Je manželstvo rozhodnutie za každú cenu?

jsbb
22. okt 2022

Je manželstvo rozhodnutie za každú cenu?
Je manželstvo pre ženu rozhodnutie byt vydatá za každú cenu? Môj bývalý priateľ, je ženatý, má 2 deti, a dáva mi navrhy na sex, jeho žena sa tvári, že sa nič nedeje. Môj známy sa oženil, dáva mi navrhy na sex a jeho žena sa tvári, že sa nič nedeje. Sesternicu podvádzal manžel a nedavno sa vzali, maju dieťa, a tvári sa, že sa nič nedeje. Ďalší ženatí muzi mi tiež dávajú návrhy na sex a ich ženy sa tvária, že nič sa nedeje. Sa mi nechce veriť, že tie ženy sú také sprosté a sa tvária, že je všetko ok. Alebo iba zatvárajú oči pred realitou. Ja mam 37 rokov, som slobodná a bezdetna z dôvodu, že nechcem byť ako ich manželky a tváriť sa, že sa nič nedeje. Je manželstvo o tom, že žena je ochotná akceptovat neveru a tvári sa, že nič sa nedeje, inac by bola navždy sama a bez detí?

svetlonos
22. okt 2022

@jsbb
A este, keby si fakt poznala celu realitu zivota, tak nepises taketo bludy a mas sirsi zaber videnia. Teraz vidis len jednu stranu mince.

lalenka33
22. okt 2022

@jsbb prosím ťa, aspoň po sebe čítaj čo píšeš píšeš o debatách o polohách, tie debaty asi nevedú medzi sebou tí tvoji ex, že? Píšeš, že im odpisuješ lebo chceš vedieť kam až sú schopní zájsť a z nudy. Si aspoň 💩 do huby, keby si prestala odpisovať, tak nemáš o čom zakladať diskusiu. Napíše mi nejaký úbožiak spravu s ponukou na sex? Tak ho bloknem a koniec. Nebudem mu odpisovať a skúšať kam až zájde. Ty si buď neskutočne jednoduchá, alebo si troll, ktorý sa nudí lebo mu dnes nikto neponúka sex

maribell
22. okt 2022

No lebo s tým, že "podvádza ma manžel, ale ja to tolerujem/neriešim" sa ti tu budú určite chváliť 😅

momoftwo
22. okt 2022

Si ty veru taka jednoduchsia osobka. Pises, ze chlapi sa ti hnusia, tak preco potom figurujes na zoznamkach? Vedies s nimi debaty o sexe, pritom pises ze ta nezaujimaju..ked ma nieco nezaujima, nerobim o tom psychologicke vyskumy. Ocividne ti to robi dobre, dvihas si svoje male ego na chudakoch a to sklamanie ze ti usiel vlak sa snazis skryt za super vyhovorku, ze ved zeny-manzelky su vsetky len podvadzane chudery. V mnohom plati ze proste vrana k vrane sada. Takito muzi, co maju potrebu lozit potajme po zoznamkach a trapne vypisovat inym zenskym za ucelom sexu, niesu ziadna geneticka vyhra, skor taky druhotriedny tovar. Ich zeny o tom vo vacsine pripadoch nevedia, lebo su to vacsinou velmi dobri klamari a manipulatori. Poriadny muz, ktory to ma v hlave usporiadane, je spokojny sam so sebou, so svojim zivotom a aj v manzelstve, si nepotrebuje takto trapne dvihat ego a vyhladavat lahku - “druhotriednu” korist (taku teba). Takze asi tolko k tomu tvojmu vyskumu.

nurielka
22. okt 2022

Nečítala som všetko, ale prosím odhlás sa zo všetkých zoznamiek(kde trávi čas 90% ženačov, čo sú doma nespokojný, 9% nezadaných mužov čo chcú len sex a 1% čo chcú vzťah). Nerobí ti to dobre. Z celeho tvojho príspevku mi vyžaruje frustracia,že síce bažiš po chrumkavom chlapovi, ale ho aj nechceš a možno aj chceš. Nájdi si aktivity, ktoré ťa budú poháňať vpred, aktivity kde sú aj skupiny ľudí a idú do prírody, alebo majú nejaké spoločné hobby. A mozno tam niekde bude.

moonlight1210
22. okt 2022

@jsbb tak mi pride, ze chces vztah, ale bojis sa, ze ta aj tak raz podvedie, tak vztah nemas a tvaris sa, ze sa nic nedeje.

mandzula
22. okt 2022

@jsbb raz pises, ze "co sa týka ich zien, tak by mi stačilo odfotit správy a poslať im to napríklad cez FB" a na druhej, ze tie zeny o podvadzani vedia, len zatvaraju oci. Tak vedia ci nevedia?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monuska112
22. okt 2022

kazdy ma ine preferencie, mnohym ludom je pohodlnejsie zavriet oci a tvarit sa ze sa nic nedeje. je to ich zivot

matullienka
22. okt 2022

Idem si asi aj pukance urobiť.

