Častá kritika od partnera

ibaja29
16. apr 2024

S partnerom sa pozname ledva pol roka a zacali sme spolu byvat ani nie mesiac dozadu. Prvy tyzden bol super mala som pocit ze to bolo dobre rozhodnutie a bude nam to klapat. No potom sme sa raz dost pohadali ani neviem preco ta hadka vlastne zacala ale mam pocit akoby sa zrazu partner zmenil alebo ukazal skor pravu tvar. Odvtedy mam pocit ze len hlada za co by ma skritizoval..domacnost je prevazne na mne kedze teraz robim na skrateny uvazok zatial a on robi do vecera. Nemam s tym problem upracem uvarim spravim co treba. No aj tak je stale nejaka chyba ze som nespravila nieco podla jeho predstav a su to banality. Ze som nepodala nieco z tasky ked sme vykladali nakup ze som neodniesla tanier ked dojedol a sla som do kuchyne. Ked nieco robi mam byt pri nom a ked robim ja tak sama a nic nevyzadujem

syslik81
16. apr 2024

tak mu nastav zrkadlo-a bud nanho ako on na teba ale nie okato ..zacni povolne a pritvrdzuj-sice sa zarucene rozidete ale kedze on sa nezmeni tak aj dobre tak ,.,najdi si niekoho kto nebude vidiet chyby ale dokonalosti v malickostiach

ibaja29
autor
16. apr 2024

@ibaja29 sme tu fakt kratko musime si zvyknut na seba a on povie ze nemame medzi sebou taku tu harmoniu aby sme sa vo vsetkom doplnali co sa tyka tej domacnosti. Pritom ked pride z prace viem ze je unaveny a malokedy nieco po nom chcem..ja spravim a bez vycitiek nepoviem nic ked nahodou po sebe neumyje riad alebo nieco. Jemu vadia strasne hluposti podla mna a ja skrz toto vsetko zacinam citit ochladnutie voci nemu a to cim dalej viac. Debata nepomaha on je v tom ze ma vzdy pravdu. Dlho bol sam byval s rodicmi a myslela som ze bude rad ked zacneme spolu zit no nemam ten pocit. Akoby neuniesol ze som mu v tej hadke povedala pravdu aj to aky je atd a chcel sa na mne vrsit. Pritom mna kritizoval aj predtym no nie az tak ako teraz. Tak rozmyslam ci to ma cele vyznam lebo ked ma prist domov len myslim na to co bude zas zle a aby som na nieco nezabudla. Som viac doma ako on to je sice pravda ale skoro vsetko robim len ja smeti tiez nevyniesol jediny raz a este ma aj zdrbal raz ze som nevyhodila prazdnu flasu a taketo. Pripominam este ze financie ideme pol na pol dokonca ja nemam problem ist na nakup ked treba par veci a nepytam od neho nic. Strasne ma mrzi ze to takto je lebo kym sme spolu nebyvali bolo to ovela lepsie

unicornlady
16. apr 2024

On chce mať z teba matku, ktorá ho bude obskakovať?
Možno bol doma na to zvyknutý (aby ťa vyhrešil, že si neodniesla tanier do kuchyne? wtf? čo on je? malé decko?)

petronellla87
16. apr 2024

@ibaja29 jeziiiiis ako o mojom ex keby som čítala 🙈 len on bol najmúdrejší a vždy mal pravdu. Neexistovalo aby si priznal chybu. Utekaj! A tiež to začalo až keď sme spolu začali bývať

ibaja29
autor
16. apr 2024

@unicornlady presne som na to myslela ze je tak zvyknuty ale predtym zil s partnerkami len davnejsie a to boli v dome a musel robit vsetko aj okolo jej domu tak mi to tvrdil. A ako bol s rodicmi nemusel nic a to ma 34 a jeho mama uz je ja dochodku a daval jej aj peniaze..mne nedava nic a poziadavky. No poviem ti ze sa mi to vobec nepaci lebo ja sa snazim ako sme prisli do bytu vsetko bolo treba umyt lebo byvala majitelka zjavne kaslala na to pracka bola humus aj sporak chladnicka vsetko som spravila sama od seba a nic som nepovedala ze aby pomohol a on spravil par veci fakt ze par a hovori to ako keby neviem co spravil. A tiez neviem co myslel tym ze nemema spolu harmoniu v domacnosti aj ked som sa pytala na to tak len zacal hovorit tieto veci a banality co som samozrejme len ja nespravila podla jeho predstav..

