Urazená kamarátka

22. aug 2023

Ahojte, chcem pocut vas nazor na tuto situaciu. Neviem uz ci som ja nenormalna alebo mam stastie na nenormalne reakzie inych. V piatok odchadzame na dovolenku. Dnes mala prist kamoska s malym (2r.) Moja mala (1,5r). Pytam sa ci su zdravi. Ze ano. Tak teda prisli k nam. Nebudem to tu cele opisovat, ale ide o to,ze jej syn mal zelenozlte sople, ked som to videla, normalne som sa az zhrozila, lebo mu sli take sviecky z nosa, ze to nestihala utierat. Ja som jej povedala, slusne,ze mi mala povedat,ze ma msleho choreho, dobre vie,ze v piatok ideme prec. Na co sa ohradila,ze je uplne zdravy a tie sople ,ze ma uz vyse 2.mesiacov, ze ona to uz neriesi. Ja som sa zhrozila,ze ho davno mala zobrat na vyter k dr. a nie mavnut rukou. Ona sa urazila,ze to ma z alergie a je zdravy a vraj ja prehanam,ze decko ma soplik a robim z konara somara. Povedala som jej,ze z aleegiu byvaju cire sople a ze mohla povedat,ze maju zdr.problem a nie ze pridu a tvari sa,ze je maly uplne Ok. Ona sa na mna normalne urazila... Ako by ste reagovali vy? Na mojom mieste? P.S. konika nenavstwvuje.

zuzana76
22. aug 2023

tiez by mi to vadilo, kamoska je sebecka, ona nikam nejde, takze jej je jedno, ze tvoje dieta ochorie, tiez by som to povedala, ze sa urazila je jej problem, ak sa bude tvarit urazene aj nadalej, mas o jeden problem menej, o sebeckeho cloveka v zivote menej

michu_
22. aug 2023

aj nam sa to stalo,nastastie "lepsie. kamoska chcela od nas aby sme jej dieta postrazili, no akurat v ten den sa vysypalo-alergia, nealergia, my ideme na dovolenku, kamoska to musela zvladnut sama. prezila to,pochopila.

dskjhfdlkdjhl
22. aug 2023

Tvoja reakcia bola uplne normalna. To, ze sa urazila, to je jej problem.

susy5
22. aug 2023

@michu_ aj ja som takto zrusila strazenie... mala som strazit kamoskine deti , aby ona mohla na koncert fragile. no ale zavolala mi polhodinu pred mojim prichodom ze mala ma teplotu skoro 38 ale ze je zatvorena vo svojej izbe, ze nebude chodit von.. odmietla som, nechcela som ochoriet ani ja, ani moje dieta.. som samozivitel, nemam zaujem byt na PN, alebo OCR. pochopila.

tykat
22. aug 2023

Ja som sa v casoch mojich malych deti nepytala "...ci su zdravi", rovno som niektorym davala otazky "Sople nemate? Nevracali ste? Ziadne vyrazky, zvysene teploty, kasel?" lebo tiez boli schopne prist s deckom, ktore tahalo zeleny sopel po schodoch a ze "alergia". A jej to nevadilo aj ked decko ochorelo lebo bola aj tak doma, ale ja som robila a muz na tyzdnovkach.

autor
22. aug 2023

@zuzana76
@michu_
@dskjhfdlkdjhl
@susy5 zeny,mne to tiez pride sebecke. Aj divne,ze niekto takto uvazuje. Ked sa moje dieta vysype, ma horucku,kasel, tak k nikomu nejdem, lebo ho nechcem ohrozit a sposobit mu zdr.problemy, nie,ze sa tbarim,ze je vsetko v poriadku a ze ja prehanam, lebo mam "len" jedno dieta tak prilis vsetko prezivam. Nasrata som.

autor
22. aug 2023

@tykat ja uplne rozumiem tymto otazkam, len podla mna sa normalne uvazujuceho cloveka netreba taketo veci pytat,lebo sam vie, kedy ma byt doma a neohrozovat inych,ale ako vidim, vela ludi takto "sebecky" zmysla. Och.

