Vzťahy v dnešnej dobe

miki1102
31. jan 2022

Ja len chcem povedať toľko že čo v poslednej dobe sledujem je že každý sa buď rozvádza alebo rozchádza, proste dvaja kedysi zamilovaní ľudia idú od seba. Popravde ani ja nie som výnimka. Po dvoch rokoch vzťahu sme museli ísť bohužiaľ od seba kvôli jej rodičom ale o tom iný príbeh...

Chcel som len povedať že občas keď chodím autobusom či vlakom do mesta alebo keď sedím u lekára dosť často vidím starší pár cca po 60,70 ako sú stále do seba zamilovaný. Je to naozaj pekné že tak dlho sú spolu a že všetky prekážky ktoré určite mali zvládli a stále ich to nerozdelilo.

Bohužiaľ dnešná doba je taká že skoro každé druhé manželstvo alebo vzťah sa ukončuje na základe drobných chýb ( nehovorím o nevere, podvádzaní , ubližovali a podobne)
V dnešnej dobe sa dosť často chytá za slovíčka a to spôsobuje rozpad všetkého na čom si dvaja ľudia zakladali. Mala hádka ktorá skončí fiaskom alebo vzájomná podpora a chápenie jeden druhého.

Samozrejme nikoho neobvyňujem a na nikoho neukazujem prstom, každý by si mal sám uvedomiť aké chyby spravil a čo sa dajú ešte napraviť.

Nech máte na toto akýkoľvek názor , akékoľvek zmýšľanie pochopte že vždy sa dá nájsť cesta...
Ďakujem za prečítanie a prajem každému nech to vydrží.

ladycat2021
3. feb 2022

@cippi tak sa vyjadri k tej teme co ti @viestta poslala. Zeny ti tu napisali viac nez dost. Dali ti aj realne priklady zo zivota a ty stale len to svoje ..

cippi
3. feb 2022

@ladycat2021 Ake priklady vela veci nedokazali vysvetlit, tak si to casto vysvetlili po svojom taktiez dookola, so zenami nema zmysel diskutovat niekedy 🙂. Par veci ako nasilie pitie, su dovod na rozchody, ale toto zeny vzdy nerobia, nie vzdy je logicky vysvetlitelne preco sa zena rozchadza. Vsak ako zeny si idu svoje ja si idem tiez svoje nie 🙂?. Ja som si chcel iba cosi utvrdit a dozvediet sa urcite veci, co sa mi aj potvrdilo. A nemusim to riesit dokolecka a rok dva este rozoberat, nie som zena 🙂. Uz to prenecham zenam, nech sa vyradia teraz 🙂

ladycat2021
3. feb 2022

@cippi ja som mala dokopy 3 vztahy .. teraz som v tom tretom ... a vzdy sa naslo vysvetlenie preco sme sa rozisli. 🙂

cippi
3. feb 2022

@ladycat2021 Ano? Povedz som same ucho, a potom sa spytaj tiez ci aj muz to tak vnimal napr ako keby, ten dovod ako spravny napriklad. ci zdielal ten dovod na rozchod napriklad 🙂

ladycat2021
3. feb 2022

@cippi ano ? same ucho ? tak napriklad vztah na dialku ... ma to zmysel ? nie nema .. hoci sme boli spolu 8 rokov nas vztah sa nikde neposunul a potom som odisla do zahranicia .. viac ako 1500 km .. fungovali sme takto asi rok .. potom sme to ukoncili, lebo sme prisli na to, ze takto fungovat nemozme a aj lutoval, ze neprisiel za mnou hoci som volala. Potom som si nasla ineho .. tam to trvalo 4 roky. Alkoholizmus, psychicke a neskor aj fyzicke nasilie, ponizovanie bolo neskor na dennom poriadku. Hadky a neskor to sme sa az bili pri kazde hadke. Az nakoniec ta tak zbil, ze som skoncila s rozbitym nosom a on v base na 20 dni. A to co nasledovalo po rozchode, ako utrpelo jeho ego o tom ani pisat snad nemusim.. totalny paranoidny magor. A s terajsim partnerom planujeme svadbu.

