Aké témy nie sú vhodné na prvom rande?

3. mar 2023

Ahoj.
Jedna sa o voľnú diskusiu.
Co za témy sú podľa vás nevhodné na prvom rande?

divokykonik
3. mar 2023

Bývalá/bývalé, sex. A tak 😅.

danyelia
3. mar 2023

Ahoj, pre mňa by bolo nevhodné: plánovanie manželstva, reči o našich budúcich deťoch, ohováranie rodiny a bývalých partnerov, politika, choroby, problémy, naše zlozvyky, polarizačné témy v spoločnosti...

xsimonkax
3. mar 2023

Plat, svadba, deti, ex, sťažovanie, politika, očkovanie 😆😆😆😆😆

jasminet
3. mar 2023

financna situacia, platove otazky a planovanie deti

sense
3. mar 2023

Výška platu a finančná situacia

gabika0825
3. mar 2023

Podľa toho aký typ rande. Keď tam má ísť o niečo viac ako o sex alebo občasne trávenie času, tak určite by som tam neriesila bývalé vzťahy, príliš osobne otázky typu : povedz mi všetko o svojej rodine a kamaratoch, koľko zarába a podobne. Každý mame pred prvým stretnutím nejaký menší stres z toho ake to bude, prečo si to komplikovať ešte viac takými otázkami ako na výsluchu. Nadhod napríklad o jedle, alebo čo rada robíš, popripade kde pracujete, ake máte hobby, ak radi obaja cestujete a mate niečo precestovane tak sa bavit o krajinách ktoré ste navštívili, ak cvičíte tak o cvičení, dá sa rozprávať o všeličom, takisto rozvíjať hoci akú tému. Ale určite nie ako na výsluchu, treba sa opýtať, to je jasne, ale treba aj sám od seba niečo povedať, nie len otázky na toho druhého. Ale tak nevieš ako si sadnete, čiže toto sú len take návrhy.

martinmmartin
3. mar 2023

ze ci nechce spolurandiaci investovat do nejakej tutovky

autor
3. mar 2023

@danyelia sama by som ti lepšie nenapísala :D

tosomja
3. mar 2023

Neznášam celkovo baviť sa o robote, peniazoch. To radšej budem rozoberať polohy 🤣🤣

marianarem
3. mar 2023

Tak vo vseobecnosti asi to, co pise @danyelia, ale realne to asi zavisi od toho, kto sa s kym stretne. Niektori ludia jednoducho na prvy pohlad spoznaju, ze nasli zivotneho partnera a bavia sa o vsetkom.

autor
3. mar 2023

@marianarem To tiež pekne napísané ale za mňa Ex je najhoršie :D :D

marianarem
3. mar 2023

Tak ide aj o to, co o ex povies. Ak to ma clovek v sebe uzavrete, tak dokaze o tom hovorit len ako o beznych informaciach a vtedy by mi to nevadilo. Ine je pol hodinu kydat na ex alebo zapliest ex do kazdej temy.

autor
3. mar 2023

Pre mňa spomínanie ex na začiatku je znak, že to nie je uzavreté...možno keby boli už spolu a padla by ľahká konverzácia, že ,,ano, mal/mala som niekoho..." tak dobre, ale otvráť veci ako, že ano mám za sebou toho veľa, alebo, že mám za sebou neviem koľko ex... tak to je dosť nevhodná tema

torrente
3. mar 2023

Kamoš sa pýta na rande baby že kolko zarába 😀

Neviem posúdiť čo je nevhodné na tom ale žiadne rande mu nevyšlo tak vylučovacou metódou na toto sa asi nepýtajte.

domak2
3. mar 2023

To fakt záleží na osobnosti zucastnenych, ak si sadnú môžu sa baviť aj o príznakoch salmonely 😅

anetka34
3. mar 2023

@xsimonkax Prečo veď na očkovanie sa treba spýtať 😅🤪, a pred rokom aj prísť na rande s negatívnym testom 😂😂😂.
Jaj srandujem.
Ale tiež mi najviac vadilo keď mi rozprával o jeho ex všetko, ešte aj čo spolu robili v posteli a kedy má narodeniny. Hoci aj nie na prvom rande. Tak toho som poslala do čerta.

