Priateľ sa odmieta liečiť a tým odmieta aj mňa

kvetinka_123
20. okt 2020

Ahojte.
S priatelom spolu byvame uz takmer rok. Na zaciatku vztahu nam to klapalo takmer vo vsetkom. Neskor to medzi nami zacalo nejako skripat ale vsetko sa utriaslo az na jednu vec. Najskor sme spolu mavali sex casto a pri kazdej prilezitosti, mala som pocit, ze ho to so mnou bavi a , ze ho pritahujem. Neskor sa zaujem zacal vytracat ale nejako som to neriesila, nakolko
mal stresove obdobie. O nejaky cas sme zistili, ze obaja mame jeden sexualny problem (hpv), ktory sa da riesit, ja sa na to liecim, uz som na konci liecby , nemam ani ziadne vyrastky. Jeho som donutila ist k urologovi, ktory mu povedal, ze ked si da odstranit vyrastky, ktore sa mu vytvorili , tak budeme moct mavat sex ako predtym. Odvtedy ubehli takmer 3 mesiace a on sa nechce ani len objednat na zakrok. Chcela som mu nechat cas na odhodlanie ale on stale nic. Mna to stve, lebo mi chyba sex, ktory sme odvtedy nemali. Jemu zjavne nie, este sa na mna hneva , ked mu vycitam , ze kedy sa konecne objedna a stale ma nejake vyhovorky. Nevie pochopit ako sa citim, ked s tym nic nerobi. Myslim si , ze mu za to nestojim, ze mu nezalezi na tom kedy budeme mat sex a ak vobec este niekedy mat budeme, lebo ja som uz naozaj zufala a uvazujem, ze od neho odidem aj ked mi bude smutno. Neviem ci sa mu uz nepacim a nevzrusujem ho , ked nema zaujem s tym nic robit. Alebo sex ani k zivotu nepotrebuje :/ ked sa s nim zacnem bavit na tu temu, tak z neho musim tahat vsetko ako z chlaptej deky a uz ma to nebavi. Mate s takymto niecim niekto skusenost? Vopred dakujem za kazdu normalnu radu.
Pekny den .

limetka69
20. okt 2020

mam hpv, prejavilo sa mi to v tehotenstve, hpv sa neda vyliecit, je to na cely zivot, mas, alebo nemas, vies ho potlacit, moja imunita si s nim poradila, a tych par vyrastkov co som mala, tak zmizli same od seba. cize nie je nutny zakrok, ale je nutne snazit sa budovat a posilnovat imunitu

anita6666
20. okt 2020

Pravdepodobne má sex tam,kde ho nikto nenúti ísť na zákrok...

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@limetka69 Tak ten urolog mu nakecal asi nejake blbosti, lebo ked od neho prisiel, tak hned, ze nemozme mat sex, pokial bude mat vyrastky. Pritom mne gynekolog nic take nepovedal, ze by sme nemohli mat sex. Ja som dobrala posledne balenie gelu Papilocare a o nejake 2 tyzdne idem na kontrolu, v akom stave to mam. Vyrastky som mala jeden cas aj ja, ale po istej masticke mi chvalabohu zmizli a je pokoj. Uz len ten krcok sledovat... Jemu masticku predpisat nechcel, len ze ma ist na laser k dermatologovi, nech mu to odstrania tam.

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@anita6666 Bud je v praci alebo doma. Nema inu, to som si ista.

limetka69
20. okt 2020

@kvetinka_123 az take blbosti to nie su, vyrastky sa prenasaju, ked sa nejaky zaskrabne, roznesie sa to krvou dalej, vedla, alebo na inu osobu, na druhej strane vela ludi o hpv ani nevie, su bezpriznakovy lebo maju dobru imunitu, vid moj muz, urcite to ma a nikdy to neriesil, pretoze so mnou spal predtym ako mi tehotenstvooslabilo imunitu, aj potom a ziadne vyrastky nemal ani nema. hpv ma skoro cely svet, aj ked o tom nevedia, je to velmi popularna choroba.

