Dvojitý život - môj muž má tri roky pomer

17. apr 2024

Ahojte. Pred mesiacom som sa dozvedela, že môj muž má tri roky pomer. Zrútil sa mi svet, ale to netreba rozpisovať, každá ktorá si tým prešla, vie, čo prežívam. Neskôr som sa dozvedela viaceré detaily o tom, že mal u milenky pyžamo, papuče... komplet výbavu, často jej pomáhal s rôznymi vecami, v počítači som našla rôzne dokumenty. Poznali sa z práce, chodili spolu do fitka atď... Môj muž chodí na pracovné cesty, takže sa mu to dalo ľahko kamuflovať, mobil mal vždy zablokovaný a pri sebe. Po všetkých zisteniach som sa rozhodla vzťahu ukončiť, aj keď môj muž tvrdí, že ľúbi len mňa... Ja sa však nedokážem zmieriť, že toto divadlo robil tri roky. Niektorí ľudia z okolia ma prehovárajú, že sa nemám rozvádzať, ale neviem si predstaviť pokračovať v takomto "vzťahu". Manželstvo sme mali dobré, dve veľké deti, ale už nevidím dôvod pokračovať, zachraňovať ani kriesiť ho. Chcem sa spýtať, či by ste išli do rozvodu hneď, prípadne kedy ste sa rozhodli rozviesť. Ďakujem

h2
17. apr 2024

Ty máš ako zachrániť rodinu, ktorú on rozbil? Keď je to jeho rodine ľúto, nech sa sťažujú jemu, on to spôsobil.

fido69
17. apr 2024

Čo sa stalo už sa neodstane. Muži jednoducho nie sú monogamní. Viem, že zo strany žien je to veľmi ťažko akceptovateľné, ale stačí sa pozrieť okolo seba a nemať na očiach ružové okuliare.

V islame by sa stala jeho druhou ženou a život ide ďalej. V kresťanstve je to problém. Ale existujú aj voľné zväzky alebo polyamoria. Nad tým ste nerozmýšľali? Chápem, že je to v súčasnosti možno hodne revolučné, ale ktovie ako to bude o pár rokov... 😉

autor
17. apr 2024

@barborachors každý deň mu hovorím, nech ide za ňou, lebo ja už ho neľúbim, mňa stratila v ten deň, keď to urobil, keď nevedel odolať... pre mňa je už len otcom mojich detí, chcem mať s ním dobrý vzťah kvôli deťom.

pralinka25
17. apr 2024

Takto. Ako prve by som ho poziadala nech odide. On je ten co vztah znicil tak nech ide. Urcite by som vztah uz dalej nechcela ale vsetky veci ako rozvod a majetkove vysporiadanie by som riesila podla toho ako by som sa na to citila. Vztah by som nezachranovala.

autor
17. apr 2024

@h2 Môžu rozprávať, čo len chcú. Chápem ich, ale urobím to, čo mi vraví moje srdce.

autor
17. apr 2024

@fido69 keď nie je monogamný, nemal prisahať pri oltári. Mal skončiť vzťah so mnou a pokračovať s ňou. Ale chcel všetko, tak má smolu.

autor
17. apr 2024

@pralinka25 presne tak to cítim. Myšlienka ukončiť ten vzťah ma oslobodzuje a upokojuje.

h2
17. apr 2024

@fido69 Chvála Pánu Bohu, že nežijeme v islame. 😀
Autorka netúži mať milencov popri manželovi, predpokladám. Alebo si ten voľný vzťah predstavuješ tak, že on by mal milenky, ona milencov nie, ale jemu by to nevyčítala?

gribka1
17. apr 2024

@fido69 Ach jaj, muži nie sú monogamní. No tak potom sú zvieratká s pudmi. Načo používať mozog stačí mozoček.

fido69
17. apr 2024

Hlavne pokojne. Tri roky ste žili (teda on žil) v polyamorii a fungovalo to. Vybehaj sa, choď si zaplávať do studeného jazera, daj si frťana alebo sa inak ukľudni. Pravidelne dýchaj a s chladnou hlavou rozmýšľaj. Rozviesť sa môžeš kedykoľvek. To nie je riešenie.

h2
17. apr 2024

@fido69 🤦🏻‍♀️ A čo je riešenie? Má mu dať požehnanie? Tebe by nevadilo, keby tvoja žena mala 3 roky milenca? By si sa s ním o ňu v pohodičke podelil?

