Ľúbim a chcem muža, ktorý sa ku mne občas škaredo správa bez rešpektu

1. sep 2023

Nebudem hovoriť čo presne robí, ale viem že toto v žiadnom prípadne nesmie robiť hovoriť muž žene. Najmä keď ju miluje. Ešte len spolu chodíme, ale proste chlap pokiaľ má rešpekt úctu
a lásku k žene nesmie si toto dovoliť urobiť /povedať. To je proste čierna čiara. Nesmie jej nadávať nazývať ju kadecom nesmie vrieskať nesmie sa zahnať na ňu, nesmie robiť zle veci hovoriť jej škaredé slová ktoré sa jej dotknú. Aj keď to potom ten chlap ľutuje, ale už je neskoro. Čo v prípade ak žena si to všetko uvedomuje ale stále ho miluje a chce. vie že to nie je dobré. Je to zle..odsúdené na zánik, ale snaží sa stále tá žena udržať to aj keď vie že je to už preč. Láska nieekdy nestačí však. Ako sa mohol z gentlemana štát agresívny grobian macho ? Nechápem a preto je ťažké rozlúčiť sa s ním. V posteli to klape. Je pekný mu vzdelaný rozum sa zastavuje. Nikdy som tak pekného chlapa nemala. Ale muž musí mať súcit empatiu k žene. Nielen lásku. Ale aj účtu rešpekt. Musí si ju vážiť a nie ju mať za handru. Čo ďalej s tým celým. Dohovor nepomáha

romi0310
2. sep 2023

Partner sa má vyberať VŽDY podľa kompatibility, nie len fyzickej príťažlivosti. Mne sa tiež za život páčilo toľko chlapov, ktorí boli krásni, bohatí, úspešní...priznávam, že tak možno do 25ťky som aj ja občas zablúdila a dávala šancu nejaký čas kreténom ( ale nikdy nie dlhšie ako 2-3 mesiace) potom som sa na to vykašľala. Musíš hlavne pracovať sama na sebe. V tomto prípade za pomoci dobrého psychoterapeuta. Nemôžeš si proste len povedať, ale on je pekný, takého som nikdy nemala :D nemáš 16 rokov, aby ti ho kamošky závideli. Ja sa niekedy nestačím čudovať, keď takéto veci riešia ženy, čo už by mali byť dávno mentálne niekde inde. Nepoviem 20 ročné dievča. Ale keď s takým problémom príde napríklad 30 ročna slobodná mamička, ktorá už mala byť poučená 100X z predošlého nevydareného vzťahu....Rada pre teba. Okamžite si zajednaj termín u psychoterapeuta a za nejaký čas, keď budeš na sebe poctivo makať, tak sa len pousmeješ, aká si bola hlúpa, že si tolerovala vo svojom živote takýchto mužov. Radšej na sebe makať, ako to nechať len tak plynúť a nezažiť za život krásnu a bezhraničnú lásku 🙂

toskanka
2. sep 2023

Možno si kladies otázku, či sa dokáže niekedy zmeniť. Táto sanca tu je, ale nezmení sa teraz a kvôli tebe. Ľudia sa menia až keď sa dostatočne poučia, ako sa hovorí, nabijú si hubu, uvedomia si svoje správanie a ucinia nápravu. U tohto to vyzerá ešte nadlho, ak vobec, poslala by som do obehu.

avonladyba
2. sep 2023

Ja mám teraz zmiešané pocity, môj bývalý narcista má dnes svadbu. Je mi ľúto tej baby... Ale tak čo sa dá robiť.

hankm
2. sep 2023

Sak klasika, zly chlapec, vzrusenie, nuda nehrozi. A este je aj pekny 😀 mozog ti vie vysukat z hlavy. Uzivaj si 😀

mia1012
2. sep 2023

Rozchod,aj keď viem že to nedokážes.presla som si s niečím veľmi podobným a rozišla som sa niekoľko krát a naspäť vrátila pod jeho nátlakom.ale poviem ti, lepšie to nebude.uz len horšie a z teba sa stane troska.psychicky ťa zničí.

