blbosti. Hadam mi nebude zakazovat a rozkazovat s kym si mozem dat kavu. Pod, pokecame"

Ak mas ozaj 34, dospej! Chlapovi v 50 zakazovat kavu s kolegynou 🙈

tanyag
9. dec 2023

@katkami123 Ako som spomínala, každý má na to iný názor 😁 ja nikoho o tom svojom nepresviedčam a ani názor iných nevyvraciam...len komunikujem a dávam svoj pohľad na vec...

petronelag
9. dec 2023

@taga Ale ona to pocítila, že niečo nie je tak ako predtým, on bol kolegyni opravovať auto a ktovie, čo sa pri tom rozprávali a od vtedy - už rok je to tak, že na kávu chodí s kolegyňou a nie s ňou (predtým chodil s ňou). Toto nie je celkom v poriadku.

katkami123
9. dec 2023

@tanyag
Tak fakty sú také, ze chlapovi nerobí problém mať vzťah, asi skôr sa tu hodí množné číslo - vzťahy na pracovisku. Autorka ide nadávať na kolegyňu a hlavný vinník jej uniká.
Ktovie čo o nej hovorí pred kolegyňkou, keď je za ním taká žhavá už rok.

ibatanecnica
9. dec 2023

@bibi502 to myslis vazne? Ja tiez ked mam chut spytam sa kolegu.ci.nejdeme na kavu. Pijeme a kecame. Tomteraz budr.mat zakazane rozpravat sa s inymi zenami?

katkami123
9. dec 2023

@taga
Alebo si uvedomil, ze mu 50-ročná viac vyhovuje, lebo deti už po prechode asi s ním nebude chcieť mať a cez svadbu a zásnuby sa tiež skôr prenesie ako autorka, ktorá ešte všetko môže stihnúť. keďže je toto chlap, ktorý sa očividne bojí akéhokoľvek záväzku.

kamatopo
9. dec 2023

@katkami123 tu je ten povestný ,,vekový rozdiel,, . Moja sesternica si našla priateľa v mojom veku. Dvanásť ročný rozdiel. Možno si niekto pomyslí ,že veď to nie je tak moc. No moja generácia vyrastala a dospievala v iných podmienkach ako tí od nás o dvanásť rokov mladší. Proste mali sme si s ním čo povedať. Rovnaké názory a aj pohľad na život a svet. Sestrnica sa s ním rozišla pre iny pohľad na budúcnosť😂. No čo, trocha sme posmutili a život išiel ďalej.

lula313
9. dec 2023

Ja chodím na kavu s kolegom do kaviarne skoro každý deň a nič za tým nie je, sme fajčiari a proste je nám prijemne si posedieť. Ale my dosť aj pracujeme na tej kave, Resp. Vzdy tam niečo riesime aj pracovne, lebo mame čas sa zastaviť a riesit veci, na ktoré sme čas nemali počas dňa. A tiež s nami robi jeho frajerka a tá sa netvári, že s tým má problem. Ale aj s nou trávim veľa casu aj mimo prace, aj môj manzel je s tým v pohode. Včera sme boli vecer spolu všetci 4 vonku

moneequa
9. dec 2023

Ja som pracovala s priatelom na rovnakej chodbe vo firme, ale na kavu sme chodili kazdy so svojimi kolegami z kanclu, nestretavali sme sa v praci na kavickach..

dejka77
9. dec 2023

@katkami123 Pisala, ze rodinu neplanuje.

katkami123
9. dec 2023

@kamatopo
Nepáči sa mi akou formou sa tu diskusia zvrháva a od kedy tu autorka spomenula vek, končí to ako v každej jednej diskusii - súboj generácií a nejaké dokazovanie si kto je lepší lebo však vek. Podľa mňa je všetko o povahe a nie o veku, mentálne zaostalí sú v každej dekáde. Tieto dogmy ohľadom veku už beriem s rezervou, lebo keď je raz niekto blbec, vekom sa to nezmení, mnohí ešte čím sú starší, sú horší.

Tu je problém to, že autorkin vzťah sa za dlhé roky nikam neposunul a jej roky utekajú. Druha vec na zamyslenie je tá, ze chlap má 50, to mu nie je trápno v jeho veku - žiadna svadba ani dieťa? Či si stále o sebe myslí, že je mládenec? No dávno už nie je.