thereisabear
16. apr 2024

Utekaaaaaaj

ibaja29
autor
16. apr 2024

@petronellla87 no on vzdy hovori ze ma vzdy pravdu atd a vyhovara sa na svoje znamenie ked tak ze proste on je taky priznal si to ale menit sa nebude on..a kolko si ty s takym vydrzala? Ja tu nie som este ani mesiac a uz rozmyslam nad odchodom

jamimo
16. apr 2024

@ibaja29 za mňa 🚩 Toto do zdravého vzťahu nepatrí. Nie si "mlaďas" na povinnej základnej vojenskej službe v roku 1981 s povinnosťou poslúchať a móresmi pošahaného veliteľa, ktorý si na tebe kompenzuje svoju frustráciu a úbohosť.
PS: Spoločné bývanie pred uzavretím manželstva a splodením potomka by malo byť povinné. Predišlo by sa mnohým spackaným životom, chybám, trumám a prúserom. Spoločné bývanie nemení partnera, skutočne "len" poukazuje na jeho pravý charakter. Skús sa nad tým zamyslieť 🤔

nikkid
16. apr 2024

Tak toto nie. Jak môj ex. Musel mať všetko pripravené, všetko sa krútilo okolo neho, všade bol, všetko videl.
Kritizoval ma za všetko. Po čase už aj za to ako vyzerám.
Môj priateľ pracuje síce len 8hodin, ale má vedúcu pozíciu a manuálnu. Čiže psychika z fungovania veľkej firmy a zároveň to opravuje. Príde domov a tam čaká dvor. Momentálne betonuje, vlani sme prerabali komplet staré podkrovie na obývateľnu časť. Svojpomocne. A teraz som na rizikovom a ležím. Čiže varí aj uprace. A nikdy mi nič nevycital.
Od takého vzťahu utekať. Bude to len horšie

andrejka1974
16. apr 2024

@ibaja29 tak mu povedz keď sa ti neľúbia urob si to sám

yoxinka
16. apr 2024

Ja ti poviem, čo podľa neho znamená harmónia v domácnosti. Znamená to, že on bude vždy ten úžasný a dokonalý a ty tá sprostá, čo nič nevie, bude ticho a všetko bude robiť tak ako si predstavuje on. Taká submisívna trubka, ktorá ho bude oslavovať aj za to, že si utrel zadok. Ale zároveň to znamená, že sa oňho musíš postarať, inými slovami, máš byť jeho matka. Keď toto všetko budeš robiť, budete mať harmóniu v domácnosti. Pravdepodobne v tom vyrastal. Choď sa pozrieť k nim domov ako sa správa jeho otec k jeho mame. Ja by som nie že uvažovala od odchodom, ale už bola preč.

fiafia
16. apr 2024

@ibaja29 načo ti je muž co by ti len rozkazoval a dirigoval a ešte mu robiť služku omg to určite. Rýchlo ukázal pravú tvár. Aby horšie nebolo.

fotoarch
16. apr 2024

Si krasny priklad, ze je potrebne vo vztahu aj spolu byvat, aby sa clovek prejavil bez tych masiek DEMO verzie seba sa ... Lebo randi sa po kaviarniach, koncertoch , vyletoch v prirode lahko, je to krasne .. Ale ked ma partener zacne bu.erovat v zaziatkoch vztahu, kedy ma byt na oblaciku, kde som chrumkava bohyna, tak to je na cervenu vlajku .. O rok, dva tri, z takychto zien zvacsa ostanu neuroticke trosky, ktore k tomu miluju toho partnera, kt. s nimi manipuluje a dokazuje si na nich ego.

kristinka92
16. apr 2024

@ibaja29 že momentalne je viac domácnosť na tebe ešte chápem. tiež by som nevyžadovala aby muž upratoval keď by bol do večera v praci a ja som mala toho voľného času viac. ale toto? “neodniesla tanier ked dojedol” prepáč? :D ty si jeho slúžka? tých pár krokov do drezu zvládne aj sám

yelena159
16. apr 2024

@ibaja29 "má vždy pravdu" "vyhovára sa na svoje znamenie" lol. typnem si. je baran? alebo rak?

kristinka92
16. apr 2024

@yelena159 alebo blbec

cukorfalat
16. apr 2024

@ibaja29 "ze neodniesla tanier, ked on dojedol". No toto ma odrovnalo

rybkoava
16. apr 2024

Nohy na plecia a utekaj a hlavne sa neobzeraj. Som s manželom 20 rokov, ale ešte aj teraz spomíname na tie úžasné časy, keď sme začali spolu bývať. Vy si máte užívať, že ste spolu a nie aby Ťa partner buzeroval za maličkosti. A aby ma chlap zdrbal zato, že som neodniesla po ňom tanier, tak to už je aj na mňa maxi tolerantnu iná káva. Neviem si ani predstaviť čo by robil keby si bola na rizikovom, alebo ako ja na začiatku nášho spoločného bývania som podstúpila vážnu operáciu a mesiac som sa nemohla zohnúť. Keď prišiel z práce musel ešte v domácnosti fungovať. A to bývanie pred svadbou by malo byť ozaj povinné, lebo poznám viac párov čo išli po pár mesiacoch od seba, lebo to už nemalo nič spoločné s randičkami, ale prišla tvrdá realita.

