(Ne)rozvedený chlap

7. nov 2022

Ahojte, stretli ste sa už s tým, že chlap sa nemôže (nechce) rozviesť, lebo by to výrazne ohrozilo jeho prácu? Totiž, kamoška sa začala stretávať s chlapom, ktorý žije sám, má dve deti, dobrú prácu, je naozaj milý (ja ho poznám už dlhšie, spolupracovali sme...je milý, vtipný, gentleman - stará škola..ale teda nikdy sme sa nebavili o sukromi)..po necelom mesiaci stretávania sa povedal kamoske, že nie je papierovo rozvedeny...a že to zrejme ani nikdy neurobí. Jeho "ex"manželka žije už pár rokov s iným mužom...v podstate sme malé mesto, veľa ľudí ich pozná ako rozvedenych a zrejme nikto nevie, ako je to v skutočnosti ...každopádne, kamoška nevie, či do takého vzťahu ísť, pýta radu / názor odomna a ja tiež netuším. Čo vy na to?

ckocka
7. nov 2022

Ako by to ohrozilo jeho prácu? Jeho nerozvedená ex ho zamestnáva?

nely1704
7. nov 2022

A čo ona ? Chce sa vydať, alebo len hľadá úlet? Ja by som s nerozvedenym rodinu naplánovala...

autor
7. nov 2022

@ckocka nie, pracuje na mieste, kde to nie je prijateľné (v papieroch)....nemôžem to špecifikovať, ani nechcem.

fotoarch
7. nov 2022

Možno ich tiež brzdí majetko pravne vysporiadanie, takže okrem toho že si nenaštrbia kresťanskú povesť.Asi im to takto vyhovuje . Nemá tiež každý riešenie nájsť 100 000 na polku z nehnuteľností napr domu

ckocka
7. nov 2022

Asi si neviem predstaviť také zamestnanie, takže by som mu neverila.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nely1704
7. nov 2022

@ckocka gréckokatolícky kňaz...

ckocka
7. nov 2022

@bilberryday Nežijem teda na Slovensku, ale ak církevné inštitúcie zamestnávajú civilných občanov, podobné bigotné požiadavky na nich nemajú.

bluka2
7. nov 2022

Alebo nejaký slovenský politik "za rodinu", ktorý vodu káže a víno pije 😀

autor
7. nov 2022

@nely1704 ona je už 4 roky sama s dcérou. Nehľadá vyslovene úlet, hľadá chlapa do života. Keď som sa jej pýtala na svadbu, vravela, že "ak by sa dalo, jasne, že by som chcela, ale na tom už môj svet nestojí...." Podla mňa už samu seba presviedča...neviem....fakt jej neviem poradiť, lebo naozaj ho poznám v tom dobrom svetle (aj vo vypätých situáciách mal chladnú hlavu)...ale zase, už len čisto pragmatické hľadisko....

nely1704
7. nov 2022

@bluka2 🤣

bluka2
7. nov 2022

Nech hľadá ďalej, ak hľadá niekoho na život. Sorry

ckocka
7. nov 2022

@nely1704 Ten sa hlavne nemá čo ťahať s žiadnou babou okrem manželky. Alebo si musí vybrať, vernosť církvi alebo lásku.

janinah
7. nov 2022

Vrátila by som sa z kratšej cesty,vlastne jej tým povedal,že to s nou nemysli vážne.

nely1704
7. nov 2022

@ckocka akože bol to len príklad 🙂

autor
7. nov 2022

Baby, nie, verejnosť vie, že "sú rozvedení". Ono, je úplne jedno, čo robí.
@fotoarch v tomto to môže zcasti byť. Mali veľký dom v centre mesta...teraz v ňom býva ona, on šiel do bytu po rodičoch...

petamich
7. nov 2022

tak napr. ja mam takyto pripad v blizkom okoli, on bol roky nerozvedeny, jeho ex zila s novym partnerom a on si neskor nasiel tiez niekoho ineho, dodnes spolu roky ziju, funguju, maju snad jeden z najharmonickejsich vztahov ake poznam 🙂 ona uz nechce mat deti, nikdy nechcela, on ma dve (uz) dospele, dovod preco sa nerozviedol neviem, nikdy som sa nepytala ale tiez to tipujem na nejake vyporiadanie atd. v ociach sveta je rozvedeny a len oni a ich blizki vedia, ze nie

autor
7. nov 2022

@janinah on s ňou práveže vzťah chce, len k nej chcel byť úprimný a vravel, že jej dá všetko, okrem svadby....