susy5
22. aug 2023

mala si ju otocit rovno domov...

melanta
22. aug 2023

A poslala si ju hneď domov? Lebo to by som urobila ja, hneď akoby som to uvidela. Aj keby sa so mnou do smrti nebavila, ak sa niekto nevie správať, tak u mňa nemá čo robiť. A neriešiť 2 mesiace zelené hlieny, no matka roka.

autor
22. aug 2023

@melanta ked vosli, asi bol vysmrkany. Cela tato sarada zacala asi 5 minut po tom,co si sadli. A to sme sa uz pochytili...Neboli tu dlho. Do polhodky,
Odisli kvoli tomu,ze sa urazila. Tiez mi to pride nezofpovedne neriesit taketo sople tak dlhu dobu, no ale kazdy nech si robi ,ako uzna za vhodne, ked toho nemusim byt sucastou.

timilv
22. aug 2023

@autorka moja dcéra má od malička alergiu a teda zelené sople kvôli nej ešte nemala... Ja s mužom sme tiež alergici a tiež mávame len takú akoby vodičku.
Ja sa na toto dokážem veľmi nahnevať. Choré návštevy sú za mňa maximálna neohľaduplnosť. My máme v rodine malé deti, niekoľko onkologických pacientov, ľudí s oslabenou imunitou... Sú ľudia, ktorým dokáže aj obyčajný "soplík" zhoršiť stav. Ja nejdem k nikomu chorá a to isté čakám aj od druhých, bez diskusie. Imunitu moje deti získavajú v kolektíve, nie chorými návštevami

autor
22. aug 2023

@timilv vsak prave. Ja som tiez alergik a ked mam alergiu, vytok z nosa je ciry a nie zeleny, ale niekomu je skoda vysvetlovat...veru,ist chory k niekomu je velmi neohladuplne..

misana84
22. aug 2023

zelene sople su tie infekcne...to ucitelky v skolke stale upozornuju mamicky, fotky ukazuju a oni take že coooo?? ja ked vidim tyžden po tom ako dam dceru doporiadku ako dieta v satni potahuje nosom...ma ide porazit....cire sipliky neriesim ani u malej lebo to by som bola s nou doma stale ale zelene ano

timilv
22. aug 2023

@autorka vôbec by som to neriešila, ako sa urazila tak sa aj odrazí a možno si z toho aspoň vezme ponaučenie a viac nikam chorá nepôjde. A úplne ideálne by bolo keby zobrala syna na stery, lebo hlavne jemu tým škodí... Ja nepochopím niektoré mamičky, akože tiež nejdem s každou hlúposťou k doktorovi, ale keď nie som si istá, tak jej zavolám a ona mi povie či máme prísť alebo stačí domáca liečba.

kristinapetronela
22. aug 2023

Máš pravdu .aj mne by to vadilo

amonet
22. aug 2023

z alergie nemusia byt cire sople, mozu byt kludne zelene a btw najinfekcnejsie su prave tie cire sople

lilizzachy
22. aug 2023

Ja som zažila to isté...tiež pred dovolenkou...ona už detské choroby nerieši...no nasratá som bola dosť...ja už neviem to fakt aby človek len sedel doma ...tiež som sa vyslovene pýtala že či sú zdravý...dôjdem tam a dieťa kycha sopli...tak ja neviem niektoré matky asi nepoznajú definíciu zdravé dieťa...urazená by si mala byť ty a nie ona že tá takto oklamala a ohrozila vašu dovolenku...tiež som do poslednej chvíle tepla či nebude mala chorá...našťastie nebola

jaroe
22. aug 2023

@amonet ja si tiež myslím, že na začiatku choroby je človek infekčný. Som aktuálne chora tretí deň a práve sa mi spúšťa vraj nevinný číry riedky soplik. O take 3-4 dni bude aj zafarbený a hustý a to už bude viac menej ruka hore. Tak ja fakt neviem, ako to majú ostatní, ale u nás vždy takto. Vždy začíname riedkym a bezfarebným, kedy je zároveň človek najinfekcnejsi ..a tu opakovane čítam, že zlý je práve ten hustý sopel, keď sa už telo vlastne docistuje a uzdravuje

jaroe
22. aug 2023

@jaroe ale teda k téme, s akýmkoľvek soplom by som na návštevu nešla.