Druhy problém je, že behá po kávach každý deň s kolegyňou od kedy jej opravil auto, i keď autorke to vadí a samotná kolegyňa si to tiež musí uvedomovať. Ako autorka uviedla, keď je tu reč o veku, rozumná 50-tnička sa takto chovať nebude, že potrebuje niekomu vedome ničiť vzťah alebo hrať na nervy. Rozmýšľam, za akých okolností by som sa ja k niečomu takému znížila, že sa snažím predbehnúť zakaždým s kávou jeho oficiálnu a napadá mi jediné - žeby som s dotyčným mala nejakú aférku a oficiálnu sa snažila odstaviť alebo jej aspoň natrknút - “Zlatko, otvor tie svoje naivné oči, dávno už nie si jediná.”

Z toho mi aj vychádza postoj jej ibapriateľa, povedaný inými slovami -“Čo si to dovoľuješ, mi zakazovať fanynku/milenku. Tam drž hubu a krok.” Takže tých problémov vo vzťahu majú až až.

katkami123
9. dec 2023

@dejka77
Dosť by ma zaujímalo koho to bolo hlavné rozhodnutie, kto sa komu prispôsobil. Aj svadbu neplánujú? Cely život budú žiť ako druh a družka?

egonsk
9. dec 2023

@bibi502 dokial chodi s nou na kavicku, bud este v klude, ale ked to bude uz aj kavicka so smotankou, tak by som daval bacha.... ;)

ibatanecnica
9. dec 2023

@bibi502 ano vadi ti len tato fuchtla pretoze s nou chodi na kavu. Je uplne normalne ze ludia spolu v praci komunikuju a aj kavickuju. Mozno ta ma fakt plne zuby. S niekym si mas co povedat a s niekym nie. Moj muz ma v robote o 10 rokov starsiu kolegynu a tiez s nou rozobera vsetko mozne. Je vydata ma vnucence. Poznam sa s nou aj ja a nebudem na nu ziarlit. A ka tiez mam v robote jedneho kolegu s ktorym sme si sadli a kecame o vsetkom pri kave. To by tam bolo aby mi niekto prikazoval s kym sa mozem a s kym nie bavit. A pritom nejde nikomu o nic. Len sa proste porozpravat aj s niekym inym.

ibatanecnica
9. dec 2023

@bibi502 jaj tak to on ma 50? Ona ma kolko? Nien azdy chlap potrebuje mat doma o 17 rokov mladsiu. Mozno len ona nie je ako male decko co by mu robila za totk sceny. To si teda neviem presstavit 50 rocneho chlapa ktory by sklopil hlavu ze nie nebudem pit s kolegynou kavu. Ja som tesne pred 50 a poviem ti keby mi partner totk zakazal tak sa dobre na tom pobavim . Este aby sa clovek bal.chpdit do prace ze co tam mlze a co nie
Je to detinske

bibi502
autor
9. dec 2023

@culienka ja na kávu sama nechodím... Ale väčšinou ona príde za nim ci chce kávu on samozrejme ze chce. Nepovie ze pôjde neskôr so mnou napríklad... A keď ja prídem prvá ze mu donesiem kávu tak ona mu donesie neskôr.

bibi502
autor
9. dec 2023

@ibatanecnica
@ibatanecnica tak prečo si vždy hľadá mladšiu? Predomnou mal tiež mladsiu. Jedine jeho byvala žena bola v rovnakom veku. A to ze si sadli? Véd. Sam na ňu koľkokrát nadával aká je falošná a robí babám zle, ale musí s nou.byt za dobré aby mu nerobila peklo. Dobre ale. Nech sa s ňou baví o práci a tym to hasne
Na čo s ňou chodí na kávu a rozoberá súkromné veci??

bibi502
autor
9. dec 2023

@lubina ja nemam s akým kolegom ist.keby som mala už to dávno urobim

bibi502
autor
9. dec 2023

@katkami123 ja tiež takto premýšľam... Prečo nejde na kávu s niekym iným. A vždy len s mojim chlapom aj keď vie ze mi to vadi. A on jej to žerie aj s navijakom
Nemyslím si ze s nou niečo ma, ani by nemal kedy.. Ale proste z nej to srší ze by niečo chcela.... To mi nenahovori ze nie. Je vydatá a co? Véd na muža stále len nadáva
On mi stále vyčíta ze mu neverím, ale tam ide o to ze neverím jej. Lebo vidím aká je zákerná a bude robiť naschvaly...

bibi502
autor
9. dec 2023

@katkami123 ja nechcem ani svadbu ani deti to mame od začiatku vzťahu vyjasnene