Sestra nemá so svojou 14-ročnou dcérou ideálny vzťah

14. jún 2023

Ahojte, sestra má 14 ročnú dcéru no nemajú spolu taký vzťah aký si vysnívala. Dcérka je neskutočne zaťažená na otca, ale to už od malička. Od bábätka si ako keby vyžadovla čisto pozornosť otca. Ku mame teda sestre nikdy nemala taký vzťah, pritom nemám pocit žeby na ňu sestra bola nejak zlá. Ba naopak ona sa snaží aby ich vzťah bol lepší no nedarí sa. Ona je proste také tatinové zlatíčko. Zo všetkým ide za ním a nie za ňou. On ju všade brával, aj bráva. Či už keď išiel za kamarátmi tak malú ťahal zo sebou. Sestra mala dcérku príliš skoro. Ona mala 18 a on tiež 18. Ja som jej hovorila či to nie je možno aj pre to, že ho berie nejako bližšie. Ale neviem. Chcela by som jej nejak pomôcť, aby sa ich vzťah napravil. Ona už aj uvažuje nad rozvodom pretože ich manželstvo nie je úplne dokonalé. V poslednej dobe sa dosť často hádajú. Máte nejakú radu ako by sa mohla sestra s dcérou zblížiť? Zažili ste niekedy niečo podobné?

autor
14. jún 2023

@januska12323 Tak ja neviem. Nič zlé som tu dokopy na jej manžela nenapísala takže nveim prečo by som mala mať IQ ako moja sestra ktorá je podľa mňa normálna. Nie každý sa cíti na rolu rodiča....

ivetz
14. jún 2023

Tak teda všetka česť tvojmu švagrovi. Chalani predsa len - väčšinou - neskôr dospievajú ako dievčatá. A on sa zhostil svojej úlohy otca zdá sa, že dokonale. Tvoja sestra - prepáč - bude veľmi jednoduchý človek. Ona mentálne zostala vo svojich 18 rokoch - vtedy ju zaujímali vlasy a nechty a dodnes je tomu tak. Dcéru potrebuje iba na potrestanie manžela. A že nevie riešiť veci, ktoré sa týkajú rodiny a manželstva je evidentné. Asi by im bolo naozaj lepšie, keby boli od seba. Musí byť hrozné pre 14 ročné dievča, keď vidí, ako sa matka nezaujíma a nemá o nej žiadny prehľad. A to, že na materstvo nebola pripravená, je iba výhovorkou - nikto nie je... Materstvo je citová a pudová záležitosť, ktorá tvojej sestre chýba a ty s tým nič neurobíš...

miriam11
14. jún 2023

Nedá sa vzťah vynútit. To máš ako s láskou medzi partnermi. Buď tam vzájomne prepojenie prebehne, alebo nie. Rovnako je to s láskou medzi rodičmi a deťmi. Žiaľ, nevidím nádej, že keď odmalička k sebe cestu nenašli, že sa to rapídne zmeni. Nie každý sa ide laskou zožrať k svojím deťom a naopak. Je to fakt.

melanta
14. jún 2023

Toto je asi najväčšia haluz, čo som tu čítala. Že sestra chcela, aby jej dcéra išla na SŠ za kaderníčku či kozmetičku, lebo sa videla ako jej dcéra bude robiť vlasy a make-up. A berie ako podraz, že otec dcéru podporuje v gymnáziu a potom zrejme vo VŠ. Neverím, že toto nie je vymyslená téma. Lebo ty tu postupne dávkuješ horšie a horšie haluze. Ak to nie je výmysel a chceš sestre pomôcť, tak jej nepomáhaj v jej vzťahu s dcérou. Pomôž jej s tým, aby vyhľadala odbornú pomoc psychológa, pretože sestra je nevyzretá a nevyrovnaná osoba.

autor
14. jún 2023

@melanta Ja mám skôr pocit, že ona proste nie je typ človeka ktorý by bol stvorený pre prevzatie zodpovednosti.... Ale nie je zlá.