deti95060810
22. aug 2023

ja som síce dávno, ale poslala susedovie chlapca ktorý prišiel k nám sa pohrať...
pozerám že čo to má za výsyp a malý mi povie že to má kiahne... ma skoro vystrelo.

danica2711
22. aug 2023

na tvojom mieste by som sa urazila (alebo lepšie naštvala) ja, nie že kamarátka! To sa nerobí, a nielen pred dovolenkou

macekovam
22. aug 2023

Keď sme chodili von vždy mala dcerina kamarátka sople pod nosom... Ale tak neriešila som to... Ved keď boli chori išli sme k lekárke alebo som si deti po liečila sama... Osobne by som nikoho nepozyvala keď viem ze pôjdem na dovolenku a chcem aby sme boli zdraví...

amonet
22. aug 2023

@jaroe xy lekarov ma k tomu prispevky na instagrame zeleny uz znamena pritomnost mrtvych bielych krviniek co bojuju🤷‍♀️

lucia13022023
22. aug 2023

To ja by som sa nahnevala, ona sa nemá prečo hnevať.. Milujem takýchto ľudí... Je to od nej sebecké keď vedela ze idete na dovolenku..

ema22270
22. aug 2023

Alergicke sople to neboli urcite, moj je silny alergik a momentalne ziadne sople nema a to je alergicky na palinu a ambroziu a uz je sezona a ked ma tak na jar, ale to da mu vzdy miesa s chorobou aj - jedine, keby si videla, ze ma aj oci opuchnute...
Ja takych ludi tiez nechapem 🤷‍♀️ ze jej to nie je blbe.

zuzana76
22. aug 2023

@amonet ano, aj ja mavam na zaciatku ciry a potom zeleny, ale jej dieta ma zeleny uz niekolko mesiacov a navyse sa jedna o jeden a polrocne dieta, ktore je vystavene takejto nalozi, s akymkolvek soplom by som nesla na navstevu. Pri alergii som sa stretla len s cirym soplom.

kikulienkadd
22. aug 2023

Ahoj,tvoja kamarátka sa zachovala ako ukážkový egoista. Ak si to sama uvedomí a "odrazí" sa,ok. Ak zostane urazená a stane sa z nej bývalá kamarátka, asi nemáš čo ľutovať. Chudák jej syn,s takým soplom musí ledva dýchať a v týchto horúčavách, ach...
Držím palce, aby ste ostali s dcérkou zdravé a užili si krásnu dovolenku!🍀🌞

tamitamitami
22. aug 2023

Ja toto z duše nenávidím tiež som za tú čo preháňa, ale mne je to jedno 😂 pre mňa je dôležité že moje dieťa bude ok.
Ja sa s luďmi ktorý majú choré dieťa nestretávam, nemám problém to aj na rovinu povedať. Ja keď mám choré dieťa tak tiež s ním nejdem medzi iné deti.
Takže ja by som reagovala rovnako ako ty (nevravím že by som ich vyhodila ale určite by som sa o tom s kamarátkou porozprávala a už by zaručene s chorým dieťaťom neprišla).

marianarem
22. aug 2023

@jaroe No hocijaky sopel moze byt infekcny, aj ciry, aj zeleny. Ked ma niekto 2 mesiace zeleny, tak najpravdepodobnejsie ma v nose nejaku bakteriu a kludne tym moze niekoho nakazit.

liv1
22. aug 2023

@amonet neviem kto o tom ma prispevky na ig, ale posledna /aktualna choroba mojej dcery zacala bolestou hrdla, zelenymi soplami a kychanim prvy den a kaslom a ostatnym tie dalsie. Neverim, ze uz vtedy, akoze prvy den bola neinfekcna, ked na tom bola najhorsie…
A autorka ja som toto neznasala pri mojich detoch, egoizmus niektorych ludi nema hranice. Dovolenka je dovolenka, to je svate 😁