Muž si našiel milenku

11. máj 2024

Ahojte tak po 13 rokoch manželstva v takmer 40 si môj muž našiel milenku a ja neviem prečo ale myslím že za to môžem ja...nemáme deti pretože sme sa dohodli že nechceme,pracujem ako kuchárka,priznám sa že sa o seba príliš nestarám a pribrala som...zatiaľ čo ona má 27 rokov vlastný byt,skvele platenú prácu a iba z fotky je vidieť že je naozaj krásna žena ktorej nesiaham ani po päty...manžel sa mi priznal sám že chce rozvod že ma už nemiluje a že v jeho živote je niekto kto ho robí šťastným... rozišli sme sa v dobrom nechá mi byt pretože oni si chcú kúpiť vlastný väčší ako má ona teraz a vraj chcú deti...tiahnu to spolu už takmer 2 roky to som vyčítala z ich správ ktoré som našla kde ona je veľmi milá k nemu a on písal také veci ktoré mne v živote nepovedal... trhá mi srdce to že minule som ich spolu videla a vyzerajú šťastní a mňa mrzí že to som mu ja nedokázala dať

taynee
11. máj 2024

Teraz si už nič nevyčítaj, nepomôže ti to. Chybu ste urobili obaja. On si zrejme uvedomil, že deti chce. A potom ste asi nekomunikovali dostatočne. Nikdy ti nepovedal, že ho menej priťahuješ? Že by si mohla trošku so sebou niečo spraviť? Na druhej strane nevieme, ako vyzerá on, v akej je kondícii. Ale je zrejmé, že muží okolo 40tky chytajú druhý dych a mnoho manželstiev vtedí končí. Mrzí ma to. Na druhej strane, verím, že aj teba šťastie niekde inde, s niekým iným. Len sa prosím neobviňuj. Daj sa dokopy a ešte aj ty vieš mať dieťatko s iným mužom. Možno aj mladším.🙂

0silvia0
11. máj 2024

Prisla na neho kriza stredneho veku. Aj pre teba prilezitost zacat odznova.

autor
11. máj 2024

@taynee on vyzerá práveže na svoj vek veľmi dobre,stará sa o seba a podľa mňa je pre mladšie ženy príťažlivý...mne to nikdy nejako priamo nenaznačil ale priznám sa že pár krát mi hovoril či s ním nejdem na bycikloch niekam alebo si zabehať

deti95060810
11. máj 2024

vykašli sa na neho....
to že niekto vyzerá ako modelka - krásna žena - nie vždy zaručí spokojný a šťastný život.
ja byť tebou tak sa teším aspoň z toho bytu.... však aj to je niečo. Si zapísaná aj na LV? pozri na kataster či si ozaj majiteľkou.

ckocka
11. máj 2024

Tak mu dopraj nech je šťastný a dopraj to aj sebe, máš pred sebou ešte kus života, zariaď si ho najlepšie ako vieš.

taynee
11. máj 2024

@autorka viem, že je to ťažké, viem, že máš pocit, že sa ti teraz úplne zrútil život ako domček z karát, ale neboj sa, bude to v poriadku. Budeš mať čas pre seba, popracuj na sebe a potom si nájdeš milujúceho muža. A na druhý krát sa vyhni chybám, ktoré si už urobila.

autor
11. máj 2024

@deti95060810 byt je jeho on si ho kúpil ešte pred svadbou ale investovali sme doň obaja ale povedal že mi ho nechá podľa mňa ona tu nechce žiť alebo čo a čítala som ich správy kde si písali kde chcú žiť a tak

henikap123
11. máj 2024

Tak je čas mu ukázať, že o čo prišiel, začni sa o seba starať, začni chudnut, športovať (teraz budeš mat viac času, a keď budeš doma sedieť smutná nič tym nedosiahnes ) a možno si nájdeš lepšieho muža 🙂

S tým bytom uvidis, zažila som osobne, že najprv to boli reči že všetko ti nechám a potom nakoniec chcem všetko naspäť. :(

Držím palce.

deti95060810
11. máj 2024

tak na to si daj pozor... je rozdiel povedať že ti byt nechá a je rozdiel byť aj majiteľkou toho bytu...
lebo mu niečo prejde hlavou a jednoducho ťa z neho vypoklonkuje preč - to v prípade že nie si majiteľkou na LV

0silvia0
11. máj 2024

Volal ta von a ty si s nim nechcela ist? Vztah treba pestovat a rozvijat.

mamamasama
11. máj 2024

Koľko máš rokov?

