Čo by ste si mysleli o vzťahu s mužom, ktorý je o 19 rokov starší?

14. máj 2022

Ahojte kočky,

Mám 22 rokov, študujem, som momentálne nejaký čas single, vzťahu sa nebránim, ale skôr tomu nechávam úplne voľný priebeh.
Na druhej strane - mám jedného kamaráta, je medzi nami 19 rokov, stretla som ho cca rok a pol dozadu na jednej hostess akcii, kde som pracovala, on sa mi prihovoril, potom sme si cca 2 týždne písali, boli sme vonku a chvíľu to vyzeralo, že budeme randiť, ale z toho vzišlo, kedže je dosť pracovne vyťažený - inak povedané, nechce riešiť vzťahy. Povedal mi to narovinu, predtým než by medzi nami bolo viac ako nejaké bozkávačky a dotyky. Tak som to nechala tak, chvíľu mala urazené ego, ale potom sa mi vrátil do života zas ( začal písať ) a tak sme sa nejako dostali ku kamarátstvu...Teda voláme to kamarástvo, ale ja stále viac zisťujem, že sa pri ňom a v tom našom vzťahu cítim divne - Často mi napíše na dobrú noc, dobré ráno, často si píšeme, často si posielame fotky zo života, dáva mi často komplimenty, minule mi povedal, že si pred spaním rád pozerá moje fotky ( tu podotýkam, že si posielame len slušné fotky, žiadnu erotiku )...Alebo minule sme boli spolu v Prahe, boli sme na výlete, spolu v jednej posteli, pred spaním sme sa objímali, bozky, ale žiadny sex....nikdy nič také....Ráno sme sa obaja tvárili normálne, zas ako kamaráti, vôbec mi to nepripadalo tak, že večer sme sa k sebe túlili v jednej posteli.

A ja neviem, čo si myslieť, resp. čo s tým? Mám pocit, že dávno sme prepásli šancu na vzťah, na druhej strane mi príde, že to naše kamarátstvo je divné?

Robím niečo zle?

kitycat
14. máj 2022

Niekomu to vyhovuje, ale 19 rocny rozdiel je na mna privela. Je to o celu generaciu

pribinak
14. máj 2022

Buď rada že ste prepasli šancu na vzťah. 19 rokov rozdiel je šialený
To nie je už partner ale náhradný otec

autor
14. máj 2022

@pribinak Akože, nie je mi to ľúto, neviem si predstaviť fungovanie v reálnom vzťahu s takým workoholikom, len si vravím, že je to zvláštny vzťah medzi nami...aj kamarátky do mňa rýpu, že čo je to zač...

lindous
14. máj 2022

Bez ohľadu na vekový rozdiel by som v takomto kamarátsve nezostávala ... on ti povedal na rovinu, že o vzťah nemá záujem, ale očividne je mu s tebou fajn a rád s tebou trávi voľné chvíle a užíva si (myslím spoločný čas, ale možno aj s vidinou sexu v budúcnosti, kto vie) bez záväzkov ... či už ten vzťah nechce kvôli tomu, že si pre neho mladá alebo je pracovne vyťažený alebo proste nechce vzťah vo všeobecnosti, to je jedno - takéto vzťahy/nevzťahy vedú k zlomenému srdcu ...

zmrzlinka2021
14. máj 2022

a ty si do neho zamilovana?

autor
14. máj 2022

@zmrzlinka2021 Už dlho nie...necítim to tak...len stále akúsi celkom zvláštnu chémiu

autor
14. máj 2022

@lindous Vieš čo, pred tým 1,5 roka mi to bolo ľúto, jasné, bolo trochu zlomené srdce, ale ja som medzi tým aj mala kratší vzťah, za ten čas som sa s tým zmierila, zase dávno ma trápenie kvôli nemu prešlo...skôr sa zamýšľam, čo vlastne sme alebo či to, čo my voláme kamarátsvo nie je trochu divné

lindous
14. máj 2022

Z vlastnej skúsenosti je veľmi ľahké sa namotať znova, keď začne byť v dobre fungujúcom kamarátskom vzťahu aj niečo fyzické... nie všetkému sa dá dať nálepka a nie vždy sa to čo sa deje medzi dvoma ľuďmi dá jasne pomenovať, toto je z môjho pohľadu blízke kamarástvu s výhodami, aj keď ku sexu (ešte) nedošlo a to môže fungovať, len ak to majú medzi sebou úplne vyjasnené ... keď nevieš čo ste, porozprávala by som sa s ním o tom otvorene ... nie je bežné sa mojkať a bozkávať s kamarátmi na výlete a tak by som ju povedala, že ťa to mätie ...

autor
14. máj 2022

@lindous Veď práve a ešte musím dotoknúť, že sex nikdy neinicioval, ani jeden jediný krát, nikdy sa ma nesnažil dostať do postele, i keď na výlete som cítila, že bol vzrušený ja aj on...takže ani moja úplne prvá domienka sa mi nepotvrdila, čo som kedysi mala, že ma chcel len dostať na jedno...to by sa už dávno stalo, kedže po tejto stránke ma priťahoval od začiatku...

