Šťastie - zmysel života

3. okt 2023

Uz dlho sa citim smutna.nemam radost.ste stastne?co vas tesi?co je zmyslom vasho zivota?neverim si a vidim vsetko cierne.unavena zo stereotypu a zo starostlivosti o deti.pomoze mi zaluba/konicek? Ci uz rovno psycholog, psychiater.existuju urcite poruchy kde je uz nutny odbornik, ti nepopieram..len u mna to je vsetko v hlave.telie myslienky treba odohnat.ale nedari sa mi.znama je uz dlho na AD a aj tak sa stazovala ze ma depresie.som na MD a citim sa taka izolovana od ludi..som velmi malo s ludmi.nikto nema cas ani na navstevu.

anjelicek26
3. okt 2023

Vzdy, ked mi bolo na materskej dlho, sla som proste do prace... tie tri roky byt doma si ani predstavit neviem, najdlhsie to bolo 1,5 roka... ako pises, si unavena zo stereotypu, vela zenam to na psychike da riadne zabrat a nezatiahnu vcas "rucnu brzdu" aby s tejto rutiny vypadli a zrovnali sa...

Ale k otazke - deti, praca, hobby, sport, muz, mam to vsetko v relativnej rovnovahe, obcas jasne na hranici stihania a narocnosti, ale vyrovnane vsetky aktivity... najdi cestu pre teba, co robia ine je uplne irelevantne...

2006_1211
3. okt 2023

Najdi si nejaké nové kamarátky chod viac do spoločnosti kľudne aj s deťmi neviem ako sú staré keď malé tak na detské ihrisko možno tam spoznáš iné mamičky keď staršie tak napríklad na nejaký krúžok možno na futbal tam sa tiež zoznámi s trénermi ci s rodičmi a skus byt vonku a ne sedieť len doma. Moje šťastie je keď sa moja dcérka na mňa usmeje 🥰vtedy aj zabudnem ze som unavená nevyspata vystresovana a všetko ostatné. Sama musíš vedieť aký máš koníček. Poprípade keď upratuje alebo varis pusti si hudbu hneď to lepsie prejde

autor
3. okt 2023

@anjelicek26 žiaľ, do práce nemôžem ísť.dcérka je ešte malá, do škôlky mi ju ešte nevezmú.možno by sa dalo na pol úväzok, no tu je práce málo a také možnosti už vôbec nie.už som sa po práci obzerala.
ja len pre inšpiráciu.z čohi majú ostatné radosť.možno by ma niečo motivovalo.

autor
3. okt 2023

@2006_1211 chodim veľa na prechádzky aj na ihrisko.nikde nikoho.tiež sa nad tým zamýšľam, že prečo sú stále len doma.ale asi im to takto vyhovuje.no sme menšia dedina zas až tak veľa mladých rodin tu nie je.

domkakvet
3. okt 2023

Pomohla by nejaka zaluba a najdi si kamosku a skocte do mesta.

martinkatinka
3. okt 2023

Mozno to bude zniet ako klise, ale fakt ja mam radost z casu s rodinou. Napriklad dnes som sla so synom na bicykel a do kniznice. Po 3 dnoch v praci som bola sice unavena, ale toto ma potesilo ... dali sme si sladkost v meste a to mi celkom stacilo.
Ja jednoducho nerobim vsetko, co musim. Ked sa mi nechce 3 dni varit, tak proste nevarim 🤷🙈

danka56
3. okt 2023

Vnímam to rovnako.
Všetko je fajn. Ale príchodom deti sa vytratili kamarátstva a nové sa ťažko budujú. A to mi veľmi uberá na pocite šťastia.
Nikdy nie som sama aj tak sa cítim veľmi osamelo..

2006_1211
3. okt 2023

Mm tak potom skus ísť do susedného mesta pokukate obchody parky ihriska

elia9
3. okt 2023

Bola som dlhšie na materskej, dve deti po sebe a ako som začala chodiť do práce som ako vymenená.. unavená, ale tak inak nestereotypne a šťastná a to som si nevedela predstaviť ako sa po MD zaradím do bežného života..podľa mňa toto všetko má na svedomí práve tá izolácia..myslím si, že robota ti pomôže 🙂

elia9
3. okt 2023

Až teraz čítam, že do práce sa ešte tak skoro nedostaneš, tak si skús nájsť nejaký koníček..niečo doma vyrábaj, nejaké ručné práce..popozeraj nejaké videjka na YTB..zamestnáš ruky aj hlavu..odreagujes sa trošku 🙂

majlo1234
3. okt 2023

Vylety. Ranne povalovanie v posteli s dietatom pricom myslim na chudakov v praci😂 rovnako obedne prechadzky, poobedny slofik. To by som si nemohla dovolit, keby som pracovala. Cas straveny osamote. Sport

marca12
3. okt 2023

Skus sa ucit hackovat. Rucne prace su na psychiku vynikajuce. Podla videi na youtube si najdi navod a hackuj. Ja v tomto obdobi zacinam hackovat vianocne ozdoby na stromcek a rozdavam rodine,znamym,lebo pre seba uz mam dost. Alebo kresli,maluj. Kup si zlozitejsie omalovavanky pre vacsie deti a vyfarbuj alebo si kup dospelacke,prioadne len tak na papier si kresli alebo si vytlac z netu. Aj kreslenie je vyborny relax.

ivangeline
4. okt 2023

Ludia. Spolocnost. Akcie. Vylety. To pomaha velmi. Ak by som mohla,tak cvicenie a tury tiez zazenu negativne stavy... Knihy. Ucim sa novy jazyk. A vymyslam detom aktivitky,z kt robenia sa tesim aj ja. :D A ak nie si sama,vzdy je dobre pracovat na vztahu s partnerom. ;)

jezis_ta_miluje
9. okt 2023

Ahoj rozumiem čo prežívas máš doma Bibliu začni čítať nahlas pravidelne najlepšie ráno 10 až 20 minút denne a uvidíš tú radosť pokoj a zmysel ako bude prenikať tvoj život začni evanjelium Jana nemusíš sa zamýšľať čo čítaš iba čítaj a uvidíš daj potom vedieť drž sa