Svokra a jej nezáujem

29. dec 2023

Ani neviem kde začať.
Svokrovci sa rozviedli po 25rocnom manželstve, kde sa svokor utapal v alkohole( dostal sa z toho). Svokra si našla chlapa, ktorí nám na začiatku robil problémy, vyhrážal sa. Manžel sa cez to nevedel nejak prekusnut. Dodnes ho nenávidí. Jeho sestra(svokrovci mali dve deti) to nejak prekusla a oni sa normálne bavia navštevujú. My to nerobíme, bavíme sa len zo svokru, manžel nedokáže sa rozprávať, stretávať zo svokinim manželom( áno už sa aj zobrali po 4 rokoch odkedy sa rozviedli zo svokrom).
Tieto sviatky, sme sa dohodli na Tom že v stredu po vianociach, príde svokra, manželovi sestra s deťmi, manželovi babka.
Svokra druhý sviatok zavolala že ona nepríde, že oni sa chcú ísť okúpať, že ona príde inokedy.
Môj manžel čo sa nenahneva na všetko ho to tak zobralo, že jej doslova vynadal do telefónu, že kôli nej sme to dávali na stredu keď nerobí, či si nemôže nájsť 2h na nás, na jej vnučku( máme jedno dieťa 2rocne), že hlavne že u sestry býva skoro každý deň. Svokra mu povedala že nech nerobí dusno, že ona príde inokedy. Zložil nasurovo.
Potom mu písala že nech sa nehnevá že príde inokedy. Manžel jej napísal že keď nemá čas na 2h nech ani nechodí už. Ona sa obránila že ani on si na ňu nenájde čas, že radšej ideme k mojim rodičom. Lenze moji rodičia sú najlepší na svete, pomáhajú nám, manžela majú radi. Hocico keď potrebujú kúpiť, objednať tak vybavíme, dajú nám za to peniaze aj navyše, za ochotu.
Svokra robí na benzínke, manžel jej vždy povie že si príde natankovať za 20e nech mu to zaplatí. Ona že šak je to jeho auto, nech si zaplatí sám. Nejde o tých 20e ale o princíp. Ja ako matka by som to svojej dcére dovolila. Aký máte názor na toto, ja nechápem

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
29. dec 2023

Co s tym ma tankovanie na benzinke?

januska12323
29. dec 2023

Manžel mohol reagovať aj normálne a nie na ňu hučať. Dala vedieť dopredu aj sa ospravedlnila. A to s benzínom som nepochopila, ona má za neho platiť?

janka54321
29. dec 2023

ako, co cakas???!!! si robis prdel, aby dospely chlap cakal, ze mu mama zaplati tankovanie...to, ako tvoj chlap je inak normalny??!!!...no toto, ak je pravda,,,tak sa teraz postav pred zrkadlo a zober aj muza, a dobre sa prefackujte, aby ste sa zobudili

autor
29. dec 2023

@0silvia0 to s tým má že jednému dieťaťu to dokáže urobiť a druhému nie

autor
29. dec 2023

@januska12323 prvý krát na ňu hucal, a právom. Keďže on sa tešil že bude aj zo svojou rodinou. Viac ako týždeň to vedela a a tak si urobila vlastný program s manželom. Ten benzín je že jednému dieťaťu to dovolí a druhému nie

autor
29. dec 2023

@janka54321 akože a prečo by sme nemali byť normálny, keď moja mama nám chce zaplatiť nákup tak aby sa môj manžel necítil ukrivdeny tiež čaká že jeho mama mu zaplatí tankovanie...vy ste nikdy nedali zaplatiť rodičom nákup alebo vás nepozvali nikde?

pe_mi
29. dec 2023

Ahoj,ja ťa chápem.nakolko keď sa robia medzi súrodencami takéto podrazy (zo strany matky,otca), že uprednostňujú jedného potomka.to robí vždy zlo

kristinka92
29. dec 2023

je ale rozdiel keď to rodičia urobia z vlastnej vole, pretože chcú pomôcť svojim deťom, a je veľký rozdiel to drzo vyžadovať a brat to ako samozrejmosť

kristinka92
29. dec 2023

@pe_mi s tým suhlasim, rodičia by nikdy nemali uprednostňovať jedno dieta pred druhým. ale ten štýl ako to prezentuje autorka teda tiež v poriadku nie je. “zaplatil si bratovi/sestre tak zaplať teraz mne”? drzé dost.

autor
29. dec 2023

@pe_mi pritom manžel bol vždy mamin maznáčik, naozaj, vždy len mama mama. Tieto Vianoce nebol ani s otcom ani mamou. Každý sa na neho vykašľal, potom tu sedel jak koľká nešťastia že on vlastne už nemá ani rodinu. To bol smutný pohľad :(

0silvia0
29. dec 2023

A kde si pisala ze dcere zaplati benzin a synovi nezaplati benzin? A preco by rodicia mali pracujucim detom platit benzin a nakup? To tym detom neni trapne? A este sa toho tvoj chlap dozaduje? No fuj

autor
29. dec 2023

@kristinka92 lenže nám jeho rodičia nikdy nejak nepomohli, dokonca ani s malou, svokra býva 5 minút pešo od nás, s malou bola 2x vonku, lebo vraj nemá čas...k svojej dcére ktorá má 2 deti chodí permanentne, tam si zrazu čas nájde

roja01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
isis234
29. dec 2023

Keď sa na niečom dohodnem, tak to splním. Vedela vopred že bude celá rodina spolu. Mohla si to tak zariadiť. Kúpať sa môže ísť aj inokedy.
Čo sa týka benzínu, nech si platí sám. Nepíšeš, že dcére platí benzín.
To, že tvoji rodičia vám dávajú naviac peniaze je ich vec. Nie svokry. Neporovnávaj