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@limetka69 Takze sex s kondomom by bol v poriadku nie? Vyrastky by sa na mna preniest nemali tym padom. A mozno ani bez kondomu, nakolko ja imunitu podporujem stale . Ale na co riskovat. Jemu by sex s kondomom neublizil tiez ci?

limetka69
20. okt 2020

@kvetinka_123 kondom pred hpv nechrani, neviem detaily, ale tak to je. obaja to mate, tak vam to moze byt srdecne jedno, akurat ako vravim, nieco poriadne na imunitu, nejaku kuru a telo si s tym poradi

princeznasevera
20. okt 2020

@kvetinka_123 boze dievca ak si si nevsimla on ma vtaka nie pipinu. Muzi sa liecia inym sposobom. Za to,ze ty napatlas na seba masticky neznamena ze jemu by pomohli. A asi ma sam dovod preco tam nechce ist. Ver mi nie kazdy chlap sa chce pred niekym vyzliekat a ked ta uz tak strasne svrbi rozkrok daj si studenu sprchu a ukludni sa

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@princeznasevera joj, ty musis byt strasne zatrpknuty clovek ..lutujem ta... myslim,ze ty sa chudatko musis studenou sprchou sprchovat uz velmi dlho :(

princeznasevera
20. okt 2020

@kvetinka_123 no skor ty mas zjavne problem ked vypisujes,ze ked chlap nechce sex odmieta aj teba.a? Co tak troska pochopenia vztah neni len o sexovani

princeznasevera
20. okt 2020

@kvetinka_123 ou teraz citam,ze si ho donutila ist k urologovi...gratulujem jeho egu to zjavne pomohlo 😂😂😂

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@princeznasevera tak mam 20 rokov, mniska a ani asexualka nie som, je jasne, ze tuzba po sexe s clovekom ,ktoreho lubim tam bude nie?

princeznasevera
20. okt 2020

@kvetinka_123 to chapem si mlada ale daj mu cas netlac na pilu

simca06022011
20. okt 2020

@princeznasevera a na co ma mlady pan cakat? 🙂 co mesiace odklada, mohol mat raz dva za sebou...
@kvetinka_123 ja by osm mu to tiez netolerovala takto.. ine by bolo keby cakal na zakrok dlhsie, na vysetrenie... ale ked nic nerobi len doma depkuje z lekara, tak by som sa ho opytala, dokedy ako planuje cakat..

thoughtfulweirdo
20. okt 2020

@kvetinka_123 Princeznu vobec neries, od tej som normalny komentar este necitala, skoda na nu reagovat. Ja by som od partnera ziadala vysvetlenie, preco nechce sex, ci ten dovod mieni nejako riesit a ako si predstavuje vas spolocny vztah dalej. 60 rokov spolu bez sexu? Alebo o rok rozchod? Alebo co vlastne chce?

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@simca06022011 ja na neho nechcem tlacit, vzdy na neho idem opatrne a skor som z toho smutna ako keby mu nieco vycitam, raz som vybuchla a povedal mi, ze ked je taky strasny, nech sa s nim rozidem. Uzasny pristup no...

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@thoughtfulweirdo dnes som sa ho napriklad po obede opytala, ze ci tam dnes uz volal a objednal sa, on na mna vybehol, ze ci si myslim, ze on ma v praci cas volat....Jednoducho tomu nepriklada vobec taku vahu ako ja, pritom by tam zavolat mohol hocikedy ale nechce , neviem preco.

simca06022011
20. okt 2020

@kvetinka_123 no tak neviem.. sa ho opytaj, ci si mas na sex niekoho ineho hladat, alebo ako si to predstavuje :D ja by som teda teatralne sa aj rozisla. taketo detske vyhovorky.. tak mu povedz ze ty ho objednas... a objednaj ho :D

