Ako sa správať v manželstve, v ktorom chýba láska a rešpekt?

joysi
23. mar 2016

Ahojte...som 10 rokov vydatá s manželom mame dve krásne deti...od začiatku nemáme ideálne manželstvo...ale stále sme sa vedeli dohodnúť a vyriešiť rozne životne situácie /pekne aj nepekne/ spoločne...bez výrazného kriku a problémov...no posledné dva roky sa cítim akoby sme sa od seba vzďaľovali kozmickou rýchlosťou...láska v našom manželstve spočiatku bola, ale teraz...neviem sú situácie, keď som radšej sama doma s deťmi bez neho a ked príde z prace domov som nervózna a nespokojná akoby rušil moju duševnú pohodu a čo je horšie už je mi jedno ako s ním rozprávam a najlepšie je ak sa ku mne neozýva vôbec...niekedy mi je z toho smutno a do plaču a seba samej sa pýtam ako sme sa dostali do takého štádia bez lásky a rešpektu...bude to znieť možno hlupo, ale môj muž nie je gambler, nepije, nefajčí a nebije ma...ja som dobrá mama, starám sa o domácnosť, deti chodím do prace a aj napriek tomu sa cítim nešťastne, pretože už dva roky správame oddelene, žijeme bez lásky a bez milého slova...som nešťastná lenže nikto o tom nevie...každý si mysli, ze sme ideálny pár.......

janinah
23. mar 2016

objednaj víkend pobyt pre vás dvoch bez detí,tam sa porozprávajte,či to chcete zmeniť-obaja- a vrátiť sa do normálu....ak áno,tak sa snažte- obaja- ak nie,tak niet čo riešiť ☹

jeennyv
23. mar 2016

V poslednom case tu na mk a v okoli vzrasta pocet tem ohladom problemov v manzelstve, co si vsimam je to dosledok prirodzeneho vyvoja udalosti, pretoze spolu casto ziju ludia s diametralne odlisnymi nazormi, hodnotami atd..na zaciatku ako pises sa da najst kompromis..ludia su mladi, zalubeni, povacsinu ruzove okuliare, postupom casu pridu deti starosti a ludi prestane bavit, stale riesit nezhody a kompromisy...ako bolo napisane skus poslednu moznost jasne poukazat na to co vadi obom ake travenie zivota a volneho casu, casu s detmi by vas bavilo...ak sa vsak nepohodnete a stale to bude o tom istom, neviem ci tam je sanca...za mna ked tam nie je laska a kazdy ste tzv.na opacnej strane barikady vela toho nenarobis....mohla si dat tuto temu ako diskusiu, ci ti vadia presne nejake vlastnosti, heo pocity atd...takto je tazke radit.....

zaraaa
23. mar 2016

takto sa neda fungovať večne,asi by som sa na tvojom mieste s mužom rozviedla ☹ napr.:lebo to je ako keby si vlastnila najnovšie BMW auto bez paliva,takže ti je vlastne nanič take drahe auto,to je ti akurat tak na 2 veci!ked sa nemôžeš na nom voziť a užívať si jazdu ☹

misel0806
23. mar 2016

Tam kde vladne laska tam je radost zit. No tam kde nie je laska neni nic. Treba sa dohodnut medzi sebou ci to ma zmysel alebo nie tahat to spolu. Ale ak je to obojstranne a neviete sa dohodnut urobit ten kompromis. Tak nema zmysel silit vztah ked vsetko podstatne vyprchava. Je len na vas ci vztah ozivite alebo ho nechate padnut do zahuby😆

pribinak
23. mar 2016

Povedala si mu ako sa cítiš? Ze si pripadal opustená ?
Mozno hľadať to vo vas spája, výlety do prírody len vy dvaja
Navýšiť spolocne trávené cas, vypnúť mobil, tablet, zobrať sa a ist na vino

jennky13
24. mar 2016

kazdy vztah sa da zmenit ak su obaja .....otazka , ci chces zmenit to, co zijes teraz .....ak ano zozen si nejake knihy a skus zmenit niektore svoje postoje....nevieme zmenit toho druheho, vzdy vieme zmenit len seba .....

mihula
24. mar 2016

oddelene spalne uz dva roky?Nepise,čo na to tvoj manzel.Cele zle,okamzite robte napravu,dovolenka bez deti,poradna,dlhe rozhovory,spolocne vecerne prechadzky....ak samozrejme stojite za zachranu vztahu obaja,ak len jeden,asi nic

0silvia0
24. mar 2016

áno, to sa stáva, v závale povinností a starostlivosti o deti zabúdajú partneri pestovať svoj vzťah spoločnými momentami a zážitkami. Kino, prechádzka, posedenie, obnoviť sex. život 😉

emilia25
24. mar 2016

No bez komunikácie to veru nepôjde.muz nevie čítať myšlienky zena tak isto musite len hovorit a to o všetkom aj o takýchto pocitoch.inac ono takéto vzťahy kde sa pretvsruju ze žijú šťastné dlho nevydržia.moj svagor to vydržal trinásť rokov potom o všetkom hovoril co sa dialó doma.a tie oddelene spálne si neviem ani predstaviť.a to máme 3 tyzdnove babo kde mi malá este o pol 2 v noci plakala muz o 4 rano vstával a bol s nami hore.ani ho nenapadlo odísť od nás do inej izby aj ked som ho posielala proste splodil ju aj pri porode bol a bude aj pri bolestiach brusks.a to je naše 4 dieťatko.a tá úcta vo vzťahu vzdy musí byt inak ani láska tam nebude.budete sa len trápiť obaja.a inac trebs si uvedomiť aj to ze si trebs vážiť toho druhého veď kolke ženy majú pri sebe alkoholikov co ich tyrsju škaredo nadávajú nedavaju peniaze ked su na rd.pride mi to ako keby si to tie ženy nevedeli vážiť co majú.

wanda52
24. mar 2016

Asi by som poslala deti k starým rodičom, ak je to možné. Uvarila by som niečo dobré, otvorila fľašu vína, a skúsila sa s mužom otvorene porozprávať, bez výčitiek. Povedala by som mu, že mi chýba náš intímny život, naše priateľstvo a rodinná pohoda... že mám pocit, že sa niekde vaša láska schovala... že ju treba obnoviť, nájsť k sebe cestu, ak nechcete svoj spoločný život len tak pretrpieť vedľa seba... Spýtala by som sa ho, či to chce aj on.. alebo či je spokojný s tým, ako to je teraz. Vypočula by som si aj jeho argumenty... Možno ti na to nepovie nič, možno sa len na chvíľu stiahne a bude to chvíľu v sebe spracovávať. Uvidíš sama, ako sa to pohne - alebo nepohne ďalej. Ak by mi bolo už príliš husto.. zobrala by som sa na nejaký welness pobyt alebo niekam na výlet, návštevu k nejakej priateľke ... aspoň na tri dni, prevetrať si hlavu. A možno mu začneš aj chýbať.. a začne o vás vážne premýšľať.

peterjakubik
24. mar 2016

Odporucam prejst si tymto: http://haluzice.cz/kapa/Haluzice-Nove_kody_part...

Je to velmi silne, ci uz by si sla s partnerom alebo bez neho.