soldi
2. sep 2023

Autorka, to, co prezivas, je narcisticky vzorec. Hod do googlu a citaj.
Prva faza je lovebombing. Omota si Ta okolo prsta, mas pocit, ze si stretla spriaznenu dusu, ze ste si sudeni, vo vsetkom si rozumiete. Zahrna Ta laskou a pozornostou, vsetky kamosky Ti ho zavidia, atd…

Potom pridu drobne konflikty. Nechapes, co si urobila, ze sa nahneval. Prve zranujuce slova. Ospravedlni sa, ale da Ti jasne najavo, ze to bola Tvoja chyba. Ty, v snahe mu vyhoviet, udrzat si lasku a pozornost, tak ustupujes. Viac a viac. Postupne Ta izoluje od kamosiek, rodiny, jeho spravanie sa zhorsuje. Intervaly pokoja su kratsie, vybuchy horsie.

V prvom rade- nie je to laska. Su to chemicke reakcie. Lovebombingom nadopoval Tvoj mozog dopaminom. Je to ako zavislost na droge. Preto nedokazes odist.

Ak chces pomoct, napis mi spravu, pracujem pre organizaciu, ktora pomaha ludom ako si Ty.

domkakvet
2. sep 2023

Ak ti ide vo vztahu iba o vzhlad, tak kludne s nim ostan, ale najlepsie riesenie je to ukoncit a bud rada ze to zostalo iba pri chodeni.

veselo_neveselo
2. sep 2023

Co dalej s tym? Prestat rozmyslat pipinou, a mat trochu sebaucty. To co je za lasku, ked ti nadava, ci zahana sa po tebe? To nie je laska.
Dala by som ruku do ohna za to, ze je to len dobry sex, co nechces opustit.

Doporucujem psychologicku, aby si sa dopatrala preco si to ochotna znasat, aby si tomu porozumela a v dalsom vztahu toto neopakovala.

autor
2. sep 2023

Ja som bola uz u psychoterapeuta, ale rozišla som sa a potom som sa vrátila späť. Je to ako okova na mojej nohe. My žijeme spolu už dlho ale on je Rus až na to že nepije len normálne ako ja . Žili sme do vojny spolu aj v Rusku, potom sme odišli preč. Ale nežijeme na Slovensku.
Maminka moja bola Polka. Otec Slovak. Jeho otec zas Rus a maminka Česka. Ale je viac rus ako Čech.
Nebohi sú už. Máme už 34 rokov.
Sme spolu dlhé roky ja už ani neviem koľko, dieťa neplánujeme, on nechce, vraj sa ešte na to necíti . Vravím, zo začiatku to bolo fantastické.
Cítila som sa ako v nebi. Naozaj. Perfektný chlap, zahŕňal má pozornosťou, nehou, láskou, sex pravidelne každý den, žili sme si perfektne. Začali prvé konflikty, ktoré boli hneď drsné, nedokáže normálne riešiť vypätie a stres, hneď zúri, a zúri samozrejme na mna, ja som prvá na rane, potom zas bol voči mne agresívny fyzicky, nadával mi do najhorších. Ponižovali ma. Úcta a rešpekt žiadny, kedysi to bolo úplne inak. Cítila som sa nadšená, všetci mi závideli krásneho chlapa a ešte aj cudzinca. Čo bolo niečo exotické. Hanbím sa o Tom písať. Prepáčte.
Že toto sa vykľulo z môjho princa.
Viac asi nedokážem k tomu povedať. No trápim sa veľmi. Keďže jeden deň je úžasný, dva dni je úžasný, mam pocit že sme opäť v tých sladkých začiatkoch, a na tretí deň zase som najhoršia, nechce má, nemiluje, úcta žiadna, rozkazy príkazy, potom môj plač, a zas cyklus, ospravedlní sa, ppobozka má, že už všetko bude dobré, ja sa zas uchlacholim. A na istý čas je lepšie. Kedysi tie výstupy agresívne boli málokedy, raz za pol roka, potom raz za mesiac, potom raz za týždeň, teraz sú stále a nikdy neviem kedy prídu. On je niekedy ako šialený keď sa dostane do ráže. vtedy mám stres a napätie čo zas z toho bude.
A sama neviem prečo ho natrvalo neviem vystknur zo života aj keď viem, že toto ďalej nemá zmysel. Nemám na to odvahu. Ja ho asi stále istým spôsobom milujem. Aj keď si po tých psycho agresívnych výstupoch myslím, že ho nenávidím, nie je to pravda
A tak sa vo mne bijú dve osobnosti
A v ňom asi tiež.
Myslím, že sa jedná v jeho prípade o nejakú psychickú poruchu kontroly, manipulatorstva a neviem čoho ešte, dominantného macho správania, ktorá kombinuje s normálnym úplne správaním. ja som z neho jeleň.