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@simca06022011 on sa urazi alebo mi neveri, ze by som take nieco urobila :D ... mne by to bolo blbe rozist sa kvoli sexu ale pritom je to taka dolezita vec vo vztahu, co pochopia ludia az ked ho partner zacne nejakym sposobom odmietat a ten druhy nevie co sa deje...Objednala som ho uz na jedno vysetrenie kedy bol navstivit toho urologa a teraz ho mam aj na samotny zakrok? :D ja by som ho aj..len neviem si predstavit jeho reakciu a ci by tam vobec siel.. a nechcem sa spravat ako jeho mama :( ach

simca06022011
20. okt 2020

@kvetinka_123 no tak ked je taketo teliatko tak sa musis spravat ako mama, len sa ho opytaj ci pojde ked ho objednas :D ja neviem, mna by takyto chlap nebavil, co odsuva taketo prkotiny do nevidim.. a nevie to vyriesit. Keby mal nejaky vazny problem, tak tiez na to takto kasle... jemu sex nechyba? iste ano, len je potentovany z toho lekara...

thoughtfulweirdo
20. okt 2020

@kvetinka_123 Ja by som mozno aj tipla, ze skutocny problem bude v niecom inom a hpv mu sluzi ako fajn vyhovorka, preto sa so zakrokom neponahla. Urcite by som si ho posadila a vazne mu vysvetlila, ze uplna absencia sexu je problem a treba ho vyriesit. Ono nech to ma akukolvek pricinu, takmer vsetko sa da vyriesit, len o tom musi aspon trosku komunikovat.

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@simca06022011 ved ani mna to nebavi, ved to je podla mna uplna rarita, ze chalan toto robi,musim povedat , ze obcas som mu ako sa hovori ,,urobila dobre" takou inou formou,lebo to s nim bolo hrozne,bol stale nervozny :D .. ale on mi to oplatit nevie, pritom vie dobre ako mi sex chyba....

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@thoughtfulweirdo mna toto iste uz napadlo, ze co ak je toto hpv len taka zasterka pred skutocnym problemom, ktory mi samozrejme nepovie a ja mozem len premyslat a tipovat ale skutocne ma to hneva a trapi zaroven. Neviem ci to je vekom ale myslim, ze on je aj v samotnom sexe taky sebec trosku...ale tak mne by to nevadilo , nech je, ale nech ten sex mame

janeninka
20. okt 2020

@kvetinka_123 skor to znie ze je celkove sebec, nie len v sexe. Nemozem si pomoct ale ta veta co ti povedal ze tak sa s nim mozes rozist mi evokuje ze vlastne ano chce to ukoncit ale nema na to gule tak caka ze to urobis ty.

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@janeninka nechcem si toto pripustit asi :( pritom v inych veciach vazne problemy nemame, chodime k jeho rodicom, ja si s nimi rozumiem, on ma pred nimi objima...

anita6666
20. okt 2020

@kvetinka_123 on s tebou proste spat nechce a dal ti to jasne najavo. Žiadny doktor tu nie je od toho,aby ti niečo zakázal alebo prikázal! Dr. dáva maximálne odporúčanie a je na každého uvazeni,ako sa s tým vysporiada. Ak ti povedal,že "doktor mi zakázal", tak v preklade to znamená " mám objektívny dôvod a nemusím ti nič iné vysvetľovať" a tento dôvod sa mu teraz hodí, aby si pochopila,že je načase ísť ďalej. Už ďalšia veta napovedá,že ťa ma v paži,keď povedal,že keď sa ti nepáči môžeš ísť. Ver,že keby si hneď teraz odišla,ani brvou by nemihol. Mojej kolegyni toto isté v hádke povedal partner a hádaj,ako to dopadlo.

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

@anita6666 ach, neviem kde som spravila chybu ale je mi do placu, asi to tak bude, vsetko do toho zapada, ja som si to aj myslela ale dufala som, ze to je len moja paranoja a nie je to tak... ale vidim, ze si to myslia aj ini ludia , nezainteresovani ....ach :(

kvetinka_123
autor
20. okt 2020

este mame ist aj dnes k jeho rodicom a svokra vyzveda, ze preco nechcem prist a nemozem jej povedat pravy dovod :((((((( u nich mi len vsetko pripomina to ako sme spolu zacinali a ake to bolo pekne, iba spomienky..

anita6666
20. okt 2020

@kvetinka_123 človek,keď to tu číta,tak mne to je úplne jasne, nezainteresovaný vidí reálnejšie...škoda len,že často neviem poradiť sebe...to má teda ozaj stve

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz