Po akom čase sa vám začalo kaziť manželstvo?

24. mar 2024

Po akom čase sa Vám začalo kaziť manželstvo? Teda tým, čo sa to stalo.

majlo1234
24. mar 2024

Detmi😂

rozculena
24. mar 2024

plus mínus 7 rokov

mikasa_ackerman
24. mar 2024

Podľa diskusií, ktoré som tu videla, ale aj podľa rôznych štatistík sa najviac manželstiev rozpadá po príchode detí😅

daniela2202
24. mar 2024

A že deti sú láska

mirkava
24. mar 2024

@daniela2202 no lebo muž už potom nie je stredobodom vesmíru 😁 a ma viac povinnosti 😂

daniela2202
24. mar 2024

@mirkava správne 😊👍

greywolf
24. mar 2024

@mirkava alebo tym ze zena zabudne ze je aj manzelkou a nie len 100% matkou 24/7 po dobu x rokov. 😉

mirkava
24. mar 2024

@greywolf muž niky nepochpi, čo znamená pre matku mat dieťa. Nie je len manželka, ale hlavne matka, kuchárka, upratovačka, manažérka, lekárka, učiteľka, psychologička s nepretržitou prevádzkou. Muž je hlavne hokejový a futbalový fanúšik občas zamestnaný a keď sa mu chce tak manzel. V nedeľu keď oddychuje pri zápase, žena zehli, učí sa s deťmi, prata, varí a večer odpadne do postele hoci je nedeľa a muž po vyhratom zápase chce skórovať aj pri vycerpanej žene. Tu nikdy nebude spravodlivosť.... 🤔 a ešte sa potom aj sťažuje kamarátom ako ho manželka zanedbáva 😁

elzu
24. mar 2024

@mirkava mas pravdu, chlapi z „vychodniho bloku“, kam CR a SR mentalitou rozhodne patri, jeste porad radne zaostavaji za rovnomerne rozdelenou „delbou prace“ v rodine…ale nevidela bych to tak skepticky - je cim dal vice „emancipovanych“ muzu, kteri se o chod domacnosti a vychovu deti s zenou deli. Trend se posouva spravnym smerem 😉
Taky je to hodne o vychove- my rodice to mame v rukou, jake si vychovame dcery a syny.
Nase dcery si musí do budoucna umet nastavit spravna pravidla a nesmi se bat komunikovat o svych potrebach. A nasi synove se musi od zacatku naucit, ze nejsou princove, okolo kterych se toci svet, nýbrž ze se musi odmala zapojit do fungovani rodiny. Slysela jsem jednou jeden zajímavý podcast ohledně rovnopravnosti muzu a zen, ve kterém zaznělo: potřebujeme vice mužských feministu. 😉

Zpet k tematu: Mne se vztah rozpadl po osmi letech po prestehovani z domoviny do ciziny- pod vlivem stresu - se nam vykrystalizovaly problémy, ktere jsem dlouho prehlizela a ignorovala.

marianarem
24. mar 2024

Mne sa to teda zatial nestalo, ale zo svojho okolia poznam doslova vsetko medzi 1-30 rokmi. Pri niektorych z tych manzelstiev som ostala naozaj zaskocena a prekvapena, po kolkych spolocnych rokoch sa to zacalo sypat.

marica61
24. mar 2024

Nám sa ešte ani po 45 rokoch nezacalo 🥰

gabriela2952
24. mar 2024

@mirkava podľa mňa to je skôr tým, že žena sa upne na babatko a z muža sa stáva už len vzduch

milka1988
25. mar 2024

U nas sa to začalo kaziť prichodom dieťaťa. Dovtedy sme boli iba my dvaja travili sme spolu čas. Od kedy máme malého točí sa všetko okolo neho. Babky pracujúce nemajú čas strážiť, súrodenci majú svoje rodiny a malé deti.

valise
25. mar 2024

U nas druhy den po svadbe

1ryba
25. mar 2024

Manželstvo sa samo od seba nekazí. Kazia si ho ľudia, čo v ňom žijú.

fairyy
25. mar 2024

prve manzelstvo podla mna den pred svadbou, ale bola som mlada a hlupa a vsetko bolo zaplatene a ja som povedala ano 😥 druhe je super a kym obaja ho budeme chciet mat super take aj ostane 😊

milanemila
25. mar 2024

@mirkava absolutne nesuhlasim s tym co tu pises 🙈 takto sa sprava lenivy bulo a nie milujuci manzel a uz vobec nie kazdy chlap. Je smutne ak mas takuto skusenost. To je tak stereotyp tradicnej slovenskej rodiny zpred xy rokov (niekto tak zije zial dodnes).