autor
2. sep 2023

@veselo_neveselo nejde iba o pipinu celkovo. Dokáže mi dať tak strašne veľa lásky nehy pozornosti, sladkých reči, zahrnúť.ma pozornosťou, pripraviť prekvapenie ako ideálny muž, proste. A toto vždy je po tých výstupoch agresivity, on sa upokojí a zase začneme žiť normálne, kedy sa ja tiež upokojim, že je to už v pohode. Ale stane sa to zas. A zase sa po jeho výstupe cítim ako nesprátny spratek 7 ročný ktorému on naplacal povedal psycho veci dourazal ho, cítim sa niekedy ako Rohozka ešte menej pri ňom. A niekedy ako kráľovná.a. Bije sa to vo mne. Neviem ako ma jeden muž dokáže vyniesť do oblakov jeden deň a na druhý ma dokáže zničiť a cítim sa ako h...o
.

petra92
2. sep 2023

Čo na tom, že je kok.t,hlavne, že je pekný a dobre ma vytrt.á 🤦‍♀️ no co občas dostanem po papuli, veď to sa vstrebe 🤷‍♀️
No keď máš v hlave 💩 tak to znášaj ďalej, to si chcela čítať predsa.

beronsche
2. sep 2023

Autorka - mylis sa, ty ho nemilujes. Ty si na nom emocne zavisla.
A bude to coraz horsie, zlomi ta, stratis sama seba a potom uz neodides, nebudes toho schopna.
Jedine rozumne riesenie je od toho, "fantastickeho" chlapa, co ta zahrna laskou a nehou, len akurat ti obcas aj slahne po papuli, odist.
Kde mas sebeuctu, sudnost?
Ak sa rozhodnes ostat, nikdy, NIKDY s nim nemaj dieta. Zivot v takom patologickom prostredi a vztahu, aky mas ty, sa na dietati velmi silne negativne podpise. V podstate ho to poznaci na cely zivot..
Je to na tebe, aku buducnost si pre seba pripravis?

beronsche
2. sep 2023

Inak, pri takychto temach vzdy rozmyslam, ako sa dokazu tieto zeny pritulit k partnerovi, ako sa s nim dokazu smiat, vyzalovat sa, ak maju tazku chvilu, ako sa s nim mozu, co i len na chvilu citit dobre a bezpecne, ked im predtym agresivne nadaval, verbalne ponizoval, ci dokonca vyfliaskal.. Ako??

dolce_principessa
2. sep 2023

A co na nom lubis ?? 🤦🏻‍♀️🤣

u2jana
2. sep 2023

@beronsche
Ale hlavne, ze je pekny 🤦🏻‍♀️

Moze za to, podla mna, nedostatok sebaucty, a hlavne zle vzorce spravania, ktore si tahaju z detstva. Ale da sa to zmenit, prvy krok je, ze si uvedomuje, ze to nie je v poriadku.

autor
2. sep 2023

@u2jana môj tatinko sa správal k maminke už nebohi žiaľbohu ťažká rakovina pekne. Neviem prečo mám takétp pokrivené vzorce správania. Chýba mi sebalaska asi a rešpekt k samej sebe úcta a teda on ju nemá tiež. I keď spočiatku sa zdalo, že má

autor
2. sep 2023

@beronsche ja sa nezalujem, ja sa už nesmejem, tieto časy už skončili. Ja som väčšinou ticho, zalujem sa iba kamarátke najlepšej, nikomu inému. On by použil veci proti mne

