Sme spolu 14 rokov a nie sme zobratí

petronela1305
22. jan 2024

Začnem zľahka,. Sme spolu 14 rokov.Máme 2 detičky. Vlastné bývanie atď. Hlavná myšlienka nie sme zobraty a žijeme na dedine. Partner sa už dostal pár krát do konfliktu s náboženskou sektou kvôli tomu že nie je veriaci nemá problém ich poslať kade tade. Vážne sú tak hlúpy ľudia že nežijeme v dobe kamennej a ku šťastiu nepotrebujeme svadbu

anjelicek26
22. jan 2024

Pointa prispevku? Byt zobraty nema nic s dobou kamennou,ale s tym,ked ti muza auto zrazi, ze budu jeho mame volat a nie tebe,ci ho mozu-nemozu odpojit z pristrojov.. Ty ostanes *cudzia*.. a vieru sem v tomto pripade fakt nepletiem...

deti95060810
22. jan 2024

a otázka?
to vám chodia vykrikovať pod okná, alebo robia protesty pred Vašim domom? lebo poznám x párov ktorí taktiež nie sú zobratí a NIKTO sa vôbec do nich nestará... tak veru neviem kde to žijete...

lukbe
22. jan 2024

@petronela1305 v ktorej dedine u nás je náboženská sekta,ktorá robí problémy nezosobasenym? To by ma fakt zaujímalo. Alebo aspoň názov sekty.

modrykolibrik
22. jan 2024

Daj kontakt dáme každej zufalej zene ktoru si jej chlap nechce zobrat možno to konečně zabere 😂😂😂

morusha
22. jan 2024

@petronela1305 Už len to pomenovanie náboženská sekta, to sú akože jehovisti, Milosť alebo? Lebo katolíci veru sekta nie sú...Ale k veci, však si žite ako uznáte za vhodné, keď ste tak spokojní.Tiež sa pridávam k názorom, že pointa príspevku veru nikde.

martinkatinka
22. jan 2024

No tak teda žijete spolu 14 rokov a zrejme nechcete byť manželia. Len manželstvo nie sú len povinnosti, ale aj prava. Ty nie si s ním právne rodina.

karamella0
22. jan 2024

S mužom, čo by si ma nechcel zobrať, by som deti nechcela.

koniarova
22. jan 2024

No zjavne ťa to serie. Tak ti k šťastiu predsa len niečo chyba.

h2
22. jan 2024

@karamella0 Prečo myslíš, že on si ju nechce zobrať? Lebo keby chcel, ona by sa určite vydávala o sto šesť? Lebo každá jedna žena sa chce vydávať?

morusha
22. jan 2024

@h2 Každá nie, ale väčšina 🙂

cyberk
22. jan 2024

Vsak, ked sa nechcete zobrat, tak sa nezoberte, manzelstvo je aj tak pre inteligentnejsich ;)

fineta
22. jan 2024

Tvoja situácia je na poľutovanie. Vlastné bývanie máte, detičky si mu porodila a pánko sa nevie rozhýbať, aby ste boli naozajstná rodinka. Nie iba taká fejková... 🤷‍♀️
@petronela1305

sheila121
22. jan 2024

@cyberk a rozvod je potom pre akých? 🙂

roja01
22. jan 2024

Ak sa nieco stane trebars vo vyssom veku (co je dost caste), velmi pomoze aj vdovsky alebo vdovecky dochodok. Povies si, ze je to daleko. Nie je. Ubehne to ani nevie clovek ako.

h2
22. jan 2024

@morusha Ale načo to písať autorke, ktorá do tej väčšiny nepatrí?

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
22. jan 2024

@cyberk 🤣🤣🤣

beata_k
22. jan 2024

@fineta Trapne prirovnanie nazvat rodinu fejkovou rodinou. Hlavne, ze mame 50% rozvodovost.

ajajaj00
22. jan 2024

a predpokladam ze deti maju jeho priezvisko vsak..fajn oni ako rodina a ty pri nich ako cudzia.

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
22. jan 2024

Zeny, vy ste tu ok??? Ved ona presne toto riesi. Kazdy sa do nich navaza a pritom je kazdeho do toho 💩

beata_k
22. jan 2024

@1ryba Ja sa nejedujem. Ja pisem, ze je taketo prispevky su fakt trapne.

h2
22. jan 2024

@beata_k 👍 Presne! Nestačím sa čudovať. Autorka sem píše, lebo jej vadí, že tam, kde bývajú, sa všetci starajú do toho, že nie sú manželia. Tak napíše sem. A tu? To isté!
Baby! Ona nepíše, že sa chce vydávať a že je strašne nešťastná, že ju jej chlap nepožiadal o ruku. Jej to takto vyhovuje. Nevyhovuje jej to, že sa do toho všetci starajú.

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
22. jan 2024

@1ryba Autorka sa nepýta, ako a čím je definovaná rodina podľa zákona. 🤦‍♀️

7lenka11
22. jan 2024

Konzervatívne Slovenky ti tu budú písať, ako ste už dávno mali byť zobratí, že taký muž za veľa nestojí, že by s ním nikdy nechceli deti atď atď atď.. A teda komenty typu fejková rodina, že si cudzia, lebo nemáš jeho priezvisko - no comment. Keby tak niektoré komentujúce vedeli, že v zahraničí si niektoré ženy dobrovoľne nechávajú rodné priezvisko, hoci sú vydáte. To iste platí aj l našich celebritách. Vies koľko herečiek, speváčok má muža a deti s iným priezviskom? A? Však nežijeme v predminulom storočí, aby na takýchto veciach záležalo.
Pokiaľ ste spokojní bez papiera, žite si, ako vám vyhovuje. Nikoho do toho nič nie je. A pokiaľ si si ty vedomá toho, že nie si manželka a teda nemáš určite práva, tak je potom všetko v poriadku. Mam bývalého kolegu, ktorý je s partnerkou cez 10 rokov, majú dvoch synov a nie sú zobratí. Odjakživa svadbu nechcel, ona o tom vedela a spokojne si žijú.
A áno, tieto reči sú typické pre niektoré dedinské skupinky. Viem porovnať. 20 rokov som žila na malej dedinke, žasla som, čo tam ľudia riešia. Teraz žijem v Ba a nikto tu nerieši, či susedia sú zobratí, či ďalší sused je homosexual, či niekto ma deti alebo nie….

loliki
22. jan 2024

@h2 Tak nech to nevytrubuje ona sama do sveta. Aspoň vidí, že všade ľudia zmýšľajú rovnako, nemusí sa nikam sťahovať. Možno do tej BA, tam vraj nikto nič nerieši.

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1ryba
22. jan 2024

@h2 a ani nepíše že sa do nich naváža každý.

beata_k
22. jan 2024

@1ryba Ano je pre mna trapne nazvat rodinu fejkovou. Lebo mozno su viac milujuca rodina, nez tie rozvedene.