@jsbb keby si bola aspoň trošku normálna tak na takéto návrhy nereagujes, ale tebe to evidentne hladká ego. A predstav si, ze sú manželstva kde sú si manželia verní. My sme manželia viac ako 13 rokov a nemáme potrebu dávať návrhy niekomu inému

littlefiona
22. okt 2022

@jsbb na jednu dôležitú vec si pri svojej nespokojnosti s mužmi zabudla a to je, že existujú aj ženatí muži, ktorí sú verní, oddaní a milujúci, neuveríš, ale aj takí sú a takého partnera si medzi nezadanými hľadaj.

galioska
22. okt 2022

@jsbb fuu rozmyslam kde zijes, teda aka zvlastna nahoda ako vsetci podvadzaju...

alenka58
22. okt 2022

máš už dosť rokov a zamýšľaš sa za každú cenu nad neverou iných.............

lulaby1982
22. okt 2022

No pokiaľ sa vydali v našich končinách a uzatvárali manželstvo ako svojpravni ľudia dospelí, tak je to vždy o dobrovoľnom rozhodnutí,podľa boha pravdy by to takto malo byt.Vztah je o dobrovoľnosti, vernosť je o dobrovolnosti. To ,že tam už neskôr beží nejaká závislosť , materiálna ,citová , tak to je už iný príbeh. Ale aj tak znegujem, ľudia sa zenia a vydávajú z vypočítavosti ,aby sa niekto o nich postaral keď budú starí, prípadne sa chcú zabezpečiť, nejaky zistený motív sa tam nájde, nič nie je len tak, ale nie je to nejaká top dráma. Normálne chovanie dle myho názoru.

Ja nesudim nikoho ,že má obranný mechanizmus popierania , že sa niečo sa deje,ma to dôvod. Zprerozpravania poznám príbeh, kedy muž ,zámožný veľmi,mal rodinu a ženu a našiel si milenku a čo bolo najväčšie terno ,oni všade chodili takto spolu.On povedal,že sa nevie vzdať milenky a manzelka,si nevedela na seba zarobiť a nevedela sa vzdať manžela,tak takýto eroticko tryadicky vzťah chodil spolu k lekárovi , do obchodu , a nikto nevedel pochopiť,že prečo deti kt.tam boli majú problémy a museli vyhľadať psychiatra.

Ja sa držím jedného pravidlá ,kt.som sa naučila počas života.Pokial nenosis rovnaké mokasíny daného človeka nesud a nepochybuj, že robí všetko ako najlepšie vie, to že je to amorálne,neetické a neviem aké ,nikomu nič neprinesie,viem o čom rozprávam. Pokorne prijímam ako to ten človek má.

Sýty lacnému neverí. Ak budete mať hordy deti ,hypotéku na krku, okrem manžela nebude z Vašej rodiny Žiť ,alebo niekto blízky ,mať malý plat , tu ide ženská sebaucta bokom , tu ide do popredia pud sebazáchovy. Vidím,že je pre Vás záhada prečo ženy robía zo seba naivky a chcete tomu porozumieť.

danica2711
23. okt 2022

to tvoje pohŕdanie chlapmi a manželstvom mi pripadá ako Ezopova bájka O líške a hrozne, keď líška nevedela dočiahnuť hrozno a na záver povedala "a veď je aj tak určite kyslé"... Stručne, mám z teba dojem, že si nespokojná so svojím životom a preto tu vypisuješ bláboly

zanka777
23. okt 2022

@jsbb no keď tak často dostávas od ženatých mužov návrhy na sex tak asi v tebe vidia len toto jedno a vnímajú že im nemáš čo iné ponúknuť.... Oni sú hoväda to je pravda.... Ale skús sa zamyslieť aj nad sebou prečo priťahujes to čo priťahujes.....

