Sú muži čo si začínajú s mamičkami zúfalci?
Tak som sa zamýšľala, ze vlastne kto už si začne vzťah s ženou ktorá sama vychováva dieťa/deti. Alebo aj mužom. Čo vidím okolo seba take dvojice, tak buď obaja mali dieťa z predošlého vzťahu, alebo mal muž dieťa, ale to žije s matkou a muž ma dobré zázemie, alebo ten bezdetný partner bol neschopný si nájsť kohokoľvek, a ten s dieťaťom sa cítil menejcenne lebo mal dieťa a tak skončili spolu. Ale všetko sú to divne vzťahy. Take rozbité od začiatku. Ako to vnímate? Idu do takýchto vztahov len veľmi zúfalí ľudia? Ja osobne moc nechápem motív, asi ozaj len to zúfalstvo … lebo ja osobne určite som nikdy nesnívala o slobodnom tatkovi s deťmi ako o dobrej partii na vzťah. A no tiež neviem pochopiť, prečo by niekto normálny a slobodný išiel do vzťahu s ženou čo ma dieťa. Tie vzťahy sú už take narušené od začiatku , chyba tam zamilovanosť , plna pozornosť partnerov voči sebe, taká skutočná silná láska, puto len medzi dvomi. Kto by chcel vzťah kde od začiatku ne na 2 koľaji. Mna sa to netýka, len sa zamýšľam po návšteve kamarátky s jej novým partnerom. Že čo za vadneho kúska si zas našla. A či to je vlastne to najviac čo si v jej situácii môže nájsť.
@anonym_autor ludia so striktnym nazorom si koleduju, aby s nim boli konfrontovani. Osobne, alebo cez niekoho, kto je pre nich dolezity.
A v nasej spolocnosti, s rozvodovym priemerom, aky je, je vysokopravdepodobne, ze si filozoficky nazor “slobodny rodic = hlupy zufalec” budes testovat aj v praxi cez osobnu skusenost.

No verím aj nejaké výnimky uvedomelé sa nájdu, ale to je veľmi zriedkavé. Skôr sa prikláňam k názorom ako som písala v príspevku. Teda neviem
@zmrzlinka8 ale uz len že ostane osamote s dieťaťom… už tam je veľká možnosť že nebude asi ani tá žena nejaká veľmi uvedomela a zrelá ( zlý vyber partnera, možno nezodpovednosť, nefunkčná komunikácia, zatváranie oči pred varovnými signálmi, nízka schopnosť riešiť efektívne problémy vo vzťahu,…) a to sa nevyrieši zrazu keď sa z nej strane single mama / otec- aby som netocila len o ženách lebo ma mužov to platí rovnako. A + teraz single rodič, stále tá idta osoba s rovnakým mentálnym nastavením len osamote bez partnera , čiže ešte viac frustrovaná osoba. A nový parner toto ma prijať a riešiť aj minule vzťahy (lebo kontaktovať sa treba s bývalými po rozchode kvôli deťom) a ešte aj to dieťa ma riešiť . No preto myslím že teo toho ide len velmi malo premýšľajúci zúfalec. Ale jasne môže byť aj taká výnimka že predosli vzťah skončil a partneri sa poučili z chýb a pracujú na sebe a tak môžu mat funkcie pekne vzťahy a nájsť si niekoho dobrého veľmi uvedomelého… no to je skôr zázrak než pravidlo. (Súdim podľa toho čo vidím bežne okolo)
@anonym_autor polovica manželstiev skončí. Nebuď si taká istá. Ak tomu nerozumieš a máš predsudky, možno ťa život naučí. Dnes sa cítiš safe, o mesiac zistíš, že ťa podvádza. Single mamy musia riešiť všetko za dvoch, majú kopu zodpovednosti, mnohé denne finančne bojujú. A ty ich označuješ za menejcenné. Aj oni si zaslúžia lásku. Nie si o nič viac. Iba si mala (zatiaľ) trochu šťastie. Aj ony mnohé boli na tom tak ako si ty teraz...