@dolce_principessa nesmej sa mi prosím ťa. Nevysmievaj sa
Nebola si v takej situácii tak nevieš to posúdiť. Ja sama tým trpím, že viem, že by ma mal mať úctu a rešpekt a nemajú ju
Chová sa niekedy totálne šialené a bez rešpektu. Určite ho ospravedlňuje iba jeho nejaká patologicka psychická porucha

autor
2. sep 2023

@petra92 nie, nemám v hlave to čo si napísala.
Prosím zeny, nesudte neurazajte ľudí, čo žijú inak ako ostatný štandard. Ja som si tiež nikdy v živote nepomyslela, že dokážem byť s chlapom ktorý sa takto bez rešpektu a hrubo grobiansky ku mne občas správa.

autor
2. sep 2023

@beronsche myslím, že už ani teraz neviem odísť. Som šťastná napr keď máme pekné dni a je ku mne dobrý. Už už verím, že sa zmenil, po dohovore, zlepšil sa. Že našiel správnu cestu v živote že ho nás Pán Boh poviedol správne a on zas klesne a robí diabolské veci. Boh ho za to bude súdiť veľmi kruto pôdla mňa. Boh odpustí všeličo, ale nie kruté zaobchadznie s bezbránnou nežnou zenou.

autor
2. sep 2023

Nadáva na všetkých všetko. Na bábky v bude, na šoférov na systém, na prácu na kamošov všetko. Jednoducho toxický človek, ja som bola úplne iný typ ženy, veľmi príjemný, usmiaty, on je večné podráždený, zadumany, sklesly, akoby v depresii, stále nahnevaný na všetko, málokedy má normálny stav, lebo nema toľko peňazí koľko by chcel a to ho frustruje. Ale tak každý má niečo, to zato máme teraz všetci chodiť namosureni celé dni ?niekedy je celkom v ok nálade má akoby afekt, kúpi víno pijeme spolu vever je nám fajn máme romantiku, úžasný sex ideme sa večer prejsť popri rieke. Sme šťastní. Necítim nič iné len šťastie a naplno sa tomu oddávam, on mi vraví, ako ma miluje a aká som jediná žena ktorú kedy reálne vždy chcel a miloval, že som jediná pre ktorú dýcha, a nemá pre čo iné žiť, a že má chce po zvyšok života, na druhý deň ráno vstane hore ritou podráždeny, vystekne na mňa hneď, ziape, je zúrivý, pre nič za nič proste, lebo mu niečo sadlo na nos začne byť agresívny, so všetkým trieskať a neviem čo, potom sa do toho zastaram, zas som najhoršia pi..a neviem čo. Alebo minule. Keďže mal dlh v banke, ATM mu zožral kreditku, a nevrátil, logicky. Čo čakal. Tak pekne krásne došiel domov, ja doma nič netušiaca čakala som ho s večerou, že si spravíme pekný vecer, usmiata..on došiel začal zúriť, so všetkým trieskať nadávať surovo má odstrcil, lebo som mu povedalaz že to je normálne logické čo čakal, že to vyriešime nech sa nestresuje, on úplne v mega nervakoch, jasné szlizla som si to ja neoprávnene. Zase bol agresívny ku mne. Na mne si vybil všetky agresivitu. A bol ku mne krutý s zlý za sprievodu šťavnatých vulgarizmov ako nemám rozum, som sprostá je....pi.....a ako ma nenávidí a nemôže zniesť žiť so mnou a vyhodil má surovo z izby za vlasy
Ja som logicky plakala, že čo mi to zase hovorí. Na druhý deň sa ospravedlnil, zase milý a otočka. Že som to najlepšie čo ho v živote postretlo.a že ho moc mrzí ako sa správal zle voči mne arogantne a násilné.

autor
2. sep 2023

Takýchto incidentov je x za mesiac

soldi
2. sep 2023

Bola som vo vztahu s rovnakym ako si Ty.
Pekny, vtipny, charizmaticky. Zahrnal ma laskou a pozornostou. Obcas mi sice vynadal ze som pi… ale to nevadilo, vsak sa lubime a on uz je raz taky.
Potom prisla aj fyzicka agresivita. Vsak obcas nejaky buchnat ci facka, moja chyba, nemala som provokovat.
Potom som odhalila neveru za neverou. Kazda nevera bola moja chyba 🙂
Bola som rovnako zaslepena akosi Ty.
V peknom obdobi som dufala ze uz to tak ostane.
Haha. Skoda ze som sa niekomu nezverila, kto by mi otvoril oci.
Bola som s nim 17 rokov a mali sme spolu 4 deti.
A vies co? Jeho chovanie sa iba zhorsovalo.
Momentalne som stastne rozvedena a krutim nad sebou hlavou ako som to tak dlho mohla vydrzat.
Su to skveli manipulatori 🙂
Ale jedno pochop autorka, ta “laska” a pozornost, to je maska. To hnusne je to, kym naozaj je. A to sa nezmeni nikdy.

