Častá kritika od partnera

ibaja29
16. apr 2024

S partnerom sa pozname ledva pol roka a zacali sme spolu byvat ani nie mesiac dozadu. Prvy tyzden bol super mala som pocit ze to bolo dobre rozhodnutie a bude nam to klapat. No potom sme sa raz dost pohadali ani neviem preco ta hadka vlastne zacala ale mam pocit akoby sa zrazu partner zmenil alebo ukazal skor pravu tvar. Odvtedy mam pocit ze len hlada za co by ma skritizoval..domacnost je prevazne na mne kedze teraz robim na skrateny uvazok zatial a on robi do vecera. Nemam s tym problem upracem uvarim spravim co treba. No aj tak je stale nejaka chyba ze som nespravila nieco podla jeho predstav a su to banality. Ze som nepodala nieco z tasky ked sme vykladali nakup ze som neodniesla tanier ked dojedol a sla som do kuchyne. Ked nieco robi mam byt pri nom a ked robim ja tak sama a nic nevyzadujem

engel76
16. apr 2024

@ibaja29 este dnes by som sa na tvojom mieste odstahovala od takeho blbca.

katkaseiner
16. apr 2024

Toto je jeden z dovodov preco je fajn vyskusat si zivot spolu. Nikdy nevies ci to klapne alebo nie.. proste to neklaplo, utekaj z kratsej cesty.

negymama
16. apr 2024

Oh...bud vdacna osudu , ye sa ukazal tak skoro...este pred manzelstvom a detmi.
Vies sa vratit z kratsej cesty, co jednoznacne odporucam!
To ze ty robis na skrateny uvazok, neznamena ze svoj volny cas mas vyuzitvat ako sluzka zadarmo. predpokladam ze prispievate na domacnost rovnako, tak by ste sa mali rovnako aj podielat na chode domacnosti. A jemu je prd po tom, kolko robis a kolko zarobis ak prispievas rovnako.

tieto kriticke typy sa nikdy nezmenia. "Harmoniu" si predstavuju ako totalne podriadenie partnerky, ktoru mozu pouzivat ako sluzku /skor otrokynu, lebo sluzka dostane zaplatene za pracu/, a zaroven handru na povysovanie jeho ega.
Z akeho dovodu tz mas byt po ruke, odpratavat jeho riady, byt tercom kritiky?
Ked doma jeho rodicia takto fungovali, nech si najde inu - bohuzial submisivnu a nesebavedomu zenicku - co mu toto bude tolerovat.
a mozes cakat, ze s prichodom dietata by sa to niekolko x zhorsilo. Moja spoluziacka si vzala takeho chlapa. On kazdu vetu zacinal..."Ty nevies ani..." ku koncu ani dychat nevedela spravne 😲
ked mal ich syn 9 rokov, rozviedla sa. ale roky poniyovania a buzeracie zanechali na nej psych. stopy, brala antidepresiva, cvakali jej kolena, triasli sa jej ruky 😔 dlhe roky sa davala z neho dokopy.

januska12323
16. apr 2024

Pošli ho naspäť k mamičke, výchovu ešte očividne neukončila.

ibaja29
autor
16. apr 2024

@januska12323 no zjavne nie a teraz si to ja mam odskakat a najviac ma zaraza ze takyto chlap este sam seba vidi ako uzasneho a dokonaleho, mam pocit ze ako som s nim v byte, tak mu nejako slava stupla do hlavy a nevie co od dobroty. Proste to vidim na nom ze chodi nosom hore

ibaja29
autor
16. apr 2024

@negymama tak to je strasne co spravil s nou ked to citam normalne mam zimomriavky a v ziadnom pripade nedovolim aby toto so mnou niekto spravil. Ja som v podstate taky typ submisivnejsi a dost sa prisposobujem druhym mozno to aj zo mna vycitil ale toto je uz asi aj na mna vela a viem ze to tolerovat nebudem

ibaja29
autor
16. apr 2024

@negymama a ano samozrejme ze mame vsetko pol na pol co sa tyka vydavkov on nedava nic navyse

negymama
16. apr 2024

@ibaja29 ani ta spoluziacka to nechcela...len ono to pride postupne ako varenie zaby.
a vidis, vydavky mate napoly, takze ty mozes svoj volny cas vyuzit pre seba na relax, alebo si ist privyrobit,...nie si povinna teda davat navyse pracu v domacnosti aj za neho.
Neboj, este tak 3-4 zeny ho opustia a spadne mu pycha a nadradenost. 😅Pri piatej uz bude "vychovany".