dadis
14. jún 2023

@autorka @svetlonos to zhrnula pekne. Nic zle si na jej manzela nenapisala, ale ak nie si troll, tak si napisala dost o vztahu tvoje sestry k dcere, aby sme si urobili obraz. Ja sa osoravedlnujem za expresivne vyrazy, ktore som napisala vyssie na adresu tvojej sestry, ale tak ma to nahnevalo a poburilo :( Je mi tvojej neterky velmi luto, kazde dospievajuce dievca tuzi po chapavej mame, no tvoja sestra taka bohuzial nie je. Ak chce zlepsit vztah, musi najprv o nu prejavit skutocny zaujem, ospravedlnit sa za to, co vsetko vo vztahu k nej zanedbala. A otcovi posielam ❤️ za to, ze dievcatu roky vynahradzoval vsetko, co jej mama nedala. Aj ked mama sa nahradit neda :( tak dufam, ze sestra pochopi, dospeje, zmudrie.

martul
14. jún 2023

Prečítala som si všetky príspevky. Ty sa čuduješ, že nemajú vytvorený vzťah? Prečítaj si tvoje odpovede ešte raz. Tvoja sestra sa od začiatku o dcéru nestará poriadne, všetko jej bolo prednejsie ako malá, nič ju nebavilo čo robili onica teraz ešte bude mužovi vyčítať že ona s ňou nemá vzťah?! A to že keď sa rozvedie tak je pravdepodobné že dcéru dajú jej je sprostosť jak mraky. Súd bude zisťovať a hlavne je dcéra už dosť veľká a budú sa pýtať aj jej u koho chce byť.

terry2003
14. jún 2023

Za ten pokazený vzťah s dcérou môže iba a jedine tvoja sestra. Veď o svojej dcére nič nevie ani jej záľuby, ani dokonca, čo je až neuveriteľné, jej prospech a prístup ku škole, a potom sa čuduje, že dcérka radšej trávi čas so svojím ockom. Tu vôbec nejde o to, že mala dieťa príliš skoro napr. aj moja známa mala dcéru v 18, ale pekne sa o ňu stará spoločne aj s jej manželom a otcom jej detí. Tvoja sestra by nebola pripravená na dieťa ani v tridsiatke, veď ešte ona sama je pubertačkou. Možno nie vekom, ale prístupom určite.

monika185243
14. jún 2023

Z tvojich komentárov som pochopila že v podstate si sestra môže za to sama, keďže nikam s manželom a dcérou nešla. Ja tiež neznášam veľké množstvo ľudí, keďže mám psychické problémy, nerobí my to dobre, ale obetujem sa kvôli deťom, keďže nechcem aby sme sedeli stále doma...Aj keď sestra mala dcérku skôr, ale nič to nemení na tom, že radšej uprednostnila svoje pohodlie pred rodinou...Ťažko sa to už potom náprava...

svetlonos
14. jún 2023

Tak az teraz som docitala komentare k diskusii.
Nerob tu prosim ta aspom ty zo seba vola...
Ona si z dcery chcela este urobit aj osobnu kozmeticku a diktovat jej zivot??
Keby sa mi ta tvoja vyfarena segra dostala pod ruky, dostane takych par faciek, ze by aj zabudla co to je kozmeticka !
Mna mala mama v 17 stich a ja som vytocena, ze bas dala v roku do jasli, aby isla do roboty a dorrabala maturu. Kokos, a to sa snazila aj s otcom aby boli peniaze - a prave na tue vylety- vtedy este vlajmi, busmi, auto sme nemali. Tie vylety spolocne ridinne- boli jej vyzitim sa.
Keby sa zachovala ako tvoja skvela sestra, po skonceni skoly by som jej mozno tak zavolala na narodeniny, vianoce a cau nazdar, mozno by sme sa raz rocne stretli.
Teda ta kozmeticka ma uplne odpalila 🤯🤢

