Život po rozvode

29. dec 2021

Ahojte, chcela by som sa opýtať hlavne rozvedených žien-matiek, ako si zvykli na život po rozchode. Ide hlavne o finančnú otázku, to je jediné z čoho ma chytá panika, neviem prečo 🙂 prípadne keď by chlap robil problémy s platením vyzivneho, ako to riešiť? Je moznost stretavanie s detmi podmienit protialkoholuckym liecenim? Žiadosť ešte len budem podávať, pre mňa bude rozvod vykúpenie zo života s protivnym alkoholikom. Ďakujem za odpovede.

sante81
29. dec 2021

Rozvod bol najťažším, no zároveň najlepším životným rozhodnutím. Nieje to ľahké, ale deti sú motivácia ísť ďalej.

sense
29. dec 2021

Úplne v pohode, namiesto čiastočného úväzku som šla jdsn rok na plný aby som mala istotu ze to všetko zvládnem a po roku som sa vrátila opäť na čiastočný, pretože to vychádzalo.... Ďalšiu vec dom neriešila keďže otec môjho dieťaťa nepije

befana7
29. dec 2021

ako písala sante81 rozvod je náročný, ale (tiež som bola vydatá za alkoholika) jedno z najlepších rozhodnutí v živote ;)

tenerifka
29. dec 2021

Vsetko ostatne zvladnes, hned ako z teba spadne to bremeno zivota s kretenom. Nestresuj sa dopredu, ale problemy ries vtedy, ked pridu. Bojuj o vsetko co je tvoje. Urcite si najmi pravnika, ja som to urobilaa usetrilo mi to kopec stresov a rozviedli nas na prvom sedeni, takisto ti poradi vo vsetkom, na co sa pytas vyssie

mogaa
29. dec 2021

tak obavy máš oprávnené...pokiaľ nemáš príjem na zabezpečenie seba a detí, tak si rozvod a načasovanie najskôr dobre premysli a načasuj....samozrejme že tvoj budúci ex môže kedykoľvek s výživným meškať, prípadne ti ho zaplatí neskôr alebo v minimálnej výške....ak mešká s výživným 2mesiace , môžeš to riešiť, ale dovtedy čo? prípadne dáš na neho exekúciu, on to zaplatí a o mesiac ti to zopakuje....tým nechcem povedať aby si sa nerozvádzala, ale aby si si to dobre premyslela, príp.si vytvorila nejakú fin.rezervu.....lebo ak budeš ma platiť hypotéku alebo podnájom, tak pravdepodobne budeš odkázaná na každé euro aby si deťom mala za čo navariť.....stretávanie otca s deťmi určí súd, ty ho nemôžeš ničím podmieňovať.....ak na súde preukážeš že je alkoholik, môžu mu povoliť styk v tvojej prítomnosti príp. za určitých podmienok - ale to záleží od sudcu a do akej miery preukážeš že je alkoholik...tvrdenie nestačí....

autor
29. dec 2021

@sante81 áno, je to jediné správne rozhodnutie

autor
29. dec 2021

@sense tiež pracujem na menší úväzok, ale je fajn platený 😊 neviem či by som stihla full time aj deti . Skôr uvažujem nad zmenou prevadzky, KDE je iná pracovná doba, len či bude voľné miesto

autor
29. dec 2021

@befana7 a po rozvode sa zmenil?

autor
29. dec 2021

@tenerifka jasné, bez právnika si to neviem predstaviť 😊

autor
29. dec 2021

@mogaa jasné, našťastie prácu mám , bývam vo vlastnom, ale predsa, stále sú nejaké výdavky. Rátam aj s možnosťou, že bude robiť napriek, ale svoje rozhodnutie nezmením. Po toľkých rokoch mám naozaj dosť. Aj keby som mala jesť vifonky a suché rožky

befana7
29. dec 2021

Nie veru, potom to bolo chvíľu ešte horšie...robil prieky. Napriek všetkému bol rozvod asi jediné riešenie. Ak si pevné rozhodnutá, tak smelo do toho. Uvidíš, časom bude tvoj život s deťmi oveľa lepší🙂

mogaa
29. dec 2021

Tak potom nerieš...hlavné je že máš bývanie a prácu....ak sa aj s deťmi uskromníte, bude to lepší život ako s alkoholikom s ktorým nevieš ako dopadneš....kludne si môže začať požičiavať v nebankovkách aby mal za čo piť alebo byť agresívny, či ti začne rozpredávať majetok....ak máš bývanie a prácu, nemáš čo riešiť.....a možno sa spamätá aj on a pôjde na liečenie aby neprišiel o rodinu...

sense
29. dec 2021

Tak to je dobrý základ vlastne bývanie a dobre platenú prácu...

autor
30. dec 2021

@befana7
@mogaa som minimalista, veľa k životu nepotrebujem, a s tou agresivitou... už aj bol agresívny
Trochu mám obavy - bývame v dome, kosiť viem 🤭 len také ako údržba kotla a klasicke "mužské " práce budem musieť riešiť inak. Platit a riešiť výťah zumpy, elektrina, voda, poistka na dom, dane,... Nevadí, to bude len prvotná panika, že ma čaká niečo nové .

befana7
30. dec 2021

myslím, že si si zodpovedala a vidím, že to zvládneš 🙂

autor
30. dec 2021

@befana7 ďakujem 💛 aj všetkým za povzbudivé slová 😊