negymama
16. apr 2024

a ty popracuj na svojom sebavedomi, bud asertivna a nedaj sa zneuzivat. Inak sa ti toto bude opakovat aj pri dalsom partnerovi. Nie je problem ye si mila a prisposobiva...ale nechod za svoje hranice a nebud mila k cloveku, co ti za to dava neopravnenu kritiku a hadze na teba aj svoje povinnosti a zodpovednost za vsetko.

negymama
16. apr 2024

a takisto ty nie si povinna cakat na jeho zmenu a sebavychovu...hlavne ked to ocividne nechce. Najdi si "hotoveho" dobreho chlapa, kym si mlada a nezdeptana. Daj na radu starej paky 😎

ibaja29
autor
16. apr 2024

@negymama len nechapem ako potom vydrzali predtym s nim zeny s jednoh bol 7 rokov s dalsou skoro 3 a ze sa s nimi este on rozisiel. Bud taky nebol alebo si oni nenechali toto so sebou robit no hlava mi to neberie. Ja som s nim pol roka ledva co zaciatky su najkrajsie na vztahu a uz je to velmi zle. Ktovie co by robil keby som pri nom ostala.

ibaja29
autor
16. apr 2024

@negymama dakujem popracujem na tom lebo momentalne nemam chut sa s niekym dalsim zahadzovat. Minuly rok som ukoncila jeden vztah a pri tomto som mala od zaciatku pocit ze je ten pravy no bola to len pretvarka

negymama
16. apr 2024

@ibaja29 poznas iba jeho verziu. ktovie ako to s tymi zenami bolo. taky nafukany chruno, asi neprizna ze dostal kopacky pre vlastne chyby a spravanie.

ibaja29
autor
16. apr 2024

@negymama ved aj nad tym premyslam ze ktovie ako to bolo a kydal na ne ze sa k nemu zachovali zle a teraz uz aj viem preco. Ja budem dalsia na ktoru bude kydat aka som neschopna ale nevadi je mi to jedno

negymama
16. apr 2024

@ibaja29 presne, aj na teba bude kydat, chudak je to...
do buduceho vztahu mas poucenie, od zaciatku si nastav pomyslene hranice svojej sebaucty. ked s niekym budes byvat, pekne sa milo poroypravajte ako si podelite peniaze a domacnost. ziadne "obetovanie sa" na zaciatko, ze chcem byt mila, po nom vsetko popracem urobim...a cakam za on to opatuje. Nie...chlap to bude povazovat za samozrejmest a vsetky prace v domacnosti si da do kolonky "je to JEJ praca" a este sa bude tvarit blahoslklonne ked ti s TVOJOU pracou pomoze.
Nie...byt je obocho, tak sa rozdelime, co kto a vybavene.

negymama
16. apr 2024

a nie je to len o vychove z domu. Moj muz je z takej tradicnej rodinz, kde jeho mama bola rokz doma, ako domaca, otec pracoval. Ona ich obsluhovala, nalievala do taniera, upratovala po muzovi aj synoch.
Svokra mala doslova slzy v ociach, ked sa dozvedela ze jej synacik "musel" nakladat kapustu do suda , ze to je "zenska" praca /vobec ju netrapilo ze som bola v 8smom mesiaci tehotensva/. Na mojho muza aj synov jacala ci su pupusi, ked ich videla umyt riad po seba...komplet drbnuta vychova.
a my sa s mojim muzom normalne delime, ja robim viac v domacnosti, on viac okolo domu a v zahrade,
Ja mam chore klby, takze vsetky fyzicky narocne prace robi muz. On robi komplet nakupy, vozi deti do skoly. Ja v zahrade len luxusne prace typu osejem semienka do nim pripraveneho zahonu... Nikdy sa u nas nenazyva praca zenska ci muzska. a moji synovia radsej varia a pomahaju v kuchyni ako dcery.

ibaja29
autor
16. apr 2024

@negymama to mas pravdu ja sa to musim proste naucit. No a zabudla som ze on deli prace v domacnosti na muzske a zenske cize nehrozi doteraz zeby povysaval alebo nieco take. Lebo vsak on ma vela roboty svojej akurat neviem co ja s tym mam kedze peniaze si zaraba len sam pre seba..

ibaja29
autor
16. apr 2024

@negymama no presne ako pises vela ludi tak funguje delia si na muzske a zenyke prace a casto to byva aj tak ako napr u nas v rodine ze tie ,,chlapske" prace musela robit zena..

sashabb
16. apr 2024

@ibaja29 sadni si s ním a povedz, že keďže sa finančne delíte pol na pol, tak by bolo fajn aby ste tak aj fungovali v domácnosti. Podľa toho ako sa zachová sa rozhodni. Ja by som mu asi aj šokovú terapiu pripravila. Nič nepovedala a jednoducho sa odsťahovala.

ibaja29
autor
16. apr 2024

@sashabb skusala som to odkomunikovat a odvtedy akoby kritizoval viac. Stale len reci ako on ma teraz blbe obdobie v robote a ma vela ale on si berie robotu aj navyse a neviem co ja s tym mam vlastne..a potom bolo este ze ked treba nieco opravit co bolo asi 3x dokopy take prace na 15 min max tak ze on to spravi..

dota6
16. apr 2024

Ale, ale, ale :D obávam sa, že pán dokonalý bude o chvíľku znova sám pri rodičoch.
Ps: pri rodičoch zastával akú rolu v domácnosti? Syn? Dieťa? Chlap?
Vieš čo je najhoršie na takej povahe? Že, aj keď mu to rovno do očí povieš, tak to nepochopí, ani sa nad tým nezamyslí. Tvoja povaha mu vyhovuje, lebo vie, že ťa môže ovládať a panovať nad domácnosťou. Kopni ho do zadku ale len tak jemne :D lebo to zas budú reči aká si :D necitlivá.
@ibaja29

michaela789
16. apr 2024

Trochu mi to pripomína naše začiatky 😂😂😂 priateľ (teraz už manžel) prišiel od maminky a myslel si, že sa nasťahoval k druhej. Nemal skúsenosť, dovtedy jednoducho žil s mamou, boli sme mladučkí a nikdy sme s nikým iným nežili 🤷🏻‍♀️
Tvrdo naňho! Nevravím hneď sa rozchádzať. Ale na hlavu si s*ať nenechaj. Má ruky aj nohy. Všetko čo robíš zaňho (ešte k tomu bez pozitívnej odozvy) robíš navyše. Všetko čo ti ofrfle prestaň robiť. Keď si môj neodniesol, nedal do prania, neupratal, nechala som to tam kde to nechal on. Keď bolo toho veľa, nosila som mu to na jeho stranu postele (áno, aj taniere a šálky). Tri dni a kmital ako kyvadlo, keď zistil že domáci škriatkovia majú voľno a on si nemá kde večer ľahnúť, že ponožky sa samé neoprali, že si nemá do čoho čaj zaliať...
Teraz sa na tom už smejeme a párkrát povedal, že sa za to hanbí, že bol taký.
Ste spolu krátko a všetko potrebujete doladiť. Neviem, koľko máte rokov, ale pri spolužití sa treba učiť každý deň (obojstranne). Samozrejme, ak to bude stále hrotiť a vyskakovať do hádok, to už je povaha a s tým nič neurobíš. Až vtedy by som rozmýšľala na koncom vzťahu, lebo takto žiť celý život sa nedá. Aspoň nie šťastne.

betulinka1
16. apr 2024

@ibaja29 Co????? po par mesiacoch bývania ma chlapec full servis???? neodniesla si tanier???? Nie je niečo v domacnosti podla jeho predstav???? Utekaj moja rýchlo preč ale rýchlo.

