Potenciálny partner a problém stretnúť sa

6. okt 2022

Ahojte, už asi 2 mesiace si píšem s jedným mužom cez zoznamku. Delí nás 150km. Pred mesiacom sme sa mali stretnúť v krajskom meste 20 km od neho, lebo ja som tam mala vyšetrenie. Ale v ten deň som mala horúčku vysokú, nevládala som, migrénu a zrušila vyšetrenie aj stretnutie. Ako sa o deň neskôr ukázalo mala som covid. O 3 týždne som sa objednala na vyšetrenie znova a stretli sme sa na hodinu (viac sa nedalo lebo odbehol z práce) Pisal mi, že potrebuje ísť on teraz do krajského mesta 20 km od mňa niečo si vybaviť. Tak sme sa dohodli, že minulý štvrtok sa stretneme podvečer. Ale poobede mi napísal, že nestíha v práci. Pokračovanie v ďalšej správe

marseillefan
6. okt 2022

autorka: ale aj keď robí do štvrtej, tak choď po práci ešte 150km (2-3 hodiny autom) na rande na hodinku a potom sa ešte v noci vracaj ďalšie 2-3 hodiny domov. Veď to je šialenstvo, nech by si bola akákoľvek úžasná...Veď sa skús ty vžiť do tejto situácie, či by sama takto chodila.

autor
7. okt 2022

@marseillefan nie, nechodila. Ale on sám navrhol že sem musí ísť niečo si dať servírovať do krajského mesta v mojom kraji a stretneme sa tu. A 2 krát v práve deň keď sme sa dohodli mal plno práce a musel robiť dlhšie. Víkendy odmieta (čo mi príde pri vzťahu na diaľku najlogickejsie stretávať sa cez vikend) , kľudne aj tento sme mohli ísť na výlet niekde na polceste.

autor
7. okt 2022

A proste už sa prikláňam k tomu že mi niečo tají. Facebook vraj nemá,.na zoznamke nemal foto, poslal mi z nejakého divneho zahraničného mailu kde nemal ani meno ani priezvisko, hodilo mi to správu do spamu. Píšeme si cez sms/whatsup. Často začne písať a niekedy si píšeme dlho, ale niekedy začne písať on a po minúte keď som online aj ja zrazu napíše že prepáč musím ísť a ukončí v sekunde. Vo voľnom čase, teda podľa mňa aj keď som v aute, chcem ísť na nákup a tak , tak som pánom svojho času a popíšem si chvíľku a potom idem. Rovnako na stretnutí, 2 krát mu zvonil mobil a pipla správa, vraj z práce ho už hľadajú. Ostal nervózny a aj sa potom dosť ponáhľal. Kľudne ale mohol sa ospravedlniť že musí volať spať a kolegom/klientom povedať že je na obede a príde o polhodinu/hodinu. Možno fakt má doma aj ženu alebo nebodaj deti a hľadá buď sex alebo to nefunguje a hľadá inú, ale kým nenájde pravú, nerozide sa a bude to ťahať na 2 strany.

mandzula
7. okt 2022

@marseillefan no, o muzoch sa hovori, ze zmyslaju prakticky - cize ked pan vie, ze zena byva od neho 150 km, vie, ze pracuje do 16.00, ze potom uz 300 km neotoci (to sa, samozrejme, da pochopit), naco s nou vobec cokolvek riesi? A 150 km 2-3 hodiny?

melanta
7. okt 2022

Čiže robí do 16 okrem dní kedy sa chceš stretnúť, vtedy musí byť v práci dlhšie. Cez víkendy nemôže. Niekedy pri písaní zrazu rýchlo prestane a odmlčí sa. Nič? Žiadny výkričník? Pokiaľ nemá doma ženu a deti, tak je jasné, že nijak výnimočný záujem nemá. Veď zazimovať záhradu môže aj inokedy ako v ten jediný deň kedy je možnosť stretnúť sa. A to nehovorím o tom, že sa neviete stretnúť, tak ako by mohol fungovať váš vzťah? Už dávno si sa mala prebudiť a na tento exemplár zabudnúť.

