Susedia nás obvinili, že sme ich vytopili. U nás je sucho

17. feb 2024

Dobry vecer,

Susedia nas obvinili, ze sme ich vytopili. U nas bolo uplne sucho, u nich kvaplo par kvapiek doslova, stena nad dverami mala skaru a nad zarubnou bola mala prasklina. Vraveli, ze nikdy predtym sa nic take nestalo, a uz ani odvtedy. Dali sme cislo poistky, oni dali fotky skody a na tych fotkach bola cela zarubna zospodu z vnutornej casti kupelky, aj vonkajsej strany z chodby, cela popraskana, akoby ta mdfka napila zospodu litre vody. Toto nam vobec neukazali pri navsteve!!!! Verili sme, ze niekto z poistovne pride pozriet, ze co vlastne sa stalo, a aj s nami porozpravat, lebo my mame a mali sme furt sucho. Naopak im boli schvalene a vyplatene stovky obratom 😤 myslim si, ze to nie je fer, zavana mi to podvodom. Ked im sa nieco vylialo na dlazbu alebo im vytieklo z pracky, tak mali si to opravit za svoje naklady. Tak sme im prisli do rany a mam pocit, ze nas odrbali. Inak neverim, ze z tych par kvapiek nebolo nic znicene, iba spodok zarubne totalne popraskany a napucnety. V pondelok tam asi zavolam. Alebo co by ste mi poradili?? Vobec sa do tych veci nerozumiem, myslite, ze mam sancu dovolat sa pravdy, spravodlivosti, ferovosti? Dakujem vam za rady 🙏

vanilkovazmrzka
17. feb 2024

A akym sposobom sa citis poskodena?

autor
17. feb 2024

@vanilkovazmrzka Ze mali sme im uhradit z nasej poistky iba skody, ktore sme sposobili, a nie, ze sa niekto bude na nas prizivovat. A vobec nikto nepozrel, ze co sposobilo tie ohromne nadute mdf zospodu, my sme u nas vobec nic nenasli. Ked je taky velky problem u nas, mozu zase o dva mesiace prist, ze nieco je zase znicene z pricin nam neznamych ?? Ze aj ja by som rada vedela akym sposobom doslo k tej skode, aby sme sa vedeli do buducna tomu vyvarovat. A zaujimave, ze v priebehu troch dni peniaze vyplatene bez akehokolvek presetrenia

mariska1989
17. feb 2024

@vanilkovazmrzka myslím že to je mysle tak že oni si platia poistku ., škodu pravdepodobne urobili oni ale škoda bola vyplatená z ich poistky a ktomu keď sa stane poistná udalosť bude to svietiť v systéme . Neskôr keby bolo toho náhodou viac tých udalosti , by nemuseli dostať poistku aspoň teda mne tak povedala jedna že mali už 5 udalosti a už bol problém urobiť poistku

mariska1989
17. feb 2024

Tak to bol riadny fofer . Keď ti niekto nabúra auto čakáš 3 mesiace 🙈

autor
17. feb 2024

@mariska1989 Presne tak, dakujem. A vraj mi ju mozu aj zdvihnut

vanilkovazmrzka
17. feb 2024

Este raz sa teda opytam inak - ty si nieco platila? Z tvojej poistky nieco islo? Alebo im vyplatila ich poistovna z nieco z ich poistky?

autor
17. feb 2024

@mariska1989 Hejze?! Ci kokso, bars divne mi to pride, lebo zila som v tom, ze poistovne nie su vo vseobecnosti az take ochotne "pustat perie", ze chcu mat vsetko poriadne presetrene, kym vyplatia... ci?? Mylim sa?

autor
17. feb 2024

@vanilkovazmrzka Z nasej poistky im vyplatene

autor
17. feb 2024

Budem vdacna za vase rady

vanilkovazmrzka
17. feb 2024

A doslo ti z tvojej poistovne pisomne vyrozumenie? Ked to mas na papieri, mala by byt nejaka moznost sa odvolat. Nechce sa mi verit ze za par dni je to uzavreta vec.

autor
17. feb 2024

@vanilkovazmrzka Ano, doslo na maila. To bolo nahlasene niekedy v utorok alebo v stredu, hned vo stvrtok mail s prilohou a dnes mi cez den pisala pani, co nam tu poistu uzatvarala, ze peniaze uz vyplatene! Ja som v soku! V liste sa pise, ze v pripade otazok ich kontaktovat v call centre, ale praveze nic konkretne o moznosti odvolat sa 🙄 Hotova vec 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤯

autor
18. feb 2024

Muz mi vravel, ze mozno radsej nerypat kvoli vztahom, no ja som v soku, myslim, ze su to nepravom vyplatene peniaze

mariska1989
18. feb 2024

No kamarátka čo mala že vytopila práčka susedov pod nimi tak jej prišli na kontrolu a aj susedom či škoda sa nachádza nad bytom ktorých sa to týka že poškodili ... A áno im napr zdvihli .