mirkava
25. mar 2024

@milanemila jasneee že to nie je v každej rodine rovnako a otec zoberie tie svoje deti aj lyžovať, korčuľovať a podobne. Je to trochu nadnesene. Žena má toho vždy viac, vždy.... nech sa manžel akokoľvek.... ak je matka v pohode, celá rodina je v pohode.... gro fungovania rodiny je na žene

lucmirka124
25. mar 2024

Moj otec vie vsetko☝️oprat, ozehlit,navarit, vsetky prace take bezne zenske v domacnosti,,, a samozrejme chlapske prace bezne,, opravit, beton namiesat, pilit drevo a pod.postarat sa o deti od A po Z samozrejme.,, mojho brata sme ucili tiez vsetko, takze vie...aj adekvatne manzelke pomahat... mojho muza velmi Lubim,,, ruzove okuliare mi spadli s prichodom malej ( teraz ma 7 r) je to dobry otec, manzel,, pomoze ako vie v ramci svojich moznosti,,,ale myslim ze velmi velka chyba je ze niektore mami svojich synov vobec nevedu k tomu ako maju v domacnosti byt ,,napomocny'' mojho muza ucim za tych 12 rokov aspon zaklad,, ale naozaj boli chvile ked som zurila ako je mozne ze ho mama ( svokra) neviedla aspon k zakladnym veciam,, preco?? Niektore mami neukazu synom ako oprat? Aspon daco jednoduche navarit? Nechapem?? Vychovavaju ich pre sluzky?? Ako snazim sa aby manzel vedel aspon jednoduchy zaklad ked mi doplo,, ze on fakt nevie... myslim ze niektore mami by mali kusok zmenit system vychovy a viest ich k zakladnemu chodu domacnosti....
A po rokoch veru suhlasim s nazorom ze ,,ŽENA MA VZDY VIAC A JE GRO FUNGOVANIACELEJ RODINY,,🍀🥰

sinusoida
25. mar 2024

@mirkava presne, veľký súhlas, včera som padla do postele úplne vyčerpaná a on sa začne sťažovať, že ako je unavený a koľko pracoval....😀

sinusoida
25. mar 2024

@lucmirka124 niekedy by sa ale ten manžel mal chytiť práce sám a nie mu to ukazovať, dospelý človek by mal byť natoľko uvedomelý a vnímavý, že vidí, že treba pomôcť a učiť sa už vie aj sám.

milanemila
25. mar 2024

@sinusoida ale vsak taki chlapi realne existuju, len ty si si takeho nevzala 🤷🏼‍♀️

weronika171717
25. mar 2024

Akože, keď si ženy výberu takého, ktorý je ako ďalšie dieťa, tak sa nečudujem.....a neriešia to.....starajú sa o všetko ako hlúpe.....neviem čo si chcú dokazovať. Ja sa pochválim, že mám úžasného manžela a otca nášho dieťaťa, ktorý odmalička ako sa synček narodil ho kúpal (to je ich rituál takmer každý večer), hral sa s ním, prebaľoval, prezliekal, na 4 hodinové prechádzky chodil, uspával a to nám nikto nestrážil dieťa - možno dvakrát za prvé 3 roky...teraz chodíme či do Tatralandie, na korčuľovanie, na bicykel, na prechádzky, na ryby (všetci traja sme rybári), do kina, s legom sa hráme, spoločenské hry, futbal hráme a veľa iných veci.....mne sa manžel venuje.....doma upratujeme spolu.....nemá problém povysávať, umyť podlahy, kuchyňu umyť, prezliecť periny, navariť.....komplet všetko......funguje nám to chvalabohu vo všetkom a to sme spolu takmer 18 rokov. A áno, chcela som sa pochváliť akého mám úžasného manžela pre tie, ktoré by si chceli rypnúť. 😆😆😆☺️😘

evuska135
25. mar 2024

Po detoch a ked sme sa priblizili k 7r. Predchadzajuci vztah som tiez ukoncila po 6,5r. S manzelom sme to nastastie ustali a ideme dalej, asi po tom vsetkom je to este lepsie ako to bolo, aj ked mi trvalo isty cas sa stotoznit s tym co mi vykrikoval. Ale dali sme to nejak a ide sa dalej.

lucmirka124
25. mar 2024

@sinusoida myslim ze to je uz ta ochota toho chlapa, otca, manzela snazit sa naucit to,,,ten dospely chlap kt ku tomu mami neviedli sa bud chytit roboty v domacnosti chce alebo sa nato vybodne a prinajlepsom sa sprava ako boh lebo on bol v praci a zarabal peniaze, a zeny su len na materskej a staraju sa 24 h denne o dieta a o domacnost.moj zas pochopil ze snazit sa musi, a musi sa daktore veci naucit aby sa vedel postarat o malu ked ja som napr. v nemocnici. Pretoze nevediet zaklad bol velky problem co on vdaka bohu pochopil

tiezjedna
25. mar 2024

@mirkava
@sinusoida
pre mňa sú tie vaše príbehy totálne sci-fi. O takých chlapoch som počula... Ale že ich má niekto reálne doma a ešte si s nimi urobí deti, tak tomu sa až ťažko verí.

mirkava
25. mar 2024

@sinusoida presne, už sa mi nechce hovoriť toto treba, mohol by si... keď mu poviem tak urobí ale mne sa už tak neeeechce hovoriť, vysvetľovať, milión otázok okolo toho....

mirkava
25. mar 2024

@tiezjedna hihihi aaaano, ved on spraví keď mu poviem... malo je takých co sa postarajú.... počula som o nich 😂

greywolf
26. mar 2024

@mirkava to mas ozaj zvlastneho manzela. Ale ako si naucis tak mas. 😀 stale plati to co som napisal. 🙂

kinlly7
26. mar 2024

@mirkava presne