autor
11. máj 2024

@henikap123 uvidím popravde sa mi tu nechce veľmi bývať ale moja jediná možnosť potom je ísť do prenájmu alebo k rodičom

marca12
11. máj 2024

Nic si nevycitaj. Ja si aj tak myslim,ze tym,ze sa ludia pocas zivota menia,nie je sanca,aby dvaja zostali spolu cely zivot. Mozno volakedy,ked bol velky prehresok sa rozviest,ale dnes mas moznost volby,tak zvolis rozvod. Tak je to aj u vas. Spoznali ste sa v urcitom case. Mali ste rovnaky pohlad na buducnost. On sa zmenil a chcel nieco ine a nahoda alebo co mu privialo do zivota nieco nove. No ak nebol spokojny,mal sa s tebou otvorene porozpravat a mohla si ty nieco zmenit a byt aspon v obraze. Takto je to asi sok,ked ta postavi pred hotovu vec a ty si ani netusila,ze on nie je spokojny. Uz sa stalo,treba sa z toho poucit. Mas vyhodu,ze nemate deti,nemusia aj tie trpiet rozchodom. Mas moznost spoznavat muzov,nemas ziadne zavazky.... Mozes sa poucit dobuducna,ze vztah treba rozvijat a neustale na nom pracovat. A len taka prakticka vec,co najskor prepisat byt,ak ti ho teda ide ozaj nechat. Teraz ma zrejme vycitky,tak kina. Ktovie ako sa zachova po case. Takze mysli na seba a co najskor porieste byt

zuzanockamt
11. máj 2024

@deti95060810 Prečo by mal prepisovať len tak svoj byt na ňu. Veď už len to je super ústupok z jeho strany, že ona tam môže bývať a platiť len beżné výdaje za byt.

doriiis
11. máj 2024

Jedna z mála žien,čo si prizná,že zato môže aj ona.Nuz áno,stáva sa O vzťah sa treba starať a budovať ho.

deti95060810
11. máj 2024

@zuzanockamt prečo? mňa sa nepýtaj... to nie je môj nápad, navrhol jej to ex...
len autorku upozorňujem že ak nie je napísaná na LV tak majiteľkou nie je... kedykoľvek ju môže poslať z bytu preč.
aby potom neostala prekvapená.

zuzanockamt
11. máj 2024

@deti95060810 Napísala, že jej nechá byt, ale môže to znamenať len to, že je dovolí tam bývať. Bol by hlúpy prepisovať svoju nehnuteľnosť na ňu. Ešte keby mali deti, tak ok, ale takto - načo?

alickapusinka
11. máj 2024

Povedal mi že mi nechá byt. Ako nechá v akom zmysle prepíše ho na teba papierovo ak nie nie je tvoj ak píšeš že si ho kúpil pred svadbou. Alebo to myslel tak že TI ho nechá v zmysle aby si mala kde bývať. Ak tak tak hoci kedy môže prísť a vysťahovať ťa. Takže nechá mi byt v zmysle bývam tam a papierovo je jeho to ti nič nenechal ako keby si bývala v prenájme. Ak TI prepíše byt že na LV budeš TY vtedy TI ho dal. Pochybujem že niekto niekomu nechá byt. Podľa mňa to bude také jeho rezerva ten byt. A na papieri bude vždy ON. Nie TY takže podľa mňa ON si necháva zadne vrátka. V prípade že mu to nevyjde s tou dotyčnou tak bude mať byt vždy sa bude mať kam vrátiť. To že bude s inou a bude s ňou mať deti kúpiť si na polku môže s tou novou ženou ale ten svoj v neznamená že časom sa nemusia rozísť rozviesť a bude mať byt. Takže nechá ťa v ňom bývať a nie že TI nechá byt. Byt TI určite nenechá myslím neprepíše to má rezervu pre každý prípad.

deti95060810
11. máj 2024

autorka píše....."rozišli sme sa v dobrom NECHÁ mi byt pretože oni si chcú kúpiť vlastný väčší ako má ona teraz a vraj chcú deti " ...
nechá mi byt - oni si chcú kupiť väčší.... 🙄
vysvetliť sa to dá rôzne...
@zuzanockamt

prasiatko30
11. máj 2024

Toto je dalsi namet na roman z ruzovej kniznice - boze tu sa to uz tak mnozo alebo je tu nejaka zacinajuca spisovatelka. A co sa teraz stane - autorka si uvedomi ako sa o seba nestarala za 20+ rokov zacne sa o seba starat, vychodi socialnu pracu zamestna sa na vynikajucom poste zbali mladasa a bude mat v 45 prve dieta a ex moze len zavidiwt

sevrin
11. máj 2024

Byt na teba nech prepíše, aby si ho mala vo svojom vlastníctve. Možno si uvedomuje tiež čo sa stalo a chce ťa aspoň takto "odškodniť", ale nestačí, že ti ho nechá. Porieš si toto.
Nechaj to potom plávať, niekedy v živote sa stanú veci, ktoré ti tak zásadne zmenia život, že je lepšie neísť proti prúdu, aspoň že ste sa rozišli v dobrom a neskončilo to horšie. Je mi ľúto, ako to dopadlo, ale proste aj o tom je život (áno je to klišé).

Že si kuchárka, nie je žiadny problém, kopa chlapov ocení, ak žena vie variť.

