Spolubývajúci mi chcel vojsť do izby bez povolenia

3. máj 2024

Ahojte, stala sa mi taká divná situácia. Bývam v spolubývaní na byte. Pred pár týždňami sa sem nasťahovali noví spolubývajúci. No a dnes som bola po práci, unavená som ležala v posteli. Zrazu mi zaklopal na dvere ten spolubývajúci (sme na byte sami dvaja dnes), ja som neodpovedala, pretože sa mi fakt nechcelo socializovať a on aj tak otvoril dvere a chcel asi vojsť alebo čo. Úprimne áno,moja chyba, mala som si zamknúť dvere, ale za tie mesiace čo tu bývam ma to ani nenapadlo, pretože nebol dôvod. Teraz premýšľam, že či mi tu takto nechodil aj keď som spala poobede alebo tak chápete 😆 inak som mu vysvetlila, že akože nemá vchádzať, keď nikto neodpovedá a on že však som klopal lol. Našťastie sa v priebehu 2 týždňoch sťahujem do jednoizbaku sama, takže už budem mať kľud (musím to ešte zariadiť nábytkom atď...), ale teraz sa tu cítim tak divne, možno aj tým, že je to chlap, keby to spravila žena, asi by som to ani tak neriešila 😆 frajerovi som o tom vravela a on to ani nejako neriešil, tak asi preháňam však 🤔

stanka_k
3. máj 2024

Daj si na dvere ceduľku teraz má neruš

autor
3. máj 2024

@taynee no tak napr. ja som sa s mojou ďalšou spolubývajúcou rozprávala raz a to sme sa len predstavili a odvtedy som ju ani nevidela, aj keď tu je pár krát do týždňa už x mesiacov,to len pre predstavu, že ako tu na tom byte fungujeme. Ani v kuchyni sa nestretávame ani nič podobné. Čiže asi preto som z takejto hlúposti v šoku 😆

miadi
3. máj 2024

Tu ta este zdubu ze co ti vadi novy otravny spolubyvajuci co chcel niekomu vypit kofolu 🤣len je slusny Lebo zaklopal a slusny ze sa chcel opytat majitela kofoli ci si ju moze dat . S takou blbostou ta vobec nemusel otravovat. Ani otvorit dvere tvojej izby ked si neodpovedala. Tie argumenty ze Keby ti bolo zle .. a co Keby si bola prave naha ? Alebo spala naha ? No nic uz len vydrzat 2t a budes mat klud .

ullala
3. máj 2024

Ved zaklopal pred vstupom. Si to popisala zo zaciatku, ako keby ta dosiel znasilnit, alebo okradnut. Ja ked niekde zaklopem, tiez necakam na pisomny suhlas, aby som mohla vojst. Myslim v praci.

miadi
3. máj 2024

@ullala ale to nie je praca to je jej sukromie. Je vrcholne neslusne vstupit jej do spalne bez pozvania . To ti ani upir nevlezie sam do domu Musis ho najprv pozvat dnu . 😂aj mytologicke tvory maju viac chochmesu. 😄

autor
3. máj 2024

@ullala tak si predstav, že ti sused zaklope na dvere na byte/dome a keď mu neodpovieš, tak by si ich sám otvoril, že či si doma 😆 keďže ja si tu izbu prenajímam, je to v podstate to isté 🤔

autor
3. máj 2024

@miadi no však to 😅

ullala
3. máj 2024

@miadi ta praca bol len priklad, kedze nikde inde neprichadzam do situacie, ze by som mala klopat. Nam zase v praci niektori zaklopu a zostanu stat za dverami, kym nezakricime "ano". A teda radsej som, ked po zaklopani clovek hned vojde a netreba mu davat suhlas. Ale ako beriem, ze mohla sa aj prezliekat, no fakt som mala na zaciatku pocit, ze ju chalan dosiel znasilnit.

No sused mi dvere neotvori zvonku. A pride mi to rozdielne, kedze nezdielame jeden byt so susedom. Ale beriem tvoj pohlad na vec, len ten chalan ho ma zase odlisny od teba. Myslim, ze ked mu to vysvetlis, ze si to nezelas, tak to pochopi a nabuduce pocka na suhlas.

jhalena
3. máj 2024

@taynee Jasne napisala, ze nekomunikuju a nema zaujem nadvazovat kontakty. Vlastna izba je intimny priestor. Komunikovat mozu v spolocnych priestoroch, v izbe len po pozvani. Asi by nas nenapadlo skusat klucku na niekoho byte alebo dome, po tom co neodpoveda na zvonenie alebo klopanie.

