Ste šťastné vo vzťahu?

28. nov 2022

Casto rozmyslam že či sa dá byt šťastný v dlhodobom vztahu. Ja som s partnerom 8mi rok, mame spolu 6 rocneho chlapčeka. Je to moj prvý partner keďže sme spolu od mojich 17. Casto sa zamýšľam, že či je toto naozaj to čo v zivote chcem pretože mam pocit, že mi nieco chyba. Nás vzťah beriem ako nieco co proste musí byt, pretože mame rodinu, som zabezpečená, je mi v podstate dobre, nehadame sa nejako casto, nebije ma, nepije,… Ale po psychickej stranke nie som spokojna, necitim sa šťastná, naplnená. Netesim sa napríklad na sex, beriem ho viac menej ako povinnosť. netesim sa keď trávime spolu cas, nemam bohužiaľ nejak zaujem o partnera pretože vidim že ani on o mna. Neviem ale že či je to len preto, že sme spolu už tak dlho a všetko to pekne čo byva vo vztahu sa vytratilo alebo sa dá byt naozaj šťastný po dlhých rokoch. Myslite si že ma zmysel takyto vzťah?

ndrag
29. nov 2022

Autorka, nie, toto nieje dobre, takto to vyzerat nema, lebo zrejme mas pocit, ze o nieco v zivote prichadzas. Urcite sa neupinaj na romanticke predstavy o celozivotnom stastnom manzelstve v takomto stave akom si. Zacni na sebe pracovat, zabezpec si prijem, zacni si robit uspory a najdi si zaluby. Casom zistis, ci budes chciet ostat v takom vztahu.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marseillefan
29. nov 2022

Ja mám taký pocit, že trpíš syndrómom prvého frajera... veľa dievčat som poznal, čo mali super frajera, dobráčiska, s ktorým boli od strednej školy, ale proste neboli šťastné a chceli sa vybúriť, spoznať niečo nové, vzrušujúcejšie.... niečo, o čo budú musieť zabojovať. Chlapa, čo bude viac alfa, čo sa k ním nebude správať ako ťuťu muťu... nie je to tvoja vina, je to chyba aj tvojho partnera, že nevie čítať hru a nevie sa k tebe správať tak, aby si po ňom túžila aj po x rokoch. Poradiť ti neviem... za seba len môžem povedať, že so svojou manželkou som 20 rokov (z toho manželia 14),, ale pocit ako ty som nikdy nemal.. a pevne verím, že ani moja manželka.

ravador
22. dec 2022

Ďalší dôkaz, že ženy nechcú "dobrých" mužov. Je dobrý otec a dobrý manžel a to je chyba. Lebo ty potrebuješ neistotu a drámu. Muži zapadnú do rutiny a tam zostanú, pretože im to vyhovuje. Vy ženy rutinu nenávidíte, dusíte sa v nej. A keďže je také ľahké podať rozvodové papiere, obrať manžela a dieťa a polovicu majetku, väčšina vzťahov sa končí rozvodom.
Kto v takom vzťahu chyboval? Muž určite nie. To vám ženám nič nestačí, s ničím nie ste spokojné. Keď sa chlap pre vás by aj rozkrájal, je príliš dobrý, to je nuda. Potrebujete hádky a drámu, lebo vtedy sa cítite stredobodom pozornosti.
Uvedom sa čo hovoríš a aké máš šťastie, že máš dobrú rodinu.

theabloom
3. jan 2023

Nie si pod tlakom niečích názorov alebo romantických príbehov? To len tak ma napadlo. Nie je nič zlé, ak prvý vážny vzťah ostáva dlhodobý, práve naopak. Skuste sa zamerat na seba navzájom jeden na druhého, plus to, čo písu niektoré zienky hore. Taká prvotná zamilovanost vyprchá po cca 2 rokoch v každom vzťahu. Takisto by to nakoniec bolo aj s iným mužom, ak by ste sa sebe nevenovali. Ze myslíš si ze by si bola šťastná ak by si bola s inými mužmi? No tak to nevies ani ty, lebo ak by pili, alebo mali frajerky, alebo ktovie čo, tak to by bola vačšia starost. Ked je všetko fajn, tak prečo radsej neoprášiť a neokorenit nez snívať niečie fantázie o živote? Tiež média nám tak podsuvaju vselijaké romatnické filmy a predstavy a vzrušo, no v reále je to o obojstrannej dlhodobom úsilí, ktoré prinesie naplnenie. Len či by si to potom nelutovala ze ste mali radsej skúsiť rozpáliť pôvodnú iskru nez isť od seba.

radacak
3. dec 2023

Aj môj manžel bol môj prvý (vo všetkom)sme spolu od mojich 16 a sme spolu už 15 rokov...Ja som šťastná a nemenila by som ❤️

modraplaneta10
4. dec 2023

@miadi 👍🏻
Presne taky je zivot v manzelstve
Oblacno, slnecno, zima, horuco, smutno aj blaznivo...
Vsetko ako ma byt, ale jeden bez druheho uz nie...
Dobre je aj chvilu oddych, ale ten navrat stoji za to 👍🏻
U nas to uz bude 48 rokov 🤭🤦❤️💙

miadi
4. dec 2023

@modraplaneta10 wow krasa!

annamivo
4. dec 2023

Áno som. Sme spolu cez 11 r, 8 manželia. Máme 3 deti... Nehovorím, boli aj nedorozumenia, horšie obdobia, ale stále sa ľúbime. Obaja sa snažíme aby nám vzťah fungoval.

stanielka17
4. dec 2023

Kazda ti tu napise, ze je super ultra stastna, ma dokonaly vztah, nikdy sa nehadaju, maju sex 3x za den a podobne. Realita je vsak taka, ze dlhodobo ta nikto a nic neurobi stastnou, musis si stastie vytvorit v sebe. Teraz nehovorim, ze mas zostavat vo vyslovene toxickom vztahu, ale nemozes cakat, ze po 8, 10, 20, 30 rokoch budes stale v dopaminovej euforii, ako na zaciatku. Staci aby bol vztah uspokojivy a dobry, zvysok si musis vytvorit sama konickami, karierou, niecom, co teba osobne naplna. Fungujuci vztah je len bonus.

modraplaneta10
4. dec 2023

@miadi 😀

kiwi3
4. dec 2023

tak tato vec sa uz asi nejak vyriesila, kedze tema ma viac ako rok... ale ja z toho, zial, citim, ze (aj) kvoli nizkemu veku a malym skusenostiam to proste nebol ten spravny partner na vytvorenie rodiny. v zivote je to proste tak, ze s vacsinou ludi si nejak perfektne nesadneme. ak niekto svoju spriaznenu dusu najde v 17-tich, tak to musel byt velmi skoro zrely a mat sakra stastie na ludi.
neviem si proste predstavit, ze to medzi partnermi pride az tak daleko, ze vyhladavaju nepritomnost toho druheho. to uz je proste cele zle, dusevne aj telesne. s partnerom, kde je medzi vami harmonia, sa ti to nestane ani po rokoch rokucich. to skor nechapes, ako cas strasne leti.