Nenávidím, ale aj milujem svojho priateľa

27. sep 2022

Mame spolu syna má 1,2 roka. Nenávidím svojho priateľa ale zároveň ho milujem. Viem ,ze by som mala bez neho menej nervov ale zároveň viem ,že by som sa trápila ,že som bez neho. Neviem sa proste niako presvedčiť alebo sa odhodlať vykašlať sa naňho, lebo neznášam mať pocit ,že som sama bez partnera a nemám pri sebe muža ktorému by na mne záležalo (aj ked z jeho správania mi dava najavo ,že mu na mne nezáleží ale hovoril opak) hrozne to mám doma zložité. Teraz chce odist zarobiť do zahraničia a ja mam ist so synom zatial k rodičom aby sa neplatil nájom a neskór si vezmeme opäť byt do podnájmu ako máme aj teraz a ja tam budem s malym a on bude pracovat v zahraniči a chodit domov. Ja tskto nechcem žiť ale ani nechcem bez neho byť ani aby bol maly bez svojho biologického otca. Neviem proste ako von z tohto som zúfalá.

autor
27. sep 2022

@mell27 o tom ,že by sme išli niekedy do zahraničia sme sa nedohodli

jaskolka
27. sep 2022

Nuž... V prvom rade ste rodina už vy traja. Preto by bolo treba sa snažiť, aby ste aj ako rodina fungovali.
Keď nie je iné východisko, kvôli peniazom ok, na nejaký čas on pôjde do zahraničia, aby zarobil. Veľa ľudí tak existuje,keď je vzťah pevný vydrží.
Ak však vy mate viac problémov, tak je na 99%iste, že sa natoľko odcudzite, že návrat k sebe bude už nemožný.
Čiže autorka, nikto to nepovie, urob to, alebo ono. Ak chceš zachrániť vzťah, aby ste fungovali ako rodina, tak hlavne si uvedom že ON je už teraz tvoja prvá rodina, nie babky, tety, dedkovia ujovia a podobne a podľa toho konať
Ak však cítiš, že s ním tam nemáš istotu, oporu a podobne, tak ver tomu ze keď odíde, vzťah vám postupne úplne "pôjde do múky"lebo nič vás vlastne spájať nebude. Vzťahy na diaľku skutočne obstoja len pri obojstrannej snahe a láske na pevných základoch

dilino
27. sep 2022

no tak potom čo chceš malého syna obrať o otca ale otec pôjde zarábať peniaze a TY budeš u mamy. Ved to je choré na hlavu toto že otec neuvidí syna rasť len preto že TY chceš zostať tu. Nevieš čo chceš. Nechcem aby malý prišiel o otca a nejdeš s nim tam. Ved vždy je možnosť sa vrátiť domov na SR.S tebou ani tak ani tak. Hlavne že chlapa čo chce pracovať nenávidíš mala by si sa nad sebou zamyslieť. Už nerozhoduješ za seba ale aj za syna ktorý chceš byť s otcom aj otec opačné s nim.

mell27
27. sep 2022

Akurát pri tom stretávaní treba používať aj mozog,aby si vedela či tvojmu priateľovi na tebe záleží a či ťa ma naozaj rád...

gabika0825
27. sep 2022

Čítam aj príspevok aj tie komentare a nechápem ta autorka popravde. Súhlasím s väčšinou komentárov. Ako zober si tak, koľko žien by dalo všetko za to, aby mali schopného partnera, ktorý si doma neváľa zadok a chce pre svoju rodinu niečo viac. To že zarobí 1200€? Spolu s tvojou materskou je to koľko ? 1400€, 1500€? To nie je veľký peniaz v dnešnej dobe zdražovania a ekonomickej krízy. Ty si uvedom, že tvoj partner tam chce ist zarobiť. Nejde tam žiť do konca života bez možnosti vrátenia sa na Slovensko. Ani tebe nebude zakazovať a držať tá doma s dieťaťom zamknutých. Čiže nechápem aký je problém. Ty vlastne nenavidis svojho partnera za to že chce pre vás lepší život? 🙈 a hlavne, maly má iba cez 1 rok. Aj tak si nebude pamätať teraz babku dedka a neviem koho a myslím si že on to bez nich na istý čas prežije. Prezije takisto zvyšok tvojej rodiny bez malého. Bez koho ale malému bude ťažko, bez otca. Zober si to inak, teraz zarobí tvoj partner v zahraničí a za 2 roky by ste sa vrátili na Slovensko aj s peniazmi a kúpili si svoj dom/byt, nemuseli by ste byt niekde po nájmoch, šetriť na každej veci,lebo zdražuje sa každý deň keď si si milá autorka nevšimla ešte, maly by mal 3,5 roka a už by to bral aj on inak, vtedy si už uvedomuje ze aha toto je babka toto je dedo toto je ujo atd… proste berieš to podľa mna dosť sebecky. To, ze tvoja mama odisla od rodiny bude ten problém, ze o tom stále zjavne od nej počúvaš. Preto nechces odísť ty, lebo tá drzi doma, hovorí ako to ľutuje ze odisla. Ale myslím si ze toto je trosku zrejme iná situácia. A bohužiaľ autorka, v obchode ti nepredajú tovar za to ze dieťatko sa teší z babky a dedka, ani hypotéku a účty z toho nezaplatiš. Tak sa musíš rozhodnúť. Buď otec tvojho dieťaťa, alebo rodina. Nehovorím ze naveky. Čo sa týka partnera, po tom už neviem.

retatka
28. sep 2022

Kočky ,v prvom rade je dosť podstatne ,že majú PROBLÉMOVÝ vzťah a zrejme preto s ním nechce ist .Neciti oporu ,podporu od muža .V cudzom štáte a problémovým vzťahom je to zarobenie si na väčšie problémy a vystavenie dieťaťa veľkým stresom .Takže keď cítiš oporu milá @autorka u rodičov ,ostaň s nimi .Mala by si to veľmi ťažké v zahraničí s chlapom ktorý ťa má na háku .Možno keď sa vráti to dáte nejako dokopy alebo sa rozidete .Bude to skúška vzťahu .

pipistrel13
28. sep 2022

rodina ste v prvom rade ty,partner a dieta