Moj priateľ sa nechce ženiť

31. aug 2023

Dobrý deň mám otázku mame spolu s priateľom dieťa sme spolu 6 rokov mala ma 3roky ja mám 24 priatel 35 a on sa nechce ženiť. Ale predtým chcel len teraz posledný rok stále hovorí že on sa ženiť nebude s nechce povedať že prečo keď sa pýtam tak povie že potom sa každý len rozvádza 🙃

bbshop
2. sep 2023

@subartic ja úplne súhlasím so všetkým čo píšeš...tak by to malo byť, ale treba si uvedomiť, že v realite tie vzťahy vyzerajú úplne inak, ľudia majú rôzne povahy, rôzne charaktery, rôzne ocakavania a ubližujú si bez ohľadu na to ako dobre sú vychovaní. Či chces tvrdiť, že ty si nikdy nikomu neublížila? Že nikdy nikto nebol vo vzťahu s tebou nespokojný bez ohľadu na to aká dobre vychovaná sa cítiš ty? Určite robíme chyby všetci, ktoré vedú presne k vzťahom o ktorých píšem ja - že si ubližujú a nedokážu si veriť. Nemusí byť hneď každý chlap povalac a kazda žena kurva, aby mali zle nenaplnené vzťahy. Nielen tieto typy sú uväznené v partnerstvách bez perspektívy. Mnohokrát ostali bez svadby úplne normálni ľudia, ktorí dokonale fungujú ako par, ale nevidia to na manželstvo. Začínaš na mňa pôsobiť ako žena, ktorá silou mocou drží so ženami lebo všetky sú super úžasné bezchybne a muži sú všetci svine. Pritom tak to v realite nefunguje. Aj keď názory o mužsko- ženských princípoch vo vzťahu máš správne - muž má byť mužom a žena ženou. Ale nemôžeš písať, že ženy sú tie, ktoré sú dobré a muži zlí. Nie je to tak. Aj ženy robia chyby a možno niekedy fatalnejsie než muži.

subartic
2. sep 2023

@chodec15 veľmi povrchný pohľad. Ale tak si tri mesiace po rozvode , tak si zatrpknutý voči žená obzvlášť ak návrh na rozvod podala tvoja žena. Ženy vidíš ako také beštie idúce po majetku , zlatokopky a pritom to bol len tvoj nesprávny výber partnerky ( alebo teda ona nesprávne volila )
Lempli a lúzri sú muži čo nevedia prevziať zodpovednosť a to ani len za seba, nie to ešte za svoju rodinu . Akékoľvek zlyhanie hádžu na ženu , na situáciu , nepriazeň osudu. Lempli sú muži čo nedokážu sa problému postaviť čelom a len nariekajú akí sú hentí a tamtí nepsravodliví ,aké sú tie ženy kurv... a zlatokopky -Lúzri sú takí čo zaspali dobu a ostali v pubertálnom veku aj keď majú 30 +, nevedia sa ukotviť a byť verní jednej žene, chlastajú, pijú , hrubo sa správajú k žene .
Muža mužom nerobí len schopnosť zabezpečiť rodinu primerane po finančnej stránke , ale aj zodpovednosť za tú rodinu , jej ochrana , dodržiavanie pravidiel v rodine deťmi atď. Takýmto mužom môže byť aj VŠ aj robotník .
Už som ti napísala , že ak sa ti žena 200 krát sťažuje s niečím tak asi má s tým problém a ak ho neriešiš , ty sám ako chlap sa stávaš pre ňu problémom . A problémy sa riešia , jednoducho ť a vymení alebo sa ťa zbaví . Opakovane tu píšem že muž ktorý nerieši problémy sa stáva problémom a muž ktorý toto nepochopí a nezmení vzorce svojho správania nebude úspešný ani v ďaľšom vzťahu .
Jeden z mojich synov budúci rok končí VŠ , po škole odchádza na prax do Turecka na dva roky do špičkovej tureckej nemocnice , druhý syn mi zomrel vo veku 17 rokov na osteosarkóm a tretí syn ide na budúci rok do školy. Najstarší syn prevzal plne zodpovednosť za svoj život , má priateľku a myslí to s ňou vážne , žiadne otvorené zadné dvierka, prechodná stanica a úniková cesta. Verím že takto by sa choval aj druhý syn ak by mu to bolo dopriate aby tu s nami zostal , bohužiaľ nestalo sa tak .

subartic
2. sep 2023

@chodec15 a aby neprišlo k omylu , ja mám MUŽOV rada, vážim si ich . Aj svojho bývalého manžela mám rada, prežila som s ním naozaj skvelé roky( 27 ) , aj keď bol poznačené veľmi zlými obdobiami ako bola choroba syna a jeho smrť ,jeho pád do závislosti . Chcem aby sa z toho vyhrabal , postavil na nohy a aby bol ten čo býval a to bez ohľadu na to či by sme do budúcna spolu boli alebo nie.

dadis
2. sep 2023

@chodec15 Vztah znamena hadky? Iba ak si chybny kus alebo si hladas chybne kusy ty. A tie poziadavky na muzov si riadne prestrelil..