gabrm
3. máj 2024

Tiež si myslím,že aspoň bú,alebo choď do pi.. by nebolo na škodu zakričať. Aj na WC mám intímnu zónu a keď mi niekto zaklope sa mu ohlásim.
Ale zdieľať s niekým spoločný byt a nekomunikovať spolu,ani sa neohlásiť keď mi zaklope na dvere mi príde choré na hlavu. 👍

jhalena
3. máj 2024

@gabrm WC je spolocny priestor, vlastna izba nie je.

fantaghiro21
3. máj 2024

Ked som chodila na VS , bývala som istý cas na byte, kde nas bolo 5.
4 baby a 1 chlap.
ja som bývala s jednou spolubývajúcou,dalsie dve v inej izbe a chlap sam.
castokrat som s nim bola na byte sama, Klopli sme a pomaly otvorili dvere...
Podla situacie .
Akosi som neriesila. Vecer sme sa neotravovali. Niekedy sme spolocne pozreli film/ sport a každý isiel vlastnou cestou do vlastnej izby....
Netreba veci podla mna hrotit...
Podla mna je slusny, ze klopol . Keby neklopol , vtedy by som to riesila....

miadi
3. máj 2024

@ullala Ja som volakedy davno zila v takych zdielanych ubytkach ( len chvilku) a to su uplne cudzi ludia co sa casto nepoznaju ani nestihnu spoznat. Mne zas pride drze zistovat koho je to kofola . Nech si ide kupit alebo pocka do rana ak je pol noc a vsade zatvorene. Ludia mali svoje samony mydla nikdy som sa nemusela pytat co je koho pouzivala som len svoje veci . A ona mà pravo aj Ignorovat nezelanu “ navstevu.” Vo svojej izbe . Ja v mojim dome tiez hocikoho nepustim do spalne ani len na poschodie ked nemam chut aby mi cely dom pobehali. A je to len Moja vec . Tak isto ona nie je povinna s nikym komunikovat ked nechce . Bola unavena po 28h v robote, tak sorry ze jej vadilo ze ju otravovat typek s takou blbostou. Ked je tam viac ludi ona ani nemusi vediet koho je ta kofola, Ani ju to nemusi zaujimat . V praci je to uplne ina zona. Tam ste kolegovia a spolupracujete je to vasa povinnost vas job ste za to plateni , nie je to vas sukromny priestor.

miadi
3. máj 2024

@gabrm Ved ona mohla spat v tej svojej izbe . Vobec nie je chore na hlavu ze sa neozvala. Chcela mat klud. Chore na hlavu je otvarat dvere do izby ktora nie je Moja kde je cudzi clovek .

mirka0677
3. máj 2024

Ja som tiež par rokov bývala v podnajmoch s cudzími ľuďmi. Na prvom byte sme boli celkom kamošky, takže sme si chodili aj na izby. Ale na ďalších dvoch sme si ostali aj po pár mesiacoch cudzí (jednoducho sme nemali dovod a chut sa "kamosit")a určite by mi neprišlo normálne, aby mi po zaklopani niekto z nich otvoril dvere do izby. A este s takou hlupostou, ze cia je kola v chladnicke. A to som si ju ani nezamykala, ani keď som bola preč. Stretali a bavili sme sa v kuchyni, ak sme sa dlhsie minali, tak sme si tam nechavali napisane odkazy. Ale na tvojom mieste by som sa proste začala zamykat, možno pochopí🙂

hopsas
3. máj 2024

Zbytočne dramatizujes ty aj ostatné čo ti tu píšu. Ja mám tiež taký zvyk že zaklopem.a idem. O nič nejde. A určite ti nič neukradol.

autor
3. máj 2024

@hopsas no kebyže je to môj kamoš alebo nejaký dlhodobý spolubývajúci, ktorého poznám, tak tiež neriešim. Ale nie chalan, ktorého poznám 2 týždne. Nemyslím, že dramatizuju, skôr vedia,ako to funguje pri takomto spolubývaní. Väčšina ľudí si to predstaví ako žitie s rodinou,ale teda naozaj to tak nie je v

nataly420
3. máj 2024

Divna si

caroline_
4. máj 2024

Ja som na tvojej strane, zachovala by som sa rovnako asi, aj keby nie som po 28 hodinovej sichte

pieksamaki
4. máj 2024

Postupoval normálne, kedze skúšal ci sú dvere zamknuté.....a tým pádom overoval ci si tam. Chcel sa spýtať dôležitú vec, koho je kofola, tak ocen to, že nechcel zobrat niečo cudzie, ale ze ak by to bola tvoja, možno by sa spýtal, či sú môže naliať;)

jana_eyre_2
4. máj 2024

Predstavme si situáciu, že by nešlo o izbu, ale o byt ktorý má na vchodovych dverách kľučku.. prišlo by vám v pohode, že sused z vedľajšieho bytu otvorí vchodove dvere ak ste mu neodpovedali? Prepacte, ale to dosť pochybujem..