Ale zaujímalo by ma, čím sa ona živí, keď má v 27 rokoch skvelý plat?
Ja si na tomto fóre pripadám už ako v Rodinných prípadoch na Markíze, svojho času som to mával pravidelne pustené ako kulisu, ale čo som si všimol, VŽDY sa tam riešili problémy len v takých rodinách, kde muž bol riaditeľ, žena manažérka, alebo ona majiteľka firmy, on luxusný zbohatlík, samozrejme všetko pracháči, ale nikdy som tam nezažil také manželstvá ako on robotník, ona chyžná, či ona predavačka, on drevorubač a podobne. Zvláštne. Začínam si tu pripadať ako nižšia stredná vrstva 😀

minenkak
11. máj 2024

@taynee ale veď nájdeš aspoň človeka ktorý ti dá presne to čo potrebuješ,nevieš ešte aké šťastie ťa čaká v živote

autor
11. máj 2024

@sevrin ona je tuším nejaká hlavná asistentka riaditeľa v jednej firme,ovláda jazyky a dobre zarába. No bohužiaľ musím sa zmieriť s tým že muž si našiel niečo kvalitnejšie...a ten byt s ním budem riešiť ale neviem je mi čudné na neho tlačiť aby v podstate jeho byt písal na mňa

taynee
11. máj 2024

@minenkak ja? Tak musím to ísť povedať mužovi, že ešte nájdem šťastie v živote.🙂 Bude rád.

sevrin
11. máj 2024

AUTORKA chce sa on rozviesť? OK, povedz mu svoje podmienky (nie nejako nátlakovo, ale tak, aby pochopil hneď na prvý krát, že tých 13 rokov nebolo len tak zadarmo) s tým, že ak ich splní, tak ten rozvod z tvojej strany bude rýchly. Železo treba kuť za horúca.

Asistenka? Takže kávu variť vie. To fakt máš konkurenciu.

majlo1234
11. máj 2024

Tak sa nejako ferovo vyrovnajte. Mne to pride ako gradiozne gesto, prepisat na teba cely byt len preto, ze si on nasiel milenku, ktora tam nechce byvat. Ferove by bolo urcite vyplatit ti vsetky naklady, ktore si s tym bytom mala plus nejake “odskodne” ak sa chce citit lepsie. Nuz a ty sa zariad, si mlada, mne pride strasne zvlastne sa “spustit” v mladom veku, duplom ked vo vztahu nie su deti.
Zacni do seba investovat, robit si radost a starat sa o seba 🙂

lonely66
11. máj 2024

@sevrin ja si tu pripadám pomaly ako spodina (reagujem na tvoj komentár o platoch)

autorka, on ti byt nenechal, on ti ho prepožičiava, stále si s holou riťou. ak to navrhol z pocity "viny", že ťa opustil, tak to rýchlo využi a tlač na to, aby ťa napísal ako plnohodnotnú majiteľku na LV. lebo mne to pripadá tak, že ty si sa nielen zanedbala, ale ostala si aj neznalá bežných zákonov. on, hoci byt je jeho, ťa teraz ani nemôže z bytu vyhodiť, lebo ste svoji. akonáhle sa rozvediete oficiálne, môže ťa vypoklonkovať zo dňa na deň. tak na to pozor. ak to povedal z pocitu viny, rieš čím skôr.... aspoň uvidíš, či to myslel úprimne.

lonely66
11. máj 2024

@sevrin ešte príspevok o 14:36.....
a tak zase..... 40-ročný chlap, ktorý odíde od pribratej ženy, nemajú spoločné prakticky asi nič..... ten nepotrebuje kuchárku, ale "milenku". a jasné, že sa do nej zaľúbil, veď o tom to chlapi majú, bohužiaľ mnohí. kým je sex a kvalitný, tak sa vznášajú s hlavami v oblakoch. akonáhle to ustane a nedajbože žena priberie, tak idú o kúsok ďalej a tam zasunú (časom). to nastalo u autorky. čiže že mladá je nejaká asistentka, mužovi vôbec nevadí. však dnes sa kopa ľudí stravuje von v rámci práce a raňajky či večere majú nevarené. v tomto vôbec problém nevidím.
ale v tom, že on jej povie: nechám ti byt....? to akože ako myslel? ak navždy, tak prepis. a čo najrýchlejší.

domkakvet
11. máj 2024

Spravila si hned viac chyb, ale mozno by to dopadlo rovnako, aj keby si ich neurobila, co je dost pravdepodobne, lebo to, ze sa s nou vlaci uz dva roky poza tvoj chrbat tiez nieco hovori o jeho charaktere, asi to ze ine sa od takeho cloveka moc ocakavat neda, bud rada, ze mas z neho aspon byt, teda ak ti ho da aj papierovo.

autor
11. máj 2024

@sevrin nie tam nejde o varenie kávy ona pracuje v jednej zahraničnej spoločnosti kde má toho dosť na starosť...a dohodnúť sa s ním budem snažiť zatiaľ to vyzerá že sa chce rozumne dohodnúť a nerobiť zbytočné problémy