pralinka25
17. apr 2024

@fido69 vsak nemusi byt monogamny. Len by nemal slubovat vernost a klamat ze verny je. Ma ist s pradou von a najst si taku ktora je s tym v pohode ze verny nebude. To je cele. Milenky castokrat s takym vztahom v pohode ocivide su ze chlap im nie je verny tak asi take existuje.
Naco klamat.

fido69
17. apr 2024

@h2 Nie chcem povedať, že tri roky mal paralelne dva vzťahy a všetci boli happy.
Som chlap a chápem obe strany. Ak sa autorka rozvedie, tak ho nepriamo katapultuje do náruče milenku a ona ostane sama. To chce? 🤔

autor
17. apr 2024

máte úplnú pravdu @pralinka25 @h2

autor
17. apr 2024

@fido69 presne to chcem. Žiadne chlap na svete nemá takú cenu, aby som mu toto tolerovala.

pralinka25
17. apr 2024

@fido69 takto zeny nefuguju. Minimalne nie vacsina a autorka to ma v hlave ocividne zrovnane. Nepotrebuje behat 😉

h2
17. apr 2024

@fido69 Bola happy, lebo nič nevedela. Čiže má pred tým zatvárať oči?
A áno, určite radšej sama, než s podvodníkom a klamárom.

pralinka25
17. apr 2024

@fido69 podla mna presne to chce. Naco jej bude pouzity material. Nechce ho tak co.

autor
17. apr 2024

@pralinka25 inak chodím cvičiť a veľmi mi to pomáha :D

gribka1
17. apr 2024

@fido69 Kto chce kam, pomôźme mu tam vraví sa. Tak nech ide.

autor
17. apr 2024

@pralinka25 krásne povedané.

subartic
17. apr 2024

ale chce ho aj teraz ? Po prevalení nevery ? Ak áno , tak čo tvoj muž rieši , nech sa zbalí a vypadne k nej .

fido69
17. apr 2024

@pralinka25 Presne o tom to je. Chlap je ten zvrhlík a žena obeť. Ale čo milenka?
K nevere treba vždy muža aj ženu alebo muža a muža alebo ženu a ženu. Je to komplikované. Rychle a emocionálne riešenia nebývajú tie najlepšie.

Keby je moja žena neverná, tak hľadám chybu predovšetkým v sebe. 😉

januska12323
17. apr 2024

Tak veľmi ťa miluje, že z tej lásky musel zasúvať do druhej ženy a ešte aj s ňou čiastočne bývať 😁 čo ten somár nevymyslí. Na jeho rodinu sa vykašli, už tvoja rodina nie sú.

gribka1
17. apr 2024

@fido69 Autorku sklamal manžel, nie milenka.

pralinka25
17. apr 2024

@fido69 nie tak to nefuguje. Keby ti je zena neverna chyba je v nej pretoze ona sa rozhodla a ty by si mohol byt najlepsi na svete stejne by to nepomohlo. Hovori sa tomu moralne zasady.

simca06022011
17. apr 2024

uvazovala by som o naprave nejakej, o dalsom vztahu keby islo o nahodnu neveru. Ale 3r vztah pomimo, ot by bolo na mna vela. Hned by som sa rozvadzala, necakala by som.
Ti, ktorym by to nevadilo a nechceli by sa rozvadzat, nech si s tym ziju kolko chcu. Uz by som nestala o neho nijak, to je proste vela aj na mna .

naneta258
17. apr 2024

@fido69 za tieto "mudre" komentáre by som vám jednu švacla 😀 nech si ide za svojou milenkou, doma mal ženu a chrnel s inou.. nech si ide 😀 ak mal nejaký problem/niečo mu vadilo mal to odkomunikovať a riešiť, nie ťahať to na 2 strany.

h2
17. apr 2024

@fido69 No určite! Už ťa vidím, ako pri zistení, že ti je žena neverná, hľadáš odpoveď na otázku, čo si ty urobil zle. Prepáč, ale tomu neverím. Tomu ani ty sám neveríš.

simca06022011
17. apr 2024

@fido69 a co ked ho katapultuje k milenke? si myslis, ze nejaka zena sa bude byt s inou o takehoto charakterneho muza? ani prstom by som uz za neho nepohla...okrem teda toho podpisu na rozvodovych papieroch. Tu nie je ake strany chapat.