poopsie
14. jún 2023

Neviem, či ti to niekto už napísal, nečítala som všetko ale prosto vo vývine dieťaťa sa nejaké veci udejú do 6 rokov a potom to už nikdy nevezme späť, jej vlak už ušiel a nech sa s tým zmieri... Malú by súd zveril do starostlivosti otca, takých veľkých detí sa pýtajú a ich názor závaži

svetlonos
14. jún 2023

@melanta
uplne s tebou suhlasim a tvoj posledny prispevok mi z duse hovorí. Toto snad ani nemoze byt pravda a nezvyknem pisat, ze temu zalozil trol.
Keby tu sa tu autorka vypisala z frustracie ohladom daneho problemu, ok. Ale pisat taketo informacie a co i len dufat v zlepsenie situacie, je nonsens.
Ta jej sestra (mozno je to autorka sama) ma definitivne psychicku poruchu. Na take zistenie netreba ani studium psychologie.

luccija
14. jún 2023

Dúfam, že to je vymyslené
Neznášam kolotoče, ale chodím tam s mužom a dcérou 15 r.pijem kávu, som s nimi okrem toho, že sa vozim...nemam teraz vás všetko písať oni vzťah asi ani nemali, takže nemôžeš čakať, že v 14 r si ho vytvoria.Byva to naopak od detstva vzťah dobrý a postupne sa dieťa v puberte vzdialuje..tu asi nebolo na čom stavat.Dieta vie, kto sa mu venuje a kto s ním zdieľa.A také blaboly, že striedavku a bude mať dcéru určite nie, lebo koliznu zaujíma s kým chce dieťa bývať a tu si myslím, že si dcéra vyberie otca.Ak nechce prijať zodpovednosť čo píšeš...no tak tu má výsledok.Sestru nezaujímali známky čo to je za mamu.A nekecaj sú ženy co porodia v 18 r a o deti sa starajú ukážkovo.
Asi má otec pre ňu viac pochopenia, puto, rovnaké povahy, hobby lásku si nevynutis a dcéry viac idú k otcovi veď to je psychologicky dokázané je to ich prvá veľká láska a na otcovi sa učí ako raz komunikovať žiť s chlapmi...opačne chlapci s mamou.

simca06022011
14. jún 2023

ako rodicia sme vybuchli na deti, ale nazaujimat sa o dieta ako to robi tvoja sestra, urazat dceru, pritom sa jej vobec nevenuje a nic o nej nevie, k tomu si riesit nejaky nedostatok lasky prostrednictvom dcery... moze si sypat teraz popol na hlavu pred dcerou a muzom a zmenit pohlad na zivot. Alebo prost esa posunie dalej. Ja sa po tomto divim muzovi, ze ju este ma doma... nie len tej dcere. Ja by som postupovala tak ako som pisala predtym, v pripade, ze ma sestra nejaky problem, poradila by som sa so psychologom, manzelom... nikdy nepises aky ma vztah s muzom, co robia spolu, ako ziju.. 14rokov.. je to mlada zena, ak ma nepodarenu rodinu teraz (o co sa zapricinala sama), este vzdy si moze najst ineho chlapa, ktory bude ocenovat jej behanie po kadernikoch, kozmetike a dceru s otcom nechat nech si pekne v klude ziju bez psycho hier. Nedozenie len tak to co zameskala, dcera nezabudne co zazila pri matke, nevyrisi to vyletom do obchodneho centra.
Ja si pamatam ako slubil chlap nasej dcere, ze ju berie na vylet a vykaslal sa na to, lebo nemal naladu. Ta mu to davala vyzrat ako 10rocna asi tak dva mesiace... minule leto jej stari rodicia slubili nieco, neozvali sa, zabudli, do dnes s nimi v kontakte odmietla byt viac ako, pozdravi sa a prehodi par slov ak nahodou pridu ku nam... tolko k detom. To neoklames, nezaujem je tazka rana. To je u nas doma horsie ako ked ja moje vynadam za bordel, alebo za zlu znamku jej dam trest. To ze nepridem prehodit par slov, nedodrzim co slubim, nevsimam si ju berie o mnoho horsie. AJ to ze napr. nejdem niekam s nimi je hned citit, lebo mne chybaju zazitky z tade a nie je sa o com bavit. Maju vlastne vzdy ti, ktory na vylete boli zazitky navyse. Temu navyse.