vanilkovazmrzka
18. feb 2024

Tak kontaktuj kontaktne centrum a dozaduj sa presetrenia. Oni (susedia) ale maju fotky, ty nemas nic. Tak neviem, ci je nejaka sanca to zvratit. Ale fotky by podla mna mal robit clovek z poistovne a nie poskodeny…

autor
18. feb 2024

@mariska1989 Ved toto! A ja vravim muzovi, ze daj hocijakemu susedovi, aj z vedlajsieho vchodu, kto si co potrebuje opravit, nech si berie z nasej poistky 😤 (ironicky myslene)

autor
18. feb 2024

@vanilkovazmrzka No ano, vidis, presne ako vravis, niekto nezavisly ma prist presetrit. Moji rodicia vraveli, ze asi maju niekoho na poistovni, co im to tak vybavil....

autor
18. feb 2024

A zavana vam to tiez nejakym spekulanstvom, podvodom?? Tak ako mne, ci prehanam s tym?

mariska1989
18. feb 2024

No pre informáciu sa opýtaj prečo nikto neprišiel skontrolovať ako to vyzerá či desí poškodenie . posúdiť to .

viera
18. feb 2024

Ano toto zavana tym,ze maju nejaku znamu znameho na poistovni.Zjavne sa dohodli medzi sebou a takto to vybavili. Pretoze maju pracovnika ktory presetri jednu aj druhu stranu…A musi aj uviest dovod preco takto poistovna rozhodla plus musi byt aj fotodokumentacia a to som este nevidela🤣aby tak v “”rekordnom kratkom case”” sa vyplatila poistka🤣.Osobne tam zavolam na call centrum(nahrala by som si aj rozhovor ako dokaz) a podla toho sa zariadila dalej….Ale urcite by som to nenechala tak…

andrejka1974
18. feb 2024

Ale vytopíte ste ich mohli u nás sme takto vytopili susedov tieklo to pod vaňou bola tam nejaká dierka takže o tom ani nemusíte vedieť

viestta
18. feb 2024

Nabuduce budes vediet, ze mas ty hlasit skodu, ktoru si sposobila susedom, nenechat to na nich

janulka1802
18. feb 2024

Tiež to tipujem na známosť v poisťovni. Rýchlosť vybavenie je podozrivá. Trochu nechápem Tvojmu manželovi, aké vzťahy chce mať s takými susedmi... 🤔

zalka
18. feb 2024

Zamyslime sa, je mrte poisťovní neni málo pravdepodobné , žeby spodný susedia mali známosť v každej?
Čo sa týka platieb aj nám poisťovňa rýchlo poslala peniaze za škodu čo sa nám stala (vlastná poisťovňa). A voda tečie smerom dole, neostane hore na zárubní, stečie dole a dole poškodí a ešte ak majú náhodou dolný susedia celú kupelku natretu hydroizoláciou tak ťa vodu ďalej nepustí.
A tiež poisťovní stačili fotky z poškodenia aby poslali plnenie.

koniarova
18. feb 2024

Ja vôbec nechápem. 🤷 Veď vy ste dobrovoľne odsúhlasili,že ste im škodu urobili. A to prečo? Keď to teraz popieraš? Prečo ste nehľadali príčinu tej vody?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koniarova
18. feb 2024

@monsterablue presne to isté nechápem.

darina77
18. feb 2024

Pokiaľ si ty nenahlasovala poistnú udalosť z tvojej poistky, tak určite to poisťovňa nemohla preplatiť len tak na základe susedovho oznámenia, bola by si vyzvana na vyplnenie tlačiva o oznámení. Museli si to uplatniť zo svojej poistky

autor
18. feb 2024

@viestta Veru, už to nenechám na druhom nabudúce..

@monsterablue Ukázali nám, kde stieklo niekoľko kvapiek na vrchu zárubne uprostred. A do poisťovne potom išli fotky aj zospodu, všetko nabobtnané akoby tam mali potopu. My sme u nas nenasli pricinu. Nahlasovala to ta znama, co nam uzatvarala poistku, my sme vraveli, ze nam toto neukazali, ked sme tam boli. Zase toto iste pisem, co som uz vravela 🤦‍♀️

Ved dobre, voda ide odniekial zvrchu, preto sme to chceli riesit, ale nie opravovat na nase naklady, ked neverim, ze toto sme sposobili. Vobec to nebolo predmetom debaty. Aj to uz som vravela, ze som myslela, ze niekto sa pride pozriet, netusime odkial ide voda

koniarova
18. feb 2024

Vykašli sa už na poistku a ries, odkiaľ išla voda. Čo nebolo predmetom debaty? Veď nechápeš,že keď ste súhlasili s poistnou udalosťou,tak ste si priznali vinu?

autor
18. feb 2024

@darina77 Pani, co nam uzatvarala poistku to riesila