sandrasstini
7. okt 2022

Ako jak tu niektore pisu ze ked sa chce sa da tak nejsom si tym uplne ista. Moj muz je podnikatel a xy krat sa stalo ze sme boli dohodnuti na dakom plane po praci a xy sa stalo ze musel nieco riesit a sa to zrusilo alebo to iste cez vikend. Mobil mu pipa furt a dokonca nema ziadne socialne siete 😀 a je to uplne normalny muz
Zial ak ma niekto pracu ze si nepipa presne osem hodin neda sa to uplne vzdy stihat plus ak je medzi vami taka vzdialenost. Mna by asi toto neodradilo resp dala by som tomu este par krat sancu, lebo pises ze si rozumiete a sama uvidis ci je daka snaha alebo to ide stale tak isto. Najma potom bude treba riesit ze co dalej, lebo vztah na dialku za mna neni moc idealny ak nemate 15 rokov 🤷‍♀️ Toto by mna skor odradilo ci to ma daku buducnost

liljana
7. okt 2022

Co chces pocut. Osud vam naznacuje, ze uz aj vzhladom na vzdialenost nepatrite k sebe ... Ale mozte byt tvrdohlavi a skusat sa stretnut este dalsi rok, ci dva. 🙂
A ano, ak nemas na neho ani telefon a hocikedy sa odmlci, je to preto ze priatelka, manzelka po nom vtedy nieco chce.

autor
7. okt 2022

@melanta ale áno, po včerajšku sa mi už vyjasnilo. Minulý štvrtok som to neriešila a brala tak, že okolnosti nám nepriali , ale keď sa to zopakovalo druhýkrát začala som sa nad tým zamýšľať a spájať si veci.

monika668
7. okt 2022

A nevedie dvojitý život? Či nemá vlastnú rodinu a hľadá iba vzrúšo.. Tie jeho reakcie, že zrazu sa vytratí z konverzácie, nekonečné dohadovanie na stretnutie atď.. Hľadá v tebe rozptýlenie, ale nedivila by som sa kebý je zadaný.

autor
7. okt 2022

@monika668 po včerajšku mi to tak príde. A možno aj zámerne hľadá ženu z druhého kraja. Vieš ako to je,.Slovensko je malé, každý s každým rodina alebo kamarát,.keby nájde z okolia hrozí, že ona pozná niekoho kto pozná jeho a dozvie sa, že sám nie je. Alebo ho niekto uvidí so mnou a povie možno žene s ktorou žije. Ešte musím od neho zistiť, že skade pozná náš kraj. Nie sme pre turistov zaujímavý až tak (ani nie je nejaký turista,čo každý víkend je na túre) nemá tu rodinu, nechodil pracovne a pozná všetky pekné miesta na prechádzku alebo túru a už tam bol a vie kde to je. Či tu už tých žien nemal viac takto na rozptýlenie. To je tiež taká chyba, že moc neviem o ňom, on píše , mne pošle 5 otázok,.kým odpoviem pošle ďalšie, ja sa rozpisem a jeho sa pýtam málokedy niečo a keď aj áno odpovie dosť stručne. Brala som to tak, že ak má človek záujem chce vedieť o druhom čo najviac, ale posledné dni mi to už prekážalo. Som ako na výsluchu a on nenapíše o sebe skoro nič. Prestala som už aj odpovedať na všetko alebo odpoviem stručne a pýtam sa aj ja. Len zrazu odpisuje menej...

loliku
7. okt 2022

Autorka zbytočne to riešiš, prepáč ale z tohto nič nebude.

monika668
7. okt 2022

Tak to je potom jasné.. Či má/nemá partnerku/manželku, pri spoznávaní toho druhého ťa zaujíma druhá polovička, chceš ho spoznať. Mne osobne by prekážali aj sexuálne narážky ešte v takom zárodku, mimo partnerstva (ak ty hĺadáš seriózny vzťah). Nemusíš mu nič vešať na nos, ideálna stopka by bola jednoduchá ignorácia celej konverzácie. Zachováš si tvár aj hrdosť.. Je kopec chlapov, ktorí by ťa radi spoznali úprimne 🙂

simiis
8. okt 2022

Má druhú a hľadá len niekoho do postele..zbytočne sa s ním riešiš, samé výhovorky a skutky utiekli...a tá vzdialenosť je trošku nezmysel ak by chcel byť stebou tak záhrada by počkala, otvor oči.

luccija
8. okt 2022

Ani neodpisuj...ak by chcel zazimuje doobeda ci rodinne stretko nema cely den.Je to cele zvlastne nenamotaj sa nanho.Cisty nebude...