Náš vzťah ide dolu vodou

janusa10988
18. máj 2022

Ahojte potrebujem sa len vyrozprávať náš vzťah s manželom ide dolu vodou naozaj neviem čo mám robiť máme spolu deti stále sa mu niečo nepáči a najviac ma hnevá jeho lenivosť som z toho zúfalá že všetko je na mojich pleciach. V práci som mala kolegu boli sme spolu každý deň sami aj cez víkendy ak to bolo potrebné a nejako ani neviem ako sme sa dali dokopy spali sme spolu 3 krát ale pred 4 mesiacmi si našiel novú prácu odvtedy nie sme v kontakte neviem čo mám robiť chýba my myslím nanho každý deň ale nenapíšem ani nevolam mu a on sa my tiež neozýva má tiež manželku a deti čo mám robiť ?Máte niekto podobnú skúsenosť ? Ďakujem za rady

zuzanazu85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moonlight1210
18. máj 2022

@janusa10988 idealizujes si ho. V podstate ste sa naozaj nepoznali, v zivote na teba zrejme nekrical, nevynadal ti, neobvinil ta z chyby, teda ta ani nijak nesklamal, nezarazil, nesokoval, neostala si na pochybach, co je toto za cloveka. Iba ste mali kamaratsky, vtipny, prijemny vztah - tam je lahko sa zalubit a dat tomu bez zabran priechod, ked sa citis ocenena a prijimana. Lebo mas pocit, ze je to to prave orechove.

Ale asi ti je jasne, ze si bola len take, na vsetko ochotne povyrazenie pre neho. Uzil si, co si mu ponukla. I pekne priatelstvo, i sex (resp. pekne priatelstvo si mu oplatila sexom - slusne vynosny obchod pre neho).

Prestan nostalgicky spominat a pozri realne na svoj vztah.
Ten s kolegom bol v podstate iba taky tvoj utek pred realitou a pred riesenim. Taky odklad nieco riesit, lebo si mala docasnu prijemnu nahradu, ku ktorej si sa utiekala.

Teraz ale prisiel cas prehodnotit, co mas doma. Ci sa to da zmenit (chces sa este snazit), alebo neda (ani nevidis v tom zmysel). A podla toho sa zariadit.
Trebars zacat sa obzerat po moznostiach, ako odist. Nehovorit si, ze nemas kam a za co. Ale pozriet sa, co by sa dalo a kde na to vziat.
Zacat s tym teraz, neodkladat to. Lebo si o tri roky povies, ze keby si bola zacala uz vtedy, dnes si mohla mat aspon daco… i ked malo, ale daco. Co je vzdy viac nez uplne nic.

jaskolka
19. máj 2022

Už to, že si sa počas trvania (ešte) manželstva dala dokopy s iným mužom, bola hlúposť na xtu. Problémy sa nikdy nevyriešia neverou, zvlášť ak to bola len take spestrenie očividne pre toho dotyčného, keďže on nemá podľa toho o teba vážny záujem, že po odchode od terajších partnerov začnete spolu. Zbytočne sa na neho viazes, spomínaš a to ta ešte viac depta.
Keď už skutočne neexistuje možnosť napraviť manželstvo a obnoviť vzťah s mužom, tak zrejme ti ostáva len odchod a rozvod.
Ja som za rozvod, ak je tam týranie, alkohol, agresia, ťažké závislosti a podobne, ale prepáč, ty nič také nepíšeš, že by ste mali vážne neriešiteľné problémy.Možno si to nespomenula, preto vychádzam len z napisaneho
Tetaz je taky trend, že nepáči sa mi dačo, namiesto riešenia sa zbalím, vyspím s iným (inou) a idem preč, veď mám nárok na šťastie.
Omyl. Kto zaručí, že ten druhý bude lepší a po čase to tiež nebude rovnaké?
Máš dve možnosti. Dat dokopy vzťah s manželom, a kašľať na "sex kolegu" alebo sa rozviesť. Co iné?

patka_673
19. máj 2022

toto je to, ze dnesne vztahove problemy sa "riesia" neverou. nerozumiem na co to je dobre, lebo takto je ublezene viacerym ludom. nuz co ti poviem, ani sa vlastne necudujem ze vas vztah ide dolu vodou.

janinah
19. máj 2022

Nadpis by mohol byť aj...Lenivý manžel a moja nevera. čo je väčší problém?...

lindusss2016
19. máj 2022

@janusa10988 vas vztah ide dolu vodou? To by si mohla napisat predtym, ako si sa vyspala s kolegom. Teraz by to uz malo mat iny nazov 🤷
Takze takto, kolega dostal, co chcel, ale pravdepodobne si uvedomil svoju chybu a nechcel prist o rodinu, preto si asi aj nasiel novu pracu, aby to utal. O teba zaujem nema, nestavaj si vzdusne zamky a hlavne ho za ziadnu cenu nekontaktuj. Prestan na nrho mysliet, je to minulost, ktora pre neho nic neznamenala, maximalne ju teraz moze lutovat, ale urcite nespomina na teba s nehou v ociach 🤦
Otazne je, ako velmi ta hnevala manzelovs lenivost ored tvojou neverou. Nakolko sa sexom s kolegom nijak lrnivost nrvyriesila, nemal ti ani tak kto pomoct, tak mi toto zrovna sko dovod nepride, skor mam pocit, ze sa uz vsemozne snazis osoravedlnit svoje zlyhanie. No uvedom si, co v zivote chces a vyries svoju situaciu. Bud chces ostat s manzelom a hodis spomienky na milenca za hlavu a dokazes este milovat svojho muza, alebo sa rozvedte. Ved na co si s nim? Aby si nebola sama? To je ten najhorsi mozny dovod

moonlight1210
19. máj 2022

@patka_673 taketo veci sa riesili aj pred sto rokmi. Len vtedy sa rozviest nedalo/bola to potupa, tak vsetci “ucastnici zajazdu” potom nasledne zatali zuby a snazili sa s tym nejak zit.
Ale to neznamenalo, ze to prekusli, “problemy opravili” (podla hesla, ze vtedy sa veci nevyhadzovali, ale opravovali) a zili uz stastne.
Obcas to prekonali, vysvetlili si to a zili uz stastne (nevernik sa snazil a podvedeny odpustil). Ale vacsinou to proste, ked emocie odzneli, pragmaticky supli pod koberec (co ine s tym) a slo sa dalej, lebo ina moznost nebola.

X starych mam ti povie, ze dedo mal frajerku/aferu/behal za frajerkami v istom obdobi svojho zivota. O zenach sa to vie menej, byvaju od prirody opatrnejsie, ale aj o niektorych zenach sa dopocujes, ze kedysi mali milenca, resp. ze nieci syn/dcera je vlastne “akysi viac do susedov” (ale kedysi sa ludia v dedine viac brali medzi sebou, takze vzhlad nebol az take voditko. Ak bol niekto do Vojtkovcov, tak hladali dovod v tom, ze je to cely jeho pradedo Vojtek, nie hned, ze je tu od suseda mladeho Vojteka spoza plota. To az ked sa preflakli aj ine skutocnosti to zacalo byt podozrive.)

vifoncitta
19. máj 2022

mY sa píše ak ste viacerí a mI sa píše sebe sám...A čiarky takisto by neuškodili,nedá sa to čítať...Ako jedna dlhá veta
A k tvojmu problemu -no celé zle...máš doma muža a ty sa motáš na druhého čo má doma ženu...mali by ste si podať ruky ale asi múdrejší ustúpil...

1radula1
19. máj 2022

Treba si uvedomiť, že susedova tráva zakaždým vyzerá zelenšia, ale reálne to tak vôbec nie je a to maj na pamäti. Skús venovať svoju energiu do svojho vzťahu. Skúste si sadnúť spolu poprípade aj poradňu navštíviť.

xena0
19. máj 2022

Nepochopím, chrapať s druhým počas trvania manželstva, super riešenie problémov v manželstve 🙂 si to vyriešila