beronsche
2. sep 2023

Nesmejes sa s nim, nie je to oporou, ale "ked su dobre dni, si stastna".. citaj, co pises, toto zmysel nedava. Absolutne.
Ty, nie, ze veris, ze sa zmenil, ty hrozne chces verit, tak velmi, ze sama sebe nahovaras bludy!
Necakaj na boha, vezmi svoj zivot do vlastnych ruk, hned!

Mas kam ist? Mas pracu, si financne nezavisla?
Este si schopna odist, urob to!

A neobhajuj ho! Muz, ktory sa tak sprava k zene je uboziak. Slaboch. Psychopat.
A ospravedlnenie Po tom, co na teba x krat za mesiac zautocil, si moze strcit niekam.
Zena, maj rozum. Utekaj!!

soldi
2. sep 2023

A ak veris v boha, tak ver, ze bude sudit aj Teba. Lebo Ty si ta, co toto dovoli

mia1012
2. sep 2023

Úplne akokeby si opisovala môjho bývalého.jeden všetko super,a druhý všetko je zle.samozrejme piča prijebaná som bola ja.a mal veru pravdu.lebo som toto všetko tolerovala.robila som všetko preto aby bol kľud a pokoj.vedela som aké má stavy nálad,ale on si vždy našiel dôvod prečo mi vynadať,vykrutit ruku, ublížiť mi.nikdy nevidel problém v sebe.jeho niekto nahneval a ja som si to vždy odniesla.smutne.pritom som vždy stala pri ňom,podporovala ho, pomáhala mu.a potom som sa psychicky zrútila,a vtedy sme to ukončili, keď videl ako som dopadla tak ma zrazu nechcel.

kika147
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. sep 2023

@soldi si si tým teda prešla. 17 rokov. To musí byť príšerne peklo.
Keby som sa nehanbila.napisem ti aj správu ale..tiež to isté. Buchnúť sem tam, sem tam facka, sem tam krutenie ruky, sem tam , nie vždy,
@mia1012 áno. Presne. Ja myslím to isté. Zdieľam.s tebou. Tie isté pocity. Sú to psychosi. Ja som sa tiež zrútila. Už veľakrát. A on si myslí, že to je ok. Bola som už aj na tabletkách, nič mi nepomohlo. Aj ho miluješ aj nenávidia zároveň a hlavne nevieš nábrat odvahu a smerov živote niečo iné nepoznáš. Ze
On tvrdi, že u nich v Rusku takto sa žije.

autor
2. sep 2023

@beronsche práveže ani veľmi nemám kam ísť. Mám nevbohych rodičov a momentálne nemám dostatok financií na prenajatie si niečoho sama

autor
2. sep 2023

Človek nemôže uveriť že ten človek čo ho zahŕňa láskou vášňou pozornosťou nehou darčekmi Moze sa zmeniť v priebehu 5 minút na démona.

petra92
2. sep 2023

Zlatko, keď toto všetko trpíš napriek tomu, že ťa k nemu nič neviaže tak áno, máš v hlave 💩 🤷‍♀️ Nemáte deti, si mladá baba (som od teba o rok mladšia, čakám 3 dieťa s chlapom s ktorým som už čoskoro 14 rokov, v živote na mňa nedvíhol ruku ani jednu škaredú nadávku som od neho nepočula), tých 5 pekných chvíľ v mesiaci keď si chce zatrtkat a seká dobrotu, ti stojí za posraty život? Co budeš robiť keď ti spraví dieťa, (prosím ťa ani na to nepomysli 🙄) bude sa na to pozerať jak jeho foter mláti mater? Vravím ti ako dieťa, ktoré to zažívalo, tahaj od neho do prdele a bud v živote šťastná 🙏S ním to ale nebude, nech si kreslíš akékoľvek krásne scenáre.