Pretože ak ide o zdieľaný podnájom, jednotlivi obyvatelia sú vlastne len susedia a ich izby sú ich byty.. ak zaklopal a nebolo mu odpovedane, nemal otvárať.. tak to jednoducho je.. to nemôže mať vo svojej izbe súkromie bez toho aby jej cudzí človek otváral dvere? Dávate argumenty čo ak by jej bolo zle.. lenze on to podozrenie ani v najmenšom nemal, keďže riešil Kofolu.. čo ak by spala nahá a preto bola ticho? To fakt musí človek rozprávať so susedmi aj keď na to nemá najmenšiu chuť a ich nezastavia ani zavreté dvere? 🤨

jana_eyre_2
4. máj 2024

Vy si asi predstavujete že v zdielanom podnajme to je skoro ako v priateľoch.. lenže nie je 😉

dadka1997
4. máj 2024

Tak na jednej strane, ked niekto zaklope, je slušné odpovedať , čo ti to robilo taky problem? Je logicke, že ked zdielas s niekym spolocne priestory, tak treba komunikovať .. a to, ze otvoril dvere, ak vedel, ze is tam mohol sa zlaknut ci si okej .. 😉 ty si sa tiež nezachovala ľudský

mandzula
4. máj 2024

Ty vies, ze si nespala (teda ano, mohla si nejako na klopanie odpovedat), ale on to vediet nemohol, teda ak si sa mu neozvala, nevidim dovod, aby dvere otvaral - prave preto, ze si spat mohla, a teda nemala moznost reagovat, ci si jeho "navstevu" zelas alebo nie. Ale tu dajme do pozornosti jednu podstatnu vec - ide o chlapa, takze...😀

taynee
4. máj 2024

@mandzula prepac, ale nerobme hned z kazdeho chlapa nasilnika. Polozim otazku inak. Ak by chlap spal v izbe, zena zijuca v inej izbe by zaklopala na dvere a potom ich pootvorila - bez toho, aby vosla do vnutra a spytala by sa, koho je ta cola, tiez by si napisala, ze davas do pozornosti podstatnu vec - ide o zenu?

mandzula
4. máj 2024

@taynee nepochopila si ten zaver - myslela som tym to, ze niektori chlapi nie su schopni takej hlbokej analyzy, ze ak mi niekto za dverami neodpoveda, moze aj spat, a teda ho nebudem budit pre blbu kolu.
Keby som pisala o chlapovi ako o nasilnikovi, zrejme tam nedam vyskereneho smajlika.

taynee
4. máj 2024

@mandzula no aj tu by sa dalo polemizovat, poznam velmi vela zien, ktorym slabo dochadza, svedkom sme toho aj tu na MK. Len by som sa elmi nerada vyhla tomu, aby sme z kazdeho chlapa robili nasilnika, voyeara a znasilnovaca. Ona ma priatela, nic s nou nechcel, len sa chcel opytat na colu. Slusne, ci si moze dat. CI nie je nahodou jej. A urobime z toho dramu storocia.

mandzula
4. máj 2024

@taynee ale no, sme na (prevazne) zenskom fore, tak si z tych nasich v takychto veciach obcas pribrzdenych chlapov snad trosku srandy spravit mozeme, pretoze povedzme si pravdu, obcas vsetky kukame, ako chlap vyhodnocuje situacie, ktore su jasne ako facka, len on si zije v paralelnom vesmire.🙂

viestta
4. máj 2024

A teraz z druhej strany:
Byvam v zdielanom byte. Je tu jedna baba, zda sa, ze je fajn, len so mnou nekomunikuje, neviem preco. Vcera ked som bol doma, bedel som, ze je vo svojej izbe, tak som chcel nadviazat kontakt. Zaklopal som, ked neodpovedala otvoril som dvere a od dveri sa spytal, cia je ta kofola v chladnicke. Nebol to dobry napad, lebo zazerala na mna ako na vraha malych deti, odula sa... Neviem, som ja blby alebo ona nejaka posahana?

mirka0677
4. máj 2024

@viestta no určite sa nenadvazuju kontakty tak, ze bez povolenia vleziete niekomu do izby. V niektorých rodinách dokonca ani rodicia nepôjdu dospelým deťom do izby, keď po zaklopani neodpovedia.