1aduliatko1
14. máj 2022

Keby som bola ja na tvojom mieste, necham to len v kamaratskej rovine..19 rokov je pre mna strasne moc....a to nie som ziadna puritanka, moj je o 9 r.starsi

makova333
14. máj 2022

Autorka: Co ti dava tento vztah?

autor
14. máj 2022

@makova333 Však to, že ja neviem...nie som kvôli tomu smutná, aj na možný vzťah sa mi teraz páči iný muž, ale nejako som si naňho zvykla...zvykla som si, že mi často napíše, že chodíme na obedy/večere, sem tam na kávu, prechádzku, na pokec...len tak..ani sama neviem, prečo...necítim sa s ním zle, ale ani výnimočne alebo neviem ako.

makova333
14. máj 2022

Autorka: Z nejakeho dovodu si ta nechava v zalohe. Dovod vie, samozrejme, iba on sam. A ty stale ocakavas, ze sa to niekam posunie, aj ked si to mozno nechces pripustit, trosku namotana si.

elinosar
14. máj 2022

Mam o 22 rokov starsieho partnera a som spokojna. Vek je len cislo

tindik
14. máj 2022

Žiadne prepásnutie. Mala som to presne rovnako (ibaže rozdiel 17 rokov) ešte aj v podobnom veku. Vzali sme sa a čakáme bábätko a osobne myslim ze ani jeden z nas nemôže byť spokojnejší, čo sa našej symbiózy týka.

shinon258
14. máj 2022

@elinosar nie je

luccija
14. máj 2022

Zvláštne, že bol vzrušeni boli ste spolu v posteli a nebol sex...

tncka
14. máj 2022

@elinosar porozpravaj mi o tom ked budes mat 50 a on 72 ci ozaj🤪

emm_i
15. máj 2022

@tindik mne sa páči tvoj príbeh 🙂 že dopadol takto dobre, čiže tiež na začiatku si si myslela, že nemá záujem o vzťah a napokon sa po čase ozval? 🙂

retatka
15. máj 2022

Obrovský vekový rozdiel ,uvidíš neskôr keď budeš mat 50-55 a starec už bude doma zasedený ,ufrflaný bez radosti zo života .

autor
15. máj 2022

@luccija Ver mi, že aj mňa to už viackrát prekvapilo, že on proste vzrušený, ja som si tiež vedela predstaviť, ale cúvne vždy ako keby a vlastne už aj ja..

autor
15. máj 2022

@tindik Ja si myslím, že toto nám už nehrozí...krásny príbeh, len vieš, my sa už dlho ťaháme tak nejak divne kamarátsky...Každopádne tebe prajem všetko dobré!

monika2012
15. máj 2022

Myslela by som si, že to môže byť môj otec. Skrátka generačný rozdiel. V nižšom veku sa to dá prehliadať, ale čo keď Ty budeš raz päťdesiatnička pri plnej sile a on bude 69 ročný starček? Tam už ten generačný rozdiel pravdepodobne pocítiš.

nttnnt
15. máj 2022

nakoniec je zenaty a nie pracovne vytazeny :D :D :D

autor
15. máj 2022

@nttnnt Je rozvedený, má syna jedného...toto viem, nikkdy to netajil, normálne sme sa o tom pobavili...chlapca som aj videla párkrát

kulumulu123
15. máj 2022

Osobne si myslim ze 19r je viac ako vela.. Teraz ked mas 22 je to v pohode ale ked budes mat 40 a budes stale v plnej sile ostane ti na krku 60r dedko resp v 50tke 70r starec zvaz si ci toto naozaj chces...

autor
15. máj 2022

@kulumulu123 Ja to na vzťah nevidím medzi nami...skôr sa zamýšľam, čo to máme za zvláštne kamarátstvo

makova333
15. máj 2022

naco udrzujes zvlastne kamaratstva, udrzuj tie, ktore sa ti zvlastne nezdaju a citis sa v nich fajn.

simona1994
15. máj 2022

Ja som mala priateľa o 15 rokov staršieho boli sme spolu 7 rokov prvé roky medzi nami bola brutálna chémia a asi po 5 rokoch to začalo upadať a dostali sme sa do stereotypu..
Teraz mám partnera o 3 roky staršieho a viem povedať, že predtým som stratila roky života po rokoch sme sa mohli rozísť a bolo by to lepšie ako byť v mŕtvom vzťahu..
Musíš si uvedomiť čo chceš či to môže byť kamarát s výhodami alebo regulerny vzťah ale to tak môžeš fungovať par rokov viac určite nie.. Záľuby, cestovanie, voľný čas a názory to podľa mňa ťažko môže ísť spolu ruka v ruke
No ja by som už starého chrena nechcela mam 28 rokov a stačí mi to čo mám

snezienkaaa82
15. máj 2022

Ziuadna z nás ti neda odpoveď. Rob podľa seba, ak si ty, spokojná a šťastná nbaxnazor ostatných sa môžeš vykašľať.
Ako by sne žili,, keby sme si mali stále robiť starosti o tom, čo si myslia iní?