macatt
23. okt 2022

No ja sa tiež niekedy zamýšľam čo robím také keď idem do OBI a vždy sa na mňa niekto nalepí a usmieva sa a čaká na hocijaký signál a očný kontakt aby ma mohol osloviť a ponúknuť sa na kávu, večeru, keď dávam umyť auto tiež majú niektorí pocit že som tam snáď prišla koli ním, dnes na pohotovosti zo mna tiež mládenec ťahal veci, na ktoré som odpovedať nechcela a položil otázku znova a znova( ešte chcel číslo, lebo je zvedavý ako dopadnem), v Lidli tiež nalepený na mňa chlapík a vypytoval sa či to a ono mám vyskúšané a ako je s tým manžel spokojný a ďalšie fakt že sexuálne narážky a pri pokladni stál evidentne s partnerkou a využil sa pomotať v inej uličke a skúšať..v Billa mi SBS-kár strčil do kabelky lístok s tel číslom🙈 ja mám tiež pocit že je toho veľa a že ľudia stratili zábrany a využijú každú príležitosť sa ponúknuť a tiež verím že dotyčný je zadaný a ženatý.. niekedy to fakt otravuje a je mi nepríjemne, ale oni nemajú chochmes a idú si v pohode ďalej💁‍♂️ Priateľ mojej kamarátky mal tiež tú drzosť ma volať na kávu, lebo že má voľný byt🥹

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macatt
24. okt 2022

@zoro9836 😀😀😀 žiadnu nemám, jednu som vyhodila a priateľ mi ešte nedal😃😃😃 no a tých dotyčných si nestihnem všimnúť a myslím ju ani nemajú..

vilma7
24. okt 2022

Tak mňa asi manžel nepodvadza 🙂. Aj keď sa vraví, že kto chce,. príležitosť si nájde, tak si to neviem predstaviť z týchto dôvodov:
Do práce a z práce chodí načas. Jediná možnosť je v práci, pri mašine? Pauzu má relatívne krátku, ledva sa stihne najesť. Naraz s kolegami, kolegyňou na pauzu nejdú, lebo sa vzájomne pri strojoch striedajú. Je introvert, taký poserko no.
Máme dve malé deti, všetok voľný čas trávi s nami. Keď nie som s deťmi doma, stále volá, kedy prídeme, kde sme, či prísť za nami atď.

A teraz, keby ma podvádza, tak čo spravím? Voľakedy bol môj názor, nevera sa rovná rozchod. Dnes, v tomto veku a stave, by som už brala do úvahy, za akých okolností k tomu došlo. Takže je aj možnosť, že by som s ním ostala v jednej domácnosti kvôli deťom, aby nemuseli vyrastať bez jedného z nás (lebo otcom by bol zrejme aj naďalej úžasným), ale.ja by som si žila už ďalej podľa svojho uváženia.
Možno by sa chcel rozviesť, ak by sa zaľúbil no. V tom prípade je riešenie jasné.

Takže aj tie ženy, čo si ty myslíš že všetko vedia a je im to fuk, vôbec tak nezmýšľajú ako ty. Možno im to vôbec fuk nie je, nemajú kam ísť, sú na MD nemajú z čoho vyžiť, atď. Nevidíš, nevieš, nechodíš v ich topánkach. Alebo?

macatt
25. okt 2022

@vilma7 no moja kamarátka má introverta, a len tak sa o ňu prestal zaujímať.. pripisovala to tomu že pracuje v zahraničí a že sa nejak odcudzili.. upozorňovala som ju, že nech dáva bacha a na to ma vysmiala, že to je kravina, že nedbá o seba, vlasy glbaté, zarastený všade, mikina na rukávoch rozpadnútá a že netuší či sa vôbec sprchuje.. a našla sa ,,dobrá,, duša💁‍♂️ Sprchoval sa u nej😅 a ostatné považovala za chlapské že chodil ako Brumteles.. až ho raz kamoška omylom odsledovala, išiel pozerať do ,,podniku,, fotbal a vybehla za ním že ide tiež a chlap behol do vchodu kúsok vedľa🙈

madeline1
10. nov 2022

@jsbb preco si pises so zadanymi chlapmi? Tahas na 40. V dalsom prispevku pises, ze uz mas rande, kde sa ta potencialny partner pri bozkavani dotkol...ak je slobodny, venuj sa jemu, ale popri nom si nevypisuj s kadekym....pises, ze z nudy...ako sa moze dospela zena nudit? Nechodis do prace? Nemas nejake popracovne aktivity? Tym muzom nadbiehas a mozno sa tiez len nudia a riesia to tymto nekorektnym sposobom, nemusi ist o zaujem...ty ale prezentujes seba svojim spravanim, to ries a nie to co je kto voci svojmu partnerovi schopny. Nemiesaj sa do cudzich vztahov, najdi si svoj vztah.