hama_ba
3. mar 2023

Podľa mňa najlepšie témy sú tie kontroverzné typu: politika, názory na život atd. Je to veľmi rýchly filter a nestracate vzájomne čas, pretože viete, či si sadnete alebo nie 😁. Ja som prve témy s mojim manželom mala hneď takéto. V živote sa ma nepýtal na ex alebo ja jeho

katkaseiner
3. mar 2023

Nechápem otázku...to potrebuješ poradiť o čom sa baviť či čo je v poriadku...veď ak sa chces baviť o plate alebo o exoch a obom vám to vyhovuje, tak to ani nie je zlá téma 🤷

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
estrella5
3. mar 2023

Podľa mňa neexistuje nevhodná téma, len nevhodné konkrétne bavenie sa o nejakej téme 🙃 Napr. povedať pár viet o ex je za mňa OK, ale hodinu rozoberať detajly, očividne s emóciami na ex nadávať či tam "vyplákavať" už nie... Vyjadriť sa k platu a práci, ak na to príde téma, OK. Cielene prvoplánovo sa vypytovať koľko zarába už nie... Vyjadriť sa, či človek chce/nechce deti OK, plánovať na prvom rande ako sa budú naše deti volať nie... atď atď... A za mňa kľudne aj kontroverzné, polarizačné témy, či hocijaké iné... Prečo nie.. Ja zas nemám rada také tie povrchné debaty. Človeka chcem spoznať, jeho názory, postoje, vnímanie,...

torrente
3. mar 2023

Na rande nie ale pred sexom sa radšej spýtajte či nemá pohlavnú chorobu. Síce môže vám zaklamať že nemá, ale dostať na celý život pohlavnú chorobu neni jedno. Raz v TV aj bola velká kauza o tom že nejaká žena to vedome šírila. Kopu mužov nakazila.

denkatn
3. mar 2023

citove vylevy o byvalych, detailne otazky na majetkove pomery typu ten byt v ktorm byvas je tvoj? kolko zarabas? prve rande ma byt zistenie o aky typ cloveka ide, co mu robi radost, ake principiy uznava, ktore veci su spolocne...

torrente
5. mar 2023
dominikac321
5. mar 2023

@torrente a co mu ta otazka pomoze? zaraba malo a chce aby ho zena zivila, hlada niekoho kto je na tom financne ako on, alebo chce byt v depresii ze zaraba menej? toto podla mna je blba otazka nech sa to pyta ktokolvek len ma zaujima ci kamos spominal ako uvazuje

torrente
5. mar 2023

To mi nikdy nepovedal čo tým sleduje. Ak čítaš tému od začiatku tak dosť ludí spomenulo že túto otázku by nechceli počuť. Záleží kto to je. Neni sú všetci ľudia rovnakí. Niekomu vadí niekomu nie. Mne by napríklad nevadilo keby žena zarábala viac. Ja nechápem prečo by z toho mal mať niekto depresie? Ale čo sa týka rozhovoru nenapadlo by ma pýtať sa že kolko zarába. Nie preto že sa to má/nemá ale proste by ma to nikdy nenapadlo. Ja sa zvyknem na záluby, čo ju zaujíma a tak.

dominikac321
5. mar 2023

@torrente priznam sa neprecitala som celu debatu len ma zaujal tvoj prispevok, podla mna ak povie niekto ze rpacuje v oblasti obchodu tak vies zhruba ze ak robi predavaca je to niekde okolo 1000e ak robi obchodneho zastupcu je to mozno o 500-600 viac, podla mna sa da uz z toho v akej oblasti niekto pracuje priblizne vydedukovat plat

alienkami
5. mar 2023

@dominikac321 možno je len zvedavý na reakciu. Väčšina žien sa zrejme zháči a buď sa z odpovede vykrútia, zahrajú to do autu alebo ho rovno pošlú do teplých krajín 😁

dominikac321
5. mar 2023

@alienkami fakt? ja by som na rovinu povedala, nikdy by som sa to neopytala ale nemam problem povedat

alienkami
5. mar 2023

@dominikac321 pokiaľ by sa ma to opýtal hneď na začiatku, pošlem ho zrejme do kelu, ale ak by tá otázka padla prirodzene, nenútene počas príjemného rozhovoru, nemám s ňou problém. Samozrejme by som počítala s rovnakou úprimnosťou aj z druhej strany.

dominikac321
5. mar 2023

@alienkami mne by to ani na zaciatku nevadilo, predpokladam ze casom by som ho ajtak niekde poslala 😀