cippi
3. feb 2022

@ladycat2021 No dobre tuna vidim nejaky dovod ,obrovska vzdialenost jasne, ze dlhodobo nebude fungovat, druhy pripad tiez nie je bohvie co, ale nie vzdy su toto dovody su to jedny z mnohych, zeny sa nerozchadzaju vzdy lebo niekto je daleko, alebo bitka ci alkohol. Tieto dovody chapem ako alkoholizmus a tak, ale niektore a mnohe dovody nechapem a nepochopim, nech tu pise aj 150 zien, ze aky je to padny dovod, nepochopim to, proste to je nad moje zmyslanie . Preto muzi neveria zenam casto, pretoze nechapu niekedy preco sa deje co sa deje 🙂

ladycat2021
3. feb 2022

@cippi tak co sa tyka prveho vztahu, tak tam to uz dlhsie nefungovalo a potom to, ze som odisla, ale zostali sme doteraz v kontakte a sme velmi dobrymi kamaratmi. Moj priatel hovori, ze zeny su tajomne bytosti a myslim, ze ma pravdu.
Pre mna to boli dostatocne dovody na to, aby sme sa rozisli.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
4. feb 2022

@viestta tiez som zvedava na tie dovody z jeho strany ..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
4. feb 2022

@viestta myslis, ze sa dockame ? ja som mu poradila, aby sa vyjadril k teme, ktoru si mu poslala a reakcia ziadna ... nic .. lebo on nedostal odpoved na jeho otazky

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
4. feb 2022

@viestta no tak to sa potom mame na co tesit 😂😂 bude nam davat nove "rozumy" 😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
4. feb 2022

@viestta Ja si budem musiet pripravit nieco pod zub .. myslim, ze to bude dlha debata 😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
4. feb 2022

@viestta vlastne mas pravdu .. budu to dlhe uvahy... no nic .. treba sa na to " pripravit" aspon psychicky 😀

mandarinka555
4. feb 2022

@emalka A myslíš, že teraz je to ideálne ? Viem, že boli kadejaké vzťahy, ako si aj popísala, lenže....dnešné rodiny ako vyzerajú ? On má deti z predošlého vzťahu...ona má deti....a ešte majú spoločné deti....to je podľa teba dobré ? Chudáci deti, nevedia, kde je sever ☹

ka_3_na
6. feb 2022

@miki1102 podla mna vztahy su len take aki su ludia samotni, preto niektorym to klape a inym zas nie. Dolezite je najst niekoho s kym si sadneme a potom sa snazit udrzat to, aby bolo viac toho dobreho ako zleho. Ale zaklad je, ze to musia chciet obaja v tom vztahu, lebo ak chce len jeden a ten druhy nie tak co ine robit? Jedine riesenie je rozchod rozvod. Podla mna prilis filozofujes, teda ak to nevyslo asi to vyjst ani nemalo treba sa s tym zmierit a hladat inde

scorpionflower1
6. feb 2022

@miki1102 ja mam stastny vztah so svojim muzom uz 10 rokov, preskakali sme toho celkom dost, ale sme povahy, ktore sa k sebe hodia, mame rovnaky svetonazor a hodnoty. Zatial to medzi nami funguje., Mozno by celkom pomohlo, keby si zacal tym, ze prestanes z rozpadu svojho vztahu vinit rodicov svojej ex. Rodicia a ani tretie osoby nikdy nemozu spôsobit rozprad vztahu u dvoch vyzretych jedincov, ktorym na sebe navzajom zalezi. A ked ty vidis nejakych 70-tnikov a vyzeraju, ze maju stastne manzelstvo, nezanamena, ze ho aj maju. Mozno sa doma biju a ponizuju len nechcu, aby to niekto videl. Treba sa trosku hlbsie zamyslat, nie si romantizovat partnerske vztahy, zapracovat na sebe a mat kus sebareflexie. Rozvodovost je sice vyssia ako byvala, ale je to aj preto, lebo ludia maju viac na vyber a nemusia sa trapit vo vztahu, ktory evidentne nefunguje. Spolunazivat s niekym 50 rokov v stasti a laske je utopia, Za dlhodobymi vztahmi je vela sebazaprenia a v mnohych pripadoch je su to vztahy z nudze alebo zvyku. Najhorsie je, ked si ludia myslia, ze za celozivotnym vztahom je romantika. To je hlupost na Ntu. Prave preto, ze maju taketo ocakavania sa potom rozchadzaju pre prkotiny.

ladycat2021
6. feb 2022

@viestta tak odpoved ziadna ☹😀 uz cakam 2 dni na to ... som cela nedockava 😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
6. feb 2022

@viestta ahaaa .. no jasneeee .. ked dostane nove "rozumy", ktore nam tu potom bude rozdavat 😂😂 ako som mohla na to zabudnut .. ach ja hlava derava 😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
6. feb 2022

@viestta no tak to bude zaujimave 😂