Som v nešťastnom vzťahu

embe27
13. mar 2023

sme spolu len kvoli synovi
stále sa hádame
prosím zažili ste to niekto? ako z toho začarovaného kruhu von , ja už naozaj nevládzem nevieme žiť spolu ani bez seba .. rozídeme sa na pár dní potom sa zas vráti domov týždeň sa hráme na šťastnú rodinu a potom ma zas začne urážať a ponižovať ... cítim sa úplne nedocenená

januska12323
13. mar 2023

Pozri sa na to očami syna. Myslíš, že ho nepoznaci vidieť rodičovské hádky?

ema22270
13. mar 2023

Uraza a ponizuje ta kvoli comu? Je to dlhodobe? Tie hadky su obojstranne? Ci len z jeho strany?

embe27
autor
13. mar 2023

@januska12323 ved toto obidvaja ho lubime .. ale nechcem aby on zil v takomto upadajucom vztahu

embe27
autor
13. mar 2023

@ema22270 myslim ze nedostatok sebadovery z jeho strany /ziarlivostne sceny

januska12323
13. mar 2023

Tak keď ho ľúbite choďte od seba, inak preberie tento model rodiny do svojho života a bude potom aj sám nešťastný.

embe27
autor
13. mar 2023

@januska12323 ja s tym suhlasim , len vzdy on odide a po par dnoch ma zacne psychicky vydierat ze malemu beriem otca a ja sprosta vzdy verim ze to bude ine

viestta
13. mar 2023

@embe27 so ziarlivcom ziadnu vojnu nevyhras. V tej vojne je najlepsie opustit bojisko skor ako ta ta nekonecna vojna uplne znici. Vernost sa neda ani dokazat ani vyargumentovat. A nie, nemiluje ta. Keby ta miloval, tak by mal k tebe uctu a doveru. On ta povazuje za svoj majetok a to nema s laskou nic spolocne. Je otazka ci ty tiez milujes, ci len nie si na nom zavisla, pretoze laska nikdy neprevysi sebauctu.

embe27
autor
13. mar 2023

@viestta pekne napisane , ja by som to nazvala ze som v nejakom toxickom kruhu kedze to je moj prvy vazny vztah a stale trva .. neviem sa z toho nejako vyvliect

viestta
13. mar 2023

@embe27 jednoducho sa sama so sebou porozpravaj ci chces takto pokracovat dalsi rok, dva, pat, desat. Ci chces takto pokracovat aj ked syn odide z domu. Ci chces s takymto clovekom zostarnut a dozit az do konca. Pretoze uz aj tebe je jasne, ze on sa nezmeni a opakovat tu istu chybu v nadeji, ze raz bude vysledok iny je prinajmensom naivne, ked nenapisem rovno hlupe. Nebuduce ked zas odide, tak nech ostane tam kde je. Podaj ziadost o zverenie syna do opatery, urcenie vyzivneho a ziadost o rozvod. Ak teda na to vobec najdes odvahu. Ked ju nenajdes, tak to bude iba a len tvoja vina ako budete so synom dalej zit.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
13. mar 2023

Na vydieranie vôbec nereaguj, vyrieš právnické veci a synovi sa môže venovať koľko chce.

embe27
autor
13. mar 2023

nastastie som si ho nezobrala .. viete mi poradit ako postupovat pravne ak niesme zobrati? samozrejme maly bude zit so mnou ale pre isotu to chcem aj na papieri.

ema22270
13. mar 2023

Odporucam ti knihu ako sa branit pred toxickymi ludmi, akurat som ju docitala a je brutalne dobra, prehladna... mozno ti pomoze.

viestta
13. mar 2023

@embe27 zverenie dietata do opatery a vyzivne, vsetko vybavis na sude.

embe27
autor
13. mar 2023

prosim a viete mi poradit ako sa nejako dostat z rozchodu ? Mojim najvacsim strachom je byt sama a ostat sama s malym neviem ja ked si to predstavim mam uplnu uzkost pritom v tejto dobe v podtstate normalna vec ..

viestta
13. mar 2023

@embe27 skus terapie u psycholga. Zjavne mas malo sebaistoty a to ti nici zivot. Sebaistota sa da najst, ak nie sama tak s odbornou pomocou. A keby nieco, vzdy si hovor Je to lepsie ako neustale hadky a vycitky.

embe27
autor
13. mar 2023

@viestta ano a najhorsie je to ze o vsetkom viem aj o tom ze co robim zle aze stale ostavam , asi naozaj by som potrebovala od niekoho prefackat na prebratie.

viestta
13. mar 2023

@embe27 prefackat nepotrebujes, prefackal ta zivot dostatocne, potrebujes sa nastartovat

diankadop
13. mar 2023

Zostat v takomto vztahu nema zmysel a najhorsie je, ze dieta to vsetko vidi a citi a to je kamen urazu, to nie je dobre, lebo si to potom bude so sebou niest do zivota.
Bude najlepsie odist. Ja viem, ze mas strach, obavy co bude, ale horsie to nebude.

zorkahorka
13. mar 2023

@embe27 ber to tak,ze teraz si zila v pekle a musis verit,ze horsie uz byt nemoze. Ak si teraz dolu na dne, znamena to,ze potom mozes byt zasa hore. Len sa odrazit.
Tes sa, caka na teba novy zaciatok, novy zivot. Ked od neho odides, uz len to rozhodnutie ta posilni a nakopne k vacsiemu sebavedomiu.
Zaroven mysli na syna,ze kvoli nemu to isto musis zvladnut. A ty to zvládneš!