Prvé stretnutie s mužom, s ktorým si dlhšie píšem

9. okt 2022

Coskoro budem mat prvé stretnutie s mužom, s ktorým si už dlhšie píšem. Vobec sme sa predtým nepoznali, nevedela som kto to je, len raz som ho videla na ulici. A je to moje prvé stretnutie po rozchode z dlhoročného vztahu a celkom z toho mam stres. Teda hlavne z toho zoznámenia. Mam mu podať ruku/objať ho pri prvom zoznámení?😂mam sa mu predstavit, ahoj, ja som teda “Miška” aj keď to už vie? Ja viem že teraz sa asi budete smiať ale ja fakt neviem ako to “chodí”

jullyeverest
9. okt 2022

Toto je hrozne smiešne prepáč. :D konaj tak ako to budeš v tej chvíli cítiť

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soldi
9. okt 2022

Teraz je zvykom sa skor zlahka objat, ja zvyknem podat ruku a vacsina muzov pokracuje v pohybe do objatia s pusou na lice. Nechaj iniciativu nanho.
A ano, jasne, predstav sa: ahoj, som miska, rada ta spoznavam aj nazivo …
A dalej uz tomu nechaj volny priebeh

cukricek12
9. okt 2022

Ja si vždy podám ruku, aj si dáme bozk na líce a predstavíme sa. A potom to ide prirodzene, ideme na kávu, na prechádzku, rozprávame sa...proste ako s kamarátom😊Nemaj hlavne ziadne očakávania a žiadny stres, uvidíš ako sa to vyvinie...a držím palce❤️

sszuzu8
9. okt 2022

On by mal prísť asi prvý podať ruku povedať meno a pobozkať na lice aspoň u mňa to vždy tak bolo chlap sa predstavil oficiálne naživo prvý aj keď sme sa poznali z netu

anjelok
9. okt 2022

@sszuzu8 prepac, ale podla etikety podava ruku prva zena

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sszuzu8
9. okt 2022

@anjelok neviem mne to príde vtierave. Vždy by mal urobiť prvý krok muž. Ci osloviť ci sa predstaviť. Tu mi etiketa príde trochu nelogicka. Žena má maximálne muža primäť k tomu aby urobil prvy krok keď už je to nejaký bojko

ada_alica
9. okt 2022

My sme sa iba predstavili bez podania ruky, objatia a pri luceni mi dal pusu na líce. Inak po pol hodine som chcela rande ukončiť 😁 ale momentálne randime spolu 2 mesiace....nikdy nevieš

anjelok
9. okt 2022

@sszuzu8 mne na tom nepride nic nelogicke, prave naopak. Kazdopadne, tvoj nazor je v tomto pripade irelevantny, pravidla su jasne.

tomika
9. okt 2022

@cukricek12 aj ja som presne tak robila...

mimka1402
9. okt 2022

@sszuzu8 Ehm. Asi nechápeš tomu aký je tam princíp. Ak sa riadime etiketou, žena určuje hranice akým smerom sa to bude uberať či formalnym alebo neformalnym.
Veď to, že žena podá ruku je signál z jej strany. Alebo vôbec, že sa chce predstaviť a zoznámiť. Asi etiketu neovládaš do hĺbky inak by ti veľa vecí dávalo zmysel. Etiketa je o rešpekte.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sszuzu8
9. okt 2022

@anjelok už je iná doba ludia a hlavne mladí to aj tak neovladaju

sszuzu8
9. okt 2022

@mimka1402 o rešpekte možno áno ale neviem jednoducho nemám v sebe to ze prídem za mužom prvá podám mu ruku a sa predstavím. Nie som vtierava takýmto spôsobom a na druhej strane ešte sa mi nestalo aby som vôbec mala čas zareagovať skôr ako chlap pretože vždy v sekunde prišli podali ruku pusu na lico a predstavili sa. Očividne všeobecne mladí ľudia tieto pravidlá neovládajú a nikdy ma nenapadlo sa nad tým zamýšľať. Tiež to vymyslel len človek. Nech sa každý riadi tým co mu je prirodzené. Nepríde mi nič neslušné na tom ako s tým dnešní mladí muži prídu k žene a predstavia sa. 🤷‍♀️

mimka1402
10. okt 2022

@sszuzu8 Je mi 22 a pravidlá ovládal v mojom okolí takmer každý s aspoň priemernym Iq.😀 Je čudné to považovať za vtieranie. Ako vravím, týmto spôsobom žena určuje či stojí o zoznámenie a ako sa chce zoznámiť. Žena iba nastaví prvá ruku... Cítim sa čudne to vôbec niekomu vysvetľovať.😀
Keby sa na mňa hneď vrhol muž a prvý nastavil ruku, bolo by mi to riadne nepríjemné. Vravím zhadzovať to na vek je úplná sprostosť. Predstaviť sa ty nemusíš, ide o to gesto, tak isto ako navrhovanie tykania, by mala žena. Tiež to je o tom vymedzovani hraníc. 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soldi
10. okt 2022

@sszuzu8 to nie je o vtierani. Zena vymedzuje hranice. Keby sa na mna vrhol muz ako prvy, tak by mal u mna hned minusovy bod. Zena ma byt ta, co rozhoduje, ci sa zoznamit chce, alebo nie.
To iste plati aj o tykani. Pri komunikacii zeny s muzom, je zena ta, ktora to ma navrhnut, pokial ma zaujem.
Pri kontakte dvoch zien, by mal navrh prist zo strany starsej zeny.

germaniawerks
10. okt 2022

@soldi Áno, žena rozhoduje, no nie je to preto, že by mala vyššie postavenie, ale robí to preto, čo napísala @mimka1402 , aby umožnila mužovi prečítať, koľko sa jej chce, či je prístupná a či sa k nemu môže neskôr chcieť otvárať a spojiť sa s ním. Skrátka, ženské rozhodovanie je formou komunikácie.

soldi
11. okt 2022

@germaniawerks nic o vyssom postaveni som nepisala 🙂
Zenske rozhodovanie je formou komunikacie - pekne napisane