negymama
16. apr 2024

@michaela789 u vas to bolo ine, tvoj muz bol este z domu na nieco nauceny, dajme tomu este potreboval poucit a vojst do realneho sveta prace a vzdavkoch pri partneroch.

ale autorkin uz ma zabetonovanu predstavu o tom, aka ma byt zena pri nom..."cvhostik a sluzka znasajuca akukolvek kritiku a vlastne sama sa snaziaca jemu vyhoviet a chvalit ho a rozmaznavat.
ziaden. Lev...to je Alipaša z bagdadu...ovievajte ma vejarom a robte mi službickz, lebo ja som krasny chlapcek.

petronellla87
16. apr 2024

@ibaja29 🙈🙈🙈 ja som vydržala pol roka. Postupne som začala mať pocit ako keby žijem s fotrom - takú mal potrebu ma vychovávať a poučovať. Ono to boli možno kktiny, ale Postupne sa to nabalovalo - prečo umývam podlahu tak ako umývam, prečo nevarim každý deň veď jeho mama varila každý deň a to mala dve deti...a furt dačo. Keď som sa ho pýtala z akého dôvodu si myslí že má vždy pravdu, tak mi odpovedal že on si to nemyslí, ale že tak to proste je😄 Tak po asi milióntej hádke (kvôli tomu ako sa správne čistí zeler do polievky) som si zbalila veci a odišla. O nejaké 3 roky sa mi ozval a chcel sa zase začať stretávať že vraj sa uz uvedomil, no poslala som ho do ďalekej p*ce s jednosmernym lístkom 😅 skončila by som pri ňom Postupne na psychiatrii

michaela789
16. apr 2024

@negymama akurát som sa dostala ku komentáru, kde sa spomína že už domácnosť so ženami zdieľal..tak to je potom asi naozaj zbytočné. Alipaša z Bagdagdu to vystihuje strašidelne presne 🙈 Zrelý tak pre nejakú ťuťku, čo mu bude vďačná už len za jeho holú existenciu a že jej dovolí byť v jeho ctenej prítomnosti. 🤦🏻‍♀️

ibaja29
autor
16. apr 2024

@michaela789 no toto co ty pises keby ja spravim tak on ma tak zdrbe jedine ze som to nespravila a uz teraz viem ze to s nim nepohne tvoj bol este mlady mozno aj zato sa este dal akoby prevychovat ale tento ma 34 bol roky zvyknuty ze okrem svojej roboty nemusi nic a doma pri mame mal postarane kedze ona roky nerobi no tam daval aspon financie a tu mame pol na pol vsetko a o domacnost sa z velkej vacsiny staram len ja. Ano umyje aj tie taniere dva ked napriklad jeme spolu ale to je tak max raz za tyzden inak umyvam vsetko ja nemame ani mycku a jedine ze si perie sam lebo nechce aby som mu to ja perieme si kazdy svoje veci zvlast vacsinou no a zvysok co sa tyka domacnosti robim od zaciatku len ja on ani len to wcko neumyl ani ked sme sa nastahovali a to nehovorim ze vsetky veci do bytu ci uz kuchynske nacinie a ine az po periny som doniesla sem ja svoje on tu ma par svojich veci na oblecenie a jeden uterak a zvysok je vsetko moje a pouziva to aj on

ibaja29
autor
16. apr 2024

@dota6 neviem ako to mali uplne presne ale viem ze okrem svojej prace doma asi vela nerobil lebo nema kedy a asi cakal ze to bude aj teraz tak alebo neviem. No vycitil zrejme ze si to necham zo zaciatku no zacala som sa citit pri nom zle a odvtedy sa nad tym zamyslam viac a viac

cukorfalat
16. apr 2024

@ibaja29 no ja by som to takto nemohla

ibaja29
autor
16. apr 2024

@negymama uplne presne si to opisala taky on je Alipasa 😁 no musim uznat ze som sklamana aj lebo som sa na to tesila ako sa spraval predtym a reci ako sa on vie postarat o zenu a neviem co. A teraz vyzaduje vsetko odo mna