Ako si vysvetlím čudné správanie muža, ktoré som spoznala cez zoznamku?

Zodpovedané
5. dec 2019

Dobrý deň,

cez internetovú zoznamku som pred dvomi mesiacmi spoznala 32 ročného muža. Ja som vydatá za muža, ktorý sa o mňa nezaujíma. On je slobodný. Hneď na prvé stretnutie, ktoré navrhol on, neprišiel. Komunikujeme cez smsky. Napísal mi, až keď som sa ho spýtala, že kde je. Tak odpísal, že musel ísť do práce a veľmi sa ospravedlňoval. Vraj sa chcel so mnou veľmi stretnúť. Na druhý raz prišiel, bozkávali sme sa a hneď po stretnutí mi smskoval srdiečka, že aká som úžasná. Zaľúbila som sa. Veľmi intenzívne sme boli v kontakte cez sms. Prešiel týždeň a hoci sme si písali denne, tak návrh na ďalšie rande nepadol. Je z iného mesta. Napísala som mu, že tento raz prídem ja za ním. Na stanici som čakala hodinu, než za mnou došiel taxíkom. Nesprával sa tak vrelo, ako som čakala. Boli sme u neho na byte 4 hodiny, zviedla som ho a mali sme sex.

Hovoril, že ma veľmi ľúbi a vraj sa môžem k nemu nasťahovať. Že škoda, že môj syn nie je jeho. To bolo naše druhé a zároveň aj posledné stretnutie. Naďalej sme si denne písali. Na každý víkend mal pripravenú inú výhovorku, že prečo sa nemôžme stretnúť.

Alebo jednoducho prestal na víkend písať. Asi tri ďalšie stretnutia zrušil. Pritom písal, ako ma ľúbi a na otázku, prečo sa nechce stretnúť a či to bola jednorázovka sa stále ohradzoval, že sa chce stretnúť a že chce vzťah. Pred pár týždňami sa mi z ničoho nič prestal ozývať. Po 9. dňoch trápenia sa som mu napísala, tak sa sťažoval na veľa práce. Zase sme si písali, z jeho strany to bolo častokrát o sexe. Navrhla som stretnutie, veľmi s tým súhlasil. Vraj ma stále ľúbi a chce niečo vymyslieť, aby sme boli spolu navždy. Na rande neprišiel, na smsky nereagoval, telefón nedvihol. Úplne zmizol z povrchu zemského.

Kvôli nemu zle spávam, málo jem a stojím o neho.

Prečo sa takto správa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma to, avšak v tejto veci vám zrejme nedokážem poradiť.

Sama však asi cítite, že na tomto vzťahu niečo nesedí. Zatajovanie, výhovorky, zrušené stretnutia a vaše trápenie.
V rovnocennom vzťahu, a na jeho začiatku určite, sú zaľúbenci obaja šťastní a nemôžu sa dočkať kedy sa s tým druhým uvidia.

Z toho čo píšete sa mi zdá, že vzťah so spomínaným mužom je skôr jednostranný. Neviem prečo sa takto správa, prečo neodpisuje. Myslím si, že ak by mal o vás záujem, vyzeralo by to trochu inak.

Vidím, že sa trápite, píšete, že málo jete, zle spávate. Zdá sa, že vás to prevalcovalo a zaberá to veľkú časť vášho prežívania, mysle, aj života.

Ak by vás to priveľmi zamestnávalo, nedarilo by sa vám od toho odpútať a spôsobovalo by vám to priveľké trápenie, porozprávajte sa s niekým. Kamarátkou, rodinou, s niekým komu dôverujte a komu by ste sa zverili. Obrátiť sa dá aj na psychológa.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com