ckocka
7. nov 2022

Takže sa len vyhovára.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
7. nov 2022

Áno,úprimne jej povedal,že sa nikdy nerozvedie...takže ona je frajerkou ženatého muža, mne by to vadilo, skutocmy chlap si ma v živote urobiť poriadok

nely1704
7. nov 2022

Škoda, že nevieme dôvod prečo sa nemôže rozviesť, myslím, že to by bolo kľúčové. ( chápem, že nenapíšeš)
Majetkové veci pre mňa dôvod nie sú

autor
7. nov 2022

@petamich tak toto jej dám prečítať ako ten dobry príklad. Ja nevravím, že taký vzťah fungovať nemôže, veď aj ja žijem s partnerom bez svadby. Len tu ma skôr straší to praktické hľadisko (dedenie atď.). Ale to teda som v ďalekej budúcnosti pevne verím...

petamich
7. nov 2022

no tito dvaja pochopitelne nemaju ziadny spolocny majetok 🤷‍♀️ vsetko ma svoje pre a proti, nevravim, ze toto je standardny a stastny setup ale na druhej strane, ked vidim tych mojich aky vztah maju, tak sa teda mame s manzelom v com inspirovat

ale ano laska a mozno dobry partner je jedna vec a prakticka rovina ako napr. pravna je druha vec, len som sa teda chcela podelit s tym peknym prikladom

vilma7
7. nov 2022

Kamarátka je tiež v takom dlhoročnom vzťahu, že jej priateľ je ženatý, ale asi pomaly 10 rokov a mojou kamarátkou.
Nerozvadza sa kvôli majetkom a vysporiadaniu.

lienka.7
7. nov 2022

@autorka žiješ bez svadby so ženatým alebo so slobodnym/rozvedenym? Lebo to je teda markantny rozdiel. A presne pises o praktickom hľadisku ako napr.dedenie. budu spolu žiť v byte, ona ho bude financovať a nebude mať z toho akoze nic?
A prepáč, ide iba o výhovorku. Je to iba milenka, nic viac.

marianarem
7. nov 2022

Ked sa chce, prakticka stranka sa da pravne poriesit. Existuju zavety, plne moci a kadeco dalsie. Ja myslim, ze to moze fungovat, len teda si kamoska musi byt ista, ze chlap je uz od ex citovo odputany, ze dovod nerozvadzania sa nie je ten, ze nechce prerusit posledne spojenie s nou.

autor
7. nov 2022

@marianarem tak toto ma zaujalo. Určite jej to spomeniem. Ona sa s ním chce stretnúť a poriadne porozprávať, vzala si čas spracovať to všetko. Ale ak by sa naozaj dali tieto veci ošetriť, to by bolo fajn. Čo sa týka toho odpútania sa od ex, ja si myslím, že tam už dávno nie je o čom. Ale jasne, že kamoška na to všetko bude musieť prísť sama .....každopádne ďakujem 🙂

ckocka
7. nov 2022

@marianarem Poriešiť sa dá všetko ak sa chce, ale konkrétne v tomto prípade by mi viac vadilo že zo mňa robí hlupáka. To neznášam.

matkahelka
7. nov 2022

ved takych vztahov je dnes (zial) vela, vzdy je to kvoli majetkom. mam dobru kamosku, ktora zije so "zenatym" uz snad 5 rokov, jeho ex uz ma partnera dlhsie. a ja uz pred takmer 25 rokmi som na strednej mala spoluziacku, ktorej rodicia rozvedeni neboli, ale i otec i matka mali partnerov. otec mal dlhe roky jednu stalicu, matka skakala zo vztahu do vztahu. boli vyslovene prachati, zalozili ako manzelia kdejake firmy a nechceli sa vyplacat/ciastkovat, tak sa nerozvadzali.
ja som v tomto moralistka, ja by som s takym do vztahu nesla, ale teda, ja by som s chlapom ani bez manzelstva roky nezila, pretoze pre mna je manzelstvo dolezite.