karmen118
14. jún 2023

Myslím, že tým ako tvoja sestra zareagovala na výber dcérinej školy, svojej dcére otvorila oči, čo je jej matka vlastne zač a je dosť možné že už záujem o nejaký vzťah s ňou mať nikdy nebude. Ešte ju aj ponížila tým, že si o nej myslela, že je hlúpa, zle sa učí a na viac ako kozmetičku nemá (asi podľa seba súdila dcéru?)! Z toho čo čítam, tvoja sestra nikdy nemala extra záujem o vlastnú dcéru a rozumovo sa zasekla niekde v 18stke, ešte našťastie, že má otca akého má a odmalička sa jej venuje! Plus ten jej nechutný egoizmus -bude mi robiť make up/nechty, vykašlať sa na dcéru a ísť na drink s kamarátkou a zas ju sklamať - to spravila bez mihnutia oka a pár sekundového zamyslenia - mohli si ísť spolu niekam sadnúť, ale nie. To o tvojej sestre veľa napovedá - že skutočný záujem o vlastné dieťa nemá ani nemala! Podľa mňa neskutočne žiarli na to aký vzťah si jej muž s dcérou vytvorili a že fungujú bez problémov aj bez nej, možno si v tej žiarlivosti namýšľa že dcéra ju vlastne nahrádza. Zapríčinila si to sama, nie je na vine ani jej muž ani jej dcéra - keďže nemala záujem nikam s nimi ísť a tráviť čas spolu ako rodina (mimo nákupov) a svojím nevyzretým rozmýšľaním ju napadlo jediné riešenie ako zničiť vzťah otec -dcéra a ukradnúť si ju pre seba - rozvod. Lenže tu sa prerátala, dcéra je už vo veku, kedy súd prihliada na to, s ktorým rodičom chce dieťa byť, minimálne nastane situácia striedavky, myslím ale, že ten rozvod by len dcéru utvrdil v tom, že s ňou nechce mať nič spoločné a prišla by o ňu definitívne, pretože láska sa nedá vynútiť a vzťah matka-dcéra sa dá zachrániť iba tým, že by sa o ňu reálne a úprimne začala zaujímať. Nechápem ako s ňou jej muž doteraz vydržal, a všetka česť ako sa ukážkovo stará o dcéru, lebo vyrastať bez záujmu matky je hrozne ťažké a určite sa tým tvoja neter trápi a je jej to ľúto.

dadis
14. jún 2023

@autorka ak sa ti nezda na sestrinom vztahu k dcere nic zvlastne, tak s takymto nezaujmom sa o vas starala asi aj vasa mama a iny model rodiny nepoznate. Odporucam to odblokovat na nejakej terapii.

autor
14. jún 2023

@karmen118 On s ňou je práve kvôli dcére. Aby mala kompletnú rodinu no mám taký pocit po tom čo ste i tu napísali, že rozvod v ich prípade asi bude najlepší krok. Oma si môže nájsť artnera ktorý ju bude ľúbiť takú aká je a neterka ude mať vytúžený vzťah s ocom bez zbytočných dramat....
@dadis Tak naši rodičia nie sú dokonalý. Vo veľa veciach na nás kašľali, ale ja mám tiež dieťa (syna) a venujem sa mu. No ja a sestra sme dve odlišné osoby.

lucinka12356
14. jún 2023

Nečítala som komenty, takže to možno už zaznelo.. Tvoja sestra neskutočne žiarli na muža, že ich dcéra ho má radšej ako ju. Radšej obetuje manželstvo len aby dostala dcéru do svojej starostlivosti a dúfa, že s ňou bude tráviť viac času a bude ju mat radšej. No v dcér iných očiach urobí presný opak, začne ju neznášat že ju zobrala od otca, je v puberte takže tie výstupy budú stáť za to. A možno už v tomto veku sa pri rozvode pýtajú aj dieťaťa, s kým by chcelo byt ak by rodičia oň bojovali medzi sebou a podla tvojich slov, by si vybrala otca...