cukorfalat
16. apr 2024

@ibaja29 po tomto by som mu odniesla jedine veci na ulicu

ibaja29
autor
16. apr 2024

@jamimo mas pravdu poriadne sa nad tym zamyslam kazdy den a uz som si aj nejake veci zacala balit ale on si ani to nevsimol samozrejme

ibaja29
autor
16. apr 2024

@nikkid tak ked citam o takych chlapoch akeho mas ty tak sa este viac zamyslam. Najvtipnejsie na tom vsetko je ze on mne povie ako nemame harmoniu a neviem co ze obaja sme na chybe ale vzapati na to zscne hovorit len co ja robim zle..na seba nepovie iba chvalu ako spravil to a to a nebolo mi treba hovorit. Akoby on mne hovoril co mam robit a nerobim to sama od seba 🙈

yelena159
16. apr 2024

@kristinka92 viem, ja si len robim srandu z tych co tomu naozaj veria

ibaja29
autor
16. apr 2024

@yoxinka no on mi aj povedal že potrebuje partnerku ktorá ho bude chváliť čičíkať a bude akoby jeho chvostíkom popri ňom všade doslova toto mi povedal pred pár dňami a to som sa vlastne už začala baliť aj..a argumenty že on je lev a sprostá povaha a že keď nejaké veci u partnerky nemá a necíti tak potom je zle. Neviem či sa bežne ľudia vyhovárajú na znamenie..asj ťažko

ibaja29
autor
16. apr 2024

@yelena159 je lev, ja som rak ale nemyslím si že mám vždy pravdu aj si priznám chybu aj pred ním som veľa krát priznala že sa mýlim no on to nerobí nikdy

ibaja29
autor
16. apr 2024

Okrem toho na začiatku bol pozornejší zaujímal sa o mňa a teraz len okrajovo proste je to len o ňom všetko mám pocit a ja som v jeho tieni

nikkid
16. apr 2024

@ibaja29 môj priateľ sa pochváli, ale teda má čím. Po ňom vidno výsledky. Človek čo hľadá a vidí chyby len v druhom, si zaslúži mať partnera ako je on. A potom kto z koho. Môj ex má už druhé dieťa. Neviem koľko vzťahov. A naša 13 ročná dcéra s ním nechce mať nič spoločné. Oslovuje ho menom. Kým bola malá vedel ju ovplyvňovať. Aj po 12 rokoch od rozvodu ma ohovaral, osočoval pred dcérou. Našťastie nie je blbá po ňom. Na veľkú noc sa jej pýtal v messengeri či ho ešte vôbec ľúbi. Napísala, že nie. Ani jeho syn s ním byť nechce. Jedno šťastie, že stretávanie sme mali súdom určené, ako dohodu medzi nami. Vlani mu striedavka neprešla. Ukázal sa pred kurátorkou aj vyššou súdnou úradníčkou. Tváril sa tam ako najväčší boss. A pred nimi povedal, že ja som pre neho mŕtva. Urobili si obraz 🤣
Iba život ti bude ničiť. Čím skôr preč.

ibaja29
autor
16. apr 2024

@kristinka92 no on nechápe že som šla do kuchyne a nemohla odniesť tanier. A to som nespravila len raz...alebo som si napríklad prečesávala vlasy večer pri posteli jediný raz lebo sme sa akurát rozprávali a on mi povedal či mi to príde normálne a nechápe to a pritom upratujem a vysávam len ja ako sme tu..on sa na mňa osopil ako keby som neviem čo hrozné spravila. Začala som hľadať chybu v sebe ale asi začínam pomaly ,,triezvieť". Ja mu nevyčítam nič aj keď nechá svoj pohár napr neumytý v dreze no keby ja robím čo on isto by ma za to drbal

ibaja29
autor
16. apr 2024

Ja som mu pri tej hádke vykričala že či chce zo mňa slúžku a že som mohla ostať bývať aj sama a že sa môže teda jeden z nás zbaliť a odísť a to ho strašne urazilo lebo to zobral tak že ja ho vyhadzujem z bytu čo nie je pravda

nops
16. apr 2024

@ibaja29 intuícia ťa neklame. Za mňa rozchod. Bude ti lepšie

stanulienkat
16. apr 2024

Ze ty si neodniesla tanier, ked on dojedol????? Wtf?😂😂 Super. Vyskusala si, zistila si, ze to nevyhovuje. Aj zla skusenost je skusenost.