mogaa
29. dec 2023

Prepáč, ale čakať že rodič mi zaplatí nákup alebo za mňa zaplatí na benzínke, to čo už...ste dospelí, zarábate si peniaze...to že máte dieťa je váš problém, vy ho máte živiť a nie čakať že vás budú rodičia podporovať..a a ano svokra si môže urobiť aj svoj program, síce má deti ale tie sú už dospelé a majú svoje rodiny, jej rodinou je aj jej terajší manžel, takže ak sa rozhodli ísť račej kúpať, je to jej rozhodnutie....manželova najbližšia rodina si ty a vaše dieťa....nemá sa prečo urážať že si rodičia alebo súrodenci urobia iný program ako návštevy....

roja01
29. dec 2023

Myslim si, ze mala prist. Najma ked to bolo dohodnute. Je to pre manzela sklamanie, ze dala prednost kupaniu pred rodinou. To chapem.
Trocha cez je to tankovanie. Ma tam mama zlavu, pretoze tam robi?

autor
29. dec 2023

@mogaa tak v Tom prípade je jej vždy presnejší manžel ako vlastné dieťa...nehovorím že nezarabame, a nehovorím že nemáme 20e na naftu, tu nejde o tých 20e ale ide o princíp, jednému dieťaťu dovolí, druhému už nie. Rodičia nám neplatia nákupy každý chvíľu ale keď mi mama zavolá či nechcem niečo z obchodu tak jej samozrejme poviem že nie, ale keď prídeme dá mi tašku s nákupom pre nás...a manželovi je trápne lebo jeho matka si na nájsť nevie nájsť aspoň 2h čas...

autor
29. dec 2023

@roja01 nejakú zľavu tam má, ono by nešlo o to tankovanie ako tak, máme na tankovanie, šak asi nejde nám auto na vodu. Ale ide o to že jednému dieťaťu dovolí a druhému nie

0silvia0
29. dec 2023

Co jednemu dietatu dovoli a druhemu nie? Natankovat si lacnejsie? Ved to napis jasnejsie, my netusime ako to myslis.

nelca84
29. dec 2023

Cim viac pises, tym je mi horsie z vas 🤮

autor
29. dec 2023

@0silvia0 nezmestilo sa mi to tam celé, preto ak prišli otázky rada vysvetlím. Tam nejde ani o to tankovanie, máme auto tak máme aj na tankovanie, ale ide o princíp že sestra si tam chodí tankovat a svokra to minule aj povedala že jej zaplatila a manzel že a prečo mne nezaplatis tak že šak má dosť peňazí...

roja01
29. dec 2023

Ja by som sa snazila ovladat ziarlivost na svagrinu. To sa stava, ze raz ma viac jeden a niekedy druhy. Nekomentuj ten rozdielny pristup, zbytocne sa tvoj muz citi trapne. Vytvaraj sulad a nie rozdelenie. Ver, ze dobroprajnost sa vam vrati. Mozno inak nez cez svokru.

h2
29. dec 2023

Prepáč, ale to, že svokra robí na benzínke, znamená, že má rozdávať benzín zadarmo? Ak má nejakú zľavu, s vďakou by som ju využila, ale určite by som nečakala, že bude za mňa platiť benzín.

autor
29. dec 2023

@roja01 to možno tak vyznelo že ziarlim, na ňu teda vôbec, ide mi len to že či je to normálne že matka robí rozdiely. Ja nekomentujem ako sa správaju, ja som dokonca ani nič nepovedala keď povedala že nepríde, ja že Okey príde nabudúce, len manžela to zozieralo.

kristinka92
29. dec 2023

áno je to nefér keď rodič jedno dieta uprednostňuje. ale nemôžete im to teraz drzo hadzat stylom “zaplať aj mne”. nie je to povinnosť. ale chápem že sa manzel môže citit dotknutý že to je nefér. nuž je. ale nie je u vás situácia že svagrina je na tom financne horšie ako vy alebo niečo take? a jednoducho svokra síce takto pomohla svojej dcere, ale bohužiaľ už nemá nato davat aj synovi? predpokladám že na benzinke asi nezarába majland….
to že ste boli na sviatky dohodnutí, že prídu a nakoniec sa nato vykašlali a nenašli si ani pár minút na návštevu, to chápem že ste nahnevaní.

autor
29. dec 2023

@kristinka92 neviem aku majú situáciu, nezaujímam sa veru o to a ani nikdy nespomenuli že by im bolo zle. O takýchto veciach sa nerozpravame. Možno keby povedala tak by to manžel pochopil. Ja to chápem ak teda švagriná má nejake problémy je to Okey keď jej mama pomáha. Ale nikto nám to nepovie o ničom. Úplne odstrihnutí sme. Keď sa pýtame všetko je v poriadku, nič sa nedeje

dskjhfdlkdjhl
29. dec 2023

A ja sa svokre ani nedivim, ze sa radsej isla kupat😉

babulkomale
29. dec 2023

Paneboze, neverila som ze ludia ako vy existuju ale vidim ze ano. Chore zmyslanie mate. Ja prispievam mame na lieky a vitaminy, kupim jej co jej na ociach vidim, v zivote mi ziadny nakup neplatila, vychovala ma tak aby som rada pomahala a podelila sa a nemusela si narokovat na nakupy od svokry ako posledna chudera.

stanislavicenka
29. dec 2023

@autorka
To vazne cakate od rodicov, ze vam budu platit? 🤦