lucinka12356
14. jún 2023

@lucinka12356 no pána beka... Chytro od seba radšej ale o dcéru nech sa ani ne pokúša... Ja sa vôbec nečudujem slečne, že s ňou nechce tráviť čas. Načo? Keď jej je prednejšie káva s kamoškou a ju nechá samu doma. Nepodporí ju vo vyberte strednej školy a chce z nej "obyčajnú" kaderníčku a kozmetickú aby mohla Jej robiť vlasy.? Och normálne mam nervy na ňu, zaslúžila by si poriadnu facku nech sa preberie z toho sna.. Prichádza o dieťa a pravdepodobne o skvelého manžela, keďže je stále s nou a je prikadny otec.

majla87
14. jún 2023

Ked na nu mohla mat cas a mohli travit cas apolu, tak sa na nu vykaslala ☹️ to je smutne. A ze otec jej ma povedat, ze sa k mame nema tak spravat? Lasku si ale nevynuti. Lasku od dcery si moze len sama ziskat. Ale to tazko, ked ma konicky a kamaratky prednejsie nez svoju vlastnu dceru..

majla87
14. jún 2023

Uz citam viac komentarov od autorky a priklanam sa k tomu, ze to je cele vymyslene.

autor
14. jún 2023

@majla87 Nie e to vymyslené. Tieto veci sa dejú, a dokonca sa dejú aj omnoho horšie veci v rodinách..

rorino
14. jún 2023

No asi nie,keďže už má 14 môže sa rozhodnúť(niekedy to bolo že už 12.rocne dieťa sa mohlo rozhodnúť,pri ktorom rodičovi chce byť,neviem,či je to stále tak),a sestre sa môže stať,že si vyberie otca

annm81
14. jún 2023

Úprimne si myslím, že ich vzťah sa bude už len viac ochladzovať tým, že dievča sa dostáva do puberty, čo vie otriasť aj dobrými vzťahmi medzi rodičom a dieťaťom. Čas, kedy dieťa dokáže bezhranične milovať rodiča a za akýchkoľvek okolností túži po jeho pozornosti je preč. Ak by sestra veľmi chcela mať s dcérou pekný vzťah, chce to tri veci - že dievča je vysoko nadpriemerne rozumné, šťastie a obrovskú snahu matky. Obávam sa, že toho posledného ale tvoja sestra nie je schopná. Keď si vyskladám obraz z toho, čo si o nej napísala a z toho, ako to celé vnímaš ty, možno ste so sestrou samé nemali v detstve šťastie a len kopírujete nie ideálny vzor od svojich rodičov.

missviolet
14. jún 2023

ked, ako to tu dokola omielas, sa sestra neciti na rolu rodiča, co bolo vidno z toho, ako sa o dceru ,zaujimala' (nevediet znamky je extrem a ako decka by sa ma bohovsky dotklo, ze mi ako jednotkarke matka povie, ze skolu flakam), tak nema právo dozadovat sa rodicovskej lasky od dcery. ved sa na ulohu rodica necitila, tak co caka? ked nebola rodičom, nema lasku dietata. jednoducha rovnica

elaela23
15. jún 2023

🤔tak zvazujem,preco si vlastne zalozila tuto temu. Tvoja sestra nic neurobila pre vstah s dcerou ani muzom, ty ju tu obranujes a sama nechces vidiet ze je zahladena sama do seba. Toto nema nic spolocne ze rodila v 18. A dcere sa nebudem cudovat ak by v pripade rozvodu isla k otcovi. Dievca chce studovat a ona zase mysli na seba,ze by jej robila kadernicku 🙈
Ja by som sa tiez nastvala.
Najlepsie urobis ak sa uz nebudes vyjadrovat a zmazes temu. Sestre si urobila inu reklamu...